Android tv box za EON

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Kupiti bom moral en Android box, večinoma samo za predvajanje filmov z SD kartice in še ogled kakšnega YT videa. Le te gledam preko Brave brskalnika, ker odstrani reklame.
Ali naj vzamem dražji box z Android TV ali lahko cenejše? TV je star, tako da ne podpira nobenih 4K in ostalih vsebin.
Kaj bi bilo best buy?
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
Kupiti bom moral en Android box, večinoma samo za predvajanje filmov z SD kartice in še ogled kakšnega YT videa. Le te gledam preko Brave brskalnika, ker odstrani reklame.
Ali naj vzamem dražji box z Android TV ali lahko cenejše? TV je star, tako da ne podpira nobenih 4K in ostalih vsebin.
Kaj bi bilo best buy?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Zanima me glede tega Xiaomi Mi TV Box S druga generacija.
Lahko prosim kdo, ki ga ima, gor namesti Brave brskalnik in preizkusi ali se lahko uporablja za gledanje YouTube-a preko njega. Kako je s kontroliranjem miške?
In pa zanima me še tole: ali ima vhod za SD kartico? Ker kot vidim ima le en USB vhod (po podatkih), tako da če tega zasedem z airmouse, potem ne morem USB ključka gor dati.

Kakšne pa so kaj izkušnje z Nvidia Shield TV: https://www.techshop.si/index.php?route=product/product&product_id=6442
Se splača iti raje na to zadevo?
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Nima vhoda za SD kartico. Jaz sem dal brezžično miško, pa je kurzor kar nekaj poskakoval in je bilo upravljanje nemogoče. Več se pa z miško nisem ukvarjal, sem se navadil na daljinec. Tudi branje iz USB ključa ima neke fore. Recimo, dam USB ključ v režo in lahko predvajam film. Ko enkrat box ugasne in ga spet prižgem in če bi rad karkoli gledal iz USB ključa, ga pa ne zazna, čeprav je v reži. Potem se je treba pomakniti v nastavitve in klikniti, da izvrže USB medij. Ko to naredim, pa lahko brskam po ključu. Do naslednje izključitve boxa.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Zanima me glede tega Xiaomi Mi TV Box S druga generacija.
Lahko prosim kdo, ki ga ima, gor namesti Brave brskalnik in preizkusi ali se lahko uporablja za gledanje YouTube-a preko njega. Kako je s kontroliranjem miške?
In pa zanima me še tole: ali ima vhod za SD kartico? Ker kot vidim ima le en USB vhod (po podatkih), tako da če tega zasedem z airmouse, potem ne morem USB ključka gor dati.

Kakšne pa so kaj izkušnje z Nvidia Shield TV: https://www.techshop.si/index.php?route=product/product&product_id=6442
Se splača iti raje na to zadevo?
Rešiš z USB hubom. Sicer ti je najboljša opcija Chromecast 4, boš pa potreboval usb c hub. Alternativa ti je lahko kak Mecool KM2, Netflix certificiran box z Amlogic 905x2 chipsetom, z USB izhodi in podporo za SD kartice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
Zanima me glede tega Xiaomi Mi TV Box S druga generacija.
Lahko prosim kdo, ki ga ima, gor namesti Brave brskalnik in preizkusi ali se lahko uporablja za gledanje YouTube-a preko njega. Kako je s kontroliranjem miške?
In pa zanima me še tole: ali ima vhod za SD kartico? Ker kot vidim ima le en USB vhod (po podatkih), tako da če tega zasedem z airmouse, potem ne morem USB ključka gor dati.

Kakšne pa so kaj izkušnje z Nvidia Shield TV: https://www.techshop.si/index.php?route=product/product&product_id=6442
Se splača iti raje na to zadevo?
malo se preveč komplicira pri produktu za 50 eur..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Jaz imam na Mi boxu dodaten usb hub, na katerem je poleg usb priklopov tudi priklop za internet, da ni na wifi.
Dela bp.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Zanima me glede tega Xiaomi Mi TV Box S druga generacija.
Lahko prosim kdo, ki ga ima, gor namesti Brave brskalnik in preizkusi ali se lahko uporablja za gledanje YouTube-a preko njega. Kako je s kontroliranjem miške?
In pa zanima me še tole: ali ima vhod za SD kartico? Ker kot vidim ima le en USB vhod (po podatkih), tako da če tega zasedem z airmouse, potem ne morem USB ključka gor dati.

Kakšne pa so kaj izkušnje z Nvidia Shield TV: https://www.techshop.si/index.php?route=product/product&product_id=6442
Se splača iti raje na to zadevo?

dejte se navadit, da filmov iz usb ne bo vec v prihodnosti. to gre vse preko streamanja.

raje gledj, da bo imel ethernet vhod, da bo signal stabilen.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Hvala za mnenje, vendar ta prihodnost bo do tega tvja potrebovala še precej, precej časa :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: jekleni

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Preko google play mi ne pusti namestiti Brave brskalnika. Na napravi pa lahko poizkusim kasneje.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zanima me glede tega Xiaomi Mi TV Box S druga generacija.
Lahko prosim kdo, ki ga ima, gor namesti Brave brskalnik in preizkusi ali se lahko uporablja za gledanje YouTube-a preko njega. Kako je s kontroliranjem miške?
In pa zanima me še tole: ali ima vhod za SD kartico? Ker kot vidim ima le en USB vhod (po podatkih), tako da če tega zasedem z airmouse, potem ne morem USB ključka gor dati.

Kakšne pa so kaj izkušnje z Nvidia Shield TV: https://www.techshop.si/index.php?route=product/product&product_id=6442
Se splača iti raje na to zadevo?
Če imaš nameščene programe, ki so prirejeni za AndroidTV nimaš nobene potrebe po drugih miškah, ker lahko vse opraviš z daljincem. Youtube imaš pa tako že nameščen, ne vem, zakaj bi ga poganjal preko brskalnikov, ki niso prirejeni za AndroidTV. Če imaš potrebe po več USB napravah, lahko priključiš USB hub. Jaz imam priključen 500 GB USB disk, ki dela BP in ni nikoli potrebe po ponovnih seznanjanjih.