Kateri prostostoječi kombiniran hladilnik

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Jezek, pa imam raje Meco,kot pa Daćo. Meni 2 Liebherja višji rang delata še od leta 2001 in zanimivo nekaj let nazaj obema odleti elektronika z krmiljenje oziroma switcher napajalnik odpove, enega so mi elektroniko popravili, drugega sem pa našel novo elektroniko, jo je nekdo imel že 10 let na zalogi, napačen nakup in jo je dal za 1/2 cene samo da gre in ja delata oba naprej, ko prvi dan, pa nikoli nobenega dofilavanja plina ali popravila kompresorja pa ja toliko staro pa ima vse,, kar imajo današnji, nulto cono in vse ostalo....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Nakladanje o "Meci" :valjamse:. Hladilnik, ki ni deloval od 2001 brez popravila ni nobena "meca", temveč klump kot večina drugih. Verjetno ga povprečna "Daća" šije glede nepokvarljivosti.
Kaj je potem vgradni hladilnik, ki sem ga menjal pri starših pred enim tednom? Ko sem ga potegnil ven, sem se moral lotiti še rihtanja omare, ker je notri čepel od leta 1993 ali 1994 po selitvi. Hladilnik je sicer še delal kot prvi dan, videlo pa se je, da so tesnila že precej trda. Ekonomske logike, da se to menja, pa spet ni bilo. Znamka na G.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Izkušnje so različne - hčeri je Samsung začel nekaj trokirat po 6 letih, zaradi selitve se potem ni ukvarjala s tem, je pa bil že od začetka nadležno glasen, čeprav je bil "ni kar ni".

Še enkrat vprašam: kam uvrščate Haier?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Kamor druge, ko dela dela, ko ne dela pač ne dela. Se zgodi tudi to drugo. Enako Beko, Gorenje, Samsung, Hisense ipd..
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Kaj je potem vgradni hladilnik, ki sem ga menjal pri starših pred enim tednom? Ko sem ga potegnil ven, sem se moral lotiti še rihtanja omare, ker je notri čepel od leta 1993 ali 1994 po selitvi. Hladilnik je sicer še delal kot prvi dan, videlo pa se je, da so tesnila že precej trda. Ekonomske logike, da se to menja, pa spet ni bilo. Znamka na G.

Kupi od te znamke G zdaj novi hladilnik, pa da vidimo ;)

Svoje čase se je v G.je vgrajevalo slovenske izdelke (predvsem govor o kompresorju), to so zdaj mokre sanje..mogoče se te iste kompresorje najde v hladilnikih ranga 2 jurja in gor. Žal tako gre.

Načeloma po nakupu aparata bele tehnike ti je važno zgolj to, da dela (a nas žal filajo z 'občutki, da bo delalo')
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Ne vem, kaj je hotel pesnik spesniti.
Noben od nas ne ve, kako dolgo bo izdelek, ki ga je dal na trg lani ali letos deloval. Večinoma tega zanesljivo ne ve niti proizvajalec. Niti Gorenje ni v prejšnjem tisočletju vedelo, da bo njihov hladilnik delal 30 let in še ne bo crknil. Vsekakor pa ni "meca" za normalnega uporabnika proizvajalec, kjer sta dva primerka crknila po skoraj istem obdobju uporabe, ki sodeč po zapisanem matofila niti ni ne vem kako dolgo.
 
Nakladanje o "Meci" :valjamse:. Hladilnik, ki ni deloval od 2001 brez popravila ni nobena "meca", temveč klump kot večina drugih. Verjetno ga povprečna "Daća" šije glede nepokvarljivosti.
Kaj je potem vgradni hladilnik, ki sem ga menjal pri starših pred enim tednom? Ko sem ga potegnil ven, sem se moral lotiti še rihtanja omare, ker je notri čepel od leta 1993 ali 1994 po selitvi. Hladilnik je sicer še delal kot prvi dan, videlo pa se je, da so tesnila že precej trda. Ekonomske logike, da se to menja, pa spet ni bilo. Znamka na G.
tisti na G so tiste čase super delali. Danes pa ne bi..kolega menjal kuhinjo kakih 5,6 lt nazaj, nabavil retro hladilnik ki ima vsako spomlad težave z ikontinenco, ter samostojni štedilnik (steklokeramika) kjer rinke že počasi odhajajo na oni svet
 
Izkušnje so različne - hčeri je Samsung začel nekaj trokirat po 6 letih, zaradi selitve se potem ni ukvarjala s tem, je pa bil že od začetka nadležno glasen, čeprav je bil "ni kar ni".

