Tema o novih prometnih zakonih

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
policist ni kriv če alkotest ni a testiran...
Kdo pa?

A æe avto ni ali je registrirano tud ni šofer dolžan preverit v prometno, preden ga uporablja?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
hruške/jabolke
verjetno tisti ki je zadolžen za opremo.
A ni policaj zadolžen za svojo opremo ki jo on uporablja?

Tako kot mora pred vsako vožnjo preverit ali ni potekla registracija, mora pred vsako uporabo alkotesta preveriti če je atestiran in kalibriran Mislim da ga je vsake pol leta treba ponovno umeriti, tko da se prav lahko zgodi, da uporabno dovoljenje preteče.
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
nevem kako imajo to urejeno, ali obstaja kje kak predpis? to da mora preverit registracijo je posledično zaradi zakona.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
nevem kako imajo to urejeno, ali obstaja kje kak predpis? to da mora preverit registracijo je posledično zaradi zakona.
Vsak voznik mora preverit veljavnost registracije, preden se pelje z avtom, in vsak mesar mora preverit, ali ima vaga dovoljenje za uporabo, preden da meso na vago.

A misliš da bi bil policaj zadovoljn z odgovorom, ko bi te dobil z službenim avtom, ki mu je pretekla registracija, da je v službi en drug odgovoren za registracije? Bi dal kazen Komu????
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
nevem kako imajo to urejeno, ali obstaja kje kak predpis? to da mora preverit registracijo je posledično zaradi zakona.

Daj ne bodi pametn ker te mam poln kura* ok? Kdo pa je odgovorn če ni alkotest testiran? Če ti ga zna policist porinit pred nos naj še pogleda gor na tisto nalepkico kdaj je bil nazadnje testiran. Torej če ni policist odgovorn da je atestiran in če ti ga v tem primeru zavestno porine pod nos je to za mene goljufija? Torej te hoče z netestiranim alkotestom potencialno ogoljufat? Sicer pa zadeva ni več aktualna, mislim da so bolj al manj vsi redno testirani, kakor tudi merilci hitrosti...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.686
6.251
113
za kalibracijo alkotestov so odgovorni vzdrzevalci materialno tehnicnih sredstev. Novejsi alkotesti tudi ob vklopu napisejo stevilo dni do kalibracije. Ce je alkotest na voljo kot oprema lahko policist zadevo vzame. Ce mu potece kalibracija ga more vzdrzevalec vzet iz "prometa". preizkus z nekalibriranim alkotestom je seveda neveljaven.

No ker ocitno rad sproscaj svoje frustracije tu gor - zate velja enako: nehaj pametovat in nabijat o stvareh o katerih ocitno nimas pojma. Goljufija je naklepno kaznivo dejanje. Torej ga ne mores storiti iz malomarnosti (da necesa nisi preveril je malomarnost). In povsem razumem da tega ne ves, ampak ne se pol ti na druge spravljat s takimi primitivnimi izpadi.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.686
6.251
113
kaj zmanjkalo argumentov? Je.biga ni vsak argument ki ti za sankom pali tudi dober.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
kaj zmanjkalo argumentov? Je.biga ni vsak argument ki ti za sankom pali tudi dober.
Ti si napisal, kako mora bit, jest pa pravim da lahko pride do napake, pa se kakšen instrumen tudi izmuzne kontroli.
Pa kaj ste se sedaj zapeli na kalibracijo, saj so možne še druge napake v postopku, pa tudi luknje v zakonodaji, ustavnost tega člena.....skratka možnosti da se ugotovi, da je tovornjak neupravičeno zaplenjen je veliko.

Sicer slaba primerjava, jest tudi uporabljam instrument, ki bi moral bit po predpisih umerjen, pa ni. takrat ko smo pošiljali na umerjenje ga nisem dal, pa je šlo mimo.

V mojem primeru je napačno ravnal policaj, in to popolnoma namerno, ni šlo za nobeno malomarnost ali neznanje, ampak za poskus goljufije. In na koncu sem bil oproščen vseh obtožb. Danes bi mi policaj za tak prekršek vzel izpit in avto do sodbe sodišča. Do sodbe pa bi utrpel precejšnjo škodo, ki bi jo nekdo moral plačat. Pa me prav malo briga, al policaj sam, al država, al nekdo v pisarno ali delavnici. Še najraje bi videl da plača država, pa naj se potem ona ubada s policajem, če lahko tolk plača, kot je škode naredil ali ne.

Ej, A primer Jankovičevega mercedeza rešujejo prednostno?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
[censored] si tečen, pihaš, če napihaš in se ti zdi da ni možno, da bi imel toliko, greš pa kri dat. Problem rešen.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
kaj zmanjkalo argumentov? Je.biga ni vsak argument ki ti za sankom pali tudi dober.

Za tebe nikoli, ampak enostavno se mi ni s tabo za haklat ker nimam nič od tega...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
[censored] si tečen, pihaš, če napihaš in se ti zdi da ni možno, da bi imel toliko, greš pa kri dat. Problem rešen.
Ajd recimo da se ti ne zdi možno in ne priznaš da si pijan, kaj če ti policaj ne odredi odvzema krvi? (ker tud policaj misli da v krvi ne bo dovolj)
Al pa moj primer, da ne napihaš, policaj pa obkroži da si pijan, in reče "vse je v redu, samo tule podpiši " Kaj boš naredu?
No še sreča da sem dobro prebral kaj podpisujem.
In kaj boš naredu, ko ti policaj grozi z priporom, če se misliš zajebavat (beri nočeš podpisat)?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Poklical odvetnika?
Bilo je ponoči, telefona nisem imel.
Pa tud odvetnika ne poznam nobenega ki bi imel ure za stranke sred noči.
Jest pa sam proti dvem policajem, ki sta kričala name.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja [censored], kdo si pa izmišljuje sproti izgovore? Telefoniral bi lahko tudi iz policijske postaje, če se ti je taka krivica godila. Ne dvomim, da imajo tam tudi številko kakega odvetnika, ki bi prišel ponoči, če ti tega ne veš si si pa sam kriv.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Ja [censored], kdo si pa izmišljuje sproti izgovore? Telefoniral bi lahko tudi iz policijske postaje, če se ti je taka krivica godila. Ne dvomim, da imajo tam tudi številko kakega odvetnika, ki bi prišel ponoči, če ti tega ne veš si si pa sam kriv.
Kako bi pa prišel do policijske postaje?
No sej sprašujem tebe, kako bi ti ravnal v takem slučaju.
Jest sm svojo nedožnost potem že dokazal na sodišču. Tema te debate pa je, da bi, če bi se mi isto zgodilo danes več kot pol leta ostal brez izpita in avta in utrpel visoko škodo.
Kdo bo plačal povzročeno škodo v primerih, ko je kršitelj po pritožbah spoznan za nedolžnega.