Občutno dražja obdavčitev najemnin v 2023

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.175
113
Mislim, da imaš bolj ti težave z bralnim razumevanjem.
Napisal sem da je bila obdavčitev od 1000-2000€ letno, odvisno od tega kdo je bil na oblasti. Nikjer ni govora o faktorju X 2.

Še to napišem potem sem pa zaključil s tabo.

Primer za najemnino 700€/mesec. Letna osnova je 8.400€.

Obdavčitev po Šarcu, normirani stroški 15%, davek 27,5%.
8400 * 0,85 * 0,275 = 1.963,50 €

Obdavčitev po Janši, normirani stroški 10%, davek 15%.
8400 * 0,9 * 0,15 = 1.134,00 €

Razlika med obema obdavčitvama je 829,50 €.
Pa si ti plačal razliko al najemnik?
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.175
113
Vsako leto dam 1000-2000€ za ta davek -odvisno od tega kdo je na oblasti.
V 10 letih je to v grobem reci-piši 15.000€.

Zdaj pa mi pametnjakovič povej kaj sem kot najemodajalec dobil v zameno od države za ves ta denar? Resno vprašanje, kar povej?

Imam brezplačno pravno varstvo v primeru zlorabe s strani najemnika? Imam kje kako olajšavo? Zastonj notarja? Karkoli drugega zastonj za teh 15 jurjev?
Povej kaj sem dobil zastonj- kot si sam napisal zgoraj.
Čakam na odgovor.


Če bi oddajal na črno bi si lahko za ta denar na streho postavil eno lepo sončno elektrarno. Ampak ne, sem ga raje fuknil v idiotske levičarske vlade ki ta denar idiotsko zapravljajo za idiotske Jenulle in podobne leve lenuhe. In z vso pravico uporabim ta pridevnik žaljivko. Ker zelo lepo ustreza k besedi levičar.
Imaš državo, ki pač stane kolk stane, imaš šolstvo, zdravstvo, vojsko, eno bolj varnih držav v svetu...
Nisem pa vedel da je ves zahodni razviti svet plod levičarskih vlad.

Ti predlagam da se v kako somalijo odseliš, tam ti ziher ne bodo težil z davkom od najemnin.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.663
1.007
113
Saj davek ni bil znižan niti eno leto pod Janšo, vse skupaj nekaj mesecev. Na trgu se še ni mogla poznati razlika v najemninah. Verjetno bi bilo z nižjim davkom čez čas manj oddajanja na črno in manj goljufanja pri zneskih na najemnih pogodbah.
1 leto je veljal ja, ker takih stvari ne moreš spreminjati sredi leta. Se pa strinjam, da je za merjenje učinka davčnih sprememb to čisto prekratko obdobje in jih imamo povsem preveč. Ne bi se branil zakona, da se davčne reforme oz. spremembe lahko delajo le na recimo vsakih 5 let.

Koliko enega denarja vloženega v vsakoletno spreminjanje programov in pritisk na furs ter računovodje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: yahel

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.950
5.026
113
V Somalijo se naj preselijo tvoji, uničevalci Slovencev. Tudi Janša če ga boš povezoval z Albanci.
 
  • Haha
Reactions: wilburxxx

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Saj davek ni bil znižan niti eno leto pod Janšo, vse skupaj nekaj mesecev. Na trgu se še ni mogla poznati razlika v najemninah. Verjetno bi bilo z nižjim davkom čez čas manj oddajanja na črno in manj goljufanja pri zneskih na najemnih pogodbah.

Motiš se. Davek se plačuje za celo leto. Res pa je da je bil 15% samo eno leto dokler ni Levica prišla v vlado.

Kar pa pomeni da smo najemodajalci v zadnjih 10 letih plačali ogromne količine davka in ne po znižanih 15% ampak po 25-27.5%, za to nismo dobili nič razen groženj skrajnih levičarjev o prisiljevanju oddaje stanovanj pod tržno ceno.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Imaš državo, ki pač stane kolk stane, imaš šolstvo, zdravstvo, vojsko, eno bolj varnih držav v svetu...

Čakaj čakaj…to kar naštevaš imajo tudi tisti, ki ne plačujejo tega davka.
Mene zanima kaj imam od tega ker plačujem konkretno ta davek in se ne grem tega na črno kot večina, ki teh 15 jurjev v 10 letih pospravijo raje v žep? Ker si sam rekel da hočem nekaj zastonj brez da bi plačeval davke.
Zakaj bi sploh še plačeval, če pa tisti ki ne plačajo nič, dobijo enako kot jaz?

Pa si ti plačal razliko al najemnik?

Do letos sem jaz nosil to breme in najemnik ni občutil nobenih nihanj, od zdaj naprej pa boste volilci kar sami nosili posledice svojih odločitev. Komaj čakam ko bodo čez eno leto po medijih spet jambrali kako so šle najemnine noro gor, nobenemu pa ne bo jasno da je to zaradi zmešane vlade.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Vse prodaj... Ne sfolgas, vse lase si bos populil, dokler bos kaj imel.
Nima on kaj dosti tega. Po njegovih navedbah 15.000€ davka v 10 letih je skupaj pokasiral 60.000, to je 500€ najemnine na mesec - torej eno "bogo" enosobno stanovanje v LJ.

Po drugi strani pa je v 10 letih zaslužil za Teslo Y, pa še vrednost stanovanju je zrasla za 1/3 vsaj.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.401
5.430
113
Seveda mi ni treba... V življenju je treba sam umret. Tebi tudi ni bilo treba komentirat npr, pa si našel cas in voljo :srce: