[NAVIGACIJA] GARMIN XT za SYMBIAN 1.del

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Evo malo testiram in našel sem nekaj rešitev.

1. Datoteke s kartami delujejo, če so poimenovane gmapprom.img, gmapsupp.img, ter gmapsup2.img-vendar mora biti posamezna datoteka nujno manjša kot 2 GB(zato meni ni našlo zemljevidov-recimo CNE, ki je skoraj 3GB).

2. Iz Mapsourcea se lahko prenaša točke in sicer tako, da enostavno narediš točke, jih shraniš kot .gpx, nato pa jih s Poiloaderjem spremeniš v .gpi datoteko in jih enostavno daš v mapo Garmin/POI
Enako tudi dodaš radarje,....

Te točke lahko na mobitelu enostavno pregleduješ če pritisneš kam>dodatki>shranjene točke in nato na posamezno točko, ki jo hočeš-takrat enostavno lahko tudi pritisneš možnosti in dodaš v moji kraji-ter jih imaš potem v kam>moji kraji tako kot vse ostale točke, ki jih shraniš z mobitelom.

3. Če komu slučajno nagaja vpisovanje črk(tako kot meni na C7), ko vam ponudi kaj za napisati in se ne pokaže tipkovnica-takrat enostavno s tipko za zaklep zaklenite telefon in ga takoj spet odklenite in tipkovnica se pokaže in lahko tipkaš.

??? Še vedno pa ne znam prenesti shranjenih krajev v mapsource ter shranjene poti v mapsource oz na računalnik.
Kam Garmin mobile shranjuje te podatke o shranjenih krajih in shranjenih poteh-če bi te podatke nekje v kakšni datoteki našel ni vrag, da se ne bi dalo jih prenesti v računalnik.
Nekje morajo biti ampak kje???
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A morda veš oz. kdorkoli drug kam ta Garmin XT shranjuje prevoženo pot oz. moje kraje?

V mapsource se jih po običajni poti ne da prenesti in iščem kakšno pomožno rešitev

Manjka mi pa res samo še prenos prevoženih poti in mojih krajev iz telefona na računalnik pa bo zadeva odlična.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Najprej moraš imeti pot shranjeno (prenese samo shranjene poti!):
Orodja / Uredi moji podatki / Sledi / Shrani aktivno sled
Potem:
Orodja / Uredi moji podatki / Upravljaj / Izvozi GPX

V Mapsource:
Transfer / Recive From Device / pod What To Recive odkljukaš Tracks

in imaš sled v Mapsource