Kombinirani hladilnik/zamrzovalnik Gorenje

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
281
0
16
Ljubljana
Zadeva je sledeca, hladilnik je star mal cez garancijo in v zamrzovalniku kao naj nebi bilo ledu, vendar
v teh dobrih 5 let se mi je drugic zgodilo da se je nabral led in porival predale kar je preprecevalo zapiranje
zamrzovalnika in seveda sem odprl zamrzovalni zmansal hlajenje in imel 2 dni odprt. ( nisem ga popolnoma izklopil ker v hladilnku zgoraj sem potreboval hlajenje). Ker se ni led stopnjeval sem hotel pomagat in seveda rahlo tolkel po ledu, dokler nisem naredil luknjo v cevi, plin je sel ven.

Klicaril sem servise okoli, eden je prsel pogledat in rekel da se nebi lotil te zadeve na gorenje servisu so rekli da je min 200€ popravilo.

Zanima me ali bi se dala ta cev zasvasat, tko kot pri avtu, ce lahko kje, ali da kar nesem na gorenje servis ali se bolj splaca kupit nov?
Dobrodosle vse informacije in mnenja.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Žal je tako, da raje poglej za novim hladilnikom.
Podoben primer sem imel jaz in takrat so mi razložili, da so ti novi hladilniki narejeni tako, da se jih skoraj ne da (splača) popravljat.

Mojih 5c
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.256
190
63
Glede na to, da je ven iz garancije, se pomoje bolj splača kupiti novega.
Jaz imam kombiniran hladilnik z zmrzovalnikom, katerega očistim vsaj 1x letno. Najprej ga ugasnem, spraznim, vsebino zaščitim s časopisnim papirjem, v zmrzovalnik pa toliko časa dajem pisker ali dva z vrelo vodo, da se ves led stali (sopara pač dvigne temperaturo, posledično se led tali). Vodo seveda ulovim v posodo, zmrzovalnik na suho obrišem, napolnim in prižgem nazaj. Vse skupaj je narejeno v cca. 1 uri, vsa zamrznjena vsebina v tem času "preživi" brez težav. Led odstranjujem samo z roko, nikakor pa ne silo ali s kakim ostrim kovinskim predmetom. Do sedaj v mnogo letih ni bilo nobenih težav.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
KSZ.

Ontopic -> popravilo hladilnikov, sploh takim ki se jim je v notranjosti predrl hladilni element je malce nesmisleno. V bistvu je potrebno zamenjat element in napolnit hladilnik s plinom (ker za to niso mišljeni imajo sistem kar tovarniško zavarjen in bi rabil posebno orodje za polnjenej).

Malce off: samo v vednost "naj se nebi nabiral led" je verjetno mišljeno za del v hladilniku ne pa za sam zamrzovalnik. Tehnologijo "no frost" (ki deluje) za zamrzovalnik imajo delujočo samo dražji hladilnik/zamrzovalniki. Tale zagotovo ni bil med temi ker nima niti ločenih kopresorjev za hladilni/zamrzovalni del (v bistvu nisem vedel da se kaj takega sploh prodaja?!).

Malce več off: splača se investirat v hladilnik, ki ima dejansko nofrost zamrzovalnik ker je tole sploh v kakšni frekventni kuhinji čista milina. Ledu 0, zamrzovalnik pucaš .... well ga niti ne, ko je predal slučajno prazen ga vzameš ven in opereš če je že potreba!
zmaga.gif
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
281
0
16
Ljubljana
Hmm... ko bi se jz takrat spomnil za pisker z vroco vodo, danes nebi mel tega problema, no vsaj nekaj novega sem izvedel.
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
281
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
KSZ.

Ontopic -> popravilo hladilnikov, sploh takim ki se jim je v notranjosti predrl hladilni element je malce nesmisleno. V bistvu je potrebno zamenjat element in napolnit hladilnik s plinom (ker za to niso mišljeni imajo sistem kar tovarniško zavarjen in bi rabil posebno orodje za polnjenej).

Malce off: samo v vednost "naj se nebi nabiral led" je verjetno mišljeno za del v hladilniku ne pa za sam zamrzovalnik. Tehnologijo "no frost" (ki deluje) za zamrzovalnik imajo delujočo samo dražji hladilnik/zamrzovalniki. Tale zagotovo ni bil med temi ker nima niti ločenih kopresorjev za hladilni/zamrzovalni del (v bistvu nisem vedel da se kaj takega sploh prodaja?!).

Malce več off: splača se investirat v hladilnik, ki ima dejansko nofrost zamrzovalnik ker je tole sploh v kakšni frekventni kuhinji čista milina. Ledu 0, zamrzovalnik pucaš .... well ga niti ne, ko je predal slučajno prazen ga vzameš ven in opereš če je že potreba!
zmaga.gif
Res je da nima 2 kompresorja, dejansko ledu tudi ni bilo razen 2x ko se mu je najbrz neki zmesalo, v zamrzovalniku ko dam predale ven
je eden pokrov z 3 sraufa in ko das pokrov stran je tm kiler in ventilator, na kilerju se je nabiral mraz ne pa led, razen 2x
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.107
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Glede na to, da je ven iz garancije, se pomoje bolj splača kupiti novega.
Jaz imam kombiniran hladilnik z zmrzovalnikom, katerega očistim vsaj 1x letno. Najprej ga ugasnem, spraznim, vsebino zaščitim s časopisnim papirjem, v zmrzovalnik pa toliko časa dajem pisker ali dva z vrelo vodo, da se ves led stali (sopara pač dvigne temperaturo, posledično se led tali). Vodo seveda ulovim v posodo, zmrzovalnik na suho obrišem, napolnim in prižgem nazaj. Vse skupaj je narejeno v cca. 1 uri, vsa zamrznjena vsebina v tem času "preživi" brez težav. Led odstranjujem samo z roko, nikakor pa ne silo ali s kakim ostrim kovinskim predmetom. Do sedaj v mnogo letih ni bilo nobenih težav.

Jaz pa kar fen uporabi,s eveda s take razdalje, da ne kaplja po njem. Traja med 15 in 20 minut, da se vse stopi.
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
281
0
16
Ljubljana
Citat:

Jaz pa kar fen uporabi,s eveda s take razdalje, da ne kaplja po njem. Traja med 15 in 20 minut, da se vse stopi.

Ta tudi ni slaba
aplauz.gif
,

Najbrz bo tko kot pravte, v stacunjo po nov hkadilnik, a bi imeli mogoce kaksno priporocilo recimo za cca 400-500€,
Lahko je manj
grin1.gif
ali je najboljse direkt v trovino in na ves glas: iscem hladilnik za cim manj denarja pa cim boljsi
grin1.gif