Previsoka temperatura v hladilniku

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Prošnja za brainstorming.

Sedim zraven vgradnega hladilnika Electrolux EN29790 (kupljeno 2009). Stalne težave (zadnje čase, lahko zaradi pomanjkljivega vzdrževanja, ne bentim čez hladilnik):
  • nabiranje vode (hladilnik)
  • nabiranje ledu (zamrzovalnik)
  • temperatura
Za temperaturo sem si nabavil RF merilnik temperature. Pri zamrzovalniku je temperatura približno tam, kjer je nastavljeno. Pri hladilniku niha temperatura med +5 in +10 (!), nastavljeno pa je na +4.

Vrata hladilnika sem potem ločil od vrat omare, da preverim, ali je v desetletju in pol prišlo do tektonskih sprememb, zaradi katerih bi vrata pohištva preprečevala vratom hladilnika, zapreti se. Glede na temp. ni razlike.
Naredil sem tudi test z listom papirja (https://www.dnevnik.si/1042636786), in večina odpora prihaja zato, ker list vlečem pod kotom (pač, vgradni hladilnik).

Ali je zamenjava tesnil (100€) najbolj smiselen korak, ali je bolje poklicati serviserja (to poleg stroškov privleče logistične težave, ker sem prisoten le par dni, potem pa moram motivirati stanovalce, ki so moji otroci, in to je preverjeno težko).
 

Izzi

Pripravnik
7. jan 2021
37
27
18
Kar se tiče temperature, se bojim da zna to bit "feature" Tako uravnava temperaturo na 5 stopinj ne ravno poceni Gorenje hladilnik z inverter kompresorjem. Človek bi pričakoval prilagajanje pumpanja kompresorja temperaturi, pa imam navadne špice , kot pri starih hladilnikih. 5 stopinj so pa tudi samo sanje. Senzor je zaliman na sredini na zunanje robu nosilne šipe.

1695369322820.png
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Jaz ne bi menjal, če dobiš kje ceneje, potem ja.
Imamo Electroluxa nekje 15 let starega, po 7ih letih crknila elektronika (popravilo skoraj 100 EUR, ob tem, da sem jo potem sam zamenjal, ker sicer bi bili še dodatni potni stroški). Če sedaj crkne, gre žal na odpad. Plastika je sicer malo porumenela, ostalo deluje.
Bi pa rekel, da je to nihanje temperature normalno.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Te špice v temperaturi so normalne za hladilnike, tako tiste z inverter motorjem, kot tiste z navadnim kompresorjem. Potem je še odvisno ali imaš dva hladilna kroga, ločeno za hladilni in zamrzovalni del. Potem tudi odvisno ali imaš take napredne opcije kot so npr no-frost, nulta cona, hlajenje z ventilatorjem in ne s konvekcijo itd. Vse to, predvsem nofrost, dela te velike špice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Nofrost lahko dela le tako, da segreje rebra na katerih se nabira led, da se ta spremeni v vodo in odteče. Tisti čas se pač nekaj zgodi s temperaturo v hladilnem in zamrzovalnem delu.
 

Izzi

Pripravnik
7. jan 2021
37
27
18
Te špice v temperaturi so normalne za hladilnike, tako tiste z inverter motorjem, kot tiste z navadnim kompresorjem. Potem je še odvisno ali imaš dva hladilna kroga, ločeno za hladilni in zamrzovalni del. Potem tudi odvisno ali imaš take napredne opcije kot so npr no-frost, nulta cona, hlajenje z ventilatorjem in ne s konvekcijo itd. Vse to, predvsem nofrost, dela te velike špice.
Aha, na to pa nisem pomislil, da bi bilo lahko to posledica no-frosta. Hladilni del ima vgrajen nek super-duper ventilacijski del in vlaga notri je okrog 40%, tako da se živila prej posušijo, kot pa zgnijejo.
 
Prošnja za brainstorming.

Sedim zraven vgradnega hladilnika Electrolux EN29790 (kupljeno 2009). Stalne težave (zadnje čase, lahko zaradi pomanjkljivega vzdrževanja, ne bentim čez hladilnik):
  • nabiranje vode (hladilnik)
  • nabiranje ledu (zamrzovalnik)
  • temperatura
Za temperaturo sem si nabavil RF merilnik temperature. Pri zamrzovalniku je temperatura približno tam, kjer je nastavljeno. Pri hladilniku niha temperatura med +5 in +10 (!), nastavljeno pa je na +4.

Vrata hladilnika sem potem ločil od vrat omare, da preverim, ali je v desetletju in pol prišlo do tektonskih sprememb, zaradi katerih bi vrata pohištva preprečevala vratom hladilnika, zapreti se. Glede na temp. ni razlike.
Naredil sem tudi test z listom papirja (https://www.dnevnik.si/1042636786), in večina odpora prihaja zato, ker list vlečem pod kotom (pač, vgradni hladilnik).

Ali je zamenjava tesnil (100€) najbolj smiselen korak, ali je bolje poklicati serviserja (to poleg stroškov privleče logistične težave, ker sem prisoten le par dni, potem pa moram motivirati stanovalce, ki so moji otroci, in to je preverjeno težko).

v službi mamo indistrijskega fagorja concept, ki ga je tudi fajn lomil. Smo nabavili termometer (kalibriran) in temp primerjali s tisto na displayu kjer majo cirer od 1 od 5 , ter napis eco ringlšpil....temperatura ne odstopa dost od ringlšpila

sam mam doma liebherrja kupljenega par emscev nazaj (samostojni) temperatura na 4+ pa se vidi pi živilih, sploh steklenicah da je temp ustrezna. je morda problem pri tbi v kakem kroženju zraka? zapacana rebra, pretopel prostor?

Tisto z nabiranjem vode...kolega ma 4 leta star samostojni gorenjev hladilnik in je rekel da se to redno dogaja tam od spomlladi čez poletje. pa ma frižider 4 leta. pri našemu prejšnjemu gorenjevemu je blo isto, en mesec (nekje konc pomladi) je voda zastajala notri, pa mu ni nč falilo. Vmes renovirali kuhinjo, ga očistili v nulo, rezulatat isti, na koncu je notr pol reči plavalo in je letel iz hiše

sodelavka glih tk ogorene mela težave z ledom, klicala servis prišel serviser, vzel fen in led stopil....ker se je led nabiral je letel iz hiše, vzela beko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
189
23
18
okoli MB
Nabiranje vode v hladilniku je lahko tudi posledica zamašenega odtoka za odvod vode iz hladilnika.
Odtok je napeljan do posodice nad kompresorjem, kjer voda izhlapi.