Samostojno življenje

Ali živite pri starših


  • Skupaj glasov
    131

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Da smo si na jasnem...



Veliko lažje se je "odsesat od mamine joške", če ti tastari primaknejo avto (takoj prišparaš 10k evričev), sem in tja za cunje (pa spet našparamo za kakšen k evričev), štuk v bajti (upam, da mi tu ni treba razlagat, koliko evričev ti zato ni treba keširat), organizirajo malarje...



Zame je tako "odsesavanje od mamine joške" en živ lari fari. Kljub varčevalni shemi. Ker si za njen znesek lahko danes kupiš max 10 neopremljenih in golih kvadratnih metrov v vsaj od daleč civilizirani okolici (domnevam, da nisi vlagal več kot 100 evričev na mesec - redki so, ki vlagajo 200 in več, pa še to jim ne bo rešilo stanovanjskega problema; domnevam pa tudi, da ti ni ravno vseeno, ali je kupljeno bajto treba najprej do temeljev podret in na novo zgraditi in če že ima elektriko in vodo ali ne) in to je vse.



O "odsesavanju od mamine joške" lahko vzvišeno pridigajo samo tisti, ki imajo (so dobili) pomoč od tastarih v višini enega velikega piva na mesec in nič več, pa so se vseeno uspeli odseliti. Ampak teh je pa preklet malo. Skorajda vsi (in ta tema to dokazuje) je šla na svoje zato, ker so jim tastari odstopili štuk, stanovanje, parcelo, keš,... Kar vse pove o finančnem stanju mlade populacije. Ker če imaš smolo in tvoji tastari premorejo samo 60 kvadratov veliko stanovanje in životarijo na kakšni povprečni plači ali še manj, ne moreš na svoje, pa če se ubiješ od truda. Tisti, ki se s tastarimi slučajno ne razumejo(mo), pa imamo sploh veliko šans, da bomo jebali ježa.



Tistih par psihičev na taužent prebivalcev, ki se jim pa dobesedno ne da nič narediti (navkljub praznemu štuku v bajti,.... so še vedno v svoji sobici in jim mamička pere in kuha...), je pa tudi za vzorec in še daleč ne tako veliko, kot se tu pretirava.
 
Nazadnje urejeno:

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Sem že večkrat rekla, da če bi bla moški bi bla zihr zidar al pa malar.
tongue-1.gif
13.gif

confused-1.gif

Punca ti si pa možača da te kap.
Sosed je imel eno podobno kot si ti in njej kot ni bilo problem delat karkoli,še najmanjši problem je bila pa "golcarija"(posek in spravilo lesa). Na koncu je vse skup propadlo in njegov komentar je bil kratek.
"pri nas rabimo gospodinjo ne golcarja"
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Da smo si na jasnem...

Kot sm že prej napisal: vem, da sm imel srečo, ker so mi nekatere izmed teh stvari že ble dane. Avto sm si najprej kupil sam, pol pa se je stric hotel rešit svojega in ga je dal meni (avto vreden MAX 500€ + popravilo, ki sm ga sam plačal), ki sm ga pol zamenjal s starim (lahko sanjava o 10k €), jst sm pa mojega prejšnjega prodal enemu šipcu, ki se zdej z njim lepo vozi po Kosovu in sm ga lepo "opalil" za ceno (je.bat ga...znajdi se). Če stari ne bi hotel menjat z mano bi se pač vozil v tem, mi ne bi blo panike. Glede organiziranja malarjev, električarjev, tudi zidarjev ipd. zadev verjemi, da sm sam spoznal precej tega folka in bi se znajdel tudi brez staršev. Sm v življenju pač delal že marsikatero delo, se gibal v določenih krogih in tko spoznal različen folk.

Po drugi strani pa smo jst in meni podobni vseeno pokazali neko samoiniciativo, ki je marsikdo ni sposoben oz. noče. Sicer pa ti kr ceni samo tiste, ki dobivajo od starih za eno pivo na mesec (tudi jst pravim: kapo dol takim) in, ki so (ste) se rabli še bolj znajdet, so (ste) še bolj pridni od mene in meni podobnih itd. Jst pa med drugim cenim tudi druge, ki pokažejo nek interes (nism tako ozko usmerjen). Se pa ne strinjam, da je tako odsesavanje od mamine joške kot ga imenuješ ti lari fari. Vseeno je treba nekaj naredit za to, pa čeprav nam je lažje. Če bi pa bla večja kriza kot je pa bi se že še bolj potrudil in znašel (prej al slej), brez skrbi.

