[NAVIGACIJA] Garmin Mob Xt odklenjen za PPC 1.del

edo

Zelenc'
16. dec 2007
26
0
1
mi lahko pošlješ nastavitve v GPS gate, ker sem že poizkusil, pa mi ni delovalo
 

malisale

Pripravnik
2. sep 2007
282
0
16
Klikni na ikono gpsgate, setings. Odpre se okno z 3 jezička.
Input-nastavi na com2 Port sett.-serial port com2;baud rate 4800;Advanced settings Parity No;Stop-one;Handshake-none;Byte size8;kljukice ispred DTR in RTS in ko daš na open mora pisat gps data is coming in. Running OK.
Output-nastavi na virtual com5/garmin Emulat.
Spodaj v oknu AKTIVE OUTPUT mora biti: 1. gpsgate direct 2. virtual com5/(all nmea)nmea filter
ADVANCED na default-kljukica pred aktive
Ostale postavke nmea logger in simulator nisem nič spreminjal.
Gpsgate mora biti registriran vidi ZS.
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
ne vem, če je bilo že govora o tem, če lahko spremeniš oz. nastaviš na XT-ju tista dva podatka na levi in desni strani(hitrost in predviden čas prihoda), na kaj drugega, recimo število km do cilja ali podobno...
 

only1

Zelenc'
21. jan 2008
1
0
1
Hi, imam eno težavo in sicer z dlančnikom PPC SIEMENS LOOX N 560 z intergriranim gps-om!

Inštaliral sem program na SD-kartico, prepisal kode id.št v (gmapsupp. in sw.) , prekopiral na sd in tudi AR 2.00 ! prenesel v napravo brez težav! Problem se mi pojavi glede GPS-a ker mi noče zaznati! V dlančniku štartam program in mi zazna satelite in lokacijo... nato grem v GARMIN XT in mi išči in išče... sem probal že vse COM porte pa ni šlo... sem tudi probal da programsko nastaviti COM porte in mi tako začne iskati satelite ampak samo išče in spet prekine... medtem ko zunaj programa lepo kaže pozicijo !

Vse je šlo brez težav in tudi deluje razen SPORAZUMEVANJA z internim GPS-om

prosim lepo za pomoč ker več res nevem kaj naj naredim...

ja pa še to! imam že naloženi Igo6 in na portu com 8 ; 9600 mi deluje lepo... !
(tudi update-a sem dal gor)

Hvala in LP
confused-1.gif
 

mi8

Zelenc'
1. okt 2007
7
0
1
A obstaja kaka verzija Garmina Xt , ki se instalira iz SD kartice in ne iz PCja, ker se ne morem povezati z activesyncom
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Saj ta GM XT se nalaga iz SD kartice koliko je meni znano.
Sta dve mapi 2577 in Garmin.
Skopiraš ju na SD kartico in ko zadevo vtakneš v režo dlančnika se prične namestitveni postopek. Kako pa gre naprej pa vse piše v že obstoječih temah.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
714
29
28
Lep pozdrav !
Imam še eno novo vprašanje. In sicer sem na HTC Touch-Dual kartico naložil Garmin XT in karte Slo. + EU. Pojavi pa se problem pri vzpostavitvi povezave preko BT z zunanjim GPS modulom (Wayfinder). Nikakor mi ga noče prepoznati.Morda ve kdo kakšna je koda od GPS BT sprejemnika Wayfinder (sem jo pozabil). Za pomoč in nasvete se zahvaljujem !


Yagi
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
714
29
28
Mislim, da je Wayfinder zahteval vnos neke kode pred začetko spoznavanja z aparatom (Nokia je imela ponavadi 12345). Ne izključujem dejstva, da se motim !


Yagi
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Aja sparil še nisi naprave, ja seveda ti potem ne more XT prepoznati GPSa. Valda mora najpj dlančnik najdet GPS šele potem ko se dlančnik in GPS poznata ti mora XT najti GPS.
Ponavadi so štiri 0, je pa največkrat koda 4 mestna tako da če niso 4 ničle je potem 1234 ali pa 1111.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
714
29
28
Ja, ustavi se pri vnosu kode od Wayfinder-ja, da se poveže z HTC-jem. Zdaj bom pogledal kje imam kodo, vendar se mi tudi sanja ne. Pa niso 0000, 1234 in 1111.


Yagi
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
714
29
28
Meni aparat najdeWayfinder-a in ga napiše na aparatu, vendar pa se noče povezati v Garmin-u, skenira BT v nedogled. In pa Wayfinder bi moral utripat z modro, utripa pa rumena.


Yagi
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ja to je zato ker je aparat najdu BT GPS ni pa se še povvezal z njim in dokler se apart ne poveže z njim ga tudi garmin ne bo najdu, že zarad tega ne, ker mora naprava določit com port za GPS. Ti moraš vsekakor najprej spoznati naprave. Sicer ne vem kako to gre pri tvoji napravi ampak načeloma je povsod podobno. Torej nekako moraš dovolit avtomatsko povezavo za GPS in potem moraš določit com port, to vse pa delaš v BT nastavitvah..... če ti nikakor ne gre bi se morda lahko dobila pa bi ti pomagal, če si iz naših koncov.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
714
29
28
Citat:
Uporabnik leni pravi:
Ja to je zato ker je aparat najdu BT GPS ni pa se še povvezal z njim in dokler se apart ne poveže z njim ga tudi garmin ne bo najdu, že zarad tega ne, ker mora naprava določit com port za GPS. Ti moraš vsekakor najprej spoznati naprave. Sicer ne vem kako to gre pri tvoji napravi ampak načeloma je povsod podobno. Torej nekako moraš dovolit avtomatsko povezavo za GPS in potem moraš določit com port, to vse pa delaš v BT nastavitvah..... če ti nikakor ne gre bi se morda lahko dobila pa bi ti pomagal, če si iz naših koncov.

To je vse res, vendar aparata in Wayfinder je nemogoče povezati. Kateri com porti so pravi pa ne vem... se je poskušalo nastavit vse mogoče, vendar ne gre ! Lahko se tudi dobiva, če misliš, da bi znal nastaviti tako, da bi delovalo !

Yagi
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
714
29
28
Citat:
Uporabnik leni pravi:
Če je aparat in GPS nemogoče povezat potem ti nobena navigacija ne bo delovala. Iz kje pa si... najbolje na ZS sporočiš moja lokacija pa piše.


V bistvu ga zazna, noče s epa povezat.... piše, da mora biti GPS od Garmina. Sem pa iz Ljubljane, če bi se želel poigrati z napravo se lahko zmeniva.


Lp, Yagi
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
714
29
28
Misliš ? Na to pa nisem pomislil. Ne vem ali je pravi ali ne. Garmin Mobile XT, Version 4.10.40wp in karte City Navigator Europe NT 2008 ( ca.1.36 Gb) in Adria Ruote 2.00. Kakšna ideja...... kakšna druga verzija ? Morda pa sploh ni predvideno delovanje in ...... ??


Yagi