Krediti po 1.11.2019

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.076
793
113
Govorim za sedanjost, torej naš sistem, ne YU sistem. Itak pa sta bajto naredila brez kredita, če že omenjaš starše. Priznam, ja, da sta vzela kredit samo za centralno ogrevanje, kar pa je mišji prdec proti komplet bajti postavljeni iz nule. Pa tudi parcelo je bilo potrebno kupiti. Aja, da ne bom pozabil omeniti, da sta bila normalna delavca, brez kakršnega koli tajkunstva, privatništva, dedovanja, torej, naj današnji delavec postavi bajto s nakupom parcele brez kredita, pa odbijemo centralno, ajde...no, kater delavec je sposoben to danes, da bi vzel samo kredit za centralno ogrevanje? Koliko te pride danes sistem ogrevanja?

Jaz sem jo naredil tako. 10 let varčevanja z recesijo vmes. Da se. Brez kredita. Plača podpovprečna. Žena je takrat še ni imela. Dohodek sem si dopolnjeval popoldne. Sva pa hišo delala tudi sama, oz. jaz sem jo, žena je otroke pazila, kampirali smo pri starših. 4 leta dela kot pri norcih. Na ta način sva ujela vsaj 50 jurjev.

Ob diskusiji pozabljate, da živimo v potrošniški družbi. To se denarja izgubi, da je noro. Če pa že kapne kredit iz banke, se pol denarja porabi nenamensko, bajta rata še enkrat večja in projekt nasede, ker mali človek ne zna s toliko denarja delati.

Kdor pa je iz mesta, pa itak ne zna nič narediti. Saj je skoz nekje na eni kavici in na čiku. Verjetno tam razmišlja kdo mu bo posodil za 30 let. SFRJ mimogrede je imela rok trajanja slabih 46 let.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
Jaz sem jo naredil tako. 10 let varčevanja z recesijo vmes. Da se. Brez kredita. Plača podpovprečna. Žena je takrat še ni imela. Dohodek sem si dopolnjeval popoldne. Sva pa hišo delala tudi sama, oz. jaz sem jo, žena je otroke pazila, kampirali smo pri starših. 4 leta dela kot pri norcih. Na ta način sva ujela vsaj 50 jurjev.

Ob diskusiji pozabljate, da živimo v potrošniški družbi. To se denarja izgubi, da je noro. Če pa že kapne kredit iz banke, se pol denarja porabi nenamensko, bajta rata še enkrat večja in projekt nasede, ker mali človek ne zna s toliko denarja delati.

Kdor pa je iz mesta, pa itak ne zna nič narediti. Saj je skoz nekje na eni kavici in na čiku. Verjetno tam razmišlja kdo mu bo posodil za 30 let. SFRJ mimogrede je imela rok trajanja slabih 46 let.

če si imel podpovprečno plačo in daješ recimo 300 eur na kraj maš po 10 letih cca 38k denarja. Pr men so to nadstreški, terasa in tlakovci.......
Pa z eno plačo....

krucefiks kva ste sosedom na vrtu raubal. Razen če si čisto živel na tuj račun.... Edino, da kupiš narejeno nekje na Hrvaški meji.. pol je pa tole izvedljivo. Mene je komunalc pršu 20k

skor tvojih 10 let šparanja.

Skratka papir dejansko vse prenese.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.076
793
113
Plačo leta 2009 sem imel nižjo od 900€, bolj proti 800 je gravitirala. Napisal sem: "Dohodek sem si dopolnjeval popoldne." Napisal sem zato, ker če se lotiš delat, ne moreš zapravljat. Potem je žena dobila plačo, malo sva napredovala, zdaj sva na dveh povprečnih. Drugače tudi meni ni jasno, kako mi je uspelo našparat. Ampak mi je. Raubat so pa potem prišli k meni eni low IQ hurci, ki me niso videli v kombinezonu 4 leta delat al ne vem kaj so mislili, da bodo našli.