Zate sicer ne vem ampak očitno jst poznam kar precejšen del ljudi, ki jih omenjaš v tvojem vzorčku. Očitno imam "srečo", da spoznam precej takih ljudi, ne vem. Pač jim hodi po glavi samo žuranje in jih ne briga za svet okoli sebe.

PS: pa ne bit zdej tko zagrenjena no
wink-1.gif
Tudi meni mi gre dostikrat kaj "v nos" pa se skušam s tem sprijaznit.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Ker če imaš smolo in tvoji tastari premorejo samo 60 kvadratov veliko stanovanje in životarijo na kakšni povprečni plači ali še manj, ne moreš na svoje, pa če se ubiješ od truda. Tisti, ki se s tastarimi slučajno ne razumejo(mo), pa imamo sploh veliko šans, da bomo jebali ježa.

Tistih par psihičev na taužent prebivalcev, ki se jim pa dobesedno ne da nič narediti (navkljub praznemu štuku v bajti,.... so še vedno v svoji sobici in jim mamička pere in kuha...), je pa tudi za vzorec in še daleč ne tako veliko, kot se tu pretirava.

Malo pasive a? Si razmislajala kdaj, da bi (bom govoril kao tebi) se recimo nekoč (nasl. leto) preselila k fantu, oz.
z fantom na svoje, vsak pol stroškov, oz. skupna kasa...

Sej pa kje piše da mores takoj začet bajto gradit?

Sicer pa če mas redno sluzbo to nebi smel bit problem, "kupit" stanovanje.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ksz

jst sm pa ena od srečnic, ki so ji starši ubistvu podarili flet...trenutno je sicer še v začetni fazi urejanja, ampak čez nekaj mesecev upam, da bom že tam živela. Trenutno pa tut že sama živim v fletu, kjer smo s starši živeli cel lajf, dokler se niso oni lani odselili, tako da ubistvu za vse sama skrbim (ravno danes imam čistilno akcijo...madona se nabere enih stvari za popedenat
shocked-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Vidiš, zame pa ni "pokazati interes, da se preseliš v prazen štuk v bajti staršev" noben dosežek, kaj šele, da bi bil vreden nobelove nagrade.



To pa zato, ker ne poznam NITI ENEGA, ki v takem primeru ne bi živel v praznem štuku /oziroma v starševskem praznem stanovanju.



Zato mi pa res ni jasno, kje ti maštaš o nekem folku, ki se mu baje ne da preseliti v prazen štuk (in zato ostajajo v tisti dekliški/fantovski sobici), če ta prazen štuk obstaja. Res bi se rada prepričala na lastne oči, kako neki izgleda ta čudaški osebek. Pa poznam preklet veliko ljudi (in vem kje in kako živijo)...



PS: Za omislit avto hitro prideš na 10k evrov. Četudi si ti konkretno po lastnih trditvah dobil pošenkanih 500 + vložil za eno popravilo, to še vseeno za marsikoga pomeni mesečno plačo. Če je tebi vseeno, ali mesečno plačo imaš ali ne (ker praviš, da ni to, kar si ti dobil pošenkano, praktično nič), pa ti povem, da večini folka, ki mora sebe konkretno in čisto zares preživeti, ni vseeno, ali dobi eno plačo pošenkano ali ne.
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:

Malo pasive a? Si razmislajala kdaj, da bi (bom govoril kao tebi) se recimo nekoč (nasl. leto) preselila k fantu, oz.

z fantom na svoje, vsak pol stroškov, oz. skupna kasa...



Sej pa kje piše da mores takoj začet bajto gradit?



Sicer pa če mas redno sluzbo to nebi smel bit problem, "kupit" stanovanje.




Noben problem ga ni tako "kupit".

Problem je, da ga jaz nočem tako kupit.
wink-1.gif


(če se že pogovarjava o moji konkretni situaciji
wink-1.gif
).



Bajto/stanovanje.... stvar okusa in možnosti.

To sploh ni pomembno.



Se pa strinjam s tem, da je lažje kupiti flat z dvema plačama.

In se mi zdi to čisto OK.
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Jep.



