Odganjanje divjadi (srnjakov)??

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Glede senzorskih luči sem bolj ciljal na to, če bi se srnjad ustrašila, če bi se naenkrat prižgala luč... Ker v naravi verjetno nima takih situacij (da bi bila tema in se potem naenkrat prižgala luč)... To me zanima, če ve kdo, če se srnjad ustraši prižiga luči.. ;)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Imam reflektor 400W s senzorjem na antenskem drogu. Ko srna pride gristi rože, se prižge reflektor. Sproži se kamera katera posname kratek video. Srna sploh ne trzne.
Tako pozabi na prižiganje luči.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Kaj pa zvočni signal? Tako kot debata o višnjegorskem klancu in montiranju na ograjo?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
no, pri zvočnih signalih je treba še malo upoštevat sosede, ker imam 2 lokaciji, od kjer prihaja neko zoprno piskanje. Sicer čez dan se ne sliši, zvečer ko pa se umiri, pa je moteče. Pa sej mogoče, če bi random zapiskalo bi bilo še ok, sam dela v intervalih in začne prav nabijat.

glede luči - bo delovalo taprvih nekaj dni. potem se žival navadi in jo boli k. za luči. Dejansko karkoli bi dal, da se proži, se bo žival navadila...

Ograja, ograja, ograja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Kakšne praktične izkušnje z mažami?

Sredstvo za odganjanje divjadi neo-ARBIN - 1 Lt

Predvsem me zanima ta praktične izkušnje s tem delom:
"Ker ima Arbin tudi za človeka neprijeten vonj, priporočamo, da se ga ne postavlja v bližino balkonov in teras oz. v soglasju s sosedi."

 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Arbin so mi šenkali jagri, ko sem se potožil da srne vse pojejo. Eno kanto. Zunaj hiše sem namazal skorjo nekaj dreves, na sprehajalni poti za divjad. Namazanih drev res niso poglodale, vendar nenamazane so. Pa mimo so hodile po tej poti, enako kot prej. Jaz pa sem mislil, da več ne bodo hodile mimo, zaradi smrdenja.
Slaba stran Arbina je, da moraš uporabljati rokavice, katere pozneje odvržeš. Ko ti se kapljica zalepi na prste, se tega težko rešiš. Z milom in razredčilom moraš dolgo drgniti. Smrdijo roke v tri krasne, še en teden po tem, ker se vpije v kožo.
Kako sem zaščitil drevesa? Kupil majhen kolut bodeče žice. Ovijem par ovojov okrog debla. Ni potrebno več, kot dva ovinka. Ohlapno in konec upognem in obesim na vejo. Drevesa so še danes nedotaknjena.

Bunt kot ta, samo je manjši z manj žice.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Sicer ob sončnem vzhodu nisem auf, ampak mislim, da to delajo ponoči, ker je čez dan po mojem preveč avtov in ljudi.. Nisem pa neki strokovnjak.. ;)

Spet mi je hudič kosmati pojedel liste iz trsov... Pa figo mi brusi z rogovi... In to dvoje je kar blizu skupaj in tudi kar blizu hiše...

Nevem, če obstajajo kaki piskači ali pokači na senzor - da ko bi zaznal neko živad, bi malo spokalo...
Zdj...najbolj boš videl kaj se dogaja če boš snemal
Zdj ne vem o kako velikem območju govoriš...ampak...
Najbolje bo da postaviš eno kamero...če je blizu hiše ne bo problem...če je daleč stran obstaja tudi solarno napajanje...
Na linku je kamera katera snema v 4K, pokriva 180 stopinj x 60 stopinj veliko območje. Pokriva območje treh navadnih kamer.
Zelo v redu zadeva
Ima funkcije da zaznava in prepozna ljudi, avtomobile in živali.
V gledanju posnetkov imaš recimo za celo noč pregledane vse premike živali tam v petih minutah....
Ko zazna premik se lahko vklopijo reflektorji kateri osvetlijo območje in ti potem ponoči tudi barvno snema kot podnevi.
Ob premiku se ti lahko vklopi sirena in sicer 5 sekund. To sireno lahko tudi zvočno spremeniš in recimo posameš svoj glas, ali recimo eno Avsenikovo na Golici...ali recimo cvileje na katero plešejo srbsko kolo....in boš potem na posnetkih opazoval kaj je odgnalo srne oziroma katero drugo žival. Boš pa ziher začuden ko boš videl kaj vse se sprehaja okoli tvoje bajte ponoči.
Imaš na tej kameri možnosti veliko...je pa odvisno koliko denarja boš zagonil za ta lov na srne.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
karkol "piska & smrdi" - se al žival navadi alpa človeku dopizdi :p


mas tud na obcestnih stebrickih tiste mode odsevnike - samo morajo biti pa osvetljeni, da delujejo.
Mogoče ta odsevnik + luč?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Ne verjamem v psa. Ko sem se priselil, so bili povsem blizu trije ali štirje odvezane mrcine. Včasih so se tudi za srno zapodili, vendar to srnam ni preprečilo, da ne bi počistile vrta, dokler nismo imeli ograje. Načeloma so današnji psi "na brikete" povsem nekonkurenčni divjim živalim in srna nima nobenih resnih težav, da mu pobegne. Volčjaki iz moje mladosti pa so kdaj pa kdaj privlekli srno, da smo trepetali, da ga ni kdo videl in nas bodo jagri gnjavili.
En kolega jih zadnja leta v vinogradu uspešno blokira s kosi prašičje kože, ki jo nabije na kole in pusti razpadati. Seveda to zoprno smrdi tudi ljudem.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Ne bi rekel, da so živali tako butaste. Uporabljajo vsa čutila. Ponavljajoč hrup znajo ignorirati, zato pa ceste zanje niso več težava. Pes ima še vonj in gibanje, tudi če je privezan.
Če je izbira za srne res mamljiva, zlepa ne bo delovalo nič drugega kot dovolj visoka ograja. Če je odprta še kaka druga "samopostrežna" s primerljivo izbiro, pa bodo lahko zaradi nekaterih ukrepov spremenile svoje navade.