Samostojno življenje

Ali živite pri starših


  • Skupaj glasov
    131

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Živjo



Probal bom biti kratek. Torej, vsi bomo enkrat morali iti na svoje nekateri pa ste že na svojem..... ali bo to stanovanje ali hiša je pa odvisno od financ. Mene zanima ali živite pri starših ali živite na svojem. Tisti, ki živite pri starših, kdo vam plačuje obleko, hrano, položnice.... In tisti, ki ste na svojem, kako ste prišli do nepremičnine. Včasih je treba ene 10 let delat predno začneš z novo gradnjo ali si to sami plačate ali vam pomagajo starši.oz.veliko je tudi tukaj vmes kreda. Enkrat je bila ena tema odprta na mobisux kako ste prišli do svojega stanovanja/hiše in so nekateri pisali prov bedarija. No, dobr sej veste v čem mislim z vami debatirat.



Sam živim pri starših, na svoje še nič ne razmišljam, ker danes ni tako lahko priti do nepremičnine, ki bi bila vsaj ne tako draga, te se gibljejo od 40000 evrov pa vse do rekordnih cen. 40000 evrov pride enosobno stanovanje, praktično neuporaben za družino, večsobni pa so 3x dražji, hiše pridejo po 6x dražje od stanovanja itd. Počožnice si delno sam plačujem ostalo pa hmhmhm itak dobim socialno pomoč (otroški dodatek) je čisto dovolj, da si plačam položnice, obleka si sam kupim saj niso tako drage, raznorazna tehnika pa jo ne kopujem, ....
 
Nazadnje urejeno:

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Zaenkrat v najemu
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Če bi bila stanovanja res tako poceni kot pišeš, bi dva kupil. Tako pa še enega ne morem.

Drugače pa ja, živim v najemu. Je dražje kot pri starših, a se splača.
cheer.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Seveda, da doma. Kje pa čem bit. Stanovanje je dovolj veliko, tudi če bom celo življenje živel doma, me bodo stari veseli ker bom skrbel zanj poleg tega bom imel brezplačne prostore.
Otroški dodatek in druge ugodnosti, ki jih stari prejemajo na moj račun si itak poberejo oni. Ko rabim kak kos oblačila mi kupijo oni (3x na leto). Mobitel, benz, ostale pizdarije, si moram kupiti in plačati sam, avto je še v njihovi lasti vendar jaz nabijam kilometre po števcu. Poleti delam, da kaj zaslužim in to je to.
Lepo je študentsko življenje....
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
starši so nama s sestro podarili vsakemu pol stanovanja. vzel kredit in izplačal sestro, tako da sem zdaj na svojem. zdaj pa čakam, da si bom malo finančno opomogel. imam nekaj kolegov - gradbenikov, ki se ukvarjajo z gradnjo in preprodajo takšnih in drugačnih nepremičnim. nekaj sanjamo, da bi šli nekoč v skupni posel in si zgradili hiške nekje na obrobju LJ
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Midva sva v fazi gradnje svojega doma,sicer pa zaenkrat še živim doma pri starših..kar se tiče stroškov, neposredno vezanih name (moj mobitel, kake druge položnice, oblačila,kozmetika, ipd.) si vse plačujem & kupujem sama. Mi pa res doma ni treba dajat za hrano & stanovanjske stroške, za kar sem mojima hvaležno in pridno šparam evrije za novi domek.
priden.gif
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Doma pri starših, 28 let..
Sem šel na banko za hipotekarni kredit in pri neto plači cca.655€ mi da lahko največ 50.000 na 30 let.
Tukaj okoli NG (20km) pa hiše pod 100.000 je ne najdeš, edino kako na pol porušeno tam u hribih, kjer niti bog ne več da obstaja. Stanovanja ravno tako, pod 100.000 jih ni.
frown-1.gif
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Če bi bila stanovanja res tako poceni kot pišeš, bi dva kupil. Tako pa še enega ne morem.

Drugače pa ja, živim v najemu. Je dražje kot pri starših, a se splača.
cheer.gif

Kaj teb ni jasn.
http://www.bolha.com/oglas2762018
Stanovanje - Gornja Radgona 16,6 m2 prodam
Je res, da je enosobno in praktično neuporaben.

http://www.bolha.com/oglas2842967
Stanovanje - Slovenska Bistrica 49 m2 prodam

itd.
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik redorange pravi:

Doma pri starših, 28 let..

Sem šel na banko za hipotekarni kredit in pri neto plači cca.655€ mi da lahko največ 50.000 na 30 let.

Tukaj okoli NG (20km) pa hiše pod 100.000 je ne najdeš, edino kako na pol porušeno tam u hribih, kjer niti bog ne več da obstaja. Stanovanja ravno tako, pod 100.000 jih ni.

frown-1.gif




Ja za 50.000 evrov ne boš velik profiteral edino enosobno stanovanje. Za tak denar boš spravu komaj pod streho bajto to je vse odvisn pol a sam veliko delaš ali pa ti privatniki delajo.



lp
 
Nazadnje urejeno:

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Midva imava cca. 100k €, pa se lahko obriševa pod nosom za kakšno stanovanje v LJ. In potem naj imamo še otroke, bemumast, kam pa naj jih dam.

Za tak denar si lahko naredita hišo. Spet pa je to odvisno, kje,kdo bo delov (sama ali delavci).....
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Od julija 2007 stojim sam
cheer.gif


Torej sem samostojen. Ne živim pri starših. Stroške in vse kar še spada v to kategorijo
hysterical-1.gif
nosim sam.

Noker
 
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Midva imava cca. 100k €, pa se lahko obriševa pod nosom za kakšno stanovanje v LJ. In potem naj imamo še otroke, bemumast, kam pa naj jih dam.

Za tak denar si lahko naredita hišo. Spet pa je to odvisno, kje,kdo bo delov (sama ali delavci).....

Vem da si lahko. Ampak morava do novega leta nekaj kupiti. Do takrat pa nobena bajta nebi stala.

Pa za 100k ne dobiš ne vem kaj, že sama zemlja je pol toliko denarja
crazy1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Midva imava cca. 100k €, pa se lahko obriševa pod nosom za kakšno stanovanje v LJ. In potem naj imamo še otroke, bemumast, kam pa naj jih dam.

A tolk mata keša ali največ možnega kredita?