rešit problematiko

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Druge možne preventivne zadeve pa bi bile, oljašave (ampak resne olajšave ne 3 evre tako kot jenavada pri nas) pri zavarovnaju novejših varnejši vozil NCAP 5 zvezdic. vidimo da se folk ubija n tezko poskoduje v avtomobilih starejše izdelave, ki niso bili tako varni kot ti novi 5 zvezdaši.
Tle se pa ne strinjam. Spet boste rekli, stardec pač....
To s temi nagradami za NCAP zvezdice bi marsi komu dalo potuho in bi zaradi tega še večje pizdarije delal po cesti. In tudi ni jih malo, ki dajo na te teste veliko in se v avtih počutijo neranljive zato tud tako bedasto in noro vozijo.
Jaz vem da bi marsi kdo vozil bolj previdno, če bi namesto aerbegov imel pred nos montirane vile ali sulico.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
to ti tako mislis, tisti ki pa s(m)o zgubili koga bliznjega v starih avtomobilih (pa ne po svoji krivdi), pa se dobro zavedamo, da bi se na ta račun dalo preprečit marsikatero smrt.
 

stilojtd

Pripravnik
28. mar 2008
51
0
6
Po parih 10000 km vožnje po Avstriji nisem naletel na omejitev 30km/h v vaseh ob glavnih cestah. Res pa je da imajo v centrih mest zono 30 km/h to pa drži ampak tam se tako ali tako ne moreš peljati hitreje.

Cela Avstrija strmi k temu da je promet čimbolj tekoč in da se lahko na cilj pripelješ hitro in tako da ti ni treba kršiti zakone.

Pri nas pa so omejitve skregane s vso logiko zgleda da so omejitve postavljene samo zaradi tega, da te lahko potem policaji j.... za prekoračitev 2 km/h.

Sem imel že slučaj ko me je pameten policaj ustavil in kaznil pri izhodu iz vasi pa pri tem izhodu ni bilo več hiš že vsaj 500m ne. Se pravi nekdo je šel postavit glupo tablo, ki označuje konec naselja namerno tako daleč vstran od naselja.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
nisi edini, tega je še najvče, čakajo na odsekih ki niso nevarni, kjer pac ljudje pospešijo, pol pa hapsa, gremo pisat kazni..klasika.. ampak to ni kriv policajcek, ampak vodstvo in sistem. spet.

tale link zdej lahk kdo poslje pristojnim....
grin1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Že res, ampak, vsa ta varnostna pomagala v avtu in tehnika, pomagajo samo, če voziš ti in ostali previdno. Če na račun večje varnosti avtomobila potem voziš prehitro, nisi za svojo in splošno varnost naredu nič.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
seveda, ampak ko se dinamik pripiče po nepravilni strani v tebe iznenada, te pogojno reši še lahko samo 5 *
wink-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Sem imel že slučaj ko me je pameten policaj ustavil in kaznil pri izhodu iz vasi pa pri tem izhodu ni bilo več hiš že vsaj 500m ne. Se pravi nekdo je šel postavit glupo tablo, ki označuje konec naselja namerno tako daleč vstran od
To se dogaja zmeraj enim in istim. Dinamikom po navadi.
Nevem zakaj mene niso še nikol ustavili na tako, zate butastem mestu 500m izven naselja?
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Ker se pač ne oddaljiš 500 m od svoje kmetije, enostavno pač...
grin1.gif

Drugače bi se pa strinjal s tvojo izjavo, da se ljudje v "varnih vozilih (5 zvezdic...)" počutijo nesmrtne. Večjo varnost potem izničijo z višjimi hitrostmi in drznejšo vožnjo. Žal se ne zavedajo, da so vsa pomagala in varnostni pripomočki učinkoviti do cca. 60 km/h....vse naprej pa je loterija.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ne zanašaj se preveč na te zvezdice.
Vsi ti testi NCAP so narejeni v točno določenih pogojih, ki z realnimi okoliščinami nimajo veliko skupnega. Nekaj to testiranje že pove, veliko pa ne, ker v realnosti niso niti dve prometne nesreče popolnoma enake.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Verjamem, za večino vas alterjevcev, nekdo, ki vozi po omejitvah, ovira promet. Ampak to mislite samo vi alterjevci in ostali dinamiki. Polcaji k sreči ne mislijo tako.
Čudno, da polcaji potem kaznujejo vas, ki promet ne ovirate.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Drugače bi se pa strinjal s tvojo izjavo, da se ljudje v "varnih vozilih (5 zvezdic...)" počutijo nesmrtne. Večjo varnost potem izničijo z višjimi hitrostmi in drznejšo vožnjo. Žal se ne zavedajo, da so vsa pomagala in varnostni pripomočki učinkoviti do cca. 60 km/h....vse naprej pa je loterija.
Točno. Najbrž posledice za voznika nebi ble bistveno drugačne, če bi se voznik v fičku zaletel, recimo s 50 km/h al pa če bi se nekdo zaletel z sodobnim mercedesom nekje 90km/h...
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
še enrkat poglej statistiko v katerih avtomobilih so žrtve. recimo črna kronika zadnjih 20 nesreč...

pa bom jaz namesto tebe ker se mi da...

evo zadnje..za tistega v lenartu ne vem ni jasno, pred zadnji dve pa xsara in verjetno dajvu matiz pac neka mala starejsa jajca.
 
Nazadnje urejeno:

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Moj znanec dela na Žalah kot "čistilec" nesreč....včasih nam kaj pove, predvsem kako so avtomobili res "varni". Primer, nova sedmica (BMW za neznalce), voznik in potnik mrtva pri 90 km/h....Avto znotraj cel, samo telo ni zdržalo...toliko o navidezni varnosti. Zanimivo je tudi to, da vozniki velikih SUV-ov tudi umrejo zaradi poškodb notranjih organov...SUV-i skoraj nič ne amortizirajo sile z mečkanjem, večji del se prenese na potnike....Tako, da je predvsem potrebna pamet...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Odvisno v kaj se SUV zaleti. Če se s SUVom zaleti v fikseno oviro/zid mu verjetno nebo pomoči tako kot, če bi se zaletel s lažjim tvingom. Če pa se zaletita lahki tvingo in težki SUV pa bo težji avto lažjega potiskal.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
no no, ce bi se razlimla pri 250+ nebi nasli ne njega ne koga drugega...

celni trk pri realnih 90 nikjer ne prezivis...

govorim o klasičnh trkih ki se pac dogajajo... ne zdej iskat izjeme, ker je brezveze. Ker bos zdej ugotovil da je brezvzeze delat varne avte, itak se mors cuvat kao...
crazy1.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Varen avto je seveda super zadeva, vendar ljudje to njegovo varnost potem izničijo s pretiravanjem.
Glede SUV-a in trka z manjšim vozilo je pa seveda res, da mali avtek potegne kratko...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
ksz

Avstrija gor in dol.
Pa je kdo pogledal kako so ceste tam grajene ?
Brez lukenj. Med cesto in pločnikom je vsaj 1m zelenice vmes, itd...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:

ksz...
Zgolj v premislek tistim, ki mislijo, da so manjši avti manj varni.

Volvo 940 vs. Renault Modus
Ta dva avta sta bila navezana na zajlo s katero so ju vlekli, To z realnim trkom nima veliko ali nič skupnega....