Sem usekana, ne?
wink-1.gif




Ampak to je moj vidik. Kot rečeno, me ne moti, če par skupaj zmeče keš, kredite, delovne roke,... in se pregrize do lastne strehe nad glavo.
 
Nazadnje urejeno:

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Brez skrbi, da ne ciljam na nobelovo nagrado...vsaj na tem področju ne
tongue-1.gif
Mislim, da je tudi več kot očitno in hkrati logično, da ima vsak izmed naju pač različen pogled na te stvari oz. ima beseda "dosežek" drugačen pomen za vsakega izmed naju, kar je logično, ker pač izhajava iz različnega okolja. Sej zato sm tudi v prejšnjem postu na koncu napisal, da sm pač imel srečo in da, če bi blo drugače, da bi se pač moral še bolj potrudit za kaj doseč. Ni to zdej nek dosežek, da se bojo punce stopile in da bom(o) zaradi tega postali slavni po vsem svetu ampak nekaj pa vendarle je in mislim, da ga ni glih za tolko zaničevat.

No vidiš...ti ne poznaš niti enega, ki ne bi živel v praznem štuku v bajti od staršev, jst pa jih tko da nič ne maštam in je to vse realnost. Spet dokaz, da poznava različne ljudi. Jst poznam nekaj takih in vem, da jim hodi po glavi samo to kako bojo uživali, si kupovali avte in motorje, hodili na potovanja, nekateri niti nočejo delat, ker jim pač starši dajajo keš za preživetje, spet drugi delajo samo do poletja in si pol vzamejo 3 mesece fraj (pač nočejo podaljšat pogodbe) jeseni pa jovo na novo v drugo službo itd. Taki osebki pa zgledajo na zunaj povsem normalno (da ne boš preveč študirala kaki so) s to razliko, da jim je za vse ravno in se ne sekirajo, niso živčni...

Verjemi, da vem da z avtom prideš hitro na 10k € in mi ne rabiš razlagat. Precejkrat gledam oglase in sanjam o čem takem. In glede tistega šenkanega avta: bi mi blo čisto vseeno, če bi dobil avto od strica al ne: če mi ga ne bi dal bi se pač vozil v mojem takratnem starem avtu in bi že nekako preživel tudi brez tega izrednega dohodka. Ta dodaten izredni dohodek v višini 500€ minus stroški popravila (vse skupaj sm neto "zaslužil" cca. 250€, lahko pa bi še manj - spet veze in poznanstva; to pa se mi zdi, da ni glih neka mesečna plača ampak je vsaj 100-150€ manj od tistih res majhnih plač) pa bi ob kaki priliki že dobil drugje noter, na nek drug način (ne bi blo ne prvič ne zadnjič). Ni straha, da bi se zgubil.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
kozarec kaj je zate boljša rešitev. Prazen štuk v hiši staršev in siljen z glavo skozi zit in kupovanje oderuškega dvosobnega stanovanja ali pač izkoristiš možnost in si spedenaš en štuk v hiši? Kakor je meni znano, je vsaka generacija dela hišo tako, da bo zgoraj lahko še en stanovanje. Pri nas doma je recimo vse pripravljeno. Če je možnost valda ostaneš doma in si ne delaš nobenih stroškov in pač šparaš oz. malo razmišliš kako pa kaj. Sej zgleda zate to ni noben dosežek, ampak pri današnih cenah je težko bajto postavit, če pa jo že, pa je večina zakreditirana do grla.
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Sicer imaš odgovor v mojem prvem postu ampak, da se ne boš preveč matrala ti bom še enkrat napisal: 24.

Zdej pa se razpiši, privošči si me in me napadi, jst pa v jok
grin1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Dejmo malo konje ustavit.



Najprej,

ni me zmotilo to, da si folk dela stanovanje pri starših, moti me vzvišeno gledanje taistega folka na tiste, ki iz takega in drugačnega razloga še vedno čepijo v sobici pri starših ("s polno ritjo je lahko srati" sindrom).



Potem pa,

moje gledanje je tako, da ima stanovanje na svojem vedno prednost pred stanovanjem pri starših. Sicer vem, da obstajajo tudi normalni starši (tisti, ki ne vtikajo nosu v vsako najbolj drobčkano malenkost v življenju svojih otrok), ampak nikomur še ni škodil trening življenja brez neke varovalne mreže (prevod - če se kaj zgodi, je vedno na voljo par delovnih rok, denar in kuhinja pri starših v spodnjem/zgodnjem štuku).



