Globa za parkiranje - MB

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Torej : hčerka je plačala parkiranje z Easypark aplikacijo, ampak kljub temu jo je na oknu pričakal pozdravček v obliki 40€ globe. Na medobčinsko redarstvo sem poslal potrdilo iz EasyPark-a in na EasyPark sprožil spor.

Moti pa me nekaj zadev
- danes je tretji dan od maila na medobčinsko redarstvo (s potrdilom o plačilu parkirnine), na katerega sem dobil le potrditev, da so ga sprejeli. Nobenega drugega odgovora
- ne Easypark predlagajo, da naj globo kljub sprožitvi spora kljub temu plačam (čemu potem aplikacija ??)
- medobčinsko redarstvo je na telefon nemogoče dobiti

Danes je zadnji dan za polovičko, ampak ne morem se znebiti občutka, da sem s tem priznal neobstoječ prekršek. Ali enostavno požrem teh 20€ in izbrišem EasyPark iz vseh naprav, ker več kot očitno je, da po****** redarji tega ne preverjajo ?

Mimogrede, v Slovenski Bistrici uporabljam isto aplikacijo odkar so pričeli z uporabo (dve leti, nekaj takega) in nikdar še nisem dobil pozdravčka na šipo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
dan pred praznikom dvomim da boš kaj rešil(na daljavo), zbrisal pa jaz ne bi, sem hin brez tega :) se mi pa še ni zgodilo.

Predlagajo da plačaš verjetno zarad polovičke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Danes je zadnji dan za polovičko, ampak ne morem se znebiti občutka, da sem s tem priznal neobstoječ prekršek. Ali enostavno požrem teh 20€ in izbrišem EasyPark iz vseh naprav, ker več kot očitno je, da po****** redarji tega ne preverjajo ?

Si že dobil plačilni nalog da veš, da je zadnji dan za polovičko?

1. Če si na šipo dobil obvestilo o prekršku vedi, da na ta papir nimaš pravnega sredstva. Karkoli pošiljaš na obvestilo lahko roma v smeti. Imaš 5-8 dni čas za plačilo polovičke.

2. Ko prevzameš plačilni nalog, imaš 8 dni časa za ugovor. Tam navedeš vse dokaze ali plačaš polovičko.

3. Po 8 dneh še imaš možnost polovičke vendar brez možnosti ugovora.

Na kateri točki si?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Plačilni nalog je bil pripopan na šipo (obvestilo o prekršku s podatki za plačilo + QR koda). Danes je osmi dan, torej zadnji dan za plačilo polovičke. Ampak tudi če plačam polovičko - čemu potem služi aplikacija ??? Iz katere je jasno razvidno, da je parkirnina za čas prekrška bila plačana.

Se nagibam k temu, da plačam polovičko. Ampak če teh 20€ ne dobim vrnjenih sem z Easypark-om zaključil.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Vsekakor bi bil problem (in strošek) uporabnika, če bi bila registrska številka v aplikaciji napačna. Podobno kot, ko so ljudje narobe vnesli tablico pri nakupu vinjete.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Tudi jaz redno uporabljam easypark, tudi v tujini, še nikoli se mi ni kaj podobnega zgodilo. Če imaš dokazilo o plačilu parkirnine preko app (račun), potem ugovor na kazen in priloži račun o plačilu.

Ja, pa preveriti ali je prava registrska v appu noter, sploh če je prvič uporabila app
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Preverjeno: lokacija, registracija, datum, čas - vse ustreza.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Plačilni nalog je bil pripopan na šipo (obvestilo o prekršku s podatki za plačilo + QR koda). Danes je osmi dan, torej zadnji dan za plačilo polovičke.

Še 1x preberi kar sem ti zgoraj napisal. Dobil si, kot si sam napisal, OBVESRILO O PREKRŠKU.

Preberi, piše tudi na listku, da na obvestilo NI MOŽNO PRAVNO SREDSTVO. Če ne plačas, dobiš po pošti plačilni nalog na katerega lahko v 8 dneh podaš UGOVOR z vsemi dokazi.

Plačilo polovičke ugasne šele 16 dan po prevzemu plačilnega naloga.

V primeru plačila globe po obvestilu, nimaš možnosti ugovora. Ravno tako ti ugasne polovička, če je ugovor neutemeljen. V tem primeru pa slesi polna globa plus sodni stroški.



