Novi kombinirani hladilnik - Gorenje?

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Mam liebher polna cena mislim da 1,4 k. Vse korektno, tih pa vseeno ni.

Ga imam za 899 po redni ceni (namensko ta model, me dražji niso prepričal), pa je tih. Sliši se občasno zgolj "nofrost", če je res tišina v sobi...

Je pa res, da je tudi prejšnji Gorenje bil tih, samo tisti pa je imel 2 kompresorja in brez nofrost se mi zdi. Ampak seveda je crknil, jaz pa skorajda ob vse v skrini, ker nismo porajtal (elektrika, lučke ipd je vse delal hehe)
 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
284
87
28
Beko nas je razočaral na polni črti. Imam celo kuhinjo od bekota, skrinjo in še en mali hladilnik za piknike v kleti in pralni ter sušilni stroj. In vedno več problemov z aparati. S kombiniranim hladilnikom smo imeli hude težave. Pri novem pojahana tesnila (ni predmet servisa), 1x zmanjkalo plina, 1x menjali kompresor, skozi jeba s serviserjem, ni da ni. Vse še v času garancije. Smo dobili od uvoznika dobropis za drug aparat (po posredovanju tržnega inšpektorja) in potem smo vzeli Samsunga in po 2 letih zelo zadovoljni.

SAMSUNG RB33J3205SA
Imam podobnega Samsunga enih 6 let. Tih, no frost, 10 let garancije na kompresor. Zaenkrat brez problemov. Stal pa je 440 evrov.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Prostostoječ cbnef 4815.
Sej ne da je nevzdržno, sem se navadil, da pač ni neslišen. Ventilatorji se slišijo ves čas. Starega Gorenje si slišal manj, ali pa je občutek tak, ker se je slišal samo kompresor, ko je deloval.

Imamo isti model. Enaki občutki. No, sem in tja se tudi ventilatorjev ne sliši. Prej smo imeli 15 let Electrolux, je bil tišji. Ni pa zadeva toliko glasna, da bi bilo moteče, hladilnik pa sicer super opravlja svojo nalogo, kar mi je bolj pomembno.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Imamo isti model. Enaki občutki. No, sem in tja se tudi ventilatorjev ne sliši. Prej smo imeli 15 let Electrolux, je bil tišji. Ni pa zadeva toliko glasna, da bi bilo moteče, hladilnik pa sicer super opravlja svojo nalogo, kar mi je bolj pomembno.

A je prejšnji imel ventilator? Sam ga imam izklopljenega, nekako ne vidim poante, če je vse hladno tako ali tako...
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Ti db so pomoje merjeni, ko hladilnik normalno laufa in ta vrednost bo pomoje še sprejemljiva. Nesprejemljivo bi mi bli razni poki in preglasni ventilatorji. Tem pojavom naj bi se pa z Boschem izognil...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.760
2.639
113
Pomoje ima vgrajen kak hladilni elemet, podobno kot je za hladilne torbe, da v primeru izpada dlje drži temperaturo.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Tudi jaz naročil novi hladilnik pa me zanima, če se komu sanja kaj pomeni:

Akumulator za ohranjanje hladu
V primeru izpada električne energije akumulator sprosti hladilno ploščo, ki s sproščanjem hladnega zraka ohranja hladno temperaturo.



kje pa ti živiš da te skrbi izpad elektrike?
 
Tudi jaz naročil novi hladilnik pa me zanima, če se komu sanja kaj pomeni:

Akumulator za ohranjanje hladu
V primeru izpada električne energije akumulator sprosti hladilno ploščo, ki s sproščanjem hladnega zraka ohranja hladno temperaturo.




mamo to v skrinji in zamrzovalni omari. Je neki zatga kt tiste zadeve ki jih daješ v hladilno torbo. v bistvu je to varovanje če zmanjka štroma.lahk žviš tud brez tega, sam če ti crkne se zadrževalni čas skrajša, oz podaljša če ij h maš notri

tkole nekako zgledajo naše


tista skrajno leva (najdaljša) je v skrinji, tista skrajno desna pa v omari
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
mamo to v skrinji in zamrzovalni omari. Je neki zatga kt tiste zadeve ki jih daješ v hladilno torbo. v bistvu je to varovanje če zmanjka štroma.lahk žviš tud brez tega, sam če ti crkne se zadrževalni čas skrajša, oz podaljša če ij h maš notri

tkole nekako zgledajo naše


tista skrajno leva (najdaljša) je v skrinji, tista skrajno desna pa v omari

Smo nam dobavili in sem videl, da so to v bistvu "pingvini" :)