Katere žarnice?

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
No to je super, moram pogledati kako je z vdržljivostjo, ker pri mojem avtu moraš polovico sprednjega dela razstaviti, da prideš zraven.
 

axeton

Fizikalc
28. feb 2011
315
111
43
Takole: ravnokar s tehničnega in imam namesto H7, noter LED H7. Philips LED - sicer kitajski fejk predvidevam glede na ceno 35€. Nobenih vprašanj in tudi snop ter vse ostalo OK.

Je pa kolega posebej spraševal na tehničnem za navodila glede tega in pravijo da če imaš škatlo od LED žarnic zraven v avtu in da so te žarnice odobrene za tvoje vozilo - meni konkretno Osram in Philips, je to za njih dovolj, če se sploh kdo vpiči v to.
kateri avto?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Evo tudi pri meni je uspešno urejena homologacija Osram night breaker led žarnic. Avto in žarometi so na seznamu objavljenem na spletni strani prodajalca.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
ribicija daj malo povej kako to poteka? Bi v zenin (je na seznamu odobrenih) avto to poknu. Kupis zarnice, adapterje v tehnoshopu a pol ti morajo oni vgradit? Kdo izda homologacijo? Dovolj le potrdilo (tehnoshop) ali je treba s tem potrdilom na pooblasceno organizacijo,homolomo kartoncek etc?

Koliko (v €) nanesejo se teli adminis.stroski?
In nenazadnje..a je res toliko boljse. Je vlozeno (skozi vidljivost oz.svetilnost) dejansko potem dobljeno? :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
V mojem primeru so vse naredili tam, ker je Mondeo narejen tako, da moraš pol sprednjega dela avta razstaviti, da vtakneš žarnico not. Par žarnic, delo (v 2 urah so naredili vse) me je stalo onekaj čez 200 eur. Oni so pripravili vsa potrdila in poslali na Avto Krka, kjer se potem uredil še vpis spremembe. Na krki so vse pogledali, še enkrat poslikali, plačal sem takso okrog 40 eur in po 1 tednu sem dobil obvestilo, da je vpis v homologacijo urejen in tako grem samo še original dvignit.

To je bilo to. Meni se zdi konkretna razlika ko vozim ponoči, kot dan pa noč proti temu kako je bilo prej. Je pa res, da ima Mondeo ekstra slabe luči in sem imel včasih občutek kot, da si svetim s svečami. Že v predoru čez dan se lepo vidi ob strani belkasta svetloba in močnejša osvetlitev. Tega prej nikoli nisem videl.
Seveda pa je možno, da pri kakem drugem avtu ne bo take razlike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: motoristic

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
To je namesto navadne H7 žarnice. Slo prodajalci Fordov očitno v letu 2015 niso poznali Xenon-a inga niso znali dodati v paket opreme oz ponuditi kupcem, če sem malo sarkastičen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Drgač so samo pri nas fore tipa "montirati mora servis" pa homolomo in dodatni stroški.
Drgje je tko:

approval.jpg
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
lol, jaz sem zadegal v alfo, rwseno. na tehnicnme nic. srecni naj bodo da sem viden in da bolje sveti. logika da te kap.