Krediti po 1.11.2019

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Si kaj storil na tem, da njegova plača ni bila zgolj podpovprečna? Nisi, na podlagi načina tvojega razmišljanja sklepam, da celo uživaš v tem, da so naši zaposleni podpovprečno plačani. Tipični slovenc :obesise: ! Sram te naj bo. Ker si sam v greznici, z največjim užitkom druge tunkaš zraven vanjo, da nebi morda bil sam v njej ali kako.

Bajto postavit in to z normalno delavsko plačo, kot smo jih imeli v "tistih prekletih rdečih časih", je bil podvig. Danes, ko smo v "modernih časih ko se nam menda cedita med in mleko", je pa zadeva še za nekaj potenc težja, saj je večina zaposlenih na minimalnih plačah. Se strinjaš?

Grrr ! :mad:
ne vem zakaj bi jaz karkoli za njegovo plačo. to veš ti. ne vem zakaj bi užival v tem, tudi to veš ti. sicer pa, a nimaš ti ene firme? maš več moči da to urediš kot jaz.
se pa vseeno cedita med in mleko, če/ko imaš enkrat urejeno prebivališče. vsaj jaz mam tak filing oz meni in našim nič ne manjka, kvečjemu obratno.


Valhalla
A se splača prepričevati maminega sinčka da se popoldne da se Jurja zaslužiti mesečno?
Vsak šiptar ki je lani ovce pasel in mi danes pride na bajto z ajmerjem orodja ima 15+ € /h.
Zdaj naj pa cappy te ure pomnoži s tistimi ki jih imajo zdravniki (med 300 in 400), odsteje službenih 174 pa bo videl koliko se lahko zasluži. Naj še doda nekaj 100 evrov ki jih nisi zapravil za fitnes karto, kavice in koncerte, pa če nimaš jurja.mesefno v.zepu si nesposoben. Ne pa 300. Lepo te prosim. 300 imajo nekateri za vikend.
vmes pa še bajto gradit ane. mava čist drugačne poglede kaj je to "delat 2 šihta" alpa popoldne kdaj kakšno stvar oddelat. jaz popoldne kakšno stvar še naredim, ni vsak mesec, ni veliko. je pa popoldne in nepovezano z šihtom. delam pa ne 2 šihtov.

še enkrat preberi kaj sem napisal, nekaj pač ni štimalo. sedaj ko je razložil da je dobil "projekt managerja" poceni (zidarja) pa celo ekipo zidarjev (obe strani familije) je drugače. prej je pač predstavil drugače ali pa sem si le jaz drugače predstavljal kar je on napisal.

še enkrat: nisem fouš samo vsakemu ki karkoli napiše na netu pa tudi ne vrjamem na prvo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Ti mal čudno racunas

Tistih10 al pa petnajst let preden je začel bajto delal je imel cajta na pretek za fus. In če imaš enega starega clia, živiš pri starsih, ti mora mesečno ostat jurja ko keks.
In po desetih letih imaš 120 jurjev. Pa če se podobno ženo najdeš in da imata starša kakšnega violjolcnega na stran, imaš denarja ko pečka.
Ampak dvomim da bo Valhalla kdaj dal 600 evrov mesečno za dejavnosti otrok. Kot optiplex.
potem.pa jambral da z 2 jurjema je dva preživijo. Sem že napisal. Taki če bi imeli 10 jurjev plače, bi jedva preživeli.
ker bi pač otroke s 4 leti vpisal v letalsko šolo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
tko, da ko tebe poslušam, trpim k berem, kako si odrekaš vse....
ps pa se ne preseravamo.
Oja pa se in to pošteno!

Dva otroka sta mi trenirala enega od dražjih športov - jadranje in to iz MB vsak teden za tri dni v Izolo, pa najem stanovanja doli,... pa ni šlo 600€ mesečno - gorivo ni računano, da ne bo kdo skočil, pa je to 4X500km=2000 km = 160 litrov dizla.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Ti mal čudno racunas

Tistih10 al pa petnajst let preden je začel bajto delal je imel cajta na pretek za fus. In če imaš enega starega clia, živiš pri starsih, ti mora mesečno ostat jurja ko keks.
In po desetih letih imaš 120 jurjev. Pa če se podobno ženo najdeš in da imata starša kakšnega violjolcnega na stran, imaš denarja ko pečka.
Ampak dvomim da bo Valhalla kdaj dal 600 evrov mesečno za dejavnosti otrok. Kot optiplex.
potem.pa jambral da z 2 jurjema je dva preživijo. Sem že napisal. Taki če bi imeli 10 jurjev plače, bi jedva preživeli.
ker bi pač otroke s 4 leti vpisal v letalsko šolo.

