Samostojno življenje

Ali živite pri starših


  • Skupaj glasov
    131

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.258
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Midva imava cca. 100k €, pa se lahko obriševa pod nosom za kakšno stanovanje v LJ. In potem naj imamo še otroke, bemumast, kam pa naj jih dam.

V Kranju dobiš že pošteno stanovanje za ta denar.
 
Vem. Ampak jaz nočem z ljubljane. Bom pa kot vse kaže moral.

@keber: keš + kredit itak
grin1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Imam doma "svoje" stanovanje, samo vseeno vidim, da stari pa mladi niso " za skup".



Če bi mel zemljo, bi prec vzel kredit in si postavil marlesovo kupe hiško, prodal vse kaj

mam, si kupil gII dizl dok si ne opomorem. Ampak ko si sam, je to zlo težko, čeprav bi mi pomagali

in stari in seka z družino (smo bol navezani, če se komu zdi čudno) ampak vedno poslusam, da

imam opremljeno svoje stanovanje in da mi it "na svoje" ni nuja.



Ravnokar dobil prospekt marlesa;



image006.jpg




Samo v črno rjavi barvi z dovozom okol male fontanice. Ampak to je problem 70k€, ki jih pa nimam.



Mam še drugo varjanto, samo bi jo blo treba zgradit.
 
Nazadnje urejeno:

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Trenutno živim doma. Vse kar si plačujem je mobitel in če moram skočit v trgovino, ponavadi plačam s svojim kešom. Čeprav morm potem še ene parkrat nest keš od mat nazaj v njeno denarnico, ker mi ga pušča na mizi. Kar se pa tiče stanovanjskega problema, pa si bom verjetno za prvo silo uredil pri babici v zgornjem nadstropju. Kjer je načeloma že vse notri. Toliko, da bom šel z drago na svoje, potem pa razmišljat kako naprej. Odvisno od financ. Sicer pa se pri 23 še ne mislem kej dosti obremenjevat s tem.
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Citat:
Uporabnik ChickenBoy pravi:
Sicer pa se pri 23 še ne mislem kej dosti obremenjevat s tem.
smile-1.gif

Vidiš jaz sem tudi pri tvojih letih tako razmišljala, zato sem pa še vedno doma. Če si pameten začni danes vsaj razmišljati če ne že delati na tem.

Z eno plačo gre to bolj tak
smirk-1.gif


Jaz bi rad spokal od bajte do 25tega leta, nemislim bit retardiranec pri 26 ki je še vedno pri mami, pa makar v svojem
stanovanju zgoraj. Vsak moški bi mogo za sebe poskrbet da se spravi z bajte dosti prej preden se poroči.
Za ženske je to malo drugače, pač gredo večini k frajerom, jaz vem da k moji bodoči bivši nebi šel živet za nič na svetu,
da me pokne z bajte po 3 letih pa morem nazaj k starim... Ni šans... Če bi že mela svoj flat, bi pol nekak uredili
da bi se prodalo in skupaj kuplo kaj drugega, pač da bi blo od obeh, ampak še vedno bom delal natem, da bom mel
svoje stanovanje, pisano na mojo sestro (na sebe nočem met nič, niti avta) in nobenega drugega.

Da si pa ti še vedno pri teh letih pr starcih pa ni nič hudega, pri puncah je to drugače kot pri fantih.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Da se mladina ne odseli od doma so delno krivi tudi starši, saj nas niso pravi čas začeli vzpodbujati k temu, nas naučili, da je treba šparat in kako se to počne, na veliko nas razvajajo ...
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
ampak še vedno bom delal na tem, da bom mel svoje stanovanje, pisano na mojo sestro (na sebe nočem met nič, niti avta) in nobenega drugega.

Da ne bo potem tvoja sestra imela kake finančne težave, pa bodo tvojo hiško vzeli
confused-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Meni nonstop težita, zakaj težim s svojim flatom oz.malo hiško, če pa mam vse doma, jaz pa ase kr rinem...

Normalno, pri meni isto. Pač zidali so abnormalno velike hiše za naraščaj, a sami so pobegnili od svojega doma. Potem pa solijo pamet.
bonk.gif


No, sam sem se zaklel, da bom svoje otroke, ko se bodo kolikortoliko postavili na noge (beri: začeli kaj služiti), "segnal" od bajte.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Vidiš in to je napačno. Danes ti govorita tako, čez 5, 10 let te bosta pa dajala v nič češ, da si nisi nič ustvaril in da nič ne znaš delati ... Tako je vsaj pri meni, zato mi je žal, da nisem veliko prej začela delati na tem.

Mojih muk bo sicer čez kako leto konec, sam za tastare oz. tu imam v mislih bolj fotra bom pa še vedno nesposobna. To pa predvsem zato, ker je njega že zdavnaj povozil čas, pa ga malo jezi ker jaz veliko vem o zidarstvu, pa ne samo to, da veliko vem ampak znam tudi delati. Kje sem se naučila pa ne me vprašat, ker ne vem, očitno sem se s tem že rodila. Sem že večkrat rekla, da če bi bla moški bi bla zihr zidar al pa malar.
tongue-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
ampak še vedno bom delal na tem, da bom mel svoje stanovanje, pisano na mojo sestro (na sebe nočem met nič, niti avta) in nobenega drugega.

Da ne bo potem tvoja sestra imela kake finančne težave, pa bodo tvojo hiško vzeli
confused-1.gif

če bo kdo mel finančne težave v tej ožji familiji, bom jaz prvi.
redface-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:

Vidiš in to je napačno. Danes ti govorita tako, čez 5, 10 let te bosta pa dajala v nič češ, da si nisi nič ustvaril in da nič ne znaš delati ...




Kaj čez 5 let, že čez 2 leti se bom spobral od bajte. Pri 26tih bit doma (moški) je zamene lenoba in popolna nesposobnost.

Ok razne izjeme, al pa obilno velike hiše so mi logične, ampak eni ko so pri 25 še vedno pri starih v bloku oz. majhni

hiši z eno sobico... Nevem no...

Če nebom prigural do svojga flata in sanjske sluzbe se spoberem čez lužo.

 
Nazadnje urejeno:

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:

Citat:
Uporabnik karantanka pravi:

Vidiš in to je napačno. Danes ti govorita tako, čez 5, 10 let te bosta pa dajala v nič češ, da si nisi nič ustvaril in da nič ne znaš delati ...




Kaj čez 5 let, že čez 2 leti se bom spobral od bajte. Pri 26tih bit doma (moški) je zamene lenoba in popolna nesposobnost.

Ok razne izjeme, al pa obilno velike hiše so mi logične, ampak eni ko so pri 25 še vedno pri starih v bloku oz. majhni

hiši z eno sobico... Nevem no...

Če nebom prigural do svojga flata in sanjske sluzbe se spoberem čez lužo.






In kaj je to kaj takega, če živiš pri recimo 25 letih pri starših a mislte, da mora bit pa vse po tekočem traku.

Pri 22 letih diplomiraš, pri 23 najdeš dobro službo, pri 25 letih pa maš že neki denarja, da lahko greš v stanovanje jah vse mora bit tip top. Halo folk kukr za kerga sami si krojimo življenje kako in kje bomo živeli.

Poznam tle iz vasi kr neki ljudi, ki živi še pri starših recimo sin star 50 let(neporočen mat pa 80 let, vem pa tudi za nekaj folk, k se je že pri 20 letih izselu sam zaenkrat iz naše vasi samo dve.



lp
 
Nazadnje urejeno:

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Citat:
Uporabnik ChickenBoy pravi:
Sicer pa se pri 23 še ne mislem kej dosti obremenjevat s tem.
smile-1.gif

Vidiš jaz sem tudi pri tvojih letih tako razmišljala, zato sem pa še vedno doma. Če si pameten začni danes vsaj razmišljati če ne že delati na tem.

Načeloma bi z veseljem spokal od doma, ampak glede na to da delam preko študenta in plačujem šolo mi uspe bore malo dat na stran. Trenutno sicer ne morem spokat od doma, ker so pri babici sorodniki, ki zidajo hišo. Ampak ko se bodo odselili lahko spokam na svoje še isti dan. Ampak za enkrat bom raje doma dajal na stran finance in se spokal od doma, ko bom imel redno službo.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Midva imava cca. 100k €, pa se lahko obriševa pod nosom za kakšno stanovanje v LJ. In potem naj imamo še otroke, bemumast, kam pa naj jih dam.

V Kranju dobiš že pošteno stanovanje za ta denar.

Kranj..hja, dvosobno niti ni pošteno stanovanje, tako se namreč dobi za 100k in malenkost + € v Kranju.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik ChickenBoy pravi:

Citat:
Uporabnik karantanka pravi:

Citat:
Uporabnik ChickenBoy pravi:

Sicer pa se pri 23 še ne mislem kej dosti obremenjevat s tem.
smile-1.gif




Vidiš jaz sem tudi pri tvojih letih tako razmišljala, zato sem pa še vedno doma. Če si pameten začni danes vsaj razmišljati če ne že delati na tem.




Načeloma bi z veseljem spokal od doma, ampak glede na to da delam preko študenta in plačujem šolo mi uspe bore malo dat na stran.




Točno.



Pri 23ih letih preklet težko kaj našparaš. Tistih 50-100 evrov na mesec, ki jih daš na stran in ti jih požre inflacija, ni absolutno nič, če to primerjaš z rastjo cen nepremičnin po celi Sloveniji.



Skratka - nisem proti šparanju, ampak gradit neke iluzuje, da se bo s tem drobižem pa nekoč kupilo stanovanje, je pa milo rečeno
stupid-1.gif
.



Citat:
Uporabnik malcomX pravi:

Jaz bi rad spokal od bajte do 25tega leta, nemislim bit retardiranec pri 26 ki je še vedno pri mami, pa makar v svojem

stanovanju zgoraj.




Citat:
Uporabnik zajfa pravi:

....Pri 22 letih diplomiraš, pri 23 najdeš dobro službo, pri 25 letih pa maš že neki denarja, da lahko greš v stanovanje jah vse mora bit tip top.




Folk do 27. leta ne diplomira (kaj šele pri 22ih
hysterical-1.gif




Citat:
Uporabnik karantanka pravi:

Vidiš in to je napačno. Danes ti govorita tako, čez 5, 10 let te bosta pa dajala v nič češ, da si nisi nič ustvaril in da nič ne znaš delati ... Tako je vsaj pri meni, zato mi je žal, da nisem veliko prej začela delati na tem.




Naj te razsvetlim - V VSAKEM PRIMERU BI TE DAJALA V NIČ!

Ker imata tako visoko mnenje o tebi že od takrat, ko si bila še v plenicah.



Brez veze je stalno razmišljat, kaj bi bilo treba narediti, da bi nekdo spremenil mnenje o tebi.

Ker je popolnoma vseeno, kaj se naredi - mnenje bo isto.

Ne glede na to, kaj ti sedaj prodajata. Ker je to laž.

(Sem doživela na lastni koži v lastni familiji, kjer sem bila zabita, ker pač nisem imela enake izobrazbe kot starša - seveda jo imaš težko, če si pa star 5 let in v vrtcu - ampak še danes sem zabita, ko ju že dolgo konkretno presegam...
smirk-1.gif
).



Po mojem mnenju si svoj stanovanjski problem začela reševati, čim si ga lahko in to kar precej zgodaj (hitreje kot marsikdo). Tudi - v teh razmerah - ga rešuješ optimalno. Zato je to gobcanje tvojih staršev totalno brezveze in samo potrjuje znano dejstvo, da si za njiju pač od nekdaj grda račka. In to boš ostala, ne glede na to, kaj narediš in kako se postavljaš na glavo.



Bi bil že čas, da se na to požvižgaš.
smirk-1.gif


 
Nazadnje urejeno:

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Živim doma in v bližnji prihodnosti ne planiram, da bi šla na svoje. Se mi enostavno ne splača. Ko pa najdem kakšnega, ki bo resen in ga bom lahko gledala cel dan, greva pa nekam na svoje.
grin1.gif
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Svoje račune plačujem sam, avto dobil šenkan od strica ampak sm ga zamenjal z očetom za njegovega, benz tudi plačujem sam (kakšenkrat mi tudi moja tastara tankata), oblačila si včasih kupim sam, včasih pa mi tudi moja 2 kaj primakneta.

Zaenkrat še živim doma s starimi v zgornjem štuku bajte. Imam pa v planu, da bi si drugo leto začel urejat spodnji štuk bajte, ki ima ločen vhod (površina cca. 100m2). Imam srečo, ker je oče po poklicu gradbinc, pol poznamo še vodovodarje in majstre za centralno kurjavo, malarje itd. tko da se bo glede dela in samega materiala ogromno prišparalo. Poleg tega se mi drugo leto izteče še varčevanje v SNVS in bo še iz tega naslova nekaj denarja. Star sm 24, to pa sm imel v planu že kake 3-4 leta nazaj in nekateri kolegi so me takrat samo čudno gledali. Glede na to, da sm edinec me ima folk za razvajenega ampak sm daleč od tega, ker hočem tudi sam nekaj doseč. In ja, vem da imam srečo in da sm v boljši situaciji kot marsikdo drug ampak nekaterim se še pri 28 ne da odsesat z mamine joške. Razumem, da bi nekdo hotel it ampak pač nima financ, druga stvar pa je, da se nekateri dejansko nočejo odselit, ker jim tko paše (maminisinkotiinhčerkice.press).