LED H7 žarnice 2018/2019

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Živjo

Vem, da je na netu ogromno tega, vendar jaz hočem Alter poznavalce, zato me zanima, če si je že kdo namestil LED žarnice z ventilatorčkom zadaj v glavne luči. Imam Superba (2008/2009) z lečo, ki mi zelo slabo sveti ponoči. Nekih Night Breaker žarnic si ne bi kupoval, ker baje te in podobne high tech žarnice hitro pregorijo, navadne z bencinske pa itak nič ne svetijo. Poleg tega mi doma v garaži stoji nov Xenon kit (3400K), vendar se mi ga ne da vsako leto odstranjevat zaradi tehničnih. So te najnovejše LED sploh za kaj...videl sem, da so vse več ali manj 6000K, jaz pa bi bolj rumenkaste, torej kot Xenon 3400K. So kake res dobre?

Hvala...sicer vem, da se bo vmes našel najverjetneje kdo, ki bo povedal svoje mnenje, da naj si tega ne stavim noter, ker bom vse slepil naokrog (kar ni res, ker so leče), pa naj samo dodam, da me po cesti vsak dan slepijo vsi novejši avti s super original dnevnimi in me res moti, ampak, moram biti tiho, ker so tovarniške :evil:

Hvala še enkrat... :nazdravje:
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Se opravičujem zgoraj za napako...napisal sem 3400K, namesto 4300K, torej, nočem 6000K, ampak 4300K.

CLIO15, hvala lepa za tale predlog...novih žarometov na bi ravno kupoval, bi jih pa doma z veseljem spucal. Obstaja kaka taka namenska metlica, ki jo vtakneš v bor mašino in gasa noter po leči? Lahko tudi na EBay-u?
Tole temo sem odprl zato, ker sem prejle na Mimovrste videl, da imajo v akciji te žarnice https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/osram-12v-h7-55w-p14-5s-2ks-night-breaker-plus , ampak sem potem malo pobrskal po netu in izvedel, da naj bi imele zelo kratko življensko dobo, kar me odvrne od nakupa in zato sem tudi pomislil na te novodobne LED.

Gargy, hvala za linke.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ni problem zunanja stran žarometov, saj je v odličnem stanju. CLIO15 je najverjetneje mislil notranjost leče, tam, kjer je žarnica. Torej, rabim metlico, katero bom vtaknil v luknjo, kjer je žarnica in spucal tisto meglo na notranji strani leče.
Sem pa kaki 2 leti nazaj tudi sam fotru obnovil žaromete na avtu. Kako deluje sprašuješ...najprej spucaš komplet žaromet z grobim vodobrusnim (voda + šmirgel) in nadaljuješ z zmeraj bolj finim....zaključiš z 2000 in potem še s polir pasto. na koncu lahko polakiraš luč s prozornim lakom.
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.788
113
kod Džej-Zija
Cash, čiščenje običajno poteka kot razstavitev celotne konstrukcije luči. Ljudje jih dajejo v pečice, da spusti lepilo, nato očistijo dele, potrebne čiščenja ali poliranja, potem pa sledi ponovno sestavljanje z lepljenjem. Ne bo tako enostavno, kot si si ti zamislil.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, ko smo že v tej debati, me zanima, zakaj avti z LED glavnimi lučmi nimajo pranja stekel, saj so tudi LED mrzle in zmrzava luč spredaj + ob prahu se vse blešči?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
mosseero, mislim, da ni potrebno razstavljanje luči. Do notranjosti leče prideš tako ob zloženi, kot ob razstavljeni luči, ker jaz ne rabim razstavljenega sprednjega dela luči. Rabim samo dostop iz zadnjega dela, ki pa je isti, ali je luč razstavljena ali pa sestavljena. Luknja zadaj v lečo bo vedno ista.
Tisto, ko pa folk daje v pečice, pa je namenjeno barvanju oz obnovi sprednjega dela luči, pod "steklom" (v bistvu je plastika in ne steklo)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aja, sedaj te zastopim, kaj si ti mislil. Da bi spucal zunanjo površino leče. Ampak, mislim, da tudi v tem primeru ni treba luči peči v pečici in razstavljati...lečo se da mislim da celo odstraniti. Je tudi Gargy dal link, kjer zamenjaš samo lečo z njenim ohišjem.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

V kolikor luč s projektorjem slabo sveti, potem zna bit, da je postala naparjena odbojna plast v samem projektorju mat ali pa se je začela luščiti stran. V tem primeru lahko daš projektor (lečo) na novo naparit (pojma nimam kdo to dela) ali pa kupiš celoten nov žaromet. Ali pa menjaš halogenko z celotnim novim HID projektorjem.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
No saj tako draga pa tudi ni ta luč
Screenshot_20181220-232040.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ni problem zunanja stran žarometov, saj je v odličnem stanju. CLIO15 je najverjetneje mislil notranjost leče, tam, kjer je žarnica. Torej, rabim metlico, katero bom vtaknil v luknjo, kjer je žarnica in spucal tisto meglo na notranji strani leče.
Leče imajo ponavadi nek premaz in z metlico ga boš uničil...
Sam bi probal z mehko krpico na zelo majhnem mestu zadaj, da vidiš kaj nastane.
Javi rezultate.

Pa če se je to sedaj začelo dogajat, spucaj žaromete. :)
Jaz sem tudi ''oslepel'' prejšnji vikend, ker je bil avtomobil komplet umazan od tega sranja za posipavanje cest. Ko sem žaromete očistil je bilo kar naenkrat spet (relativno) ok.