Sony Android TV - problem z YouTube

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
zdaj se pogovarjamo o dveh stvareh, prva je sam operacijski sistem pri katerem google od proizvajalcev zahteva da od izvorne verzije nadgradijo vsaj še 2x.

pol druga stvar so pa aplikacije. odpiralec teme še vedno ni povedal kateri tv ima pa kateri android ima gor, ampak jaz resno dvomim da na 2-3 leta starem androidu ne bi bila več podprta aplikacija kot je youtube, ker pol tudi na telefonih z isto številko androida ne bi bila "več podprta"
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.467
113
Moj TV:
Sony Bravia 2015, KDL - 55W755C
Različica 7
Programska oprema: PKG5.433.0183EUA

Kateri Android ima naložen ne znam pogledati.

Prodajalec mi je povedal da tudi pri drugih TV-jih s časoma operacijski sistem opeša. Tako kot telefon ali pa PC. Meni je bila ta razlaga logična.
TV sem kupil pred cca. 3,5 leti v BIG BANG-u.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Dejansko je pri Smart TV-jih tako, da veliko hitreje postanejo "zastareli" kot pa recimo Telefoni. Kot primer... Samsung Smart TV-ji iz leta 2015 ali starejši so praktično neuporabni za poganjanje modernih aplikacij, kar pomeni, da novih appov za njih ni več, stari se pa tudi ne vzdržujejo več (ko se bo Google tako odločil, bo tudi Youtube na njih crknil). Tudi 2016 model Samsungov je že "obsolete" za razvoj (vsaj tako pravi Samsung). 2017 in novejši so še relativno OK. Podobna zgodba je pri LG-ju. Android TV-ji so tukaj še v najboljšem položaju, kar se SW podpore tiče (so skoraj vsi dobili posodobitev na Android 7). Ampak imajo pa drug problem (kronično podhranjen HW). Konkretno to HW revizijo Sony Android TV-ja imam tudi jaz doma (Sony ATV1, dual core cpu, 1.5Gb rama). Verjetno bi TV potreboval en factory reset, da bi se spet malo osvežil.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.467
113
Kot sem predhodno napisal mi drugače TV deluje BP. Tudi YouTube včasih dela normalno. Sem pa vseeno naložil Smart YouTUbe, ki dela gladko.
Sem pa s tem Tv imel že pred časom problem, ko sem kupil Bluetooth slušalke. Slušalke so bile uredu, vendar jih nikakor nisem mogel upariti s TV-jem. Takrat sem bral, da je to težava Sony Android TV. Slušalke sem nato vrnil na Amazon.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Mah, YT je nekaj spremenil pri kodiranju fajlov decembra. Jest imam od takrat problem razbijanja daljših konvertiranih v avi mp4 DL-anih fajlov na več kosov na kompu. Sem najprej mislil, da je kaj narobe z mojim OS/programi ali registrom Win, pa ni. Se je vse zmešalo, posebej pri zvoku ... Nekaj je drugače v headerju streama z YT definitivno. Zdaj pač rešujem to z ročnim od-do time konvertiranjem po kosih, ko je fajl vnesen v program za konverzijo ... Ja, nekaj so šuštrali guglaši ...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Moj TV:
Sony Bravia 2015, KDL - 55W755C
Različica 7
Programska oprema: PKG5.433.0183EUA

Kateri Android ima naložen ne znam pogledati.

Prodajalec mi je povedal da tudi pri drugih TV-jih s časoma operacijski sistem opeša. Tako kot telefon ali pa PC. Meni je bila ta razlaga logična.
TV sem kupil pred cca. 3,5 leti v BIG BANG-u.

tv je bil shippan z verzijo androida 5, torej če si na 7ki si dosegel maksimalno število updejtov.

če na hitro poguglaš po sony support straneh, vidiš da ima dejansko precej ljudi problem od verzije youtube 2 pa gor.

tudi ostali rešujejo tako da, namestijo apk kake starejše verzije.

gre pa za 5 let star model, mislim da celo prva generacija sony z android, tak da ... bi se lahko reklo da bo počasi dosegel svojo pričakovano življenjsko dobo :)
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.467
113
tv je bil shippan z verzijo androida 5, torej če si na 7ki si dosegel maksimalno število updejtov.

če na hitro poguglaš po sony support straneh, vidiš da ima dejansko precej ljudi problem od verzije youtube 2 pa gor.

tudi ostali rešujejo tako da, namestijo apk kake starejše verzije.

gre pa za 5 let star model, mislim da celo prva generacija sony z android, tak da ... bi se lahko reklo da bo počasi dosegel svojo pričakovano življenjsko dobo :)

Si me potolažil. :)
Če se prav spomnim, sem pred 3,5 leti plačal za ta TV cca. 850€. Včeraj sem gledal Philips in Sony 55'' in je bila cena cca. 700€ (v Harvey Norman). To se mi ne zdi full drago, razen če niso bili to kakšni auslauf modeli.
Torej, če se mi v prihodnje izkaže, da se bodo podobne težave spet pojavljale, bi bil najbolj ugodna in mogoče optimalna rešitev, nakup kakšnega Android box-a?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.467
113
Na svojem TV ne najdem brskalnika.
In tudi na Google Play,ko hoče poiskati določeno aplikacijo, ne morem vtipkati črke, saj mi sploh ne pokaže tipkovince. Včasih sem to lahko, sedaj pa ko grem v okno kjer piše iskanje, mi tipkovnice ne pokaže.
Kaj storiti?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.467
113
Spet imam težave s TV.
Na zaslonu se je pojavil napis da se bo TV zaradi nedejavnosti izklopil in naj pritisnem poljubno tipko. Nobena tipka ni delovala in napisa nisem mogel odstraniti. Popizdil sem in izključil napajanje za 20 sek. in sedaj se mi TV prižge in na zaslonu piše samo Sony. Še parkrat sem izklopil iz napajanja in vedno isto. Piše Sony začetni zaslon in se ne postavi. Kot da bi se zaciklalo. Ali lahko sam kaj storim, ali bo potreben servis?

Lp
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Na svojem TV ne najdem brskalnika.
In tudi na Google Play,ko hoče poiskati določeno aplikacijo, ne morem vtipkati črke, saj mi sploh ne pokaže tipkovince. Včasih sem to lahko, sedaj pa ko grem v okno kjer piše iskanje, mi tipkovnice ne pokaže.
Kaj storiti?

stisnes smerno tipko v desno, ker po defaultu je pripravljen za voice command
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Spet imam težave s TV.
Na zaslonu se je pojavil napis da se bo TV zaradi nedejavnosti izklopil in naj pritisnem poljubno tipko. Nobena tipka ni delovala in napisa nisem mogel odstraniti. Popizdil sem in izključil napajanje za 20 sek. in sedaj se mi TV prižge in na zaslonu piše samo Sony. Še parkrat sem izklopil iz napajanja in vedno isto. Piše Sony začetni zaslon in se ne postavi. Kot da bi se zaciklalo. Ali lahko sam kaj storim, ali bo potreben servis?

Lp

https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00159906


poskusi ta force reset, ce ne pa servis
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.467
113

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Mah, YT je nekaj spremenil pri kodiranju fajlov decembra. Jest imam od takrat problem razbijanja daljših konvertiranih v avi mp4 DL-anih fajlov na več kosov na kompu. Sem najprej mislil, da je kaj narobe z mojim OS/programi ali registrom Win, pa ni. Se je vse zmešalo, posebej pri zvoku ... Nekaj je drugače v headerju streama z YT definitivno. Zdaj pač rešujem to z ročnim od-do time konvertiranjem po kosih, ko je fajl vnesen v program za konverzijo ... Ja, nekaj so šuštrali guglaši ...
koliko so dolgi ti odseki oz. koliko je dolg ta filmček iz youtubeta?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.467
113
Moj TV je popravljen, zanima pa me sledeče. Kot sem že pred časom pisal, da mi občasno (2-3x tedensko) zmrzne YouTube na TV in da moram vse skupaj izključiti iz elektrike. Po 20 - 30 sekundah ponovno vključim in takrat dela dokler dela.
Bil sem informiran, da je pač to posledica zastarelega androida in da na žalost ni več posodobitev. Ok, sem se sprijaznil s tem. Zato sem začel razmišljati, da bi si mogoče omislil kakšen Amazon Fire Stick ali kaj podobnega in fural YouTube preko tega.
Bi bilo to dobra rešitev, ali obstaja v mojem primeru kaj boljšega, učinkovitejšega?

Lep pozdrav
 
22. jul 2007
12.800
1.313
113
123
Če ne uporabljaš te malenkosti jih odstrani, počisti cache in boš potem videl ali deluje YT boljše.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Moj TV je popravljen, zanima pa me sledeče. Kot sem že pred časom pisal, da mi občasno (2-3x tedensko) zmrzne YouTube na TV in da moram vse skupaj izključiti iz elektrike. Po 20 - 30 sekundah ponovno vključim in takrat dela dokler dela.
Bil sem informiran, da je pač to posledica zastarelega androida in da na žalost ni več posodobitev. Ok, sem se sprijaznil s tem. Zato sem začel razmišljati, da bi si mogoče omislil kakšen Amazon Fire Stick ali kaj podobnega in fural YouTube preko tega.
Bi bilo to dobra rešitev, ali obstaja v mojem primeru kaj boljšega, učinkovitejšega?

Lep pozdrav
Xiaomi Mibox S bi bil pravi zate.