Najboljša navigacija za pametne mobilnike?

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.825
616
113
EU
Hvala
smile-1.gif
... Navigon torej odpade.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Je kaj uporabnega zastonj?
Za android na Samsung-u.
A ni imel SiMobil neko "svojo" navigacijo?


(bom kar tule dodal...)
Trenutno imam gor "Zemljevid" verzijo 5.6.2.
To že obstaja novejša verzija? Ponekod omenjajo 5.12.0.
A v market mi ne najde update-a.
Se splača trudit? Uradno turn-by-turn sploh ni podprto za Slovenijo?
 
Nazadnje urejeno:

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
kolk km nardiš za 60€ kot je recimo Sygic za celoten EU

to se mi zdi sprejemljiva cena neglede na to da ni popolen in mi niti na misel ne pride, da bi iskal in trgal rožce ter se morda še zastrupil s kakšno
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Pravkar, samo to ni to, ker potem zahteva skoz povezavo na internet.
Pa tudi ni turn-by-turn (ali pa je kje skrita ta opcija).
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
kolk km nardiš za 60€ kot je recimo Sygic za celoten EU

to se mi zdi sprejemljiva cena neglede na to da ni popolen in mi niti na misel ne pride, da bi iskal in trgal rožce ter se morda še zastrupil s kakšno
Saj ne gre za znesek. Samo zanima me, če je kaj zastonj na voljo.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Zastonj sploh ne pričakujem takele kompleksne zadeve, da bi delala sprejemljivo. No saj Google se trudi ampak smo nekje na obrobju sveta in seveda najbolj važno in moteče kart ne dajo na aparat.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Enkrat so bile ene free map in je šlo, če me spomin ne vara. (open street map) ali nekaj takega.

tongue-1.gif
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.825
616
113
EU
... čeprav sedaj, ko malo razmišljam, bi lahko praktično za navigacijo v vozilo namestil tudi kakšno tablico? Torej imamo lahko še toliko večji zaslon in bolj pregledno navigacijo, recimo kakšen Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus
grims-1.gif


... katera navigacijska aplikacija pa bi normalno delovala na takšni resoluciji?
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Ali pa kak Galaxy Note za katerega se že da nabaviti nosilec za vetrobransko steklo (glej posnetek).

 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.825
616
113
EU
Dobra ideja tsunami
smile-1.gif
... a pa na takšni resoluciji deluje še kaj drugega kot samo google maps?

 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik NekdoK pravi:
... čeprav sedaj, ko malo razmišljam, bi lahko praktično za navigacijo v vozilo namestil tudi kakšno tablico? Torej imamo lahko še toliko večji zaslon in bolj pregledno navigacijo, recimo kakšen Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus
grims-1.gif


... katera navigacijska aplikacija pa bi normalno delovala na takšni resoluciji?

Na tako tablico lahko namestiš Sygic, ali pa celo Igo. Pri slednjem je ene 1/2 cm črnega roba, ker še ni skina za polno ločljivost.
Js imam prvega Galaxy Tab, pa ga včasih naštimam na šipo. Osebno si ga dam bolj dol, proti armaturki. Itak je tako velik, da se super vidi vse in ne rabi biti ravno v sredini vidnega polja. Je pa res, da navadno raje vklopim kr tastaro navigacijo...če ne druga, mi je ni škoda, če jo kdo sune.

Nosilec za v avto s dobi bp...če rabiš, imam js enega s 12 V polnilcem viška...dam za 10 €.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.825
616
113
EU
Hvala za ponudbo
smile-1.gif
... ampak meni se še nikamor ne mudi z nakupom, tako da sedaj zgolj malo raziskujem moje potrošniške možnosti na trgu.

Sicer upam, predvsem zaradi dobrih kart (kot poročate ostali), da bo iGo zopet ponudil uradno različico za vse androidne naprave; ali pa seveda, če tudi konkurenca ponudi kaj primerljivega.

Kar se pa same naprave tiče, pa se mi še najbolj dopade ta Galaxy Note; na "laični" pogled je videti res vse in še več kar človek potrebuje v vozilu.