Četrtina okužena z bakterijo, ki povzroča raka. Odziv na presejalni program slab.

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.639
995
113
V tej temi je vse pomešano. Se strinjam, da se pozive na presajalne teste izkoristi. Drugo so pa managerski pregledi za 1k€+, ki so pa lahko le metanje denarja skozi okno.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.562
2.416
113
Se vidi kako se populacija tu gor stara.... pred 20 leti je bilo od polotov in kdo je kako moderatorko nategnu.

Sedaj pa tole morbidnost berem tu gor in politiko.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.352
5.395
113
delavec44
Vse to so preventivni pregledi in odnos do njih. Kdo je placnik je irelevantno. Velika vecina presejalnih je hvala bogu tudi BV.

jtfc
Hja, tko je, 20 let nazaj, ko sem samo zase skrbela iz danes na jutri, mi je bilo tudi za vse bolj ravno. In cez 20 let mi bo spet. Do takrat imam pa se par obveznosti in par stvari za naredit. Medtem ko omenjenih problemov iz tvojga posta pa zdaj nimam, npr... Da se jih eni oklepajo se 20 let kasneje, je se skoraj bolj zalostno kot SVIT
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.797
78
48
Ce clovek ne sodeluje v teh presejalnih programih, ves da nima najbolj pospravljeno tam zgoraj.
Fotru so odkrili toliko zgodaj raka pri SVIT-u, da so odrezali rakav del in ni rabil niti kemoterapij ali obsevanja. Tok, tok se vedno je ok. Pravi, da gre raje se 10x na kolonoskopijo kot pa spet na operacijo, ki ga je res zdelala. Tudi meni se sam pregled ni zdel kaj prida hud, bolj priprava nanj, ko kampiras na wc-ju...
No pa povej, kako se je počutil fotr, preden je šel na ta pregled... čisto OK? Ker moja sestra se je, odkrili so ji raka, dobila je stomo, vsa psiha je šla samo še navzdol. Vse te terapije so samo negativno vplivale. In ali lahko sploh še vejameš dohtarjem, potem ko so nekaj ljudi zašuštrali s napačno (zamenjano) diagnozo?. Ja, ta afera je pa kar potihnila.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in jest5

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
No pa povej, kako se je počutil fotr, preden je šel na ta pregled... čisto OK? Ker moja sestra se je, odkrili so ji raka, dobila je stomo, vsa psiha je šla samo še navzdol. Vse te terapije so samo negativno vplivale. In ali lahko sploh še vejameš dohtarjem, potem ko so nekaj ljudi zašuštrali s napačno (zamenjano) diagnozo?. Ja, ta afera je pa kar potihnila.
To imaš prav, nimaš raka, dokler ti ga ne odkrijejo. To bi lahko bi bila smernica za javno zdravstvo, ne hodi k zdravniku, da ne boš bolan...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
No pa povej, kako se je počutil fotr, preden je šel na ta pregled... čisto OK? Ker moja sestra se je, odkrili so ji raka, dobila je stomo, vsa psiha je šla samo še navzdol. Vse te terapije so samo negativno vplivale. In ali lahko sploh še vejameš dohtarjem, potem ko so nekaj ljudi zašuštrali s napačno (zamenjano) diagnozo?. Ja, ta afera je pa kar potihnila.
Žal se napake zmeraj dogajajo in ne moremo soditi vseh zdravnikov po teh, ki so se v zadnjih časih pojavile.
Na splošno pa lahko rečem, da so v primeru mojega očeta delali vrhunsko in strokovno. OD diagnoze na SVIT-u do operacije je minilo približno 2,5 meseca. Vmes so naredili v UKC LJ kolonoskopijo in bi ga tam tudi takoj operirali, če bi bili v MB slučajno prezasedeni. Se je kar primarij v LJ sam vse dogovarjal z zdravniki v MB.
Foter se je tisti dan ko je izvedel, odločil da bo živel in da ga bodo porihtali in tako je tudi bilo, ni imel težav s psiho.
Edino po narkozi je bil problematičen ene 3 ali 4 dni v bolnici, ko mu glava kar ni delala kot bi morala, ampak so tudi to porihtali. 7 ali 8 let po operaciji živi dokaj normalno, nima stome ima pa jasno krajše črevo in nekaj več obiskov WC zaradi tega.

V glavnem praviš, da je šla pri sestri psiha samo navzdol. Če ne veš, se res ne moreš psihirati, ampak takrat ko izveš, je ponavadi rak že tako daleč, da ti ne morejo več pomagati in lahko samo še malo podaljšajo tvoje življenje. Point teh presejalnih testov je, da dovolj hitro ugotovijo morebitne spremembe in te začnejo zdraviti takrat ko se še da kaj pomagat.