Naj te popravim ne jamram samo povem da 2k porabimo za funkcioniranje. In eura mi ni žal k dam za froce. In se ničemur v ničemur ne odrekam.
Kar je on napisal je matranje na kubik.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Oja pa se in to pošteno!

Dva otroka sta mi trenirala enega od dražjih športov - jadranje in to iz MB vsak teden za tri dni v Izolo, pa najem stanovanja doli,... pa ni šlo 600€ mesečno - gorivo ni računano, da ne bo kdo skočil, pa je to 4X500km=2000 km = 160 litrov dizla.

Pr nas samo z tamalo jahanje pride 250 na mesec. potem še hodjo vsi trije na kickbox okol 100 za vse tri, tavelka ma še tenis cca 150 + oprema, tamal pa poleg boxa hodi na lokostrestvo in na programerski tečaj k je cca 70 na mesec + openlab k je zastonj.

šole je tudi nekej kosilo pa skoz nekam hodjo cca 150 na mesec. Sej sploh nism dost reku. Če majo pa kašne izlete pa še več. (dva šoloobvezna in ena srednja šola).
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.466
5.458
113

A ko smo jih soočili z dejstvom, da so že leta 2016 za Siol potrdili, da imajo njihovi zaposleni možnost pridobitve ugodnih stanovanjskih posojil, katerih odplačilna doba znaša maksimalno 20 let, obrestna mera pa je šestmesečni evribor in pribitek v višini 1,0 odstotne točke, so vseeno priznali, da Banka Slovenije svojim zaposlenim zagotavlja kredite za reševanje stanovanjskih vprašanj.

Krediti so v prvi vrsti namenjeni blažitvi morebitnega konflikta interesov nekaterih zaposlenih. Ti namreč v Banki Slovenije podpirajo izvajanje nadzora bank in so operativno pri izvajanju denarne politike v stalnem stiku z bankami, zato v nekaterih primerih ni najprimerneje, da hkrati nastopajo tudi v vlogi kreditojemalca.

Banka Slovenije s temi krediti izvaja svojo kadrovsko politiko in zagotavlja večjo zvestobo zaposlenih.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Oja pa se in to pošteno!

Dva otroka sta mi trenirala enega od dražjih športov - jadranje in to iz MB vsak teden za tri dni v Izolo, pa najem stanovanja doli,... pa ni šlo 600€ mesečno - gorivo ni računano, da ne bo kdo skočil, pa je to 4X500km=2000 km = 160 litrov dizla.

jest benza ne plačujem direkt, ga firma, plačujem pa boniteto.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.082
799
113
V prvem postu sem že napisal, da se da in da sem si plačo popoldne dopolnjeval. Nisem se želel predstaviti na način, da bi se ven metal. Napisal sem, da se s cca. 2 povpr. plačama da. Fokus, želja. Ko je bila žena še študentka sem jaz nekak čez teden ustvarjal 2, podpovprečni. Ko je dobila delo, sva spet imela 2 podpovprečni. Potem se je ščasoma malo zboljšalo, prišli so otroci, oba sta v vrtcu, zaradi povprečnih plač je položnica vrtec / ot. dodatek nekje tam tam.

Kupil sem parcelo 610 m2 za 55€ / m2, leta 2012. Danes so okoli 75€, če se prodajo za toliko ne vem. Infrastruktura je vsa, dobro bakra oz. optike še ne dobim, to me še malo hebe, rešujem s ptp. Hišo sem zgradil za okoli 115k, pa imam stvar zaključeno, minus tretovarji okoli, dvorišče in asfalt.

To je svet povprečnih plač. Če ti 2k rabiš za funkcioniranje, sem jaz revež, ti pa premožen. Kranj je svet zase, sem študiral na iskri, tam so še kmetje bogati, ostalo so pa ta spodnji.

Odrekanje, zidanje, kaj pa vem. Ni bilo lahko, prav zelo težko pa tudi ne. Sem dejaven tudi v popotniškem delu, ker je to velik hobi moj, sigurno pa tudi na dopust bistveno drugače hodimo, tako da se nima smisla prerekat.

