Občutno dražja obdavčitev najemnin v 2023

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Pa sej se zavedaš, da se davek plačuje za nazaj? Današnja najemnina bo obdavčena po novem davku in jo bo enkrat treba plačat. Davek si dajem že zdaj na stran, ker sem odgovoren človek. In zato tudi višja najemnina, jaz ne mislim kriti bedarij idiotov, ki ste jih izvolili. Edino pravilno je, da njihovi volilci čimprej občutite posledice lastnih odločitev.
Ti si pa hecen, namrec v tem kontekstu so vedno izvoljeni idioti, saj so na obeh koncih palice malo prtegnjeni. Levi in desni.

On topic:
- Kaksno najemnino bi racunali v Kamniku za cca. 61m2 2.5sobno stanovanje z dvema lastniskima parkingoma v garazi? Grajeno 2006.
- Kaksno v M. Soboti za cca. 65m2 2.5sobno, skupni parking zunaj? Grajeno 1965.
- Kaksno v Domzalah za cca. 60m2 2 sobno, skupni parking zunaj? Grajeno l.1980.
- Pa se Vrhnika cca. 60m2 2 sobno, skupni parking zunaj? Grajeno l. 1980

Tako informativno, kje se kaj cene gibljejo...torej najemnine za opremljeno stanovanje z belo tehniko.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Aja? Kolk si pa za Patrije plačal, pa za prtičke z gumico.... ?
Ni nam pomoči, kakor kol obrnemo, volimo idiote.

Ma zakaj eni čutite potrebo po tekmovanju kdo bo naštel več stvari kot protinapad? Tukaj je debata o davku na oddajo nepremičnin, ne o Patrijah. Zakaj pa potem ne privlečeš ven še nakupa vladnega Falcona, posla o avtomobilskih nalepkah za tehničnega, nakupov operacijskih miz…a gremo naštevat še dlje v preteklost vse do Napoleona? Bedak.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.175
113
Ma zakaj eni čutite potrebo po tekmovanju kdo bo naštel več stvari kot protinapad? Tukaj je debata o davku na oddajo nepremičnin, ne o Patrijah. Zakaj pa potem ne privlečeš ven še nakupa vladnega Falcona, posla o avtomobilskih nalepkah za tehničnega, nakupov operacijskih miz…a gremo naštevat še dlje v preteklost vse do Napoleona? Bedak.
Bedak si sam.
Od države bi rad vse zastonj dal pa nič. Idiote voliš tudi sam, čeprav tega ne priznaš. Oziroma niti niso idioti, ampak imajo ti idioti tebe za idiota.
Samo to sem ti hotel povedat ko si že žalil.

Glede najemnine pa, davke od najemnin že 20 let plačujem, pa ni neke tragedije v tem, niti nekih groznih razlik, niti sem kadarkoli čutil potrebo po žaljenju. Je pa res da se mi zdijo davki od oddaje nepremičnine za stanovanja najmanj previsoki, če ne nepotrebni oziroma škodljivi. Če že bi morali biti sestavljeni drugače, npr do cca 6€/m2 neobdavčeno kar je več pa ja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Najbolji

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Od države bi rad vse zastonj dal pa nič.

Vsako leto dam 1000-2000€ za ta davek -odvisno od tega kdo je na oblasti.
V 10 letih je to v grobem reci-piši 15.000€.

Zdaj pa mi pametnjakovič povej kaj sem kot najemodajalec dobil v zameno od države za ves ta denar? Resno vprašanje, kar povej?

Imam brezplačno pravno varstvo v primeru zlorabe s strani najemnika? Imam kje kako olajšavo? Zastonj notarja? Karkoli drugega zastonj za teh 15 jurjev?
Povej kaj sem dobil zastonj- kot si sam napisal zgoraj.
Čakam na odgovor.


Če bi oddajal na črno bi si lahko za ta denar na streho postavil eno lepo sončno elektrarno. Ampak ne, sem ga raje fuknil v idiotske levičarske vlade ki ta denar idiotsko zapravljajo za idiotske Jenulle in podobne leve lenuhe. In z vso pravico uporabim ta pridevnik žaljivko. Ker zelo lepo ustreza k besedi levičar.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Od države bi rad vse zastonj dal pa nič. Idiote voliš tudi sam, čeprav tega ne priznaš. Oziroma niti niso idioti, ampak imajo ti idioti tebe za idiota.
Ne vem kje ti živiš, ampak državi damo vsak dan, vsak obisk trgovine, ob vsaki plači, vsaki registraciji avtomobila, vsaki storitvi....

Nekateri ste pozabili, da je cena kruha sestavljena iz cene trgovca + davka, ki ga dobi država....

Idiote pa voli 99% ljudi na volitvah...... Ker so sami idioti na volilnem lističu, tako levi in desni.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: delavec44

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Davčna stopnja ni nikoli "skakala" za 100% gor ali dol.

Ne? Res ne? Prepričan?

Najvišji je bil 27.5% in zahvala za to gre Šarcu.
Najnižji je bil 15%, zahvala gre Janši.

To je pa že skoraj 100% razlike…oz. 83,5% da bom natančen. Zato pa sem v svojem izračunu vzel zlato sredino, ker sem vedel da se boste oglasili taki kot si ti.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Ne? Res ne? Prepričan?

Najvišji je bil 27.5% in zahvala za to gre Šarcu.
Najnižji je bil 15%, zahvala gre Janši.

To je pa že skoraj 100% razlike…oz. 83,5% da bom natančen. Zato pa sem v svojem izračunu vzel zlato sredino, ker sem vedel da se boste oglasili taki kot si ti.
No daj še malo nabijat v stilu SDS vojščakov.

Davek za najemnine od 1. 1. 2023 znaša 25%. V letu 2022 je davek znašal 15%, v letih 2020 in 2021 je davek znašal 27,5, pred tem pa 25%.

Iz tega izhaja, da je bilo Janševo znižanje davka 43% in sedaj se je vrnilo na predpredhodno raven. Seveda lahko tudi kontra računamo in na Janševih 15% prištejemo 67% (ali 2/3) in dobimo 25% davek.

Tak da ne ti meni z matematiko.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sedaj pa naj napišejo ubobožani najemodajalci, za koliko so lani znižali najemnine, ko je bil daven nižji za 43% :p
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Davčna stopnja ni nikoli "skakala" za 100% gor ali dol.
Ti si trdil da razlika med davki ni nikoli znašala toliko da bi bil odmerjen davek v razponu vse od 1000 - 2000€. Jaz pa sem ti dokazal da je že samo v zadnjih nekaj letih znašala skoraj toliko kot sem napisal. Ergo? Kaj se zdej izmotavaš in loviš vejice in pikice v mojih stavkih?
Ne vem kaj ti tu ni jasno - mogoče izrazoslovje?

Pri enaki najemnini letno ne more biti razpon davka X 2.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Ne vem kaj ti tu ni jasno - mogoče izrazoslovje?

Pri enaki najemnini letno ne more biti razpon davka X 2.

Mislim, da imaš bolj ti težave z bralnim razumevanjem.
Napisal sem da je bila obdavčitev od 1000-2000€ letno, odvisno od tega kdo je bil na oblasti. Nikjer ni govora o faktorju X 2.

Še to napišem potem sem pa zaključil s tabo.

Primer za najemnino 700€/mesec. Letna osnova je 8.400€.

Obdavčitev po Šarcu, normirani stroški 15%, davek 27,5%.
8400 * 0,85 * 0,275 = 1.963,50 €

Obdavčitev po Janši, normirani stroški 10%, davek 15%.
8400 * 0,9 * 0,15 = 1.134,00 €

Razlika med obema obdavčitvama je 829,50 €.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in delavec44

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
467
19
28
Slovenija
Saj davek ni bil znižan niti eno leto pod Janšo, vse skupaj nekaj mesecev. Na trgu se še ni mogla poznati razlika v najemninah. Verjetno bi bilo z nižjim davkom čez čas manj oddajanja na črno in manj goljufanja pri zneskih na najemnih pogodbah.