Kateri prostostoječi kombiniran hladilnik

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Jaz sem v začetku leta kupil LG GBP52PZNCN1. Takrat sem ga dobil za 620 €. Sedaj ne najdem take cene. V testih ZPS so LG-ji načeloma dobro ocenjeni, čeprav je tu vprašanje, kaka je metodologija in kaj ocena sploh pove ...
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Hči/zet kupujeta nov hladilnik, slučajno je njun dober prijatelj serviser bele tehnike in na vprašanje kateri hladilnik je rekel: tisti, ki ima najbližji dober servis, ker džabe ti je en ki je top of the art, servis pa rabi dva tedna da pride. Ni to pomivalc ali pa pečica, kjer boš pač dva tedna na roke pral, ali pa jedel zgolj kuhano. ;)

PS: kam zdaj uvrščate Haier - ima najdaljšo garancijo/jamstvo, pa baje lastnik firme lastnoročno razbije vsak hladilnik, ki ne ustreza kvaliteti.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Pri hladilniku, če upoštevamo še zamrzovalni del, bo le redkokateri serviser priletel v času, ko proizvajalec še jamči, da še drži temperaturo na varni strani ob motnjah. Aparat krepne, ko greš zjutraj v službo, zvečer ugotoviš, serviser se potrudi in pride že naslednji dan ob 12.00. Minilo je 30 ur od krepanja, kar noben proizvajalec ne jamči delovanja ob "motnjah" pri pokončnih aparatih. Mogoče pri zamrzovalnih skrinjah. Tu je varianta le, da imaš na dosegu aparat v katerega lahko živila, ki bi jih rad obdržal, preložiš.
Glede trajnosti: bosch pokončni hladilnik, ki sem ga sedaj menjal, je zdržal od leta 2007. Elektrolux zamrzovalna skrinja dela od ~2000. Pri boschu sem že imel težave, ker nofrost ni deloval povsem brezhibno in je led blokiral ventilator. Serviser mi je po telefonu povedal, kaj še naj sam poskusim in je to pomagalo. Če bi takrat crknil ventilator, bi bila ekonomska totalka. Tudi to mi je serviser sam povedal, ko je na hitro potegnil skupaj stroške.
Bolj kot ne danes velja, da če crkne v garanciji kličeš servis, če pa izven, pa žal ni računice. Razen stvari, ki si jih že v startu dobro (pre)plačal. Ampak te pa menda ne smejo crkniti ...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Hči/zet kupujeta nov hladilnik, slučajno je njun dober prijatelj serviser bele tehnike in na vprašanje kateri hladilnik je rekel: tisti, ki ima najbližji dober servis, ker džabe ti je en ki je top of the art, servis pa rabi dva tedna da pride. Ni to pomivalc ali pa pečica, kjer boš pač dva tedna na roke pral, ali pa jedel zgolj kuhano. ;)

PS: kam zdaj uvrščate Haier - ima najdaljšo garancijo/jamstvo, pa baje lastnik firme lastnoročno razbije vsak hladilnik, ki ne ustreza kvaliteti.
Ne vem no. Hladilnik ni nekaj, kar bi na dnevnem nivoju crkovalo. Pa še to, če crkne elektronika, OK se menja. Vse drugo pa se v večini ne popravlja.

Imel Gorenje. Po 7 letih napihnilo zadnjo stranico, ker spustil izmenjevalec. Menda klasična napaka. Serviser je sicer prišel zelo hitro, ampak hladilnika se ni splačalo popravljati. Menjal sem z Liebherr, ker je bil tu gor precej pohvaljen. Hladi. Kot vsi drugi :)

Imajo pa vrata neke "udrtine" po celi višini. Sem skoraj prepričan, da bi jih opazil ob priklopu. Ampak ne, prvič sem jih opazila po kakšnih 3 letih uporabe. In ne nisem jih uspel naredit ob uporabi, ker so tudi na višini 190cm. Lahko pa, da res nisem opazil prej (menjava luči v stanovanju in mogoče drug kot osvetlitve). Ker mi ni jasno kako bi drugače lahko nastale, kot fizična poškodba pri transportu...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Mene tudi na Liebherru moti tisti dvojni predal za nulto ceno, ki odžre mesto za ostale predale.

Še vprašanje: za hranjenje recimo omake, itd. v plastični posodi za teden ali dva, je sploh smiselna nulta cona? Ali je le ta le za sveže zadeve?

Meni je pa nulta cona fajn zadeva. Če že pijem kaj druga kot vodo (pivo, penina, viski ...) imam rad hladno. In večino pijače je pri nama v nulti coni.

V drugem predalu pa sadje, zelenjava (razen banan, paradižnika in podobno, kar nima najraje tako nizke temperature), siri, meso.

Sem na začetku tudi bil slabe volje, ker sem mi je zdelo, da spravim v njega pol manj kor v Gorenje. Ampak ko malce spremeniš sistem "zlaganja" je kr OK.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.368
270
83
34
A bo sral v casu garancije al po 5ih letih? Ker tudi Beko&Candy in druscina dvomim, da bodo delali dlje kot 5 let? Kater je pol kaj alternativni model temu?
 

cvetka2

Pripravnik
1. jun 2021
53
40
18
Moj Whirlpool dela že skoraj 20 let BP, počasi razmišljam o zamenjavi. Sem pa omejena na globino hladilnika do 60 cm, kar izbiro žal zelo omeji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Torej je potrebno kupiti VOX.
Ti si kupi kar ti paše - mogoče tudi VOX ni slaba izbira.


The 7 best refrigerator brands in 2024, chosen by experts
  • Samsung. Samsung has long been known for making high quality electronics and appliances, and it's one of the best refrigerator brands in 2024 because of the smarts its refrigerator lineup offers. ...
  • Whirlpool. ...
  • Frigidaire. ...
  • GE Appliances. ...
  • KitchenAid.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.368
270
83
34
Fora je, ker za 400€ v tej litraži in z no frost ni ničesar razen Gorenja. :sprasujemse:
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.762
361
83
Vipavska dolina
Meni je beko crknil po 4 letih, dobro (kakor se vzame) da sem imel podaljšano jamstvo. Ker sem imel "srečo" s prazniki je trajalo več kot 2 meseca in pol da sem dobil drugega. Malce sem se tudi sam za*ebal, ker bi lahko kaj prej začel sitnarit. Zgleda pa bo tudi ta dobil 5 let garancije, bomo videli v par dneh ali mi bodo potrdili, rekli so da mi pripada ker je nov. Vem pa kako ravnati naslednjič če crkne v garanciji, sedaj sem šel malo na upanje da bo, pa...
Sem dobil nekako "ekvivalentno" menjavo, ali pa če se ne strinjam dobropis v vrednosti nakupa. Ker se mi je bolj mudilo sem vzel raje menjavo.

Moj nasvet, karkoli kupiš naj ima čimveč garancije.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.368
270
83
34
Potem raje kaj takega od zgornjega Gorenja, ki ga sicer dobim tudi za 400€?

 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.625
1.237
113
Ne, Samsung je edina prava resitev. Libher je precenjen. Imam 1 Libija in 3 samsunge. Slednje je mercedes vs dacia