podražitev diesla

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Ste videli to?
13.gif


to ni za nikamor
cry12bpy.gif


b
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Bom na motorju lahko več gasa odpiral...z avtom bom pač vozil počasi in šparal...
hysterical-1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
jaz pa bom prodal diesela in kupil kaj velikega na plin pa me bo koštalo ravno toliko kot bi vozil diesela
evil.gif


b
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
He,he...jaz pa se bom spomladi in poleti še z večjim užitkom vozil z motorjem,ker bo gorivo cenejše proti avtomobilu...
evil.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
kurilc + tdci =
uf-1.gif

b

Ajde, razumem da stokajo vozniki par 100€ vrednih podrtij. Ampak ponosni lastniki TDCI-jev, JTD-jev, CDI-jev, DCI-jev in podobne šare, to pa mi ne gre v glavo. Kupite si avto, ki si ga lahko privoščite, ker 50€ mesečno gor ali dol pri avtu vrednem 10k€ NE IGRA VLOGE!!!

B.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
kakor komu.
Sem pa res slisal da naj bi pri CR vbrizgu bil kurilec problem, samo noben mojster pa ne ve pojasnit zakaj.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
kurilc + tdci =
uf-1.gif

b

Ajde, razumem da stokajo vozniki par 100€ vrednih podrtij. Ampak ponosni lastniki TDCI-jev, JTD-jev, CDI-jev, DCI-jev in podobne šare, to pa mi ne gre v glavo. Kupite si avto, ki si ga lahko privoščite, ker 50€ mesečno gor ali dol pri avtu vrednem 10k€ NE IGRA VLOGE!!!

B.

pa saj ni fora v sparanju, gre se za to, da se diesel kupi zato, da manj porabi in da je gorivo CENEJSE od bencina. ko pa se zadeve zacnejo obracat, vsa ta racunica pade. vsak ki kupi diesel vozilo naj bi v nekem casu dobil not razliko v ceni med bencinarjem in dizlasem....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.362
6.547
113
Edino pravilno. Dizel je dražji in bolj onesnažuje.

Naj bo cena temu primerna.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Edino pravilno. Dizel je dražji in bolj onesnažuje.

Naj bo cena temu primerna.

Kaka logika. Zato ker smrdi naj bo drag, sploh zato ker ga nimam jaz:) Kdo pa bolj onesnažuje bi se dalo pa na široko razpravljati.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Američani imajo najstrožje predpise o izpušnih plinih, ki jih lahko izpustijo avtomobili. Veš koliko je trenutno dieslov, ki jim ustrezajo v vseh zveznih državah? Lahko si logar v Gornjem Gradu, pa boš še vedno imel preveč prstov na eni roki.
evil.gif


To, da je pa diesel dražji, je pa najbolj logično na tem svetu, kot je že SJTV zapisal. Petrol prodaja
98 oktanski bencin po 0,52767 €
95 oktanski bencin po 0,51433 €
dieselsko gorivo po 0,60300 €

Dieselsko gorivo bi torej v resnici moralo stati 1,1544 € ne pa samo 1,086 € kolikor stane danes, ker trošarina ni enaka.
evil.gif
 

Silvio

Pripravnik
11. okt 2007
689
1
16
Res je, da je proizvodnja dizla dražja, žalostno pa je, da "šparovni" vozniki osebnih avtomobilov s svojimi smrdljivimi klenkajočimi avti dvigujejo ceno goriva delovnim strojem in tovornjakom, katerim je to gorivo namenjeno in je (bilo) zaradi tega manj obdavčeno...
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Ali ima kdo kakšen link ali pa če ve zakaj je proizvodnja dizla dražja?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Kupite si avto, ki si ga lahko privoščite, ker 50€ mesečno gor ali dol pri avtu vrednem 10k€ NE IGRA VLOGE!!!

Konec leta to priigra 600 EUR! In to je za marsikoga 1 mesečna plača..torej hodi v fabriko delat 1 mesec v prazno samo za pokrije razliko v 'nepomembni razliki'...se bova pa oba strinjala da avto za 10.000 EUR si praktično že vsak kupi (novega tako ali tako niti ne dobiš več za tak denar...avto imam v mislih).

In tako gre tukaj 50 EUR, ki ne igra vloge, pa tam 50 EUR potem pa folku ni jasno da čez mesec ne morejo oz. ko je leto okoli so vse kar so naredili, da so nesli iz rok v usta (pa na koncu spustili v sekret).

Dizel res da je trenutno dražji za kakih 5 %, pa vseeno porabi v povprečju 20 - 30 % manj od bencincev...tako da razlike je še vedno, da o ekonomičnosti porabe fosilnih goriv ne razpravljamo...ampak kot si rekel 50 EUR mesečno ne igra vloge (pomnoženo s številom vozil)...pa nam je takoj bolj jasno zakaj je kriza.