Banda inkasantska

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ne nisem dobil kazni. Zdaj ko smo ta del debate končali pa še zgodba.

Situacija je na koncu celovške ceste v LJ, proti Medvodam, nasproti OMV črpalke in naslednji kilometer do konca Ljubljane. Preden se celovška iz 4 zoži na 2 pasa, je tabla konec 70. Ker smo še vedno v kraju je seveda avtomatsko omejitev 50km/h. Pred 5-10 leti se vsi, ki cesto poznate spomnite, da so tam praktično vsaj enkrat tedensko imeli postavljen radar v avtu in kasirali, zelo redko z laserjem, ampak so lepo položnice prihajale po pošti. Tako sem takrat tudi sam naletel. Pri sodnici za prekrške sem se kako leto po tem zagovarjal, da drugod po Sloveniji, čeprav je zakon jasen, da dokler si v kraju je osnovna omejitev 50, pri takih tablah, ko se konča omejitev 60, 70 ali 80 spodaj vseeno dodajo tablo omejitev 50.

Takrat so mi tudi uporabniki foruma poslikali take znake iz cele Slovenije, koroške, primorske, štajerske itd. Fotografije sem imel tudi na sodišču zraven. Sicer me ni rešilo kazni (ker prekršek dejansko sem naredil in tudi zaslužil kazen), mi je pa sodnica zmanjšala kazen na 50% najnižje predpisane (iz 1000€ na 500€).

Ne vem, a je imelo to moje "pričanje" na sodiščo kako vezo s tem, ampak 2-3 mesece po tem dogodku na sodišču so pod tablo konec 70 DODALI tablo omejitev 50. Od takrat naprej (kake 4 leta so minila) policaji stojijo samo še parkrat na leto, pa še to z laserjem merijo čisto v zadnjem križišču, ko ljudje že pospešujejo ven iz Ljubljane (so pa še v območju omejitve).

Včeraj zvečer pa se vozim iz službe in opazim, da so spet ODSTRANILI tablo omejitev 50 in ostaja samo tabla konec omejitve 70. Čez 100 metrov pa sem bil ZELO presenečen (/sarkazma), da je bil parkiran stacionarni radar v obliki zelenega kangooja.

Očitno je bolj pomembno, da se na tej lokaciji kasira, kot da folk vozi 50. Več kot očitno jim za varnost dol visi. Tukaj kritika ne leti na policaje in redarje, ampak na tistega DEB.ILA, ki je odredil odstranitev prometnega znaka.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Za lažjo predstavo. Sedaj ni več table 50.




Treba je še omenit, da redarje lahko dnevno pričakujemo na vseh avtobusnih postajah Celovške, Dunajske in Zaloške. Ne vem zakaj jim Tržaška " ne diši".

Dodajam še nekaj lokacij kjer redarstvo pogosto meri oz. sem jih sam večkrat opazil in to ob različnih urah. Vse od 6:20 zjutraj pa tudi do 21.30 :/

Korenčanova ulica 50km/h

Dunajska cesta pri Gospodarskem razstavišču - 50kmh !!! Velika večina se jih vozi 60km/h. Najbrž so navajeni 60km/h z druge strani Dunajske proti Centru

Prešernova cesta pri Pravoslavni cerkvi - cona 30

Slovenčeva nasproti Spara - 50km/h

Parmova ulica - pri Zavodu za zaposlovanje - cona 30

 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Se spomnim zadeve, in priznam, da sem mislil, da me v tej državi ne more več nič presenetiti - no, motil sem se...
hysterical-1.gif


uf-1.gif
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Fak... jst avtomatsko, ko vidim tablo za konec omejitve, pomislim, da od tam dalje velja naslednja (višja) omejitev. Enkrat bom nasedel k Costa Concordia
uf-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik frisk pravi:
Fak... jst avtomatsko, ko vidim tablo za konec omejitve, pomislim, da od tam dalje velja naslednja (višja) omejitev. Enkrat bom nasedel k Costa Concordia
uf-1.gif

Tako sem jaz takrat nasadil 87 na 50. V bistvu sem vozil čez 90, pa videl radar in zabremzal na 90. 1000 eurov in 9 pik.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kaj naj rečem? Včeraj sem dobil pošto od mestnega redarstva Ljubljana. 14 dni nazaj "so me ujeli" na Postonjski ulici v Lj (od Oražnove proti ZD na Viču). V bistvu niso mene, ampak mojo boljšo polovico, ker ona vozi moj avto. Letela je z vrtoglavo brzino, neverejtno, celih 39km/h.
Point je pa v tem, da je znak za cono 30 povsem na začetku Oražnove ulice, ko zaviješ s Tržaške. Znak spregledaš kot bi rekel keks (še posebej če zavijaš levo) in potem si seveda skoraj da kriminalec. Še več: celo otroka je vozila v avtu. Nezaslišano! S tako brzino!

Tako da: hvala ti mafija ljubljanska z Zokijem na čelu, zdaj bodo ceste bolj varne, ker bo naša vozila samo še 30km/h pa če bo treba al pa ne.
Edino kar me žre je to, da bomo neprostovoljno sofinacirali nikoli dokončane Stožice njeee.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Res zanimivo, kako se bunite ljubljančani...

Ko smo imeli v MB še hujšo težavo, ste se smejali in pametovali.

Naj vas Zoki izmolze, da boste enkrat že šli na ulice. Ne jokcat po forumu.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Če se kaj spomnim, niste imeli radarjev za omejitev 30kmh, ampak za 50 ali 70kmh. Prav tako vam je bilo jasno, kje so ti radarji postavljeni in ni so bili v avtomobilih postavljeni naključno po ulicah. Se ti ne zdi, da je precejšnja razlika
confused-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Axi pravi:
Če se kaj spomnim, niste imeli radarjev za omejitev 30kmh, ampak za 50 ali 70kmh. Prav tako vam je bilo jasno, kje so ti radarji postavljeni in ni so bili v avtomobilih postavljeni naključno po ulicah. Se ti ne zdi, da je precejšnja razlika
confused-1.gif

Nobene razlike, omejitev velja vsepovsod. Vozi po predpisih in ne jokcaj. Imeli smo tudi en radar za 30
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik kocka pravi:
Zakaj bi moral ti plačati, če nisi vozil?
To tudi mene zanima. Lahko dokažem, da sem bil ob tistem času čisto drugje, samo ne vem ali je to še izvedljivo ali se je kaj spremenilo glede te "finte". Ve kdo?