Tema o novih prometnih zakonih

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.760
6.359
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Sicer pa vprasanja naslavljas na napacnega. Zakonov nisem ne pisal, niti jih nisem sprejel ampak jih izvajam. Ce ze bos, bos tozil drzavo in ne mene, zato mi gladko dol visi ali in kako ti bodo povrnili morebitno skodo.
Tipično policajsko sprenevedanje
Vzameš izpit neupravičeno zaradi lastne napake, za škodo, ki jo s tem povzročiš ti pa gladko dol visi, Sej kaj mi pa kdo kaj more, saj sem policaj.
Kako je že rekel tist policaj, jaz vam lahko kazen napišem, vi pa me ni ne morete?
ko bo nek policist storil nekaj narobe, bo zato disciplinsko, lahko pa tudi kazensko in civilno odgovoren.

Da pa v zakonu pise, da ti mora zaseci avto ce te kaznuje za enega od najhujsih prekrskov pa ni odgovornost policista ampak tistega ki je zakon sprejel.

Ampak seveda, ko zmanjka argumentov gremo na gostilniski nivo. Tipicno po synthmanovo.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Sicer pa vprasanja naslavljas na napacnega. Zakonov nisem ne pisal, niti jih nisem sprejel ampak jih izvajam. Ce ze bos, bos tozil drzavo in ne mene, zato mi gladko dol visi ali in kako ti bodo povrnili morebitno skodo.
Tipično policajsko sprenevedanje
Vzameš izpit neupravičeno zaradi lastne napake, za škodo, ki jo s tem povzročiš ti pa gladko dol visi, Sej kaj mi pa kdo kaj more, saj sem policaj.
Kako je že rekel tist policaj, jaz vam lahko kazen napišem, vi pa me ni ne morete?
ko bo nek policist storil nekaj narobe, bo zato disciplinsko, lahko pa tudi kazensko in civilno odgovoren.

Da pa v zakonu pise, da ti mora zaseci avto ce te kaznuje za enega od najhujsih prekrskov pa ni odgovornost policista ampak tistega ki je zakon sprejel..

Zakaj poa nisi to takoj napisal? Torej če bi se tist moj primer izpred let zgodil danes, bi mi policaj sam povrnil vso škodo, ker je očitno on sam storil nekaj narobe, če je sodišče prisodilo da sem bil nedolžen in da prekrška nisem storil.
Danes bi mi vzel izpit, čez pol leta pa bi sodišče ugotovilo, nisem bil kriv kar mi je očital. Zdej pa samo upamo lahko, da bi policaj imel dovolj premoženja, da bi poplača škodo, izgubo dohodka, izgubo službe, zaseg avta...., vse to zaradi neizmerne želje po kasiranju in njegove šlamparije. Je bil naduto prepričan da bodo njemu vse verjeli.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.760
6.359
113
lej ce ne dojames, ne dojames.

V primeru ki ga navajas ti policist ne bi kril nicesar. Ker ti je avto zasegel zaradi dolocbe v zakonu. ampak saj je vseeno, bodi preprican v to kar zelis.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
lej ce ne dojames, ne dojames.

V primeru ki ga navajas ti policist ne bi kril nicesar. Ker ti je avto zasegel zaradi dolocbe v zakonu. ampak saj je vseeno, bodi preprican v to kar zelis.
V primeru, ki ga navajam mi je policaj očital prekršek, ki ga nisem storil, dal predlog sodniku za prekrške, po pol leta pa je sodnik za prekrške ugotovil, da nisem kriv. Sem pač uspel dokazat, da si je policaj prekrškek izmislil.

Danes bi mi za enak primer policaj tudi vzel izpit, Za več kot pol leta, če bi postopek trajal toliko časa kot takrat.
V teh pol leta bi lahko zaradi neizpita izgubil službo, utrpel še takšno in drugačno škodo, Torej praviš, da bi škodo iztožil od policaja, ki si je prekršek izmislil, se ni ravnal po predpisih.....a sem prav razumel? Samo upam lahko, da ima toliko premoženja.

Aja, kaj bi bilo s kaznijo in odvzemom avta, če bi se v tem času, ko mi bi bil neupravičeno vzet izpit vozil brez? Bi država vrnila denar in avto, ko bi se izkazalo, da sem bil ob izpit neupravičeno?
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
sej policist se na kraju ne odloči, ali bo zasegel ali nebo. bo ker mora ker tako piše v zakonu.

Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Policist nima moznosti ne zaseci kamiona. Nima. Mora ga vzet.
To ni res. Policaj ima možnost dat samo opomin.
cheer.gif
do danes sem mislil da si vsaj malo zakonsko podkovan.
 
Nazadnje urejeno:

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
sej policist se na kraju ne odloči, ali bo zasegel ali nebo. bo ker mora ker tako piše v zakonu.

Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Policist nima moznosti ne zaseci kamiona. Nima. Mora ga vzet.
To ni res. Policaj ima možnost dat samo opomin.
cheer.gif
do danes sem mislil da si vsaj malo zakonsko podkovan.
Če ne opomina pa opozorilo. A si zdej zadovoljen?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.216
5.598
113
Citat:
ko bo nek policist storil nekaj narobe, bo zato disciplinsko, lahko pa tudi kazensko in civilno odgovoren.
Napisano velja samo takrat, ko mu bo nedvoumno dokazano, da so ga dobili na laži/si je nekaj gladko izmislil in da seveda policija kot institucija ni hotela/mogla primera pomesti pod preprogo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Se v veliki meri strinjam, sedanji prometni zakoni so zelo površno in nepremišljeno napisani, da jih ni sram. Pred časom so kolegu zasegli tovornjaka, ker so njegovega šoferja ustavili in je imel enomesečno prepoved vožnje. Zdaj pa mi naj en pameten pove, kako naj delodajalec ve da ima šofer sankcijo? Namreč šofer tega ni povedal na firmi ker se je bal za službo in je vozil, in seveda, mojstri so ga ustavili in tovornjak je sedaj v boksih. Torej se vam zdi prav da podjetju ki ni nič krivo in ki plačuje davke državi zaplenijo tovornjak? In sedaj lahko človek čaka X časa da se bo sodišče odločilo kaj nardit s tovornjakom. Ko pa je predstavnik firme priletel tja pa vprašal policista kaj naj nardi da reši tovornjak in mu razložil situacijo pa mu je pameten visoko šolan policist odgovoril da naj kazensko ovadi šoferja?
hysterical-1.gif

Pri dolocenih prevozih je delodajalec dolzan preverjati take zadeve. Poleg tega ima vsak pameten prevoznik, v pogodbi napisano, da je sofer dolzan obvestiti delodajalca ce izgubi izpit, ima prepoved voznje oz pri dolocenih poklicih preseze dovoljeno stevilo kazenskih tock. Voznik ki tega ne pove posledicno krsi pogodbo o zaposlitvi, kar je pravni temelj za disciplinski postopek in civilni postopek na sodiscu. Namrec zaradi krivde soferja je bil zasezen kamion in ne zaradi policista.

Policist nima moznosti ne zaseci kamiona. Nima. Mora ga vzet. Sodisce pa odloca ali se kamion vrne ali ne. In ja, soferja tozit za izpad dohodka oz za kamion ce mu ga ne vrnejo.

Prijatl, to je meni popolnoma vse jasno ampak jaz sem hotel samo pokazat/povedat/dokazat da takšne zakone piše in izvaja samo lopovska država. Kako lahko ti nekomu nekaj trajno/začasno zasežeš če pa človek/podjetje ni nič krivo? Glej ne moreš tega in prav je da gre vsak tak človek ki utrpi tovrstno škodo tudi tožit državo. To enostavno ni prav. Kaznuj šoferja, ne moreš pa ti kaznovat firme če ni kriva in če NE VE da šoferju ne velja izpit. Delodajalec niti NIMA vzvoda s katerim bi lahko preveril ali trenutno šoferju velja izpit, je tako? Vozniška dovoljenja imajo vozniki, odločbe o prepovedi delodajalcu niso na vpogled, voznik pa to zamolči. Torej kako naj postopa lastnik podjetja kateremu se neposredna škoda že dogaja? Ne mi sedaj z butastimi policijskimi odgovori da naj gre tožit voznika ker oba veva da so to dolgotrajni postopki za katere rabiš v prvi fazi čas, denar in na koncu še revčku nimaš kaj stran vzet. In to zaradi tega ker država nima pošlihtanih zakonov? Lp
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.760
6.359
113
Ravno zato naj bi bili ti postopku na sodiscih obravnavani prednostno.

Da naj gre tozit voznika pa ni neumen policijski odgovor (policije v bistvu to sploh ne briga) ampak je edina realna moznost, ki jo podjetje ima.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ravno zato naj bi bili ti postopku na sodiscih obravnavani prednostno.
Kresalova je pa pred meseci rekla ravno obratno, da se ti postopki lahko vlečejo do dve leti, in namignila na zavlačevanje.
In konkretno, koliko časa je že od tega, odkar so Jankoviču zaplenili mercedeza? Pa bo obravnava na sodišču kaj kmalu?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Prijatl, to je meni popolnoma vse jasno ampak jaz sem hotel samo pokazat/povedat/dokazat da takšne zakone piše in izvaja samo lopovska država. Kako lahko ti nekomu nekaj trajno/začasno zasežeš če pa človek/podjetje ni nič krivo? Glej ne moreš tega in prav je da gre vsak tak človek ki utrpi tovrstno škodo tudi tožit državo. To enostavno ni prav. ....
Pa ne samo to. Koliko škode bo podjetje utrpelo zato, ker ne bo moglo uporabljat tovornjaka nekaj mesecev?
Potem se pa prav lahko zgodi, da bo šofer pritožil, bo na sodišču spoznan za nedolžnega, recimo da alkotest ni bil atestiran, da postopek ni bil pravilen, da je prometni znak na tistem mestu že nehal veljati, da je tabla za naselje manjkala ali napačno postavljena.... das si je policaj prekršek izmislil (kot v mojem primeru)....