Še enkrat vprašam: kam uvrščate Haier?
ranga gorenje/hisense (bolj hisense)...bi rekel da je boljši od višjega ranga beka at co, ni pa to ranga boš, libi- Mogoče direktna primerjava whirlpool (hotpoint ariston)..to pa bi že bilo primerljivo
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
Kupi od te znamke G zdaj novi hladilnik, pa da vidimo ;)

Svoje čase se je v G.je vgrajevalo slovenske izdelke (predvsem govor o kompresorju), to so zdaj mokre sanje..mogoče se te iste kompresorje najde v hladilnikih ranga 2 jurja in gor. Žal tako gre.

Načeloma po nakupu aparata bele tehnike ti je važno zgolj to, da dela (a nas žal filajo z 'občutki, da bo delalo')
dvomim..tam so bolj hisense zadeve, torej njihovi aparati, njihova tehnologija, njihovi kompresorji.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.368
270
83
34
Nakladate. Za 400€ nimam na voljo Liebherrja in ameriskih dvokirlnih hladilnikov. Imam Gorenje, Candy in Beko, vse s 5-letno garancijo.
 
Nakladate. Za 400€ nimam na voljo Liebherrja in ameriskih dvokirlnih hladilnikov. Imam Gorenje, Candy in Beko, vse s 5-letno garancijo.
tud kak indesit bi se našel, drugače pa ja libiji in omare so bolj bližje trem ničlam kot dvem. Za 400 € bi morda še kak elextrolux se našel, morda ikea varianta kak comfee, čeprav to je bolj tko tko...
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ne vem, kaj je hotel pesnik spesniti.
Noben od nas ne ve, kako dolgo bo izdelek, ki ga je dal na trg lani ali letos deloval. Večinoma tega zanesljivo ne ve niti proizvajalec. Niti Gorenje ni v prejšnjem tisočletju vedelo, da bo njihov hladilnik delal 30 let in še ne bo crknil. Vsekakor pa ni "meca" za normalnega uporabnika proizvajalec, kjer sta dva primerka crknila po skoraj istem obdobju uporabe, ki sodeč po zapisanem matofila niti ni ne vem kako dolgo.
Nekje po 21 in drugi 22 letih, samo switcher napajalniki imajo svoje zakonitosti sem probal tudi drugega popraviti, pa zanimivo je med popravilom odpililo 1/4 displaya, lahko moja krivda, pa se mi ni dalo ukvarjati in sem dal novo za pol cene. Samo vseh onih težav, zmrzovanje v nulti coni, odpoved kompresorja nekje po 7 letih in ostalih man z plinom, te hladilniki ne poznajo. Switcher napajalnik je pa ja unikum, posebej če se greje. Sam vem, da če crkne niti povoham ne drugega , kot Liebher . Je pa še nekaj, poglejte si slike , kaka hladilna rebra imajo oni za cca 600 eur ( kovinska surova) oni za 1200, navadno barvani in oni za 2000 eur, poglejte si, pa bo veliko več jasno, zakaj eni res trajajo....
 
  • Haha
Reactions: Pepe

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Da zaključim svojo sago. Odločil sem se za tega:
Prišel me je 850 EUR + 15 EUR dostava, tako da nisem preveč razmišljal.
Pač nekako najbolj pride skozi price/performance. Razlika v kvaliteti/občutku (za zanesljivost bom videl) proti recimo Gorenju in podobnem rangu, je očitna. Bi si želel še manjšo porabo, ampak nekako nisem mogel upravičiti dodatnih 500-600 EUR za varčnejši Liebherr model.
Garancije bo 5 let, tako da več itak nima nihče (če se prav spomnim). Za ostala leta, pa upam, da bo služil vsaj tako dobro (oz. bolje) kot trenutni Electrolux.

Nekdo je spraševal kam Haier spada. Sem spotoma pogledal še ta hladilnik in občutek za materiale mi je bil slabši kot pri Gorenju.