Treba je imet fokus in gre. Oblečen sem v Decatlon, ker mi pač Adidas ne pomeni nič posebnega. In je že tu razlika. A se razumeva?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Matey

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
ne narobe zastopt ampak tole mi diši po trump varjanti in njegovem self made millionarju z malo pomoči ala "a small loan of a billion dollars" ;)

je pa seveda vprašanje kaj ta dohodek popoldne pomeni. na koncu bomo zvedl da si popoldne fural firmo z 3 zaposlenimi kjer si mesečno noter dobil še 3k€ čistega na račun, ne pa kot si večina predstavlja 100-200€ mesečno.
kako si prišel do zazidljive parcele, ali pa najbolj pomembno vprašanje - iz katere SLO regije si? :)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.076
793
113
Parcela je nekje pol ure ven iz bogatije tudi 55€ po kvadratu in manj, kolikor sem jaz dal. Komunalc 5k. Če pa vidiš samo v center, oblečen in nališpan za jurja, prekajen, rahlo ali dobro opit, ne boš nikoli srečen. Tudi s 5 let starim, uvoženim audijem ne. Na puf.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

ne narobe zastopt ampak tole mi diši po trump varjanti in njegovem self made millionarju z malo pomoči ala "a small loan of a billion dollars" ;)

je pa seveda vprašanje kaj ta dohodek popoldne pomeni. na koncu bomo zvedl da si popoldne fural firmo z 3 zaposlenimi kjer si mesečno noter dobil še 3k€ čistega na račun, ne pa kot si večina predstavlja 100-200€ mesečno.
kako si prišel do zazidljive parcele, ali pa najbolj pomembno vprašanje - iz katere SLO regije si? :)

Pošluš ti !!!
A bi nehal fovšarijo zganjat? Kva te kjurac briga, kake greznice je popoldne pri sosedih čistil. Delat pojdi še sam, namesto da se sliniš po tujih žuljih! :gorjaca:
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
ok stari.
gre se za to kako je stvar predstavljena če še nisi dojel (v kar dvomim).

pravi da je pač z podpovprečno plačo živel sebe pa še punco pa še hišo zgradil medtem ko malo popoldne dela/fuša.
al tist popoldne naredi da je podporečna plača kar naenkrat konkretno nadpovprečna ali pa nekaj ne štima pa se ne gre za nobeno fovšijo.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
Plačo leta 2009 sem imel nižjo od 900€, bolj proti 800 je gravitirala. Napisal sem: "Dohodek sem si dopolnjeval popoldne." Napisal sem zato, ker če se lotiš delat, ne moreš zapravljat. Potem je žena dobila plačo, malo sva napredovala, zdaj sva na dveh povprečnih. Drugače tudi meni ni jasno, kako mi je uspelo našparat. Ampak mi je. Raubat so pa potem prišli k meni eni low IQ hurci, ki me niso videli v kombinezonu 4 leta delat al ne vem kaj so mislili, da bodo našli.

Treba je imet fokus in gre. Oblečen sem v Decatlon, ker mi pač Adidas ne pomeni nič posebnega. In je že tu razlika. A se razumeva?

Tudi če bi kupoval addidas ne bi bilo nič drugače. Skratka 55 eur za kvadrat. Dej povej kva je zate periferija? V kranju je komunalc okoli 35 eur go na kvadrat. Da o vogah raj nebi, tam so dajali za isto parcelo kot je moja 60k.

Drgač danes so v vukojebini (govorim okolica Kranja, Ljubljane) parcele okoli 80 eur gor. Pa je ponavadi breg, na parceli nič priključkov in posledično malo komunalca.

Drgač maš pa v Bašlju pri Kranju (velika vukojebina) bajte pod 200k spod jo skor ne dobiš

pa je velika vukojebina...

Skratka tole je na meji saj ni res pa je. Pa ne da zajebavam ali ti ne privoščim. Primerjava adidas pa decatlon je smešna, saj je vse tam tam 10 ali pa 30 eur razlike. Kar pri takih investicijah je en jebeštrga pomembno.

Ponavadi taki bajto delajo tako, da 100 let ni fasade in ko končno vse sfiniširajo, je bajta fajhtna, plesniva itd...
+ da si suženj bajte vsak dan...

Namesto da bi tvoj lajf temeljiv na poklicu ki ga opravljaš in prostem času..
to je samo moje mnenje....

Na tak način gradnje na koncu še več daš kot pa pridobiš....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Je na Gorenjskem kolikor se spomnim. Kva ste sitni, naredil je nekaj kar je lahko in je vedel in znal. Fusal sicer najbrž na črno, ampak pustimo to zdaj. Boljs kt jamr levo desno, kar se danes posluša, pa nobeden nič ne more pa drugim je vse z rozcam postlano, Bavčar, tajkuni, sodstvo... Zdaj je pa zaradi tega in brez bajte in brez krede.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

ok stari.
gre se za to kako je stvar predstavljena če še nisi dojel (v kar dvomim).

pravi da je pač z podpovprečno plačo živel sebe pa še punco pa še hišo zgradil medtem ko malo popoldne dela/fuša.
al tist popoldne naredi da je podporečna plača kar naenkrat konkretno nadpovprečna ali pa nekaj ne štima pa se ne gre za nobeno fovšijo.

