Prenos slovenskega bonusa v Nemčijo.

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
- katero potrdilo naj bi bilo uporabno v Sloveniji? še eden, ki je pomešal hruške z jabolki in še z arašidi
- zato, ker to niso zahteve, nobeden ZT ne določa, da mora po 10 letih izbrisati arhiv - to bi namreč bila zahteva (še eden, ki je šprical osnovno šolo in ne pozna osnovnih izrazev)
- zakaj bi hranilo dlje, če ni potrebno? ker bi s tem omogočilo svojim dolgoletnim komitentom, ki so ji plačevali enormne zneske denarja (in nikoli koristili njenih premij) pravilno uvrstitev v bonusni razred v tujini. Temu se reče strokovnost in pravi customer-service; miniMe bo namreč lahko enkrat tudi prišel nazaj v Slovenijo in bo šel nazaj k ZT, če se mu je ta prej izkazala kot fer in kooperativna. Ker pa se mu ni, pa si bo lepo obrisala smrček in miniMe svojih dragih avtov ne bo zavaroval več pri njej.

bo sedaj šlo ali še narišemo?
Morda zato, ker zavarovalnica Triglav kot taka, deluje šele od leta 1991? :fredi:
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Koliko primerov prenosa zavarovanja iz slovenskega na tujega se zgodi na leto? Katere evropske države in katere njihove zavarovalnice še uporabljajo omenjeni nemški princip bonusa? Kakšni so letni stroški vzdrževanja arhiva?
 

miniME_

Zelenc'
16. jul 2022
21
3
3
Morda zato, ker zavarovalnica Triglav kot taka, deluje šele od leta 1991? :fredi:

jao kakšne nekateri klamfate.... Triglav je bil tudi že v Jugi in imel poslovalnice po celi Jugi.
Sem prebral tvoj odgovor fotru, se je samo smejat začel ''kdo ti je pa to bleknu?''
dajte se prosim vzdržati komentarjev, če ne veste o čem pišete
 

miniME_

Zelenc'
16. jul 2022
21
3
3
Koliko primerov prenosa zavarovanja iz slovenskega na tujega se zgodi na leto? Katere evropske države in katere njihove zavarovalnice še uporabljajo omenjeni nemški princip bonusa? Kakšni so letni stroški vzdrževanja arhiva?

- Iz Slovenije se je v letu 2021 izselilo preko 21.000 slovencev. Od teh se največ selilo v Avstrijo (23%), na drugem mestu pa v Nemčijo (19%).
V Nemčijo se jih je torej preselilo okrog 4.000 ljudi.
Predpostavljam, da večina ima že vozniški izpit (ker v tem številu niso všteti razni dijaki in študentje, ki grejo zgolj na izmenjavo), torej govorimo okrog 4.000 slovencev, ki bodo tudi v Nemčiji po vsej verjetnosti imeli avto in tam želeli prenesti slovenski bonus.

- Za ostale države ne vem, govorim za Nemčijo

- Vzdrževanje je minimalno, strošek je zgolj začetni, ko zadevo digitalizirajo (vem ker smo to delali v bolnišnici, in so stroški vzdrževanja res minorni)
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
torej se da ane? :)
Našim pa pamet ne seže tako daleč, da bi pomislili, da gre kar veliko slovencev v Nemčijo in bi jim prav prišlo takšno potrdilo.
Ker, zakaj pa? ko jebe naše stranke, dajmo jih ožemat dokler so tu, potem pa se nam jebe kako se bodo znašli gor. Nobeden pa ne pomisli mm naprej, da bodo enkrat morda te isti ljudje prišli nazaj v SLO in se zaradi slabega customer-service-a takrat ne bodo ponovno odločili za njih.
Nabijem na k***c takšne nesposobne zavarovalnice. No saj, moje avte imam v Nemčiji že 12.leto, privarčujem po 40 % napram slovenskih brivcev, pravtako so cestnine cenejše, tako da Slovenija je pušjona čista.....nesposobne firme, nesposobna politika, nesposobna birokracija in tudi velik del naroda - krasen dokaz je tale komunikacija tule: zastavil sem preprosto vprašanje, bil vljuden, prosil za strokoven odgovor. Do sedaj sem dobil samo pametovanja, žaljenja, prcanja, prikrito fovšijo in wanna be sarkazem. Pač, s takim mind set-om vam slovenceljnom ni pomoči ...
Pa zakaj bi pri nas spremljali vec kot deset let, ce nima pri nas nobena zavarovalnica bonusa za nad 10 let?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
jao kakšne nekateri klamfate.... Triglav je bil tudi že v Jugi in imel poslovalnice po celi Jugi.
Sem prebral tvoj odgovor fotru, se je samo smejat začel ''kdo ti je pa to bleknu?''
dajte se prosim vzdržati komentarjev, če ne veste o čem pišete
Leta 1990 se je Zavarovalna skupnost Triglav preoblikovala v delniško družbo. 12. 12. 1990 je bila ustanovljena Zavarovalnica Triglav, d.d., ki je kot zavarovalna delniška družba pričela poslovati 1. 1. 1991. Tako se je zavarovalna skupnost preoblikovala v gospodarski subjekt, katerega namen je bil izvajanje zavarovanja s ciljem ustvarjanja dobička.



