Bosch hladilnik - katastrofa

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Torej, z Bosch kombiniranim hladilnikom oziroma njihovim poprodajnim odnosom imam sila slabo izkušnjo.

Hladilnik imamo dobri dve leti, garancijska doba je dve leti. Opazil sem, da se na predalih v zmrzovalnem delu nabira led. Od zgoraj sem videl, da se tesnilo sploh ne prilega na korpus in tam lahko zrak po malem kroži, prinaša v zmrzovalnik vlago (za nabiranje ledu) in toploto (za odvečno trošenje energije).
Kličemo serviserja in čez par dni res pride pogledat. Njegov zaključek: vrata zmrzovalnika so ukrivljena. Edino "zdravilo" - menjava vrat. Ugotovi tudi, da so ukrivljena vrata hladilnika, a še ne toliko, da ne bi tesnila.
Zdaj, hladilnik je od nakupa dalje stal na svojem mestu v kuhinji, v večni senci in brez zlorab. Najhuje, kar se mu dogaja, je, da na vrata pritisnemo kakšen magnet in podenj razglednico. Imamo otroke, ampak res dvomim, da bi se kdorkoli fizično loteval vrat, ker sem jim zmrzovalnik prepovedal odpirati. Skratka - mislim si, da so se vrata ukrivila zaradi napake v materialu.
Serviser nam je sporočil, koliko stanejo nova vrata zmrzovalnika in tesnilo. Ker je garancija pretečena, bi strošek bremenil nas. Zaradi slabega občutka, da smo žrtve slabe Bosch kontrole kvalitete sem se obrnil (s podobnim pisanjem kot tule) na Bosch Slovenija in čez nekaj časa so zmogli enovrstičnico, da ne morejo prevzeti popravila, ker je garancijski rok potekel.
Tehnično razumem to zadevo z roki. Res mi pa ni do tega, da bi kupoval nova vrata in tesnilo za napravo, na kateri bodo morda čez pol leta druga vrata tako ukrivljena, da bom moral kupiti še tista. Bosch rezervni deli res niso poceni in morda raje kupim nov hladilnik (zagotovo pri drugem proizvajalcu). Ko sem Bosch v začetku preteklega tedna povprašal glede tega, nisem dobil odgovora (še?). Kaj bom res naredil, še ne vem.

Sem pa sklenil zapisati svojo izkušnjo na forum - izkušnjo s slabo kakovostjo Bosch proizvodov in hladnim odzivom na težave uporabnika njihovih aparatov. Je to res katastrofa? Morda najbolj v spoznanju, da Bosch pač sodi v rang z ostalo hitro pokvarljivo robo in nima smisla plačati 100EUR ali koliko več v primerjavi s čim cenejšim in sem tisti denar (pri hladilniku, pečici in mikrovalovni pečici, ki so vsi Bosch) vrgel stran v lačna usta te firme. V naziv sem "katastrofa" pač napisal zato, da bi več bodočih kupcev prebralo mojo izkušnjo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.150
4.598
113
Delaš sceno tam, kjer je ni. Gospodinjski aparati imajo danes ekonomičen čas rabe za čas garancije. Kar je več, je podarjen čas. Če si kupil napravo z dvema letoma garancije, je to pač to. Po dveh letih so okvare, napake naprave, ekonomska totalka.
Imam srečo z bosch hladilnikom, da mi dela že nekaj let po izteku garancije. Lani je nekaj hecal, ker smo enkrat pustili malce odprta vrata in avtomatsko odtaljevanje ni več v redu delalo ter je let verjetno blokiral notranji ventilator. S serviserjem sva se samo slišala, kaj naj sam poskusim, sicer pa mi je tudi on rekel, da če to ne pomaga, da nima smisla, da on hodi, ker je naslednji možen problem z njegovim obiskom že vsaj 200 €. In ga razumem, da on ni dedek mraz, da bi za boschem zastonj reševal napake.
Pri nakupu gospodinjskega aparata je edini resen kriterij garancijska doba.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Moram priznati, da nisem sodeloval pri kriterijih za hladilnik, ker je bilo narekovanje le-teh v domeni žene. Sam sem pravzaprav navijal za Gorenjev hladilnik, ki je ostal v stanovanju, iz katerega smo se izselili. Bil je kupljen tam okrog 2007 in do danes dela bp.
Kakorkoli, prodajni predstavniki ob prodaji niso delili mnenja s tabo, da je edini resen kriterij garancijska doba, zato sem se nanje tudi obrnil. In se je izkazalo, da zdaj, ko je kakovost na preizkusu, pa ga delijo :) :(
Slogan imajo pa še vedno:

"Odkrijte Bosch
Odkrijte kakovost, popolnost in zanesljivost."

