Nepotrebna sanacija kopalnice?

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.586
85
48
Torej kakorkoli obrnem, znesek 1511€ jim bom moral vrnit. Ali lahko vsaj zahtevam ploscice v isti barvi al mi bodo še to zaračunal kasneje ?
Jaz jim nebi, ker so kar nekaj kopali nenaročeno po tvoji kopalnici. In sploh niso odpravili napake. Upravnik bi se moral držat postopka opisanega zgoraj (tako bi imel neko poročilo v roki in krit hrbet) in ne odpravljat napake tam kjer se mu samo zdi da je vzrok ter povzročiti jurja stroškov. Ampak to vse argumentirano pisno, ker navsezadnje je tvoj upravnik, čeprav šlampast.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ko zmanjka argumentov. :)
Za razliko od tebe o teh stvareh nekaj vem iz prakse, poleg tega sva oba napisala +- enako, le da se meni več ne ljubi pisat esejev na temo "brigalo me je, pol pa zdaj jokam".

Še enkrat OT bi moral slej kot prej to plačati, ali sam ali njegova zavarovalnica je čisto vseeno, vzrok zamakanja (tako pravi tudi sam) je bilo puščanje na spoju banja-stena in glede na to, da je kasneje sam to odpravil mu je napaka verjetno bila poznana. Seveda pa obstaja še druga pot in sicer "da se ugotovi", da je teklo iz skupne vertikale in se strošek razdeli med vse solastnike, VENDAR je za tak manever očitno že prepozno.

PS: v kopalnico so mu verjetno vstopili s specialci al kako si to predstavljaš?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
si poklical 080 1920 (celo brezplačna številka) ali samo poslušaš alter?
Dobil bo odgovor, da nima kritega izliva vode na etažni lastnini in da nima krite odgovornosti iz posesti nepremičnine, zavarovalnica ne krije nič.

Za koriščenje domske asistence je prepozno in težava ki jo je imel, se ne nanaša na nujno posredovanje.... Pogoji ASISTENCA

Imaš pa na voljo preko zavarovanja pravne zaščite, brezplačni posvet z odvetnikom, kontaktiraj Arag oz Savo, jim povej da potrebuješ nesvet,
opiši zgodbo; upravnik, izvajalec in popravilo ki ni vplivalo na vzrok zatekanja, če imaš kakšne pravne možnosti, da ne nosiš stroška.
Ampak za to zadevo imaš samo brezplačen posvet, ne pa zastopanja, ker tvoj paket ne krije pravne zaščite na nepremičninah. Pogoji ARAG
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in McGiver

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.132
113
Jp. Zavarovalna polica je v trenutni obliki za ta škodni primer žal popolnoma neuporabna saj se izliv vode nanaša na opremo in ne na nepremičnino, pri odgovornosti pa jasno poiše, da gre za odgovornost zasebnika in ne za odgovornost iz naslova posesti zemljišča in nepremičnine kar bi se potrebovalo za poplačilo škode pri spodnjih sosedih. Res zanimivo, da je se sestavilo in kljub drugačnim željam (po širšem kritju) tudi podpisalo tako "švoh" pogodbo je ampak sedaj je brezveze se poglabljat zakaj je taka kot je, to ne bo rešilo težave.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.132
113
Čisto tako v vednost - takole izgleda polica (oz. info izračun) pri Savi, če je v zavarovanje vključena tudi etažna lastnina in tu je lepo razvidno, da gre za dva kritja (dva kot stanovanje in oprema), prav tako pa se tudi lepo vidi razlika pri postavki zavarovanja odgovornosti in sicer je pri opremi navedena odgovornost zasebnika, pri etažni lastnini pa odgovornost iz hišne in zemljiške posesti. To ta drugo je tisto, kar bi odpiralec topica potreboval za kritje škode/stroškov sanacije pri sosedih pod njim.

DOM_primer.jpg
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tony

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Tole je bilo pa hitro!
Si ti zastopnik za tako ponudbo?

p.s. lom keramične plošče štedilnika 31 000€?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.132
113
Ta izračun je bil narejen za mojo stranko ja. Ni v končni obliki ampak to v bistvu nima veze, poanta objave je v prikazu neke splošne oblike izgleda izračuna v primeru kritja za stanovanje + opremo, ker se mnogo ljudi res bolj slabo znajde in potem podpisujejo vse živo, tega žal ni malo. 31k€ je pa skupna oz. najvišja zavarovalna vsota za vso opremo in je zato navedena zraven, res pa ob postavki za ploščo izpade malce smešno na prvi pogled.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Tole je bilo pa hitro!
Si ti zastopnik za tako ponudbo?

p.s. lom keramične plošče štedilnika 31 000€?
Ta izračun je bil narejen za mojo stranko ja. Ni v končni obliki ampak to v bistvu nima veze, poanta objave je v prikazu neke splošne oblike izgleda izračuna v primeru kritja za stanovanje + opremo, ker se mnogo ljudi res bolj slabo znajde in potem podpisujejo vse živo, tega žal ni malo. 31k€ je pa skupna oz. najvišja zavarovalna vsota za vso opremo in je zato navedena zraven, res pa ob postavki za ploščo izpade malce smešno na prvi pogled.
Ja, res je smešno. :) Kaj čmo.
Sploh, ko se tuširaš in medtem preveč špricaš po kopalnici, da spodnji sosed podstavlja lonce, da ne bi uničil parketa. :)
 
  • Haha
Reactions: Matey

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Kaj takoj En garde! Zakaj.
Občudujem hiter in razumljiv - za mene - prikaz ene zavarovalne police.
Tudi tisti 31 000 ni problem. Pač razlag sledi. Bojim se, kako je potem pri uveljavljanju - predstavo vsak po svoje.

kako se pa tebi zdi takole zavarovano stanovanje? Bi ti še kaj dodal? Kako bi spremenil, ko polico delaš za prjatla?

p.s zdanja slikica NE dela.