Območna skupnost Beograd je že julija 1990 dobila dovoljenje za ustanovitev svoje zavarovalne delniške družbe Kopaonik, novembra istega leta pa so dovoljenje dobile tudi območne enote Koper, Maribor in Novo mesto, ki so se osamosvojile in se oblikovale kot samostojne zavarovalnice (Adriatic, Zavarovalnica Maribor in Zavarovalnica Tilia).
Na območju Republike Hrvaške se je Zavarovalnica Triglav, d.d., šele leta 1993 vpisala v register Zavarovalnico Istra osiguranje, d.d. (pripojene je imela vse območne enote Zavarovalnice Triglav, d.d., v Republiki Hrvaški), ki se je kasneje preimenovala v Sava osiguranje, d.d., oz. v sedanjo Triglav osiguranje, d.d., s sedežem v Zagrebu na Hrvaškem.
 

miniME_

Zelenc'
16. jul 2022
21
3
3
Ja, preoblikovala se je v d.d., sama zavarovalnica pa je obstajala že prej in tudi bazen strank je bil od prej, ergo, bi bilo možno preveriti tudi takratna zavarovanja odnosno dobiti police od takrat. Če bi imeli daljši arhiv, kot ga imajo v Nemčiji oz. če bi pomislili na to, da se bodo potrebovala tudi tovrstna potrdila za Nemčijo, ampak kje...to je pa že preveč...to je pa že znanstvena fantastike za slovenijo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ja, preoblikovala se je v d.d., sama zavarovalnica pa je obstajala že prej in tudi bazen strank je bil od prej, ergo, bi bilo možno preveriti tudi takratna zavarovanja odnosno dobiti police od takrat. Če bi imeli daljši arhiv, kot ga imajo v Nemčiji oz. če bi pomislili na to, da se bodo potrebovala tudi tovrstna potrdila za Nemčijo, ampak kje...to je pa že preveč...to je pa že znanstvena fantastike za slovenijo.
Ej, pa misliš, da imajo v Nemčiji potrdila o zavarovanju tudi iz leta 1920?
Recimo za primer, če bi se kateri stoletnik odločil za pot na Luno, pa da bo premija nižja, ker takrat se bo gledalo za 100 let nazaj.
Nimajo? Hm, pa da nabijem na ku... tako državo Njemačko.

Eni ste res izgubili stik z realnostjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Zaradi mednarodnih potrdil in prenosa bonusa v tujino. Dobro jutro.
Oprosti, ampak ti imaš, res probleme sam s seboj. A misliš, da nemška zavarovalnica hrani kakšne podatke zato, če jih kdo kdaj potrebuje zaradi prenosa v tujino? Pa to je isto, kot bi jaz od ameriske bolnice zahteval porocilo, ker so mi pred 20 leti dali gips.

