podražitev diesla

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Na pumpi a ne?? Ko bo delal na rafineriji nej poroča. Ker v vseh medijih se povdarja da je cena dizla namensko bremzana..

Drugače pa: ne vem kje panika, ko bo dizl vsaj 20% dražji, pol začnite kalkurirat, pr takih razlikah je smešno sploh, ker se lahko čez 13 dni vse obrne na glavo..
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
ja nekateri pozablajte da je bil diesel namenjen tovornajkom in delovnim strojem zaradi svojih značilnosti.....
sedaj pa se je trg obrnil v nasprotno smer in so diesli ''moderni'' ker se z njimi špara....

enega bagerista boli kiki da je par centov dražje pogonsko gorivo....in tudi tovornjakarji ne stojijo ravno na trepalnicah zaradi tega....
vozniki ''mikromashines dieslov'' z 1,5 ccm pa delajo revolucije...
jahhh tako pač je
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
ja nekateri pozablajte da je bil diesel namenjen tovornajkom in delovnim strojem zaradi svojih značilnosti.....
sedaj pa se je trg obrnil v nasprotno smer in so diesli ''moderni'' ker se z njimi špara....

enega bagerista boli kiki da je par centov dražje pogonsko gorivo....in tudi tovornjakarji ne stojijo ravno na trepalnicah zaradi tega ....
vozniki ''mikromashines dieslov'' z 1,5 ccm pa delajo revolucije...
jahhh tako pač je
To verjamem. Zato pa lastnike tovornjakov prekleto boli 10% zvišanje cene dizla.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
j....in tudi tovornjakarji ne stojijo ravno na trepalnicah zaradi tega....

to ti praviš!

prašaj enega tovornakarja ki mu troči 25 do 30 litrov nafte na 100 km pa ki dela fure v zahodno evropo (kjer so podražitve še bolj konkretne).

pa boš videl kje stojijo
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
saj ga noben ne sili v to. pac biznis kot vsak drug. itak so najvecje jokice v sloveniji prav tovornjakarji (pa ne soferji). a jaz pa lahko palcujem popravilo cest za njimi in trpim smrad in guzvo zaradi njih?

priden.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
saj ga noben ne sili v to. pac biznis kot vsak drug. itak so najvecje jokice v sloveniji prav tovornjakarji (pa ne soferji). a jaz pa lahko palcujem popravilo cest za njimi in trpim smrad in guzvo zaradi njih?

priden.gif
Ampak po kruh in mleko pa hodiš v trgovino zraven tvoje bajte, a ne?
Zakaj pa ne hodiš k proizvajalcu?
stupid-1.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Zakaj pa ne hodiš k proizvajalcu?
stupid-1.gif

ja saj zdaj so že trgovine same proizvajalec kruha .... redko kje je tako da še same ne pečejo kakega kruha, ki ga imajo seveda poleg vseh ostalih .... maš pa drugače pekarne tudi že skoraj v vsaki vasi .... pa ponavadi kruh razvažajo s kombiji
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Zakaj pa ne hodiš k proizvajalcu?
stupid-1.gif

ja saj zdaj so že trgovine same proizvajalec kruha .... redko kje je tako da še same ne pečejo kakega kruha, ki ga imajo seveda poleg vseh ostalih .... maš pa drugače pekarne tudi že skoraj v vsaki vasi .... pa ponavadi kruh razvažajo s kombiji

A njivo s pšenico imajo tudi v trgovini? Pa nasad hmelja za kvas? Kurnik za jajca?
bonk.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
vsi smo v istem dreku.Prav tako lastniki kamionov, ce liter podrazi za par centov in mesecno porabi 5000 L en kamion zgubi lepe denarce.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
ehhhh ne mi sedaj tukaj pametovat.....delam v transportno-logističnem podjetju ki kar dobro stoji....in ko gre benz gor se samo malo skomigne z rameni, malo pobuni na kaki kavici....še noben ni šel v stečaj (pa furajo kar nekaj tudi s.p, d.o.o....

veliko več jočejo mikrodieselaši
smile-1.gif

pri kakem 1,5€ s sedanjimi plačami bi se pa znalo kje zalomit....seveda bomo to plačali vsi....in še najmanj tovornjakarji...
relacijske tarife se izračunavajo vedno bolj pogosto in tudi pogodbe upoštevajo faktor rasti nafte...
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38

b

[/QUOTE]
Ajde, razumem da stokajo vozniki par 100€ vrednih podrtij. Ampak ponosni lastniki TDCI-jev, JTD-jev, CDI-jev, DCI-jev in podobne šare, to pa mi ne gre v glavo. Kupite si avto, ki si ga lahko privoščite, ker 50€ mesečno gor ali dol pri avtu vrednem 10k€ NE IGRA VLOGE!!!
B.