Ker je pa svet povprečnih plač bistvo te teme - kreditiranje, bi pa rad opozoril na to. Mali človek lažje varčuje, kot kredit plačuje. Problem je potrošniška družba. Že samo, če si kadilec popuhaš 12k v desetih letih - fasada.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
optiplex: kranj in okolica je drago ko svinja.

a tamau ti hod h petru na openlab? :)
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113

A ko smo jih soočili z dejstvom, da so že leta 2016 za Siol potrdili, da imajo njihovi zaposleni možnost pridobitve ugodnih stanovanjskih posojil, katerih odplačilna doba znaša maksimalno 20 let, obrestna mera pa je šestmesečni evribor in pribitek v višini 1,0 odstotne točke, so vseeno priznali, da Banka Slovenije svojim zaposlenim zagotavlja kredite za reševanje stanovanjskih vprašanj.

Krediti so v prvi vrsti namenjeni blažitvi morebitnega konflikta interesov nekaterih zaposlenih. Ti namreč v Banki Slovenije podpirajo izvajanje nadzora bank in so operativno pri izvajanju denarne politike v stalnem stiku z bankami, zato v nekaterih primerih ni najprimerneje, da hkrati nastopajo tudi v vlogi kreditojemalca.

Banka Slovenije s temi krediti izvaja svojo kadrovsko politiko in zagotavlja večjo zvestobo zaposlenih.

Zanimivo državna last in ta
optiplex: kranj in okolica je drago ko svinja.

a tamau ti hod h petru na openlab? :)
ne jagodic programiranje unity
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
BOGI OTROCI!
zakaj...
edino kar sem jest mal tišal je bil kickbox. In je top. Priporočam.
Proti sem bil za jahanje. Pa bo tamala že jahač 2 izpit delala zdej. Kar je res uspeh, vsaj zame...

Ni pa poceni cca 10 ur ma mesečno pride 250... Je pa definitivno cenej kot če imaš svojega konja in še obveznost zraven.
 
Nazadnje urejeno:

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Ja kaj pa naj rečem.... Poznam.mati samohranilko, strežnica v KC (veš kakšna je to plača....) 2 osnovnosolca, eden v vrtcu z neko okvaro, išče stanovanje za najem.
WTF, s čim si bo plačala najemnino in stroške?
Kaj šele potem življenje.

Tukaj je čudno da nima socialnega neprofitnega fleta, sploh če ima otrok odločbo. Neki mi smrdi.
Je pa žalostno se strinjam. Ne razumem pa teh ljudi, da kljub revščini še imajo otroke, po navadi pa še z različnimi partnerji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.414
113
dej ne s takimi forami. težko ji je, jebeno težko. in otroc pač ne hodijo na jahanje. ne eden ne drug. dedci pa eni so umrli, eni so spizdili, eni pa kaj jaz vem. pač je sama in gura. in ne vem, kar se mene tiče, otroci čisto preživijo in pri nas imajo še vedno vsi vse šanse si narediti bolje, kot je bilo to, v čemer so rasli. Ne sprejmem, da je življenje brez kickboxa pa jahanja, včasih celo brez večerje, nevredno živeti.
je pa res, če se vrnem na temo, da dati kredit takemu bi bilo rahlo neetično. najemnine pridejo brez obresti in vezave, neprofitne so pa tudi nizke.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
dej ne s takimi forami. težko ji je, jebeno težko. in otroc pač ne hodijo na jahanje. ne eden ne drug. dedci pa eni so umrli, eni so spizdili, eni pa kaj jaz vem. pač je sama in gura. in ne vem, kar se mene tiče, otroci čisto preživijo in pri nas imajo še vedno vsi vse šanse si narediti bolje, kot je bilo to, v čemer so rasli. Ne sprejmem, da je življenje brez kickboxa pa jahanja, včasih celo brez večerje, nevredno živeti.
je pa res, če se vrnem na temo, da dati kredit takemu bi bilo rahlo neetično. najemnine pridejo brez obresti in vezave, neprofitne so pa tudi nizke.

OK, to je samo moje mnenje. Se nočem niti vtikat v take zgodbe.

Mnenje sem povedal iz lastnega prepričanja.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Ne vem kako bi napisal, da ne bi čist direkt napisal. Nedvoumno. Kradel nisem. Delal sem. A bo v redu?

Hišo smo zidali racionalno, vse premišljeno, nič dragih sprememb, okna in vrata normalnih dimenzij, poceni zid, debela fasada. Za parcelo sem dal točno 33k. Starši mi niso dali denarja. Dali so mi roke, pomoč. Kar je več. Isto tast in tašča pri katerih smo živeli skoraj 7 let, 50€ so bile vse položnice deljene na pol + hladilnik sem si filal sam, drva smo naredili. Hišo smo pa sami delali s kupljeno pomočjo, kar nisem znal ali se upal lotiti.

Pa zakaj ta analiza? Danes dva povprečna delavca prineseta notri 2k in nekaj več. Če imaš še ne vem kako visoke stroške s položnicami in z najemnino, bi ti lahko 1k ostal. Torej 12k na leto in 120k v desetih, pa verjetno še bistveno več. Potem pa gre z neko realno željo. Ne v Kranju ali Ljubljani, nekje bolj realno pa gre. Pa normalna hiška. Ne neobrajhana vila. Meni se je ta čas avto postaral na 18 let. In sem ga popravljal in družino še med gradnjo peljal v Grčijo na dopust. Dokumentirano tu. Pa še marsikaj drugega se mi je zgodilo ta čas, če sem že na precepu.

Če pa ne znaš nič narediti in moraš hišo ali stanovanje kupiti, pa lahko vsaj 10 let šparaš in nato za preostanek vzameš puf za neko normalno obdobje do 10 let. Ljudje niso čisto diht, vzamejo pri 35 letih puf za 30 let. Varčevat pa ne znajo. Če pa s projektom še nasedejo, kar je pri ljudeh tega tipa zelo lahko, smo pa blizu tragedij.
Ti se očitno giblješ v bolj visokih krogih, kolikor jaz poznam mojo okolico so ljudje bolj na 700-800eur neto, eni tudi na 667 (minimalc).In to je potem dosti manj od 2k /mesec.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
V prvem postu sem že napisal, da se da in da sem si plačo popoldne dopolnjeval. Nisem se želel predstaviti na način, da bi se ven metal. Napisal sem, da se s cca. 2 povpr. plačama da. Fokus, želja. Ko je bila žena še študentka sem jaz nekak čez teden ustvarjal 2, podpovprečni. Ko je dobila delo, sva spet imela 2 podpovprečni. Potem se je ščasoma malo zboljšalo, prišli so otroci, oba sta v vrtcu, zaradi povprečnih plač je položnica vrtec / ot. dodatek nekje tam tam.

Kupil sem parcelo 610 m2 za 55€ / m2, leta 2012. Danes so okoli 75€, če se prodajo za toliko ne vem. Infrastruktura je vsa, dobro bakra oz. optike še ne dobim, to me še malo hebe, rešujem s ptp. Hišo sem zgradil za okoli 115k, pa imam stvar zaključeno, minus tretovarji okoli, dvorišče in asfalt.

To je svet povprečnih plač. Če ti 2k rabiš za funkcioniranje, sem jaz revež, ti pa premožen. Kranj je svet zase, sem študiral na iskri, tam so še kmetje bogati, ostalo so pa ta spodnji.

Odrekanje, zidanje, kaj pa vem. Ni bilo lahko, prav zelo težko pa tudi ne. Sem dejaven tudi v popotniškem delu, ker je to velik hobi moj, sigurno pa tudi na dopust bistveno drugače hodimo, tako da se nima smisla prerekat.

Ker je pa svet povprečnih plač bistvo te teme - kreditiranje, bi pa rad opozoril na to. Mali človek lažje varčuje, kot kredit plačuje. Problem je potrošniška družba. Že samo, če si kadilec popuhaš 12k v desetih letih - fasada.
ne moreš govorit imel sem povprečno plačo ki sem jo dopolnjeval... to je tko kot bi rekel za glavne obroke jem solato in se redim ne poveš pa da za malico pa pobašeš kilo kruha pa 30 dek salame...
povej koliko si imel prihodka in ne seri z nekimi povprečnimi čudeži
 
  • Všeč mi je
Reactions: Thrivial

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ma, svaka vam čast nekaterim, kapo dol. Imam kar precej nadpovprečno plačo (če je povprečna res 1100€), pa samo enega otroka, in si niti približno ne morem privoščit zadev, kot nekateri (da ne rečem večina) tukaj.
Samo še neki mi povejte: vi to vse s plačo, a še kaj popoldan fušate? Ker jaz ne, mi je preveč pomemben čas, bistveno bolj kot "še malo več" denarja ... em ...

Aja, pa bajte ste si zgradili s šparanjem brez pufa ... s podpovprečno plačo? Ne me j*bat ... no, mogoče je pa moje pojmovanje "hiše" malce drugačno in na bolj "elitni" lokaciji ... ne pa, da avtobus vozi 1 x na dan, šola je 10 km stran, trgovina in gostilna pa je v najbližji vasi ... 5 km stran ... to pa mogoče res gre ...