Kateri prostostoječi kombiniran hladilnik

(2023)
hladilnik z zamrzovalnikom Zanussi ne hladi več dovolj, pa moram nabaviti drugega. Bi izbral kar Gorenje, a je problem višina: prostora je 140 cm, mogoče 141, vsi Gorenjevi, razen enega, kjer pa preveč izgubim na prostornini, pa so 143.

Pravzaprav edini ponudnik140 visokih hladilnik-zamrzovalnikov, ki sem ga do sedaj našel, je Liebherr. Je to to, ali je še kakšna druga ideja?

Malo me namreč skrbi da modelov, ki se prodajajo pri nas, ni v katalogu za nemški trg, kar ponavadi pomeni da plačaš samo firmo, vsebina pa je prilagojena za denarnice revežev v "Europa - Ost".

Zanima me še prodajalec ki star hladilnik odnese (iz 1.nadstropja brez dvigala) in prinese novega v stanovanje, ne samo pred vrata.
pogle še na beko.hr pa če najdš model (vsaj en ustreza tvojm zahtevam) in če je tisti pravi kontaktiraš beko.si
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.210
1.829
113
Mečemo počasi bekota ven iz hiše...
Hladilnik smo vzeli od Samsunga.
Tudi moja, je naročila Samsunga. 202 cm. Prvotno je bil v igri Liebher z nulto cono, a jo je motilo to, ker sta dva predala z nulto cono in preostanek hladilnika tako komaj doseže poleg tega zaradi teh dveh predalov v vratih hladilnika ni predala za steklenice oz kar je, je na zg. polovici.

Samsung sicer nima nulte cone - je nek ekvivalent, predal je samo eden, za steklenice v vratih je prostor tako da je prišel ta v igro (tudi energijsko je varčen in glasnost v mejah normale..35 db).
Model Samsung RB38A... (740 eur)
 
Tudi moja, je naročila Samsunga. 202 cm. Prvotno je bil v igri Liebher z nulto cono, a jo je motilo to, ker sta dva predala z nulto cono in preostanek hladilnika tako komaj doseže poleg tega zaradi teh dveh predalov v vratih hladilnika ni predala za steklenice oz kar je, je na zg. polovici.

Samsung sicer nima nulte cone - je nek ekvivalent, predal je samo eden, za steklenice v vratih je prostor tako da je prišel ta v igro (tudi energijsko je varčen in glasnost v mejah normale..35 db).
Model Samsung RB38A... (740 eur)

Vzel liebherja link je zgoraj. Libi je edini ki ima predala za sadje/zelenjavo in meso/mlečne izdelke ( sveža in nulta cona) enako velika vsi drugi majo večjega za meso in mlečne izdelke, sadje zelenjava pa manjšega. To je bilo pri nas No.1 (ladlc za zelenjavo)

na poličko na vratih postaviš litrsko steklenico, tetrapak mleka, 1,5 litrska npr od fruca, fante pa ne gre, imaš za v ta namen eno poličko katera je deljiva in tako pridobiš na višini in lahko daš na polico (vertikalno) tudi kako 1,5l ali 2l plastenko

sem pa gledal nekoliko boljše modele od mojega in vsi majo v zamrzovalnikih predal kateri ima del namenjen proizvajanju ledenih kock. recimo pri nas je bilo to must not have ker se ledu ne rabi, rabimo pa predale.

Pa volumsko nudi bi rekel da več kot korejci, pa tud kot marsikateri nemc.

Nam je libi v vseh pogledih nabolj ustrezal, smo pa pregledali vse od korejcev do nemcev, ampak se jih je ogromno izločilo že na velikostu predalov za sadje/zelenjavo in pa meso/mleni izdelki
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Libi je edini ki ima predala za sadje/zelenjavo in meso/mlečne izdelke ( sveža in nulta cona) enako velika vsi drugi majo večjega za meso in mlečne izdelke, sadje zelenjava pa manjšega. To je bilo pri nas No.1 (ladlc za zelenjavo)
Ni ravno edini, to imajo tudi npr. Boschi. Mi imamo recimo tegale in ima del za zelenjavo krepko večji od dela za meso/ribe. Poleg tega lahko tudi reguliraš vlažnost v tem delu za zelenjavo.