Meni je že policaj očital prekršek, zaradi katerega bi danes tudi takoj vzel izpit. Čez dobre pol leta pa sem bil na sodišču oproščen ker sem dokazal nedolžnost. Kdo bi mi danes povrnil škodo, ki bi jo utrpel, na to vprašanje še nisem dobil jasnega odgovora?????
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ravno zato naj bi bili ti postopku na sodiscih obravnavani prednostno.

Da naj gre tozit voznika pa ni neumen policijski odgovor (policije v bistvu to sploh ne briga) ampak je edina realna moznost, ki jo podjetje ima.

Tebi se res vidi da si samo policist in da nisi podjetnik ker ne znaš več-fazno razmišljat. Pa ti res misliš da lahko denar reši vsako stvar? Če vi mislite da lahko denar reši vse težave kar se tiče prekrškov še ne pomeni da tako deluje na nivoju enega solidnega podjetja...
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
sej policist se na kraju ne odloči, ali bo zasegel ali nebo. bo ker mora ker tako piše v zakonu.

Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Policist nima moznosti ne zaseci kamiona. Nima. Mora ga vzet.
To ni res. Policaj ima možnost dat samo opomin.
cheer.gif
do danes sem mislil da si vsaj malo zakonsko podkovan.
Če ne opomina pa opozorilo. A si zdej zadovoljen?

ja kako bo dal opozorilo, če je zakonsko določeno kdaj se opozorilo lahko da. pa saj ti je to apolo razložil, a nisi razumel? ali je problem kje drugje?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
sej policist se na kraju ne odloči, ali bo zasegel ali nebo. bo ker mora ker tako piše v zakonu.

Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Policist nima moznosti ne zaseci kamiona. Nima. Mora ga vzet.
To ni res. Policaj ima možnost dat samo opomin.
cheer.gif
do danes sem mislil da si vsaj malo zakonsko podkovan.
Če ne opomina pa opozorilo. A si zdej zadovoljen?

ja kako bo dal opozorilo, če je zakonsko določeno kdaj se opozorilo lahko da. pa saj ti je to apolo razložil, a nisi razumel? ali je problem kje drugje?
A torej policaj lahko da opozorilo, če traktorist pelje 26km/h? torej 30 s upoštevanjem "tolerance"? Da ali Ne?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.760
6.359
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ravno zato naj bi bili ti postopku na sodiscih obravnavani prednostno.

Da naj gre tozit voznika pa ni neumen policijski odgovor (policije v bistvu to sploh ne briga) ampak je edina realna moznost, ki jo podjetje ima.

Tebi se res vidi da si samo policist in da nisi podjetnik ker ne znaš več-fazno razmišljat. Pa ti res misliš da lahko denar reši vsako stvar? Če vi mislite da lahko denar reši vse težave kar se tiče prekrškov še ne pomeni da tako deluje na nivoju enega solidnega podjetja...
Glede na to, da me ne poznas, se takih sodb v bodoce prosim vzdrzi.

Jaz sem ti napisal kako je stanje in kak je v sloveniji pravni red. Zakonov ne sprejemamo usluzbeenci policije ampak drzavni zbor. Torej ti jaz lahko napisem kako je stanje ne morem pa zanj odgovarjati.

Ves v podjetnistvu je dobro biti realist. In moji odgovori na to temo ti morda niso vsec, so pa realni. Ali bi raje videl da se zacnem izmisljevat in ti tu gor napisem da lahko delodajalec odide na urad XY kjer mu bodo takoj vrnili kamion?
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

A torej policaj lahko da opozorilo, če traktorist pelje 26km/h? torej 30 s upoštevanjem "tolerance"? Da ali Ne?

ti raje povej kršitev, ker jaz je tu ne vidim.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

A torej policaj lahko da opozorilo, če traktorist pelje 26km/h? torej 30 s upoštevanjem "tolerance"? Da ali Ne?

ti raje povej kršitev, ker jaz je tu ne vidim.
Vprašaj policaja, zakaj je ustavil traktorista in potegnil ven listek.
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
zakaj njega, saj si mi ti postavil to vprašanje, če pa ti ne znaš formirati vprašanja pa ni moj problem. Drugače bi bilo če bi napisal kakšna je kazen če delaš kolono ker voziš prepočasi, ali pa kakšna je kazen če odkloniš preizkus alkoholiziranosti. tvoje vprašanje pa samo po sebi ne kaže nobene kršitve, ker je pač šlampasto zastavljeno.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
zakaj njega, saj si mi ti postavil to vprašanje, če pa ti ne znaš formirati vprašanja pa ni moj problem. Drugače bi bilo če bi napisal kakšna je kazen če delaš kolono ker voziš prepočasi, ali pa kakšna je kazen če odkloniš preizkus alkoholiziranosti. tvoje vprašanje pa samo po sebi ne kaže nobene kršitve, ker je pač šlampasto zastavljeno.
No kako je že s temi opozorili, a policaj lahko da opozorilo ali ne?
A je vozil prepočasi? Koliko bi pa moral?