[/QUOTE]

takole ti bom rekel pri mojem primeru. par 100€ vredna podrtija in 3 (trije mali otroci) mi ne gre skup in če si lahko privoščim avto za 10k€+ bom pač vozil tega. trenutno se mi kljub podražitvi še vedno splača vozit forda saj je njegova poraba 5,7 l/100, ko pa bom presodil da se je deasel preveč podražil, bom vzel ženino N primero, jo predelal na plin, ona pa se bo vozila z d saj naredi bistveno manj kilometrov. to je to.
če pa mi bo pasal bom oba prodal in kupil staro caravelo in vozil otroke v njej na cviček
hysterical-1.gif


b
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Carina pa je postala kar aktivna...
Prejšnji mesec sem šel 3X v NM in vsakič videl na počivališču Poljane carinike, kako so izvajali kontrolo goriva...
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Kupite si avto, ki si ga lahko privoščite, ker 50€ mesečno gor ali dol pri avtu vrednem 10k€ NE IGRA VLOGE!!!

Konec leta to priigra 600 EUR! In to je za marsikoga 1 mesečna plača..torej hodi v fabriko delat 1 mesec v prazno samo za pokrije razliko v 'nepomembni razliki'...se bova pa oba strinjala da avto za 10.000 EUR si praktično že vsak kupi (novega tako ali tako niti ne dobiš več za tak denar...avto imam v mislih).

In tako gre tukaj 50 EUR, ki ne igra vloge, pa tam 50 EUR potem pa folku ni jasno da čez mesec ne morejo oz. ko je leto okoli so vse kar so naredili, da so nesli iz rok v usta (pa na koncu spustili v sekret).

Dizel res da je trenutno dražji za kakih 5 %, pa vseeno porabi v povprečju 20 - 30 % manj od bencincev...tako da razlike je še vedno, da o ekonomičnosti porabe fosilnih goriv ne razpravljamo...ampak kot si rekel 50 EUR mesečno ne igra vloge (pomnoženo s številom vozil)...pa nam je takoj bolj jasno zakaj je kriza.

Problem je v tem, ker mamo mi bencinaši prav, ko smo že dolgo nazaj zatrjevali da se bencinar do določene mere precej bolj splača. Tudi vedeli smo da cena dizla ne bo večno pod ceno benza.
Dizelaši še vedno manj pokurijo, ampak sedaj bo tisto višjo nabavno ceno treba prinašat not še nekaj dlje časa (ob predpostavki da ne bo dizel spet padel ful pod ceno bencina). To pa boli, še posebej tiste, ki so "morali" nabavit dizla in plačat večje vsote denarja zato da lahko šparajo (šparat! pa naj stane kukr hoče!
smile-1.gif
)... Da ne rečem da imajo v avtih rokavice pa bunde pa gretje zicev, redki pa celo webasto, ker dizel brez webasta se ne segreje tudi po 10 in več km...
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Čisto nič se ne naslajam nad višjo ceno dizla, samo tko rečem, ker je skoraj bilo za pričakovat to povišico. Saj dan danes ima že skoraj vsak dizla, logično je da je cenejši in ljudje raje vidijo da tankajo cenejšega...Imam doma tudi dizla in me b... k... za par centov gor.Zaenkrat še imam dovolj za benz, uni ki pa nima pa naj se fura z javnim prevozom. Največ pa jokajo verjetno kakšni vozniki Q7 in podobnih.

