Najboljša navigacija za pametne mobilnike?

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Minuto dlje???
shocked-1.gif
Si hotel napisat sekundo?

Katere ostale navigacije vse pa si uporabljal, da veš, da je ta najboljša za telefon?
 

iGE

Pripravnik
1. okt 2007
239
0
16
Da si sposodim temo. Iščem navigacijo za Sensation, iGO ne pokriva te resolucije, Sygic se mi sesuva. Katere uporabljate( seveda offline)?
 

branci

Pripravnik
8. feb 2011
125
0
16
zato ker mam garmina ker sem že navajen na njega in ker se mi niti neda drugega programa učit
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Evo, jaz sem pa iGO-ja navajen.
Pa še nikoli nisem izjavil da je najbolj primeren za telefon oz. nasploh najboljši.

Ker zmotilo me je to. "Da kako minuto dlje nalaga satelite."
Kako je lahko potem najboljši, če meni en drug program naloži satelite v samo parih sekundah.
rolleyes-1.gif
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
V bistvu dobro vprašanje; a to z iskanjem satelitov je odvisno predvsem od GPS čipa na napravi, ali kako dobro je OS optimiziran za to?

Katera navigacijska rešitev je recimo na tem področju najboljša/najhitrejša? Sicer če jo uporabljam za med vožnjo običajno najprej vklopim navigacijsko napravo preden sploh začnem karkoli, tako da četudi kakšno minuto dlje išče satelite preživim; medtem ko pa mi med iskanjem lokacije peš v mestu že prav pride, da recimo mobilnik zelo hitro najde satelite, da ne čakam tam na mestu nekaj minut, da se "čip ogreje" :p
 

mukwai

Pripravnik
2. jun 2011
108
9
18
Tisti, ki ze dlje uporabljate Sygic, kako se vam obnese izven glavnih prometnic?
Sam ga pravkar testiram in sem bil sprva zelo zadovoljen, zadnjič pa me je hotel iz Kopra do Šmarja zapeljati kar prek Bošamarina (poleg tega da je pot slabša, je še uradno dovoljen samo lokalni promet), iz Šmarja do Krkavč pa čez Padno????
 

branci

Pripravnik
8. feb 2011
125
0
16
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Evo, jaz sem pa iGO-ja navajen.
Pa še nikoli nisem izjavil da je najbolj primeren za telefon oz. nasploh najboljši.

Ker zmotilo me je to. "Da kako minuto dlje nalaga satelite."
Kako je lahko potem najboljši, če meni en drug program naloži satelite v samo parih sekundah.
rolleyes-1.gif

za mene je tista navigacija najbolša ko mi najde tazadnjo ulico v nevemkje bogu za hrbtom in me pripelje tja.
mislim da če najde satelit minuto prej ali pozneje ni glih bistvenega pomena
 

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Živijo,
naložil sem si Sygica (11.2) pa imam v menijih obkljukano "najhitrejša pot" , ampak me po ljubljani še vedno pelje čez center, čeprav je veliko hitreje po obvoznici...probal več različnih poti-vedno isto-noče na obvoznico??

Drugače je pa zelo lepa navigacija, samo ima manj nastavitev kot garminXT.

Hvala za pomoč
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik sulaco pravi:
Živijo,
naložil sem si Sygica (11.2) pa imam v menijih obkljukano "najhitrejša pot" , ampak me po ljubljani še vedno pelje čez center, čeprav je veliko hitreje po obvoznici...probal več različnih poti-vedno isto-noče na obvoznico??

Drugače je pa zelo lepa navigacija, samo ima manj nastavitev kot garminXT.

Hvala za pomoč

Zanimivo, meni je pa zadnjič Sygic v Zg. stalno silil na AC, pa čeprav je bilo čez mesto hitreje ...
Verjetno vprašanje tega, kako ima hitrosti nastavljene ya posamezne tipe cest.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
To glede tipov cest bi znalo bit.Pa algoritmi za izračun poti, glede na parametre v nastavitvah, se razlikujejo od proizvajalca do proizvajalca.Kar pomeni, da iGo ali pa Navigon "boljše" določita pot, po mojih izkušnjah.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
če boš izbral symbian ti vsekakor odsvetujem garmin XT......sem kar nekaj časa uporabljal in testiral garmin in ovi maps pa se garmin ne more primerjati.....večja pokritost, boljša odzivnost in tudi natančnost so vsekakor prednosti ovi-ja....mogoče ma garmin res več nastavitev a imam manj pokritost in velikokrat zmrzne, tudi cel telefon, tako da takrat ko res rabiš navigacijo si v temi.......pa še enkrat kot je že nekdo tu povedal.....garmin sploh ni med najboljšimi v sloveniji, prazaprav je med povprečnimi če ne med ta slabšimi....pri nas je tako popularen in razširjen predvsem zaradi reklame!!
 

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Sem včeraj montiral še Igo-ta, pa moram reči da je veliko bolši kot Sygic. Syigic je sicer lepši, a kaj ko ne dela tistega za kar je namenjen-navigacija. Igo me je pa peljal točno tam kot je treba, potem sem ga skušal še malo zmesti (prečnica) pa je hitro rekalkuliral in me pravilno vodil naprej. Tudi on-screen vmesnik je OK.

Boskosi: Prej sem imel symbiana in naložene obe navigacije garminXT je imel določene stvari boljše poštimane, predvsem je bil pa offline-za tujino obveza. Mogoče res malo bolša izkušnja je bil nokia maps, ampak kaj ko ni našel osnovnih ulic brez interneta....

LP
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
se opravičujem, ker nisem uspel najt med navigacijami. katera pa je najboljša za windows phone?
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
se opravičujem, ker nisem uspel najt med navigacijami. katera pa je najboljša za windows phone?
Trenutno od offline navigacij obstaja samo Navigon in pa Nokia drive za nove Nokia
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Torej če povzamem nekako vse skupaj, je kar se navigacijske aplikacije tiče najboljša izbira iGO (ter ustrezne karte).

Kar se pa mobilnika tiče, pa vsaj za mene, nek ki ima velik zaslon, torej recimo Samsung S2, ali pa v prihodnosti morda kakšna HTC Zeta ipd.

Kar se uradnega nameščanja tiče imamo težavo ker ima Samsung Android OS in ga iGO uradno še ne podpira; se da pa da to urediti neuradno.

Kakšen so pa vaše izkušnje z Navigonom (ker ta podpira tako Andorida, kot iOS ipd.)?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.684
1.602
113
sem ga sporbal ob izidu in me ni prepričal. Predvsem 0 nastavitev in slabša pokritost slo. Verjetno pa je zdaj kaj drugače