Sem ga odkril. Cel Bosch slogan je v mojem primeru laž. Edino v razočaranju so še kar popolni.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.150
4.598
113
Moje mnenje danes je, da malo po izteku garancijske dobe lahko crkne vsak aparat. In gotovo se zgodi pri prav vsaki znamki. Kak baksus sem, se bo tisti promil zgodil ravno pri meni in mi ne bo veliko pomagalo, da gre za super duper izdelek, ki nikoli ne crkne. Popravilo "popolnih" izdelkov pa je zmeraj dražje od šrota in je ekonomska totalka še prej.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Treba dokupit,dodatno garancijo.Pa maš 7 let mir.2 leti garancije da proizvajalec.Dokupiš še+5.In imaš 7 let mir.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Samo Bosch generalno res strašno pada kvaliteta. Od njih v bodoče kupim samo še pomivalca, sam sem imel obilo težav z njihovo steklokeramiko in pečico tako, da ja dobro razmislite , kaj in kako....
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Imam kr nekaj stvari od Boscha.Noben aparat me ni pustil na cedilu.Lej,tud mercedes,bmw,opel crknejo po tednu dni.Pa kaj..to je dan danes čist normalno.Krivo da crkuje,je elektronika.Včasih je blo mehansko upravljanje.Vse delalo po 30 in več let.Zdej od petka do sobote...Žal...se je treba s tem sprijaznit...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Mogoče nižji rang Boscha je šrot.Višji ne...Nikol ne kupujem nižji rang.Vedno od 1000 eur dalje...Do zdej brez problemov...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Pa saj od sulca boscheva vrata niso elektronska. Oziroma niso nic drugacna kot tista pred 30 leti. Razen to da so danes proizvodnjo ponekod prevec “optimizirali".
Vcasih so delal za "vecno" (vec se ob nekih normalnih stroskih ni dalo) danes pa samo toliko da zdrzi garancijo in adijo. In potem jih moti kolicina plastike v oceanih. Normalno da je, ce pa sedaj kupis 10"hladilnikov", ko si vcasih enega.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Zdej je itak cilj,vsem proizvajalcem.Da crkuje na polno.Po garanciji tak drago popravilo,da rajš novga kupiš.Pač to je vsem cilj.Da se blagajna polni...
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Imam kr nekaj stvari od Boscha.Noben aparat me ni pustil na cedilu.Lej,tud mercedes,bmw,opel crknejo po tednu dni.Pa kaj..to je dan danes čist normalno.Krivo da crkuje,je elektronika.Včasih je blo mehansko upravljanje.Vse delalo po 30 in več let.Zdej od petka do sobote...Žal...se je treba s tem sprijaznit...
Kot ti je že Hanzi napisal. Elektronika nima veze. Namesto kvalitetnih materialov je Bosch vgradil nekaj, kar včasih verjetno ne bi zadostilo standardom. Mogoče kaj recikliranega, ali pa stanjšanega, mogoče cenejši polimer... skratka, neprimeren material za namen aparata (namreč, da vrata tesnijo).
In tudi ne pristanem na to, da je to "danes nekaj normalnega" - to je lahko mantra za butce, pa naj kupujejo. Internet pa beleži in počasi si vsak proizvajalec ustvarja sloves. Preden se bodo zavedali, bo že nek algoritem pregledal množice objav in sestavil rang.
Poglej tripadvisor - danes na marsikateri turistični lokaciji, kjer so včasih kuhali totalen poden, ker so vsakega nategnili samo enkrat in je to zadostovalo, lahko dobro ješ za zmerno ceno. Zato, ker nas vedno več pogleda prej kakšen review in se nategatorjev počasi začnemo izogibat.
Saj to je bil tudi moj namen prispevka na forum - informacija v kupu drugih, ko jih bo pa dovolj, bo pa tudi Bosch opazil padajoči trend v svojem prodajnem BI (če nimajo takega, da bi sentiment že prej opazili na forumih ali kje drugje)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Pa si ziher, da se ti ni kdo od mulcev kdaj obesil na vrata? :fredi: Otroci so manjši in odpirajo vrata z drugačnimi silami... Gledam namreč moje...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Mah, na koncu bo na pol prazna flasa viskija v vratih kriva. Ker je flasa predebela in pretezka. Ne bom rekel da otroci ne morejo biti krivi, ampak....
Saj so pametni, pa naj drugic rocaj tako dimenzionirajo da bo odletel k se bo otrok na njega obesil. Drugam se pa ze ne more. (Vsaj ne pri zgornjih vratih)
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Jaz sem imel pred leti tak podoben primer le na gajbi je pisalo Gorenje ja tesnila se niso dala menjati, samo cela vrata z tesnili.....

Guma vrat zelo trda, niso tesnila starost 9 let sem nekako vulkaniziral gumo..... močno segreješ z fenom močno, počakaš, da se shladi in ponovi vajo ene 3 x ...

Je potem bilo veliko veliko bolje bila guma bolj mehka in je nalegala , žal je pa potem začel plin izginjati iz kompresorja smo 1 x napolnili in odklopili del ki skrbi da pri skrinji guma ne primrzne pa ni bilo to se je kmalu ponovno spraznil...., sedaj je že drugi ....
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Pa si ziher, da se ti ni kdo od mulcev kdaj obesil na vrata? :fredi: Otroci so manjši in odpirajo vrata z drugačnimi silami... Gledam namreč moje...
Hja, ziher...kako boš ziher, če ne stražiš nonstop pred hladilnikom?
Se mi zdi pa res neverjetno, ker nikoli nisem videl otrok pri takem ali podobnem početju, pa odpiranje zmrzovalnika sem jim prepovedal.Predstavljam si tudi, da bi ob takih akrobacijah crknil pant, ampak pri nas so vrata ukrivljena tako, da so naredila "trebuh" - ne tesni tesnilo na zgornjem robu vrat. Si predstavljam, da bi se moral kar potruditi, če bi jih želel tako deformirati na silo. Mogoče vleči proti tečajem ali kako???
 
Nazadnje urejeno:

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Preskoči Bosch Slovenija in piši naprej v Nemčijo.. zgubit v bistvu nimaš kaj.. lahko edin sikneš, da si z odgovorom Bpsch Slo nezadovoljen (tako po obsegu odgovora, kot po vsebini odgovora)... in da si se ob nakupu odločil za nemško kvaliteto... ki pa kot kaže drži za čas garancije + 2 dni..