Najboljša navigacija za pametne mobilnike?

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če sem prav razumel podpira med drugimi OpenStreetMap, ki ima kar dobro Slovenijo pokrito (gledam trenutno Maribor).
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Sem zdaj naložil na telefon.
Mapa "Croatia" pokriva vso Slovenijo (oblika kvadrata, torej je tudi večina Bosne not).

Je pa program precej amaterski..
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
40



http://www.pocketgpsworld.com/Route-66-release-first-Augmented-Reality-Navigation-App-639.php


Zgleda zanimivo, koliko je uporabno bomo pa še videli
smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ful dobra zadeva, po moje bo to v kratkem večina novih navigacij ponujala. Je pa edino zlo moteče, da imaš na sredi narisan svoj avto, ki ti zakriva velik del slike. Bi bilo po moje bolje, da bi bile samo puščice po cestah narisane (no mogoče se da avto odstranit).
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Ampak lag je lahko še vedno. Kaj ima veze, če gledaš posnetek na ekranu.
Kako to zgleda, ko je cesta v karti malo mimo ali je slabši signal in pozicija ni povsem točna?
Ko vse klapa zgleda kar uporabno.
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
40
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Ful dobra zadeva, po moje bo to v kratkem večina novih navigacij ponujala. Je pa edino zlo moteče, da imaš na sredi narisan svoj avto, ki ti zakriva velik del slike. Bi bilo po moje bolje, da bi bile samo puščice po cestah narisane (no mogoče se da avto odstranit).


Sicer sem testiral samo zdajle malo v sobi (zunaj zdaj po temi se mi zdi malo brezveze testirati augmented reality) ampak jaz avta nisem imel narisanega na sliki, samo tisto črto za po cesti, tako da ni bojazni da bi velik SUV zaseel pol slike tako kot na videotu
smile-1.gif



Bom pa jutri po svetlem naredil par kilometrov, pa da vidimo kako se zadeva obnese
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Ful dobra zadeva, po moje bo to v kratkem večina novih navigacij ponujala. Je pa edino zlo moteče, da imaš na sredi narisan svoj avto, ki ti zakriva velik del slike. Bi bilo po moje bolje, da bi bile samo puščice po cestah narisane (no mogoče se da avto odstranit).
To ni slika tvojega avta. To je avto, ki mu slediš.
On pelje po pravi poti, ti pa za njim. Še na tablici mu piše:

Route-66-Maps-plus-screen.jpg
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ja sej vem, da ni to slika prav tvojega avta
tongue-1.gif
Je pa v vsakem primeru moteče, ker na onem youtube videu včasih skoraj celo sliko prekrije.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.825
616
113
EU
Kakšne so pa kaj karte od Route66 oz. kako dobro pokrivajo EU in seveda Slovenijo ter ostali Balkan?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Priznam, nisem bral cele teme ampak mislim, da mi niti ni treba..

torej najboljša izbira navigacije za Androide je trenutno iGO, ki ima dobro pokritost celotne Evrope in za razliko od vseh ostalih (razen Garmina) tudi ex-Yu, kar je nam seveda zelo aktualno. In ravno tukaj odpovejo vse ostale navigacije (Navigon, Sygic, Route66, Tomtom itd itd..). Če vam izgled pomeni več od funkcionalnosti, pa je tudi za iGO veliko rešitev v smislu skinov, ki dodajo navigaciji popolno uporabnost. Sem testiral veliko navigacij na wince naprav in v zadnjem času tudi na Androidu in prišel do zelo jasnega zaključka, kar se tiče slednjega: iGO Myway Android 8.4.3.179971+ Tiger skin.+ Topmap+Teleatlas zemljevidi
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zaenkrat NE in ne verjamem da sploh kdaj bo, razen če bo OS v prihodnosti dosegel vidnejši tržni delež na področju mobilne telefonije. Pa še to bi bilo vprašanje, glede na to, da Nav N Go še vedno ne proda (naj)popolnojše različice iGO navigacije takšnim velikanom kot je Google (Android). To čast je do sedaj doletela le jabolko
wink-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Sosedje so preizkusili Sygic.
wink-1.gif



Sygic je sicer v osnovi zanimiv, ampak karte so pa polom. V Mariboru je recimo čez vso Cesto Prol brigad potegnjena kar Ptujska cesta. Na mnogih ulicah je vidnih samo 5 številk, čeprav jih ima ulica vsaj 100 pa še sigurno bi kaj našel. To sem našel že po
10 minut uporabe.