Naj te popravim a z javnim prevozom se naj vozim kako to, če em po košta mesečna karta dobih 120 evrov + do busa imam 10km se pravi da v vsakem primeru rabim avto.
Sploh pa zdej, ko kupujem avto do slabih 4000 evrov pa ni nič pametnega (Honde ne maram, bmw tud ne, renoja tud ne, vw pa težko dobiš z dizlskim motorjem pa še precenjen je.

lp

lp

Ti ne kupuješ avta ampak samo neki se zmišljuješ pa najedaš
tongue-1.gif


Gar u goucih kup golfa 3 dizl de ti ba lahk prhajal ka se baš vazu mim zelenih foušliucou, je vridn usazga gnarja
aplauz.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
Višjo nabavno ceno pri dizlu dobiš noter pri višji prodajni ceni le tega...takoda s tega stališča ni razlik (le v štartu moraš imeti večjo vsoto, ki jo dobiš kasneje nazaj).

vse ostalo pa so kalkulacije med ceno bencina/nafte ter porabo. Odloči se pa na koncu vsak sam. Fala bogi
tongue-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Mis pravi:Problem je v tem, ker mamo mi bencinaši prav, ko smo že dolgo nazaj zatrjevali da se bencinar do določene mere precej bolj splača. Tudi vedeli smo da cena dizla ne bo večno pod ceno benza.

Dizelaši še vedno manj pokurijo, ampak sedaj bo tisto višjo nabavno ceno treba prinašat not še nekaj dlje časa (ob predpostavki da ne bo dizel spet padel ful pod ceno bencina). To pa boli, še posebej tiste, ki so "morali" nabavit dizla in plačat večje vsote denarja zato da lahko šparajo (šparat! pa naj stane kukr hoče!
smile-1.gif
)... Da ne rečem da imajo v avtih rokavice pa bunde pa gretje zicev, redki pa celo webasto, ker dizel brez webasta se ne segreje tudi po 10 in več km...


Aha, torej ti si sedaj ves vesel, ker si se odločil za bencinca in ker ti je lažje, ker ti ni treba varčevat. In sedaj, ker se je nafta podražila malenkost čez ceno bencinca doživljaš orgazme, ker se mi traktoristi pa tako obremenjujemo s to razliko.



No, sedaj pa meni pokaži računico za bencinca. Avto je pa star 1 leto 9 mesecev, ter bo ravnokar obrnil 100.000 km. Potem pa se le še malo ponašaj s svojim vzvišenim nasmehom.
stupid-1.gif
Pa, da niti ne omenjam občutno bolj neutrudljive vožnje z dizlom na mojih furah. In da ne omenjam tega, da sem bil z bencincem na 2-3 dni na bencinski, tukaj pa malce več kot enkrat na teden.

Tisto o bundah je pa prekleto res.
grin1.gif
Ampak hebat ga... Vsega (zaenkrat) ne moreš imet.
 
Nazadnje urejeno:

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Citat:
Uporabnik Mis pravi:

Problem je v tem, ker mamo mi bencinaši prav, ko smo že dolgo nazaj zatrjevali da se bencinar do določene mere precej bolj splača. Tudi vedeli smo da cena dizla ne bo večno pod ceno benza.
Dizelaši še vedno manj pokurijo, ampak sedaj bo tisto višjo nabavno ceno treba prinašat not še nekaj dlje časa (ob predpostavki da ne bo dizel spet padel ful pod ceno bencina). To pa boli, še posebej tiste, ki so "morali" nabavit dizla in plačat večje vsote denarja zato da lahko šparajo (šparat! pa naj stane kukr hoče!
smile-1.gif
)... Da ne rečem da imajo v avtih rokavice pa bunde pa gretje zicev, redki pa celo webasto, ker dizel brez webasta se ne segreje tudi po 10 in več km...

Očitno še v življenju nisi vozil, kaj šele imel dizlaša, drugače ne bi streljal takih bedarij. Da ne bo pomote, nisem zagrizen pristaš ne enega ne drugega, pri hiši sta dizlaš in bencinar. Do pred pol leta sem delal minimalno 200km dnevno in za nič na svetu me ne boš prepričal da se mi dizlaš ni splačal. V slabih 4 letih prevoženih čez 200kkm, papca ~7.5, bencinar ob zelo nežni nogi 9 (D 88kW, B 100kW).

Zdaj sem zamenjal službo in pri 70km dnevno mi je skoraj vseeno s katerim avtom se vozim, glede performans mi seveda bolj sede bencinar in se ga v 99% tudi poslužujem.

Kar se pa tiče gretja pa mi bencinar nič prej ne ogreje kabine kot dizlaš (brez raznih dodatnih grelcev)