Si kaj storil na tem, da njegova plača ni bila zgolj podpovprečna? Nisi, na podlagi načina tvojega razmišljanja sklepam, da celo uživaš v tem, da so naši zaposleni podpovprečno plačani. Tipični slovenc :obesise: ! Sram te naj bo. Ker si sam v greznici, z največjim užitkom druge tunkaš zraven vanjo, da nebi morda bil sam v njej ali kako.

Bajto postavit in to z normalno delavsko plačo, kot smo jih imeli v "tistih prekletih rdečih časih", je bil podvig. Danes, ko smo v "modernih časih ko se nam menda cedita med in mleko", je pa zadeva še za nekaj potenc težja, saj je večina zaposlenih na minimalnih plačah. Se strinjaš?

Grrr ! :mad:
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.076
793
113
Ne vem kako bi napisal, da ne bi čist direkt napisal. Nedvoumno. Kradel nisem. Delal sem. A bo v redu?

Hišo smo zidali racionalno, vse premišljeno, nič dragih sprememb, okna in vrata normalnih dimenzij, poceni zid, debela fasada. Za parcelo sem dal točno 33k. Starši mi niso dali denarja. Dali so mi roke, pomoč. Kar je več. Isto tast in tašča pri katerih smo živeli skoraj 7 let, 50€ so bile vse položnice deljene na pol + hladilnik sem si filal sam, drva smo naredili. Hišo smo pa sami delali s kupljeno pomočjo, kar nisem znal ali se upal lotiti.

Pa zakaj ta analiza? Danes dva povprečna delavca prineseta notri 2k in nekaj več. Če imaš še ne vem kako visoke stroške s položnicami in z najemnino, bi ti lahko 1k ostal. Torej 12k na leto in 120k v desetih, pa verjetno še bistveno več. Potem pa gre z neko realno željo. Ne v Kranju ali Ljubljani, nekje bolj realno pa gre. Pa normalna hiška. Ne neobrajhana vila. Meni se je ta čas avto postaral na 18 let. In sem ga popravljal in družino še med gradnjo peljal v Grčijo na dopust. Dokumentirano tu. Pa še marsikaj drugega se mi je zgodilo ta čas, če sem že na precepu.

Če pa ne znaš nič narediti in moraš hišo ali stanovanje kupiti, pa lahko vsaj 10 let šparaš in nato za preostanek vzameš puf za neko normalno obdobje do 10 let. Ljudje niso čisto diht, vzamejo pri 35 letih puf za 30 let. Varčevat pa ne znajo. Če pa s projektom še nasedejo, kar je pri ljudeh tega tipa zelo lahko, smo pa blizu tragedij.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.076
793
113
optiplex to je lepa ideja ja. Dobil sem poceni zidarja, prijatelja, ki mi je zidal hišo kot popoldanski s.p. za res prijateljsko ceno 13€/h. Jaz sem takrat nosil domov jurja. Deljeno 176 je to 5,68€/h. Še kar se mi je splačalo mešalc gont. Saj smo se kar fajn imeli, je samo delo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.840
113
pri taščici
Valhalla
A se splača prepričevati maminega sinčka da se popoldne da se Jurja zaslužiti mesečno?
Vsak šiptar ki je lani ovce pasel in mi danes pride na bajto z ajmerjem orodja ima 15+ € /h.
Zdaj naj pa cappy te ure pomnoži s tistimi ki jih imajo zdravniki (med 300 in 400), odsteje službenih 174 pa bo videl koliko se lahko zasluži. Naj še doda nekaj 100 evrov ki jih nisi zapravil za fitnes karto, kavice in koncerte, pa če nimaš jurja.mesefno v.zepu si nesposoben. Ne pa 300. Lepo te prosim. 300 imajo nekateri za vikend.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Si kaj storil na tem, da njegova plača ni bila zgolj podpovprečna? Nisi, na podlagi načina tvojega razmišljanja sklepam, da celo uživaš v tem, da so naši zaposleni podpovprečno plačani. Tipični slovenc :obesise: ! Sram te naj bo. Ker si sam v greznici, z največjim užitkom druge tunkaš zraven vanjo, da nebi morda bil sam v njej ali kako.

