Bosch hladilnik - katastrofa

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Sam bi poskušal popraviti tako, da bi v utor tesnila na sredini zatlačil noter neko okroglo gumico ali še bolje votlo cev fi 5 mm, npr, za akvarije za zrak ali nekaj podobnega, če se le da gumijasto- stisljivo, ker potem bi morda tesnilo spet tesnilo, ali pa bi z pištolo za lepilo noter nalil v sredinski del nekaj lepila .....

Preden začnem z improvizacijo, bom še počakal morebiten naknadni odziv Bosch. Če bom začel packati z lepilom, bodo še ostali Pbutec strokovnjaki ugotovili, da je to pokrivilo vrata.
Sicer pa hvala za nasvet.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Jaz mislim, da jih ne bi smelo kar takole zviti, razen če bi bila neka obremenitev prisotna res dalj časa, a to bi verjetno opazil...

Na misel mi pride le to, da bi imel nekaj v skrinji natlačeno za kaka dva milimetra preveč in je dalj časa šponalo z notranje strani vrata. A bi verjetno morala to tesnila pobrati. Jaz bi rekel, da positnari... Odločitev o novem hladilniku pa lahko sprejmeš kasneje, ko boš videl kaj bodo rekli.

Me pa zanima, če si poleg hladilnika prejel še kakšne razne plastične delčke, distančnike, tesnila ali kaj podobnega... In če si jih namontiral? Jaz sem poleg vgradnega hladilnika prejel še kup male plastike, kot iz kinder jajčka... Monter mi itak ni zmontiral, vrgel v smeti, sem potem iz kante ven pobral in zmontiral razne distančnike, tesnila, itd...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Hvala, da si napisal, da nisi izvedenec. Res bi bila brez te navedbe prepričljiva tvoja ekspertiza z obkrožanjem flash odseva po slikah. Zelo koristen si tudi na drugih področjih udejstvovanja, kali?

Če bi že rad bil zagovornik Bosch - pridi in zrihtaj.
Saj ne vem ali se res delaš butastega. Kjer sem obkrožil se vidi mehanska poškodba vrat in nižje tudi deformacija, kjer se vidijo krožne deformacije barve pločevine. Zvito in nazaj ravnano po domače povedano. Sicer pa ti je odgovor že dal pooblaščeni servis ...
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Saj ne vem ali se res delaš butastega. Kjer sem obkrožil se vidi mehanska poškodba vrat in nižje tudi deformacija, kjer se vidijo krožne deformacije barve pločevine. Zvito in nazaj ravnano po domače povedano. Sicer pa ti je odgovor že dal pooblaščeni servis ...

Sicer nisem nek izvedenec te stroke, bi pa glede na sliko rekel, da so lahko zvita zato ker je na sredini bil priprt nek predmet in je tudi zvilo vrhnjo pločevino označeno na sliki. Glede na dolžino vdrtine bi lahko šlo za nek ozek priprt predmet (npr. nekaj v obliki svinčnika).

Zelo goreč zagovornik ponesrečenega Bosch produkta si. Morda le ne preveč kompetenten - skladno s proizvajalcem ;)

Ne najdem, kje si na sliki označil zvito in poravnano pločevino - tam je pri mojem hladilniku plastika. Razloži mi (nam?) kako je z deformiranjem in poravnavanjem te, pa ne pozabi krožnih deformacij (možganske skorje).
Ti pripenjam še dve sliki iz dveh drugih kotov in lahko na njiju označuješ za vajo. Dobrodošel, da pripneš svoje oznake tudi v to temo. Oprosti, ker odboji svetlobe niso na istem mestu kot prej!
 

Priponke

  • 20180924_180805a.jpg
    20180924_180805a.jpg
    447,5 KB · Ogledi: 277
  • 20180924_180824.jpg
    20180924_180824.jpg
    477,6 KB · Ogledi: 292

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Kar nekaj časa je minilo - tudi že od rešitve problema - in spomnil sem se, da tu napišem razplet.

Po precej pregovarjanja se je Bosch serviser oglasil; ker je bilo to dopoldne, je lahko zraven prišel le moj oče. Serviser je zamenjal vrata, staro tesnilo prestavil na nova vrata, pustil vso embalažo ležati naokrog po kuhinji in povedal očetu, da zdaj pa zadeva bo.
Ko sva z ženo prišla domov, sva iz stiroporov in polivinila po tleh videla, da nekaj se je dogajalo, ampak iz špranje tega ni bilo videti. Od očeta sem izvedel, da so vrata zamenjana, ampak špranja je še bila tam. Serviser je bil "slabo odziven".
Oprijel sem se še zadnje rešilne bilke - čiščenja. Tesnilo sem temeljito opral in namazal z glicerolom. Trajalo je nekaj časa in vrata so začela tesniti. Odtlej že par mesecev tesnijo.
??

Zdi se torej, da je bila krivda na tesnilu - morda samo na tem, da ni bilo lepo očiščeno, morda je potrebovalo nekaj glicerola. Nam pa je Bosch serviser identificiral ukrivljenost vrat (obojih :)), nam požrl kar precej časa, Boschu je požrl nova vrata, ki so nam jih zamenjali...Si želim, da bi kdaj drugič k nam prišel kompetenten serviser, morda pa si boljših serviserjev želijo tudi na Boschu.


Oddahnil sem si tudi, da otrok ne bo treba poslati k pButcu v uk kvazi fotoforenzike.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
246
113
obvestilo serviseju o reseni napaki tud nebi bla slaba stvar. verjetno se bo se kdo nasel s podobnim problemom, in bo tako serviser vedel kje iskati napako...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
246
113
Kar nekaj časa je minilo - tudi že od rešitve problema - in spomnil sem se, da tu napišem razplet.

Po precej pregovarjanja se je Bosch serviser oglasil; ker je bilo to dopoldne, je lahko zraven prišel le moj oče. Serviser je zamenjal vrata, staro tesnilo prestavil na nova vrata, pustil vso embalažo ležati naokrog po kuhinji in povedal očetu, da zdaj pa zadeva bo.
Ko sva z ženo prišla domov, sva iz stiroporov in polivinila po tleh videla, da nekaj se je dogajalo, ampak iz špranje tega ni bilo videti. Od očeta sem izvedel, da so vrata zamenjana, ampak špranja je še bila tam. Serviser je bil "slabo odziven".
Oprijel sem se še zadnje rešilne bilke - čiščenja. Tesnilo sem temeljito opral in namazal z glicerolom. Trajalo je nekaj časa in vrata so začela tesniti. Odtlej že par mesecev tesnijo.
??

Zdi se torej, da je bila krivda na tesnilu - morda samo na tem, da ni bilo lepo očiščeno, morda je potrebovalo nekaj glicerola. Nam pa je Bosch serviser identificiral ukrivljenost vrat (obojih :)), nam požrl kar precej časa, Boschu je požrl nova vrata, ki so nam jih zamenjali...Si želim, da bi kdaj drugič k nam prišel kompetenten serviser, morda pa si boljših serviserjev želijo tudi na Boschu.


Oddahnil sem si tudi, da otrok ne bo treba poslati k pButcu v uk kvazi fotoforenzike.


kje si dobu ta glicerol? mi tud delamo generalko na hladilniku, pa sm se spomnil, da nebi bilo svoj se gumo mal pomladit...