Strogo gledano skozi keš je pa tvoja trditev seveda logična. Ampak pri meni je mir neskončno dragocen in mi zanj ni škoda žrtvovati standarda.



Plus seveda to, da mi je zelo pomembno tudi to, da mi nihče nikoli ne more sikat, da sem tu, kjer trenutno sem, samo zato, ker moji starši pač imajo keš/stanovanje/veze...
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik excalibur pravi:

Sicer imaš odgovor v mojem prvem postu ampak, da se ne boš preveč matrala ti bom še enkrat napisal: 24.



Zdej pa se razpiši, privošči si me in me napadi, jst pa v jok
grin1.gif




Zakaj?
smile-1.gif




Samo zanimalo me je, zakaj tako veliko ljudi poznaš, ki živijo v sobici pri starših, četudi imajo zgoraj prazen štuk.

In zdaj vem zakaj.

Ker je to pač še mularija (brez zamere
grin1.gif
).

Otroški vrtec pa ponavadi stanuje in papca pri mamici.



Počakaj pet let in potem ponovno preveri, če so še vedno v svojih sobicah.

(stavim, da ne bodo več).



BTW - Čestitam, da si sam pa začel delati v tej smeri.
aplauz.gif


Dokaj zgodaj si začel v tej smeri razmišljat, kar je super.
zmaga.gif




Ampak to ne pomeni, da so ostali, ki še niso začeli delati v tej smeri, slabi.

Samo pomeni, da si ti toliko boljši.

Če razumeš razliko med stavkoma.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Ah...zdej si napisala tako lep post, da se ne bom začel jokat in celo razmišljam, da bi ti potalal 5* zaradi pohval
tongue-1.gif


Sej vem, da sm v določenih pogledih še mulc in ko mi kdo to omeni se včasih še sam delam norca iz tega
grin1.gif
).

Ne boš verjela ampak mi je uspelo razumet razliko med stavkoma
tongue-1.gif
Nism mislil, da so oni nekako slabi ampak mi je šla v nos njihova brezbrižnost. Najbrž zato, ker sam nism tak.

No lepo, da sva zgladila najine spore in našla skupen jezik, če pa boš našla še kako cako pa se bova spet "usedla" in izmenjala mnenja
grin1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Midva imava cca. 100k €, pa se lahko obriševa pod nosom za kakšno stanovanje v LJ. In potem naj imamo še otroke, bemumast, kam pa naj jih dam.

Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Sej to je poanta. Kupiš kar potrebuješ.

Mi je smešno, ko se vozim mimo tistih socialnih blokov pri nas (26m2 garsoniere, ipd. sranje od stanovanj, kjer se gnete cela družina) na parkingu pa več bmw-jev kot renaultov. Vsi pa tudi niso dilerji, da bi si lahko privoščili tak avto. Ali pač...

Jaz vem da v svoja jajca stlačim sebe, ženo, 3 otroke, pa še za otroški voziček, kakšno žogo in piknik košaro je placa v gepeku...We role in style
grin1.gif

https://www.alter.si/tabla/newr...mp;vc=1&q=1

Čigave otroke pa voziš okol?
grin1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Imam pa v planu, da bi si drugo leto začel urejat spodnji štuk bajte, ki ima ločen vhod (površina cca. 100m2).

Preden začneš karkoli delat dobro premisli! Si prepričan da jim bo(je) všeč tvoja boljša polovica?

Če ne drugega naj ti dajo zapisat spodnji štuk, da boš delal na svojem.

Sam sem zrihtal zgornji štuk v bajti svojih staršev pa sem šel. Financiral sem tudi dobršen del večjega gospodarskega poslopja.
bonk.gif


Edina tolažba mi je, da mi ne more nobeden očitat da sem živel na njihov račun.

Me je stari že v solzah prosil da naj pridemo nazaj-ampak jebat ga-prej bi študiral.
stupid-1.gif


Aja-od straši so mi dali 300DEM poleg za prvega fičota pred 15-imi leti.
grin1.gif


Ni ga lepšega kot biti na svojem. Sicer še nismo ampak intenzivno delamo na tem.
cheer.gif