1686729079264.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Palcek
To ni pomembno - tudi Boscheve 60-ke imajo lahko enako razporeditev. Nekaj primerov:
Prvi, drugi, tretji, ...
ti predali za zelenjavo so enako veliki kot tisti v libiju, edino maska je pri boših nekoliko večja. Preverjeno. Ima pa libi predal za meso/mlečne izdelke enake velikosti kot za zelenjavo ( mislim da sta oba 50 litrska). Tudi vlažnost v predalu se da urejati, nima pa hydrobreeze (to majo boljši modeli)

Ima pa slabost da je na račun toliko večjih predalov polička na vratih malce manjša in posledično pač 1,5 in več litrske plastenke romajo na polico v hladilnik
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.639
1.081
113
zaradi omejitve z višino 140, pridejo v ožji izbor samo sledeči:

CTP231-21
CTPel231-21
CU231-22
CUel231-22

Problem: najdi razliko. Neke bistvene ne vidim, cene pa od 469 € do 689 €.
Seveda bi raje videl da ima zamrzovalni del dva predala kot da je brez ker je tako preglednejše kaj imaš v zmrzovalniku, a to imata manjša, 210-litrska modela z zamrzovalnikom spodaj, ne pa tudi večja, 233-litrska modela z zamrzovalnikom zgoraj, imel bi pa raje večji hladilnik kot manjšega :confused:
Kakšen predlog?
 
zaradi omejitve z višino 140, pridejo v ožji izbor samo sledeči:

CTP231-21
CTPel231-21
CU231-22
CUel231-22

Problem: najdi razliko. Neke bistvene ne vidim, cene pa od 469 € do 689 €.
Seveda bi raje videl da ima zamrzovalni del dva predala kot da je brez ker je tako preglednejše kaj imaš v zmrzovalniku, a to imata manjša, 210-litrska modela z zamrzovalnikom spodaj, ne pa tudi večja, 233-litrska modela z zamrzovalnikom zgoraj, imel bi pa raje večji hladilnik kot manjšega :confused:
Kakšen predlog?
CTP231-21 basic nema ništa, zato taka cena..smartfrost je okej, to je pa tud vse
CTPel231-21 isti kt zgornji samo videz malo bolj eleganten (nerjavno jeklo zato piko dražje)
CU231-22 isti kot zgornja dva samo da je zamrzovalnik spodaj..višja cena morda zaradi nekaj več opreme (predala v zamrzovalniku)
CUel231-22 isti kot zgoraj sam da je nerjavno jeklo, zato držaje. pri seldnjih katera imata predale v zamrzovalnku lahko stekleno polico odstraniš in če odstraniš še predal nad polico imaš možnosti shranjevanje kakega bolj visokega živila
 
zaradi omejitve z višino 140, pridejo v ožji izbor samo sledeči:

CTP231-21
CTPel231-21
CU231-22
CUel231-22

Problem: najdi razliko. Neke bistvene ne vidim, cene pa od 469 € do 689 €.
Seveda bi raje videl da ima zamrzovalni del dva predala kot da je brez ker je tako preglednejše kaj imaš v zmrzovalniku, a to imata manjša, 210-litrska modela z zamrzovalnikom spodaj, ne pa tudi večja, 233-litrska modela z zamrzovalnikom zgoraj, imel bi pa raje večji hladilnik kot manjšega :confused:
Kakšen predlog?
pregledal tud druge manufaktorje ni nekega hudega upanja glede na dimenzije. Mislim da si s tema 2 modeloma zadel terno. Opcija bi še bila nabava vgradnega aparata, ta bi bil dimenzisjko nekoliko prijaznejši, bi bila pa poraba el energije za odtenek večja. Če maš opcijo met zamrzovalnik kje drugje nabavi samostojni hladilnik in zamrzovalnik ločeno. Če bi blizu ita meje, tam zamrzovalnike dobiš skorajda v vsakem supermarketu, fajn pa je ker so eni res mali, tega pri nas ni v takem obsegu, morda kak Jager.....so to razne low cost firme ala comfee by midea itd...ampak za tistih par litrov zamrznt puna kapa.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.639
1.081
113
gledam pogoje za dostavo, vnos v stanovanje in odvoz starega aparata; na prvo žogo bi takoj izbral Bigbang, potem pa začneš brati drobni tisk oziroma daš hladilnik v košarico in obkljukaš vse potrebno, pa vidiš da je Merkur glede vnosa v stanovanje in odvoza starega aparata za 5€ cenejši, le da te Bigbang takoj pritegne z "Izberi napravo, zaupaj nam svoj naslov, mi pa jo bomo pripeljali z nasmehom, pazljivo vnesli v stanovanje na mesto po tvojih željah in brezplačno odpeljali staro", Merkur pa zgolj suhoparno, odbijajoče navaja praktično isto, ali pa se motim?

Mimogrede - ali nista bila Bigbang in Merkur nekaj časa ista firma oz. vsaj isti lastnik, ali nekaj v tem smislu?

Pa Bigbang se je še zafrknil pri višini izbranega CU231 za katerega pravi da je 142 cm, Liebherr in Merkur pa pravita da je 137.
 
gledam pogoje za dostavo, vnos v stanovanje in odvoz starega aparata; na prvo žogo bi takoj izbral Bigbang, potem pa začneš brati drobni tisk oziroma daš hladilnik v košarico in obkljukaš vse potrebno, pa vidiš da je Merkur glede vnosa v stanovanje in odvoza starega aparata za 5€ cenejši, le da te Bigbang takoj pritegne z "Izberi napravo, zaupaj nam svoj naslov, mi pa jo bomo pripeljali z nasmehom, pazljivo vnesli v stanovanje na mesto po tvojih željah in brezplačno odpeljali staro", Merkur pa zgolj suhoparno, odbijajoče navaja praktično isto, ali pa se motim?

Mimogrede - ali nista bila Bigbang in Merkur nekaj časa ista firma oz. vsaj isti lastnik, ali nekaj v tem smislu?

Pa Bigbang se je še zafrknil pri višini izbranega CU231 za katerega pravi da je 142 cm, Liebherr in Merkur pa pravita da je 137.
tkole mi smo ga vzeli v Merkurju, ker smo si jih šli tja ogledat, BB ni mel nič pametnega za naše potrebe. V Merkurju smo jih pregledal se odločili za libija, pozanimali kako je z dostavo ( nekaj brezplačno nekaj za doplačat, mislim da me je dostava od Merkurja (Nova Gorica, Kromberk) do Ajdovščine in do vrat stanovanja prišla okrog 20 €, kak evrič čez)

kar se opisov tiče glej samo strani proizvajalca, v trgovinah se najde full napak
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.883
2.111
113
Beko ameriški hladilnik je šel falit, spuščale so plinske cevi. Polnil sem ga že, zdrži kak mesec. Tako sedaj iščem novega. Širina mora biti 90cm, višina 170-180cm. Nočem več Bekota. Cena do 1500€ tu nekje, tako da kakšni Liebherr odpade ker so 3000€+. Nočem niti več ledomata ali točenja mrzle vode. Pogojno lahko je za delat kocke, ampak naj bo odstranjiv. Naj bo francoski tip, se pravi hladilni del zgoraj in z dvemi vrati, zamrzovalni del spodaj, zaželjeno predal na izvlek in ne vrata.

Gledam:




Ali Gorenje kopija Hisense


Prejšnji Beko (gnx164230x na pamet napisano) ima deklarirano tudi 43db glasnosti, v resnici pa je bil tako glasen, da je bil moteč, predvsem ponoči. Zato bi si želel nekaj tihega. V službi imamo nekega Gorenje (isto ameriski stil) in na uho ga ni slišati, pa kolikor vidim ima gorenje tam okoli 40-43db specificirano. Hisense ki izgleda enak pa 37db. Koliko lahko pricakujem da bo tole glasno? Kateri bi bil še dober izbor?
 
Beko ameriški hladilnik je šel falit, spuščale so plinske cevi. Polnil sem ga že, zdrži kak mesec. Tako sedaj iščem novega. Širina mora biti 90cm, višina 170-180cm. Nočem več Bekota. Cena do 1500€ tu nekje, tako da kakšni Liebherr odpade ker so 3000€+. Nočem niti več ledomata ali točenja mrzle vode. Pogojno lahko je za delat kocke, ampak naj bo odstranjiv. Naj bo francoski tip, se pravi hladilni del zgoraj in z dvemi vrati, zamrzovalni del spodaj, zaželjeno predal na izvlek in ne vrata.

Gledam:




Ali Gorenje kopija Hisense


Prejšnji Beko (gnx164230x na pamet napisano) ima deklarirano tudi 43db glasnosti, v resnici pa je bil tako glasen, da je bil moteč, predvsem ponoči. Zato bi si želel nekaj tihega. V službi imamo nekega Gorenje (isto ameriski stil) in na uho ga ni slišati, pa kolikor vidim ima gorenje tam okoli 40-43db specificirano. Hisense ki izgleda enak pa 37db. Koliko lahko pricakujem da bo tole glasno? Kateri bi bil še dober izbor?

mičkeno več...