Hvala vsem za predloge in razlago.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Glede garancije, v Hisense ima tudi 5 let (verjetno sicer ne na vse modele) in če kupiš v Harvey Norman nudijo še dodatno 2 letno jamstvo. Meni so to jamstvo sicer dali zastonj zraven...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.625
1.237
113
Cena zgleda ok. Malo ga opazuj prve dni, mojemu se rado zmesa in zacne hladit brez omejitve ter se ne odziva na nic. Pomaga samo izklop iz elektrike. Nato dela dobro nekaj casa. Jaz nisem nikoli reklamiral, zdaj je star 9 let.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Glede garancije, v Hisense ima tudi 5 let (verjetno sicer ne na vse modele) in če kupiš v Harvey Norman nudijo še dodatno 2 letno jamstvo. Meni so to jamstvo sicer dali zastonj zraven...
Aha. No, kakorkoli Hisense je itak odpadel v štartu že. Sem osebno mnenja, da pri teh trajnih zadevah je treba it vsaj na srednji razred, če ne višji.
Sam sem pa kupil kar v Merkurju, ker sem ga tam dobil najceneje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe
Da zaključim svojo sago. Odločil sem se za tega:
Prišel me je 850 EUR + 15 EUR dostava, tako da nisem preveč razmišljal.
Pač nekako najbolj pride skozi price/performance. Razlika v kvaliteti/občutku (za zanesljivost bom videl) proti recimo Gorenju in podobnem rangu, je očitna. Bi si želel še manjšo porabo, ampak nekako nisem mogel upravičiti dodatnih 500-600 EUR za varčnejši Liebherr model.
Garancije bo 5 let, tako da več itak nima nihče (če se prav spomnim). Za ostala leta, pa upam, da bo služil vsaj tako dobro (oz. bolje) kot trenutni Electrolux.

Nekdo je spraševal kam Haier spada. Sem spotoma pogledal še ta hladilnik in občutek za materiale mi je bil slabši kot pri Gorenju.

Hvala vsem za predloge in razlago.
glih tazga sm jaz vzel lani maja za isto ceno kt ti. (jurja - 50 € popusta tko da je bil 950 €) Meni služi u nulo upam da bo tud tebi
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK in sad

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Da zaključim svojo sago. Odločil sem se za tega:
Prišel me je 850 EUR + 15 EUR dostava, tako da nisem preveč razmišljal.
Pač nekako najbolj pride skozi price/performance. Razlika v kvaliteti/občutku (za zanesljivost bom videl) proti recimo Gorenju in podobnem rangu, je očitna. Bi si želel še manjšo porabo, ampak nekako nisem mogel upravičiti dodatnih 500-600 EUR za varčnejši Liebherr model.
Garancije bo 5 let, tako da več itak nima nihče (če se prav spomnim). Za ostala leta, pa upam, da bo služil vsaj tako dobro (oz. bolje) kot trenutni Electrolux.

Nekdo je spraševal kam Haier spada. Sem spotoma pogledal še ta hladilnik in občutek za materiale mi je bil slabši kot pri Gorenju.

Hvala vsem za predloge in razlago.
Bravo.Pravilna odločitev.Naj ti službi :zmaga: :zmaga: :zmaga:
Od Gorenja...bejži čim čim dlje....
 
Da zaključim svojo sago. Odločil sem se za tega:
Prišel me je 850 EUR + 15 EUR dostava, tako da nisem preveč razmišljal.
Pač nekako najbolj pride skozi price/performance. Razlika v kvaliteti/občutku (za zanesljivost bom videl) proti recimo Gorenju in podobnem rangu, je očitna. Bi si želel še manjšo porabo, ampak nekako nisem mogel upravičiti dodatnih 500-600 EUR za varčnejši Liebherr model.
Garancije bo 5 let, tako da več itak nima nihče (če se prav spomnim). Za ostala leta, pa upam, da bo služil vsaj tako dobro (oz. bolje) kot trenutni Electrolux.

Nekdo je spraševal kam Haier spada. Sem spotoma pogledal še ta hladilnik in občutek za materiale mi je bil slabši kot pri Gorenju.

Hvala vsem za predloge in razlago.
to velja za hladilnik, kompresor (inverterski) ima garancijo 10 let. Moraš pa frižider registrirati da prideš do teh bombončkov
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad