Samostojno življenje

Ali živite pri starših


  • Skupaj glasov
    131

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Poznam ljudi, ki so še pri 30-ih v svojih sobicah in prisesani na mamino joško, kot praviš
hysterical-1.gif

Ampak to ni zato, ker se jim ne da vlagat, delat, ker se bolje počutijo doma. To je enostavno zato, ker šparajo. Baje. Imam prijateljico, ki je pri 27-ih doma, v svoji sobici. Odkar jo poznam, ni doma dala tolarja/evra za gospodinjstvo, položnice. Vse kar ima, ima svoj avto in ogromno dnarja na računu (naslednje leto bosta s tipom zidala). Ko sem jo nekoč spraševala kako to, da pri teh letih ne daje doma nič za stroške, mi je rekla, da njeni stari nočejo. Da naj punca špara. Hm...jst tko živet ne bo mogla. Doma že odkar delam, dajem za stroške, vsake toliko grem v trgovino....in smo kvit in nihče nikomur nič ne očita. Sicer imamo doma prazen štuk, ki je skor končan. Zakaj se ne odločim, da bi šla "na svoje"? Ker mi je trapasto zdele vlagat par 10.000€, če pa mogoče sploh ne bom doma ostala.....bomo pa videli kaj bo čas prinesel.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Ej verjem, da bi vsak najraj spokov od doma, samo če te šanse ne bo mel, se bo pač zadovoljiv z zgornjim ali spodnjim štukom v hiši. Jest sm doma že povedov, da doma če bo le možnost ne bom živel, tamala pa tud ne verjetno. Kaj pa bo, bo pa čas pokazal.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Zarečenega kruha se največ poje
grims-1.gif


Itak, da bi šel vsak najraje na svoje, ampak te možnosti vedno ni. Tut življenje v zgornjem ali spodnjem štuku ni slabo, če imaš normalne starše, ki ločijo svojo in tvojo zasebnost.
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Ja upajmo, da jim bo všeč moja polovica. Načeloma ne komplicirata glede teh stvari in mi pravita, da če bom jst srečen, da bosta tudi onadva. Do zdej me še nista pretentala (ne vem kje sm našel ta izraz) tko da upam, da se jima ne bo naenkrat kaj obrnilo v glavi, čeprav je pa res, da pravijo "bolj star bolj nor"
smile-1.gif


Sej verjamem, da je lepo bit na svojem (sm bil 5 let v LJ) ampak tudi doma ni glih tko slabo, še posebej na tej lokaciji ne. Vsake tolko se malo "primem" z mojimi, da popestrim celotno dogajanje, da ni preveč idealno, pa še to se pol vse pozabi.
smile-1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:sicer pa, ti boš dajala za položnice itd. pa še vedno neboš na svojem, ona pa špara ampak čez leto bo na svojem. torej komu se bo bolje izšlo?
wink-1.gif

Njej definitivno. Ampak sori, pri 26-ih si ne predstavljam, da živim na račun mojih staršev. Že to je dovolj, da sem na toplem, imam za jest...bla bla bla. Pač ljudje različno razmišljamo.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
ksz

Imam svoj štuk z lastnim vhodom. Šparam. Rad bi šel na svoje, normalno.
plačujem polovico VSEH stroškov (elektrika, voda, ogrevanje,...). Hrano si kupujem sam, vendar ne za vsakodnevno kuhanje, ker dostikrat mi mat še kaj skuha, da se vsaj enkrat na dan vidmo pa pogovorimo
grin1.gif

Perem, likam, pospravljam, sesam,... vse sam.
Upam da bom v kratkem šel na svoje. Najemniško ni šans, ker so najemnine oderuške in v parih letih tam pustiš za eno solidno parcelo denarja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Od konca OŠ si lastne stroške krijem sam, stroške elektrike... pa foter.

Lani sem si "privoščil" garsonjero, ki pa je trenutno bolj ali manj prazna, saj se šlepam pri starših boljše polovice,ker nama tako "trenutno" bolj ustreza. Mogoče bo pa že drugo leto drugače....

Tako da na svojem sem (no saj pri 30 je že cajt), pa čeprav trenutno preživim 80% cajta pri njej, 10% pri starših in 10% na "svojem".



Je pa res da je k nakupu garsonjere pomagala zavarovalnica (slaba polovica) in da sem se pred tem marsikateremu "luksuzu" odpovedal (pravzaprav se še danes). Če pa ne bi bilo nesreče bi pa brez pomoči prišel do garsonejere (solidno plačan fuš, sedaj pa ko tega ni več pa na alterju nabijam poste, pa dobivam virtualne ALTe. mogoče se jih bo kdaj dalo v kaki menjalnici zamenjat za evre
cheer.gif
)



Aja moji ta stari so res precej "stari" zato sem šel raje na svoje, čeprav bi na podstrešju lahko zrihtal za veliko manjši vloæek kot je garsonejera lepih 100m2, se pa "razumemo". Tud tole pišem z rojstne hiše (po dveh tednih sem spet en dan mal "doma"
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Sem že razmišljal, samo mi kdaj pa kdaj pride "prav".
Če bova resno zagrabla se zna zgodit da bo prišla prav "obema". Da pa bi za nekaj mesecev oddal za tistega jurja mi pa tud ni (je bila le lani bolj ali manj vsa obnovljena... pa tudi nekako nočem še 100% koruzništva špilat pri njej, čeprav ona in njeni nimajo nič proti temu. Če bi mi nekdo "zagarantiral" da najemnik ne bi kakšne večje neumnosti naredilv njej (katero bi na koncu še sam kril), potem bi še mogoče oddal za kakšnih 300-400 evrov, tko pa raje dam vsak mesec tistih slabih 100 evrov za stroške pa je ...
rolleyes-1.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Ko to berem mi res ni jasno kaj se nekateri počutite tako krive, ker živite pri starših (Tamara, Kozarec pa mogoče še kdo). A ni lepo, da lahko živiš pri starših in varčuješ in ne plačaš nobenih stroškov. Plačevanje stroškov bi bilo nujno le v primeru, da starši nimajo zadosti prihodka in jih ti pri tem malo pomagaš napolnit družinski proračun. Sej zato pa mamo starše da nam pomagajo, ne pa da se počutimo krive, ker nam nekaj dajo zastonj. Sej bom tud jst kupu svojmu frocu flet al pa avto in to zato, da bo mel on cajt hodt v šolo. Ne pa da do delal po enih pajzlih za jurja na uro in zaradi denarja zafural izobrazbo in lepšo prihodnost.

Da bi se počutu krivga ker so mi starši plačevali hrano, ogrevanje in mi mogoče dali flet, da bom jst lahko mirno se šolov in zraven začel delati kariero. Ko vas poslušam se mi zdi, kot bi poslušal svojo predrago mati, ki misli, da je treba vedno it po težji poti. Tud moji mami so straši pomagali pridt do bajte in je ni ustvarila sama.

lp
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Sem že večkrat rekla, da če bi bla moški bi bla zihr zidar al pa malar.
tongue-1.gif
13.gif

confused-1.gif

Punca ti si pa možača da te kap.
Sosed je imel eno podobno kot si ti in njej kot ni bilo problem delat karkoli,še najmanjši problem je bila pa "golcarija"(posek in spravilo lesa). Na koncu je vse skup propadlo in njegov komentar je bil kratek.
"pri nas rabimo gospodinjo ne golcarja"

Kakšna je tvoja soseda jaz ne vem ampak to, da jaz raje delam pač taka dela še ne pomeni, da gospodinskih ne znam in da sem zato možača.
stupid-1.gif
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
Ko to berem mi res ni jasno kaj se nekateri počutite tako krive, ker živite pri starših (Tamara, Kozarec pa mogoče še kdo). A ni lepo, da lahko živiš pri starših in varčuješ in ne plačaš nobenih stroškov. Plačevanje stroškov bi bilo nujno le v primeru, da starši nimajo zadosti prihodka in jih ti pri tem malo pomagaš napolnit družinski proračun. Sej zato pa mamo starše da nam pomagajo, ne pa da se počutimo krive, ker nam nekaj dajo zastonj. Sej bom tud jst kupu svojmu frocu flet al pa avto in to zato, da bo mel on cajt hodt v šolo. Ne pa da do delal po enih pajzlih za jurja na uro in zaradi denarja zafural izobrazbo in lepšo prihodnost.

Da bi se počutu krivga ker so mi starši plačevali hrano, ogrevanje in mi mogoče dali flet, da bom jst lahko mirno se šolov in zraven začel delati kariero. Ko vas poslušam se mi zdi, kot bi poslušal svojo predrago mati, ki misli, da je treba vedno it po težji poti. Tud moji mami so straši pomagali pridt do bajte in je ni ustvarila sama.

lp


Starši še raje vidijo, da otrok ostane doma, ker kdo bo starše rihtal, ko bosta stara 70 let in več. Raje so doma kot v domu za upokojence na stara leta.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Jaz tudi živim še pri starših ... redno zaposlen za nedoločen čas, zraven še malo študent, doma plačujem položnico Telekomu (ISDN/ADSL), časopis, na zimo prispevam za kurilno olje ... obleke kupujem sam, prav tako vzdržujem avto ...

Zaenkrat še ne mislim it na svoje, imam pa še cca 200kv. stanovanja ki se lahko porihta za živet. (sedaj samo ometani zidi) Samo zaenkrat mi je še najugodneje da sem doma :) in imam dostop do hladilnika.

LP
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
nekaterim so pač starši jasno dali vedet da so froci strošek in naj čimprej spokajo. Kjer niso taki starši je seveda drugače
smile-1.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
nekaterim so pač starši jasno dali vedet da so froci strošek in naj čimprej spokajo. Kjer niso taki starši je seveda drugače
smile-1.gif

in tam verjamem da je težko doma živet.
frown-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Seveda da jim je. Eni se res sramujejo živeti pri starših, verjetno preveč gledate te bolne ameriške filme ali se imate za kako smetano, samo da imate spredaj še besedico "pokvarjena". Kakšno bolno razmišljanje uporabnice Tamcika. Smeje se iz svojih kolegic, a da bi pomislila, da bo ta njena kolegica čez 2 leti na svojem, ker so ji do sedaj starši plačevali elektriko in hrano, to pa ne.

Ona boga revca, pa bo pri 45 še vedno bila s starimi, ampak vazno da bo ona prispevala 15 € za elektriko in 50 za hrano
hysterical-1.gif
medtem ko je njena kolegica obračala 3 x višje zneske ko je šprala in ni dajala mamici za kruh in klobaso...



Mi imamo tudi večjo hišo, poleg nas, praktično v isti hiši (le vrata nas ločijo) živijo stari starši in ne vidim nobenega minusa. Kosila so kakšen krat skupna in ne rabiš hitet delati svoje kosilo ko prideš iz službe, da ne omenjam da je vedno nekdo doma. Poleg tega je prav mirno okolje, parking placa je dovolj, sosedi so odlični in prav ne vidim potrebe zakaj mi na vso silo iskal in plačeval nepotreben plac. Očitno nekateri se še nimamo za tako high klas družbo
stupid-1.gif




P.S. Tamcika, a si si tudi to Ibizo kupila sama? Ker verjamem, da če bi ti starši odstopili kakšen avto par krat na teden bi se danes lahko vozila v malo višjem rangu.
 
Nazadnje urejeno: