Občutno dražja obdavčitev najemnin v 2023

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Vprašaj se drugače... zakaj se balkanec na balkanu obnaša po balkansko, v Švici ali Nemčiji je pa zgleden državljan, ki dela tako kot mora, ker ve da tako mora delat?

Jaz osebno z veseljem plačam davke kar je treba v kolikor vem, da se denar ne bo trošil po nepotrebnem za javni sektor, za razne kvazi umetnike tipa Jenull, Zlatko in Makarovič, ko vem da bo poskrbljeno za tiste prave reveže in ne samo za tiste balkance iz prvega odstavka. Pa tudi ko bom vedel, da bom za ta plačan davek dobil nekaj v zameno, npr. neko vrste zaščito...torej v primeru posla oddajanja nepremičnin pričakujem, da me bo država kot najemodajalca zaščitila v primeru poskusa zlorabe moje poštenosti.


Ker pa vidim da narod voli politike, ki so zdaj na oblasti vključno z Levico, potem z veseljem prenesem ves novi dodatni davek na najemnika. In to sem že storil, moja najemnina je šla že prejšnji mesec za točno +25%, zahvalijo naj se pa sedanji politiki. Ste hoteli spremembe in svobodo, zdaj pa jo imejte.

Mi je pa zanimivo gledat tudi ostale račune, ki jih dobivajo za stanovanje.... ostali stanovanjski stroški v primerjavi z lanskim letom +30%, elektrika nekje +50%....
Pa smo spet pri levih in desnih. Fact je, da v zgodovini naše države še ni bilo politikov z osebno integriteto. Vsi so s prsti v marmeladi, ne glede na politični pol.
Kaj je v tem kontekstu mojega vprašanja zanimivega pri računih za stanovanje? Cene so sky high, plače gredo tudi gor.. tako da smo na veseljem vrtiljaku inflacije.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Stanovanja se lahko najamejo za nedoločen čas, najemniki pa jih lahko celo predajo svojim potomcem, je še poročala Kos Gnamuš.

Idealno za lenuhe tipa Jenull, Zlatko & Co., sej zato pa tako zelo navijajo za to. Spet bi radi zastonj živeli na račun ostalih, ki plačujemo davke. In točno to je tisto okolje v katerem bo marsikoga zamikalo, da bi zašel v sivo ekonomijo...jaz osebno ne mislim podpirat tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in sad

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Pa smo spet pri levih in desnih. Fact je, da v zgodovini naše države še ni bilo politikov z osebno integriteto. Vsi so s prsti v marmeladi, ne glede na politični pol.

Pri levih in desnih smo ja... ker glede levih stereotip o lenuhih še kako zelo drži in tukaj je govora o pijavkah ki imajo v 90% leve politične nazore. Ne govorimo o politikih-to itak vsi vemo da so vsi isti kar se tiče integritete.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Pri levih in desnih smo ja... ker glede levih stereotip o lenuhih še kako zelo drži in tukaj je govora o pijavkah ki imajo v 90% leve politične nazore. Ne govorimo o politikih-to itak vsi vemo da so vsi isti kar se tiče integritete.
Veš kaj gre meni najbolj na organ pri vseh državnih inštitucijah in politki? Da če se kdo zares spravi delat čistko nekam v javno upravo, ga hitro obtožijo kakšnega mobinga in mora iti. Mater ej, bi jih polovico nagnal nekam... verjamem, da nekateri delajo kot zmešani, drugi so pa fikusi in nekoristneži. In takih je več kot pol. To bi bilo potrebno odstraniti. Rak rana "sistema". Težava je ker so sami po sebi že tako "veliki", da predstavljajo večino volilnega telesa.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ker pa vidim da narod voli politike, ki so zdaj na oblasti vključno z Levico, potem z veseljem prenesem ves novi dodatni davek na najemnika. In to sem že storil, moja najemnina je šla že prejšnji mesec za točno +25%, zahvalijo naj se pa sedanji politiki. Ste hoteli spremembe in svobodo, zdaj pa jo imejte.

Mi je pa zanimivo gledat tudi ostale račune, ki jih dobivajo za stanovanje.... ostali stanovanjski stroški v primerjavi z lanskim letom +30%, elektrika nekje +50%....
Torej si do sedaj oddajal na črno. Tudi pod tebi dragim Janšo je bil nek davek pri oddaji nepremičnin. :cool:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Do države in državnih organov se obnašamo tako, kot se ona do nas. Ko pomislim, da Pošta Slovenije v začetku ni rabila izdajati original računov, ker jim je pač politika (in posredno tudi FURS) omogočil dolgoooo prehodno obdobje, malemu s.p.-ju pa takega obdobja ni omogočil. Naslednji tak izpad politike je bil ob uvedbi davčnih blagajn, ko so politiki zatrjevali, da to bodo tisti, ki rabijo tako ali tako zastonj dobili od svojih poslovnih partnerjev. Ja, seveda. In avto, ki ni imel klime ob nakupu, bo poleti proizvajalec brezplačno nadgradil s klimo, ker mi je postalo vroče. Potem pa so naredili vohunsko aplikacijo, da bi preko raje poskušali najti tiste, ki z izdanim računom kaj mutijo. Ob tem so bili povsem brez skrbi tisti, ki računov niso izdajali.

P. S.: Ne oddajam nepremičnine. Če bi jo, bi davek sicer plačeval. Ne bi pa ploskal, da je temu tako in ne bi vohunil za sosedi, če jo ali ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.989
5.209
113
Marsikdo ni vedel, marsikomu ni v interesu, marsikatero prazno stanovanje pa v resnici ni prazno.

 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pod Janšo sem glede davkov prišparal jurja v primerjavi z Golobico. In ja seveda vse je po reglcih kot mora bit :zmaga:
Zakaj si pa potem dražil najemnino za 25%? Pod Janšo je bil davek prvo leto 27,5%, potem ga je spustil na 15%. Golobovega davka pa zaenkrat še nisi plačal, ker velja šele od 1.1.2023.
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Mogoče je posražil najemnino za 25% zato, da je vključil še oni davek na premoženje, ki nas čaka.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Zakaj si pa potem dražil najemnino za 25%? Pod Janšo je bil davek prvo leto 27,5%, potem ga je spustil na 15%. Golobovega davka pa zaenkrat še nisi plačal, ker velja šele od 1.1.2023.

Pa sej se zavedaš, da se davek plačuje za nazaj? Današnja najemnina bo obdavčena po novem davku in jo bo enkrat treba plačat. Davek si dajem že zdaj na stran, ker sem odgovoren človek. In zato tudi višja najemnina, jaz ne mislim kriti bedarij idiotov, ki ste jih izvolili. Edino pravilno je, da njihovi volilci čimprej občutite posledice lastnih odločitev.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.175
113
Pa sej se zavedaš, da se davek plačuje za nazaj? Današnja najemnina bo obdavčena po novem davku in jo bo enkrat treba plačat. Davek si dajem že zdaj na stran, ker sem odgovoren človek. In zato tudi višja najemnina, jaz ne mislim kriti bedarij idiotov, ki ste jih izvolili. Edino pravilno je, da njihovi volilci čimprej občutite posledice lastnih odločitev.
Aja? Kolk si pa za Patrije plačal, pa za prtičke z gumico.... ?
Ni nam pomoči, kakor kol obrnemo, volimo idiote.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.949
5.026
113

Evo, zdaj ko bodo polovili tiste ki oddajajo na črno, ne bo več praznih stanovanj. Tako ne bi smelo biti dviga davka na napremičnine. Hmmm... imam prav?