Po nasi zakonodaji mora zavarovalnica hranti dokumente 10 let. Pika. Ende. Finito. In po svojem naj bi jih hranili 50 let zato, da bo lahko mogoče nekdo nekoč nek kur*ev bonus prenesel v v Nemčijo? Ma daj prosim zbudi se in kot sem napisal v enem postu… bomo na Alterju zbrali zamaške za Porscheja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in Garfildd

miniME_

Zelenc'
16. jul 2022
21
3
3
Ej, pa misliš, da imajo v Nemčiji potrdila o zavarovanju tudi iz leta 1920?
Recimo za primer, če bi se kateri stoletnik odločil za pot na Luno, pa da bo premija nižja, ker takrat se bo gledalo za 100 let nazaj.
Nimajo? Hm, pa da nabijem na ku... tako državo Njemačko.

Eni ste res izgubili stik z realnostjo.

Kot rečeno...strokovni odgovorji slovenceljnev se nadaljuje. Is that all you've got? ...eh, slabo...
 

miniME_

Zelenc'
16. jul 2022
21
3
3
Oprosti, ampak ti imaš, res probleme sam s seboj.

- Ker želim dobiti dokazilo o tem kar drži? pišuka ja, res sem čuden...ma ne čuden, kaj si v bistvu dovolim!! ane? khm.


A misliš, da nemška zavarovalnica hrani kakšne podatke zato, če jih kdo kdaj potrebuje zaradi prenosa v tujino?

- Ne da mislim, VEM, da jih.
- Smo živeli tudi v 90ih v Nemčiji in glej ga zlomka, komplet zdravstvene kartone imajo še sedaj. Vem, ker je oče pred 2 leti potreboval iz leta 1994. In glej ga zlomka, kein Problem. Vaaaaau...ane? :) Vem, znanstvena fantastika za vas slovenceljne.


Po nasi zakonodaji mora zavarovalnica hranti dokumente 10 let. Pika. Ende. Finito.

- to mi je jasno že preden sem prišel na ta forum, vprašal sem za nasvet, če imam kakšne druge vzvode, da pridobim potrdilo, ki ga potrebujem
seveda razen bedarij, odgovora nisem prejel


In po svojem naj bi jih hranili 50 let zato, da bo lahko mogoče nekdo nekoč nek kur*ev bonus prenesel v v Nemčijo?

- ja, imaš prav...4.000 slovencev, ki se na leto preseli v Nemčijo in bi jim prekleto prav prišle pravilne uvrstitve v zavarovalniški razred v Nemčiji, so zgolj nekdo, ki bi nek ku*ev bonus prenesli v Nemčijo. Saj pravim...zaradi takega odnosa, ste v Sloveniji, kjer ste.


in kot sem napisal v enem postu… bomo na Alterju zbrali zamaške za Porscheja.

in seveda na koncu še slovenski nacionalni šport: prekrita fovšija. Ja ja hanni, saj te bom peljal en krog s Porschem. A te še na en sendvič peljem?
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
- Ne da mislim, VEM, da jih.
- Smo živeli tudi v 90ih v Nemčiji in glej ga zlomka, komplet zdravstvene kartone imajo še sedaj. Vem, ker je oče pred 2 leti potreboval iz leta 1994. In glej ga zlomka, kein Problem. Vaaaaau...ane? :) Vem, znanstvena fantastika za vas slovenceljne.
Nisem vedel, da živim v zdravstveni fantastiki, ker moj zdravstveni karton vsebuje vse informacije od mojega rojstva naprej, pa je le to bilo kar nekaj pred 1994.

Dej vprašaj fotra, če lahko dobi še izpisek telefonskega računa iz 1994 iz Nemčije.

Drugače pa, ker znaš tako pljuvat po vsem. Pljuni še očetu v obraz, ker nesposobnež ni shranjeval sam polic, da bi lahko dokazal, da ni imel nesreč. Ampak ja, nekateri pričakujete, da vam bodo vsi drugi k riti prinesli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in Vojnik

miniME_

Zelenc'
16. jul 2022
21
3
3
In ti resno primerjaš zdravstveni karton s podatki o premoženjskim zavarovanju?

eni ste res perle tukajle...
preberi še enkrat, navedel sem 2 alineji:
- pod prvo sem napisal, da vem, da shranjujejo arhiv o premoženjskem zavarovanju,
- pod drugo pa sem vojniku zaprl gobček, ko se je posmehoval o gibsu,ameriki in da bi morali imeti njegov karton ...kjer sem mu povedal, da ga v Nemčiji dejansko tudi shranjujejo

dajte se naučite prosim brati, preden se pridružujete forumom, hvala