Bajto postavit in to z normalno delavsko plačo, kot smo jih imeli v "tistih prekletih rdečih časih", je bil podvig. Danes, ko smo v "modernih časih ko se nam menda cedita med in mleko", je pa zadeva še za nekaj potenc težja, saj je večina zaposlenih na minimalnih plačah. Se strinjaš?

Grrr ! :mad:

Nočem bit preveč pameten, ampak statistično bo vedno več kot polovica zaposlenih imela podpovprečne plače. :evil:
Prosim, ne primerjati socializma z danes... ...ko si bil 14.05 že doma iz službe, za smetano na torti ti je pa inflacija v 3 letih požrla 15 letni kredit...
Danes je glavni "problem" skušnjava zapraviti denar za "nujne" stvari, nov telefon za 500 € vsako leto itd... ...kaj se ni enkrat javil nekdo, ki (zastonj) živi še pri starših in z 1.300 € neto "ni mogel preživeti".
.
Če si discipliniran in fokusiran na jasen cilj se, kot je napisal Valhalla (RESPECT!!), da tudi danes.
.
P. S.
Pri nas je (žal?) še vedno prisotna miselnost, da posameznik/par si mora z "navadno" (karkoli že to je) delavsko plačo biti sposoben privoščiti...
...lastno nepremičnino, poleti 2 tedna morja in pozimi 1 teden smučanja in zamenjati avto vsake 3-4 leta + plus vsi "moderni gadgeti", ki jih itak "vsi imajo" in so mus itd...
Tako, kot si je bilo vse to možno za "navadno" delavsko plačo privoščiti v "dobrih starih časih".
Ljudje se kar ne zavedajo, da si tudi v Nemčiji z "navadno" delavsko plačo vsega tega niti slučajno ni možno privoščiti...
 
Nazadnje urejeno:

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Pošluš ti !!!
A bi nehal fovšarijo zganjat? Kva te kjurac briga, kake greznice je popoldne pri sosedih čistil. Delat pojdi še sam, namesto da se sliniš po tujih žuljih! :gorjaca:

Hej..Ko sem jaz predlagal, da se ukine ta anahronizem 8 delovnih ur na dan, ker pač imajo ljudje potrebe za 10-12 ur, sem bil pa vse druzga kot človk.

Če hoče nekdo prehiteti povprečje mora bolje ali več delat (najboljša je kombinacija več&bolje)...to so pač fakti bruti.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
optiplex to je lepa ideja ja. Dobil sem poceni zidarja, prijatelja, ki mi je zidal hišo kot popoldanski s.p. za res prijateljsko ceno 13€/h. Jaz sem takrat nosil domov jurja. Deljeno 176 je to 5,68€/h. Še kar se mi je splačalo mešalc gont. Saj smo se kar fajn imeli, je samo delo.

Ok napisal si da si 10 let šparal z podpovrečno eno plačo. Zato je tvoj post utopičen in zavajajoč. Če si pol fušal ok.....
Ne mi pa z one band manom pa poceni zidarji.. To je za une kurce, k ne vejo kam scajtom in še vse tko narejen, da bog pomagaj.

Ti res govoriš take cene nepremičnine, da more it za velko vukojebino. Pr nas je vukojebina bi prej reku od 100€ m2 naprej, kje je šele ostalo. Razen kakšne route mogoče, da z trahtorjem pozim ne prideš....

Še enkrat tiste udarniške so mim, pa mešalci pa en zidar pa 100 kolegov pa ne vem kaj. Pr men je bil en samo k je armature delal, želez krivil, pratkično je bil štuk brez plate v parih dnevih. Smo komaj dohajali (električno grobo instalacijo) itd...

ps pa ni bil en zidar ampak ekipa 8-9... delavcev

Je res da folk ne špara, samo tvoje šparanje je pa tko napisano, da 10 let varčuješ in je problem solved....

ps mi porabmo mesečno 2k k nč samo da funkcioniramo res je da nas je 5
600 zmečemo samo za dejavnosti otrok, 500 položnice (brez pufa) mobitelčki, kartice, internet itd..., 500 hrana pol so pa kavice, gostilne...
sploh ne štejem.

ps ša še en avto je na firmo, tako da stem ni stoškov, en mestni pa je na fizično.
+ smučarija, morje ...

tko, da ko tebe poslušam, trpim k berem, kako si odrekaš vse....
ps pa se ne preseravamo.