Samostojno življenje

Ali živite pri starših


  • Skupaj glasov
    131

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:

Ko to berem mi res ni jasno kaj se nekateri počutite tako krive, ker živite pri starših (Tamara, Kozarec pa mogoče še kdo).




Kje si pa mene našel, da se "POČUTIM KRIVO"???!!!!
13.gif




Dečko, "kozarec" in "se počuti krivo", ne paše niti na isto stran, kaj šele v isti stavek.
smirk-1.gif




Citat:
Uporabnik Ateis pravi:

A ni lepo, da lahko živiš pri starših in varčuješ in ne plačaš nobenih stroškov.




Če ti pa starši v gobcu prinesejo še cajtng, se ti vsedejo pod noge in mahajo z repom, je pa sploh katarzično.
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
ksz.

pri 24tih s punco že kakšne pol leta živiva na svoje in je super. Malce res da striže ker trenutno shajava samo z mojo plačo (ona študira) ampak nama ni hudega. Glede življenja pri starših. Preden sva bila na svoje sva živela pri meni doma in je bilo čist ok, nič kaj pretresljivega, mogoče ker se že od nekdaj dobro razumem z svojimi starši ampak sedaj ko pa živiva na svoje se pa razumemo še toliko bolje
smile-1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
Ko to berem mi res ni jasno kaj se nekateri počutite tako krive, ker živite pri starših (Tamara, Kozarec pa mogoče še kdo).

WTF?
Kje se pa jst počutim krivo, da živim doma? Ker se niti najmanj. Ker se dobro razumemo in spoštujem to, da me ne mečejo iz bajte.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Poznam ljudi, ki so še pri 30-ih v svojih sobicah in prisesani na mamino joško, kot praviš
hysterical-1.gif

Ampak to ni zato, ker se jim ne da vlagat, delat, ker se bolje počutijo doma. To je enostavno zato, ker šparajo. Baje. Imam prijateljico, ki je pri 27-ih doma, v svoji sobici. Odkar jo poznam, ni doma dala tolarja/evra za gospodinjstvo, položnice. Vse kar ima, ima svoj avto in ogromno dnarja na računu (naslednje leto bosta s tipom zidala). Ko sem jo nekoč spraševala kako to, da pri teh letih ne daje doma nič za stroške, mi je rekla, da njeni stari nočejo. Da naj punca špara. Hm...jst tko živet ne bo mogla. Doma že odkar delam, dajem za stroške, vsake toliko grem v trgovino....in smo kvit in nihče nikomur nič ne očita. Sicer imamo doma prazen štuk, ki je skor končan. Zakaj se ne odločim, da bi šla "na svoje"? Ker mi je trapasto zdele vlagat par 10.000€, če pa mogoče sploh ne bom doma ostala.....bomo pa videli kaj bo čas prinesel.

zaradi tegaker so ti taki ljudje čudni in praviš da "jst tko živet ne bo mogla. Doma že odkar delam, dajem za stroške, vsake toliko grem v trgovino....in smo kvit in nihče nikomur nič ne očita.".

res ne vem zakaj bi si očitali ali morali oprati krivdo ker živiš pri starših. Sej so te oni nardil ne ti njih in so zato tudi odgovorni zate. Pa ne samo do 18 leta kokr pravi zakonodaja.

lp
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:res ne vem zakaj bi si očitali ali morali oprati krivdo ker živiš pri starših. Sej so te oni nardil ne ti njih in so zato tudi odgovorni zate. Pa ne samo do 18 leta kokr pravi zakonodaja.
lp

Ok, tole ni bilo mišljeno kot, da se počutim krivo, da sem doma.
17758-icon_confused.gif

Mi doma nič ne manjka, se mi zdi pa normalno, da dajem doma za stroške. V končni fazi moji starši tudi delajo, nimajo nekih bajnih plač in ne vem zakaj ne bi dajala denarja, če ga pa zaslužim.
17758-icon_confused.gif
vseeno se pa ne strinjam, da živiš doma, hodiš v službo, pa še vedno živiš študentsko življenje. Tako je moje mišljenje, kako pa ljudje delajo, je pa njihova stvar.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Živimo sami, v času evra je potebno imet dosti keša, da lahko normalno furaš lajf. Mi mamo več virov financiranja, pa tudi zmanjka, tako, da....Ni lahko v tem svetu, omladini še posebej, da bi si ustvarila lepo življenje.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
No ja, predvsem je potrebno si postaviti prioritete, če ti je pomembno od smučanja, novih cot, restavracije, počitnice itd. ,se pač zna zgoditi da ti za nekaj zmanjka
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
No, mnenja glede tega, ali je prav, da tinekr zapravlja za to in ono, so sicer lahko različna - ampak punca je kljub temu na lastnih nogah in to je treba cenit.
zmaga.gif




Je pa tudi res, da samo "za vlaganje v cegle" pa tudi ne moreš živeti. Vsaj jaz rabim odklop (v obliki potovanj, kakšnega para lepih čevljev, kina,...).



Za dušo.



Ker res lahko znoriš, če si nič lepega ne kupiš.
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Ker res lahko znoriš, če si nič lepega ne kupiš.

Aja, od tod toliko norih ljudi v SLO ?
grims-1.gif



Ja, te razumem, pridejo trenutki, ko pač moraš nekaj kupit, pa al to rabiš al ne. Poznam to.
Ampak, žalostno je, ko si želiš nekaj kupit, ali, ne daj, da je tako, kupit otrokom, pa NE MOREŠ, ker nimaš.

Eh ..........

Noker

p.s. k sreči (še) ne spadam v zgornjo skupino, mi pa res ni jasno, kako se nekdo spopada s takimi težavami. In nočem vedet. To ni sebičnost, to je življenje ....
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Hvalabogu si lahko kupim kar si zamislim... No, saj ne pretiravam, nisem take sorte.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Ker res lahko znoriš, če si nič lepega ne kupiš.

Aja, od tod toliko norih ljudi v SLO ?
grims-1.gif



Ja, te razumem, pridejo trenutki, ko pač moraš nekaj kupit, pa al to rabiš al ne. Poznam to.
...

Ne vem, če se razumeva.
wink-1.gif


Jaz to rabim. Pač rabim imeti nekaj lepega v stanovanju. Npr. lepo sliko. Ali lep par čevljev. Ali lepo svetilko. Ali nekaj rožic. Ali si pogledati koncert. Mogoče iti na izlet, ali na dobro večerjo.

Ne morem živeti med pustimi štirimi stenami, s šekastimi dekami (ker so pač bile najcenejše) in na paru napol pretečenih klobas (ker so pač znižane)...

Hvala bogu, si lahko privoščim vzeti sveže klobase in malo lepšo deko. So pa bili časi, ko je bil pač edini kriterij to, da je pač poceni, pa vseeno kako izgleda. In upam, da mi ne bo nikoli več treba tako škrtariti, ampak lahko se kaj zgodi (bolezen, nesreča,..) in bom spet gledala na vsak dinar.

Zame je vedno bilo daleč najbolj pomembno to, da je zdravje, potem bo pa z mojo glavo in dvema rokama že nekako šlo.
Zato me ostalo ne skrbi.

Seveda se zgodi, da kupiš nekaj, kar ti je kasneje žal, ampak življenje je pač tako - ne moreš biti 100% pameten, kaj boš o zadevi mislil čez leto ali dve.