Torej. Še 1x preberi kaj ti piše na tistem listu, ki je bil pripopan na šajbo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
OK, torej sem zajebal s tem ko sem plačal polovičko... in s tem očitno priznal prekršek, ki ga ni bilo. Me je Easypark prijava ticketa zavedla...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
OK, torej sem zajebal s tem ko sem plačal polovičko... in s tem očitno priznal prekršek, ki ga ni bilo. Me je Easypark prijava ticketa zavedla...
Točno tako, ker že vrabci čivkajo, da je tisto kar je nalimano na šipo samo obvestilo o prekršku in ne plačilni nalog, ta pride po pošti in šele od plačilnega naloga dalje ti začne odštevat "polovička", zaradi bojazni za izgubo 20 EUR si pač plačal 20 EUR za đabe. Nisi edini in temu je ta ukrep namenjen. To ti je kolega malo višje tudi lepo povedal, pa mu nisi verjel. Na Easypark ti je nekdo dal napačne informacje in ti svetoval narobe.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Mogoče še malo o MB posebnostih - za parkiranje v beli coni (prej modra) skrbijo parkirni nadzorniki Marproma in ne Medobčinsko redarstvo! Če si dobil obvestilo redarstva je problem drugje in ne v plačilu parkirnine - parkiranje na pločniku, kolesarski, zelenici, invalidu, dostavi,... nima veze če je plačana parkirnina!
V MB si lahko EP prestavite na lokalna plačila in plačate brez EP provizije.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Samo mimogrede MB...
Grem(o) k mojim staršem v MB. Foter mi odpre rampo, jaz parkiram, kjer je prostor (ja, ne glih po PSju) in dobim listek.
Ne od hišnika, od redarjev...
Je to OK?
Foter je JBM vsem in ni bilo problemov, ampak...
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
OK, torej sem zajebal s tem ko sem plačal polovičko... in s tem očitno priznal prekršek, ki ga ni bilo. Me je Easypark prijava ticketa zavedla...
Nič te ne stane, če vztrajaš pri pritožbi. Polovičko si plačal, ker si hotel omejiti nastalo škodo, ki ni nastala po tvoji strani.
Vljudno torej poizvej, kakšen je status pritožbe, poslane na medobčinsko redarstvo. Če ti bodo razložili, da avto ni bil ustrezne barve ali karkoli si pač naredil narobe, si s polovičko rešil svojo napako. Če pa ugotovijo, da redar ni imel aktualne informacije, zahtevaš vračilo v naslednjem koraku polovičko (v celoti) nazaj.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Samo mimogrede MB...
Grem(o) k mojim staršem v MB. Foter mi odpre rampo, jaz parkiram, kjer je prostor (ja, ne glih po PSju) in dobim listek.
Ne od hišnika, od redarjev...
Je to OK?
Foter je JBM vsem in ni bilo problemov, ampak...
Redarji na zasebnih zemljiščih nimajo pristojnosti! Če pa si malo "po svoje" parkiral na zelenici recimo, potem pa ja. Očitno pa je nekdo klical redarstvo zaradi tega. Me prav zanima lokacija. ;)

Pa izdani listek me moreš samo z JBM rešit.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Enako počnejo v Kranju. Medtem ko sem šel do avtomata in plačal preko sms je v 2min radar že dal kazen in obljubil da bo naredil storno. Seveda ga ni naredil. 3 dan po tem je delal, da se primera ne spomni.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Enako počnejo v Kranju. Medtem ko sem šel do avtomata in plačal preko sms je v 2min radar že dal kazen in obljubil da bo naredil storno. Seveda ga ni naredil. 3 dan po tem je delal, da se primera ne spomni.
V MB je uradno 5 minut zamika od parkiranja do "listka/plačila". Praviloma pa gre parkirni nadzornik mimo avtov, pregleda plačila in se čez par minut vrne preverit tiste, ki prej niso bili plačani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Redarji na zasebnih zemljiščih nimajo pristojnosti! Če pa si malo "po svoje" parkiral na zelenici recimo, potem pa ja. Očitno pa je nekdo klical redarstvo zaradi tega. Me prav zanima lokacija. ;)

Pa izdani listek me moreš samo z JBM rešit.
Center MB. Ni bilo na zelenici. Parkiral sem, kjer piše, da je (ne spomnim se dnevov) prepovedano zaradi odvoza smeti. V soboto jih sigurno ne odvažajo...
Mogoče zaradi LJ registracije?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Ja, registracija ima ful neko težo danes... Dobil si ga, ker nisi ravno parkiral po PSju

P.s.
Kaj je "po PSju"?