podražitev diesla

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Ni nujno oz. odvisno od modela avtomobila, ki ga kupuješ. Kolega je prek kakšnim slabim mesecem kupoval Scenica 2001-2003 in majo kar enake cene bencinci in dizli.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
ravno to sem hotel rečt.
pri rabljenem fordu (ko sem ga kupoval) je bilo kot prvo bencinca težko dobit, cena pa je bila praktično ista,...

b
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
si verjetno spet gledal najdrazjega bencinca in najcenejsega dizla
grims-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:

ravno to sem hotel rečt.

pri rabljenem fordu (ko sem ga kupoval) je bilo kot prvo bencinca težko dobit, cena pa je bila praktično ista,...



b


Zakaj? Ravno pri Fordih je tako, da so vsi TDCiji (Focus in Mondeo) pripeljani iz tujine, običajno vsi karavan in Focusi imajo običajno tudi prostoročno vgrajeno. Veš kam merim? Bencinci so pa večinoma domači. In tudi jaz sem prišel do absurda, da je bil Focus 1.4 z osnovno opremo dražji oz. imel isto ceno kot TDCI z več opreme in še karavan po vrhu. Poleg tega pa še dejstvo, da jih skoraj ni bilo za dobiti, dizlov pa kot dreka. Nazadnje nisem vzel nobenega. Definitivno pa ne bi vzel omenjenih TDCI-jev.



@Vuk: seveda so bili vsi Seniki z 1.9dci motorjem, a ne? Isti shit kot pri Lagunah, namreč folk ve, da je s tem motorjem do 2003 letnika samo sranje in zato taka cena.



Sicer je pa dizel dražji oz. celo konkretno dražji od bencincev. Recimo VW koncern: čeprav tukaj je verjetno bolj problem v bencincih, ki so bolj švoh (pustimo 1.8T motor ob strani).
 
Nazadnje urejeno:

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Višjo nabavno ceno pri dizlu dobiš noter pri višji prodajni ceni le tega...takoda s tega stališča ni razlik (le v štartu moraš imeti večjo vsoto, ki jo dobiš kasneje nazaj).

vse ostalo pa so kalkulacije med ceno bencina/nafte ter porabo. Odloči se pa na koncu vsak sam. Fala bogi
tongue-1.gif

A pa dobiš točno toliko več kot si več plačal v štartu? Se mi nekako ne zdi...

Ja, kalkulacije so, jaz se pač lahko smejim zdaj tistim ki so kalkulacije preskočili in bolj na blef hoteli samo šparat, pa so jim vsi zatrjevali da ne bojo ampak sedaj pa jokajo če gre cena dizla gor 1c... Eni se potem celo vozijo več, da bi noter prinesli razliko...

Moja kalkulacija je recimo da za 5km na šiht ne rabim dizla ker žal ni niti približno namenjen tako kratkim relacijam.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Aha, torej ti si sedaj ves vesel, ker si se odločil za bencinca in ker ti je lažje, ker ti ni treba varčevat. In sedaj, ker se je nafta podražila malenkost čez ceno bencinca doživljaš orgazme, ker se mi traktoristi pa tako obremenjujemo s to razliko.

Em, jaz sem si kupil to kar rabim (in je trenutno mi v dosegu), in sem zadovoljen že vseskozi. Ne šele takrat ko cena dizla preskoči ceno benza. Smejim se nad komentarji "fak kam smo pršli da je dizl dražji od benza", ker se mi zdi to bolno ker se ve kaka je situacija (dizl umetno cenejši) in vedelo se je že zdavnaj, da večno dizel ne bo cenejši. Pa so bili nekateri pametni, pač zdaj pa imajo. Ne spomnim se da bi bil ravno ti pameten, kolikor spremljam narediš dovolj km da se ti splača sploh ob tvojem "way of driving" in se mi zdi čudno da si neki užaljen oz. da sploh reagiraš na moje pisanje, če pa se tebe ne tiče. Ali pač pišeš eno, realnost je pa povsem drugačna? Mislim če se ti ne obremenjuješ s ceno dizla, ne vem kaj se pol oglšaš ko da bi ti na rep stopili....

O komfortnosti dizl vs. benz bi se dalo diskutirati, vendar imam dovolj izkušenj, da za normalno cruisanje vem da imam raje bencinca in vem da manj šaltam tegale mondeota kot sem dizle. Vozim pa lahko od 1500,2000 do 6000rpm če se mi zljubi. Mi je pa že brat malo pokazal da se tudi dizla da lepo furat, ampak zgleda bi ga rabil vozit kake pol leta da bi se navadil...
Bunde pa rokavice pa odpravi webasto, ampak to že spet stane in spet je treba delat km da not prineseš... pri tvojih več kot 50kkm na leto se že na pamet splača, ampak ne govorim o tebi temveč o šparovnih škrtežih ki si delajo že škodo sami sebi ker tolk šparajo.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Očitno še v življenju nisi vozil, kaj šele imel dizlaša, drugače ne bi streljal takih bedarij. Da ne bo pomote, nisem zagrizen pristaš ne enega ne drugega, pri hiši sta dizlaš in bencinar. Do pred pol leta sem delal minimalno 200km dnevno in za nič na svetu me ne boš prepričal da se mi dizlaš ni splačal.

Pa dej malo preberi, kaj me imaš za tako budalo!? Ne sodi drugih po sebi
tongue-1.gif


Govorim o folku ki prevozi mejnih 20kkm na leto, potem se pa oglašajo dolgoprogaši ki imajo povprečje nad 50kkm na leto katerim se že na daleč itak splača dizel (nimam pa še računic za bencin+plin)...

Dizle sem vozil dovolj da poznam razliko in da vem kaj me je kje motilo. Meni se dizel ne splača (se mi je pot na delo skrajšala s 55 na 5 km v eno smer) , pa tudi ne bi ga kupoval dokler se mi ne bi PRECEJ BOLJ splačal kot benz, ima benz par malenkostnih prednosti, za katere raje MALO več plačam letno kot pa da imam dizla.

Torej da povzamem, ne orgazmiram kadar je "moj benz" cenejši od "vašga dizla", baš me boli k, rade volje pa podražim tiste ki jamrajo koliko je drag dizel ker so za računico vzeli dejstva izpred parih let in predvidevali da se ne bo nič spremenilo v prihodnosti, čeprav smo takrat bli vsi ki smo opozarjali na to bedaki.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Kolk ste mi vsi hecni zaradi teh nekaj centov razlike. Prej je bil benz par centov dražji sedaj je pa par centov cenejši, brez veze. Drugi teden bo pa spet obratno in bojo tukaj spet polemike. Najboljš, da naredijo tako kot na Hrvaškem, oboje po 8 kun pa mir.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
kako brezvezno kreganje.Normalno da se za par kilometrov na dan dizel ne splaca, ce pa delas tam nad 20T letno pa je ze bolsi ker je poraba 30% nizja.Vecjo nabavno ceno ko prodas avto zlahka dobis nazaj, pa se avto zlahka prodas.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Jp, 1.9 dci...kolko so pa sranje pa ne vem;vem le to,da je kolega naredil celo študijo okoli nakupovanja tega Scenica. Na žalost deli moje mnenje o japoncih samo pri motorjih in ne pri avtih.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
me ni se ravno ne da 20 let stare gere vozit, sem prevec na poti in me okvare-cas prevec stanejo
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Ne, ne...
grims-1.gif


Ko se točno ve, kaj vse je že šlo na avtu h vragu, in predvideva, da bo še cel kup komponent crknilo kaj kmalu (pa lahko še voznik zraven, ker pušča napeljava servo volana, crkuje alternator in posledično slovo jemlje še akumulator... Aja, zaradi nihanja napetosti ABS kdaj dela, kdaj pa tudi ne - vse to doživeto na enem avtu), se počaka še kakšno leto, nato pa gre avto v prodajo.

Obvezno že po poteku registracije, da ga je malo težje spraviti na kakšen pregled k mehaniku. Aja, pa seveda mora tudi lučka za rezervo svetiti ob prodaji!
zmaga.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ok, izgleda sem potem malce slabše bral
redface-1.gif
in spregledal, da res omenjaš ''šparovce'' z manj kilometri, ki sedaj doživljajo živčne.
Tisto glede 5km v službo in da ni šans za dizla, se strinjam v celoti. Ravno tako tudi, če je avto več ali manj v mestu. Pač vsak si izračuna sam, če pa ga te spremembe spravijo v živčnega, lahko pa še vedno kupi novega bencinca in spet špara
cheer.gif


Sicer pa še moja kalkulacija: v najslabšem primeru (z vidika dizla) mi ostane v žepu cca. 900 EUR letno. Torej dve leti in je investicija pokrita, pa bo potem dizel šel dražje od bajte. Je pa res, da bolje, da se nič ne pokvari na dizlu, ker potem pa kalkulacije ni več. Ampak zato je pač garancija, sicer so pa tukaj še ostali razlogi, zakaj raje dizla z moje strani in za moje potrebe.

Sicer pa ob naslednjem avtomobilu resno razmišljam na bencin+plin. Kar bom pogrešal je zgolj navor in tankanje 1x tedensko, ampak ok, bodo pa druge prednosti.
cheer.gif
).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Slabo ti poznaš Renault...
Scenici do 2003 (konkretno do Scenic II) so imeli neproblematične 102KM (75 kW) dCi-je. Je pa res, da so večinom pripeljani iz Italije in Belgije... Tako kot Focusi. Edino Lagune II so imele do 2003 probleme s turbinami...
Pa tudi večina Lagun in Meganov 1.9 dCi je uvoženih iz Italije in Belgije...
Kako to vidiš na Megane II/Scenic II?
Na levi obvolanski ročici ima gumb AUTO za vklop senzorja svetlobe (avtomatski prižig žarometov v slabi svetlobi), medtem ko so imele SLO varijante dnevne luči omogočene preko UCHja.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ti verjamem vse, za to si ti stručko
cool-1.gif


No, še vedno je pač dejstvo, da so uvoženi in potem je tudi cena ustrezna.
 
Nazadnje urejeno: