Harvey Norman resnica

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Ne želim zagovarjat delodajalca, ampak ob vsem tem mi pride na pamet znano reklo "ovce so zato, da se strižejo".

Iz napisanega lahko vsakdo takoj izlušči par naslednjih korakov, od konstruktivnega pogovora s šefom (ali z njegovim šefom ali upravo, če ne gre drugače), sindikata, delovne inšpekcije itd.

Ker pišeš, da se venomer zaletavate v zid karkoli že storite, se mi zdi da potrebujete nekoga, ki je pravno podkovan na področju delovne zakonodaje in ne bo takoj stisnil repa med noge.

Najmanj kar je: takoj kontaktirat inšpekcijo glede ponarejenih izjav za nadurno delo. Plus kazenska ovadba.

To je seveda zgolj moje mnenje, marsikdo bo rekel, da na pamet izza tipkovnice brez kreditov... je lahko pametovat. Ampak tudi v tem primeru sem prepričan, da spet pridemo do "ovac".

Ti pa si bolj naivne sorte.... Pa mislis da so metode prisle od sefa ali njegovega sefa? Ce je odnos ze v zacetku suznjelastniski je "konstruktiven" pogovor zagotovo ena od resitev
crazy1.gif

Taksne stvari mora urejati in sankcionirati drzava in strank ,ki je startu podrejena drugi.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Vmes se je zakon spremenil, sedaj ni več 8-dnevni rok kot je bil pred leti.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Vmes se je zakon spremenil, sedaj ni več 8-dnevni rok kot je bil pred leti.

Artikel je bil kupljen v soboto, to je 2 dni nazaj, danes pa smo ga prvič uporabili.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.902
3.022
113
Ko berem tole kaj bi sam naredil......že dolgo iskal drugo službo kar bi bilo danes težko dobiti. Ko bi jo dobil pa jim vse inšpekcije po vrsti sigurno ne bi ušle.
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
281
0
16
Ljubljana
Imel dobre izkušnje v HN, slabše je bilo v Bauhausu ko sem iskal artiel in nisem bil prepričan če je to to kar iščem, sem iskal prodajalca vsaj 20 min, na koncu sem vprašal na info če bi bil en da mi lahko pomaga in so mi dodelil varnosnika da bi mi pmagal izbrat, presenetljivo je dobar opravil delo trgovca
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Mene pa zanima od kje teorije, da je bolje viset doma kot karkoli prinest domov? Poznam direktno par primerov, ki razmišljajo po tej logiki, ki pa je jaz očitno ne razumem. Nekdo sedi doma, gleda v luft (ponavadi so otroci čez dan itak po šolah in vrtcih), gre na kavo s kolegico, izvaja mal joge in ko prideš domov je tej osebi blazno dolgcajt in si ti njen cucek oz. igrača, da ji ni več dolgčas. Poleg tega pa gospodinjstvo zasluži 400 eur manj (četudi jih ti nadomestiš). Da ne govorim, da začnejo ženski možgani čez čas fermentirat. Če že pozabimo na tistih 400 eur dopirnosa v skupno gospodinjstvo pa ne pozabit socializacije človeka. Men se zmeša po mesecu sedenja doma na riti.
 

Grim

Pripravnik
8. jul 2013
137
0
16
Se spomnim primera pred leti, ko smo šli s sošolci malo pogledati v HN (še kot srednješolci). Pridemo pred oddelek elektronike in nam varnostnik reče, da moramo nahrbtnike pustiti pri njemu, da jih ne smemo nesti na oddelek. Ga vprašamo kje so omarice in odkima in s prstom pokaže na kup torb zraven znaka "Za osebne stvari ne odgovarjamo".
Mene od takrat niso več videli in me tudi ne bodo.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Citat:
Uporabnik brlje pravi:
slabše je bilo v Bauhausu
*ebemusunac ... sem gledal tam en izdelek kjer je važna širina, pa ni pisala poleg cene ... vprašam prodajalca, ki sem ga 20 minut iskal po trgovini če je izdelek kar velike vrednosti širok 90cm kot rabim... ker na oko težko natančno rečem.... je reku "ej, ne vem, dob nekje meter pa zmer, jih mamo tud mi pri blagajni" ...
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Zgleda, da si ženska. Če si pametna, zvočno na skrivaj posnami vse, kar se pogovarjate na sestankih. Če bodo kakšne grožnje ipd, pa prijavi inšpekciji. Malica ti pa po zakonu pripada pol ure, če se tega ne držijo, spet lahko prijaviš inšpekciji, če te zaradi malice odpusti, spet lahko prijaviš inšpekciji ... problem pa je en ... kaj bo inšpekcija naredila? Nič.

Na Optilu v ormožu sem delal leto pa 7 mesecev, pa smo vedno delali 8 ur, ko pa so si šefi preveč kradli, da so sami naprej prodajali končane izdelke oz. očala, pa smo mogli delati nadure, in vse te nadure niso nikoli bile plačane, tudi na tistem listu, ki je bil na oglasni tabli, je pisalo, da moramo meti 60ur tedensko, ker je par tisoč komadov očal zmanjkalo (?!). Ko so ženske-delavke prijavile inšpekciji, se je inšpekcija seveda prej najavila, da pridejo in takoj so vse liste zamenjali, na katerih je potem pisalo, da delamo 40 ur tedensko in še vse ostalo so nazaj spremenili, tak kot je bilo po zakonu. Ko so odšli, so vsi papirji bili nazaj na 60 ur ... Mafija.

Meni sicer ni bil problem delati 12 ur, ker sem že iz tujine vajen delati 12ur, skratka pa sem tam imel tudi odlično delo, zato se nisem preveč pritoževal, sem pa popolnoma razumel ženske, ki so mogle vse dneve za tisto mizico sedeti, cel dan buliti v tisto plastiko pa brusiti s šmirgl papirom, pa natikati zaščito gor, da so imele same žulje po rokah oz prstih ... Sem bil jezen na šefe, ker so nas izkoriščali, še posebej pa ženske. Naš obratovodja me je enkrat hotel skurcat, ker sem prehitro pripizdil z gajbo že fino obdelanega materjala čez vrata, pa se zaletel v njega in se je vse lepo razsipalo po tleh. Ko sem ga en cajt poslušal sem mu rekel "Jebe se tebi, ko dobiš jurja pa pol plače, delaš pa nič drugo, kot da se cele dneve čisto zdolgočaseno šetaš po hali gor pa dol pa se nam motaš med nogami" ... seveda sem mogel takoj leteti k glavni šefici, ki je tam nekaj začela cviliti nad mano, pa sem ji rekel "vem jaz da sem številka za tebe pa za celo firmo, samo jaz delam nonstop, vsako minuto pazim, da stroji delajo tako kot treba, med tem, ko se tebi jebe, za vse, če se kaj uniči ali ne." nekak tako ... in potem sem jo tako šokiral s to izjavo, da je minuto tiho bila, potem pa rekla, "pa ti veš s kom se pogovarjaš?" "Ja, z žensko ki rada poniža pred vsemi vsakega pridnega delavaca. še posebej pa starejše delavce" ... potem pa je oni šef nekaj začel "dečko, res si priden, ampak takšne izjave pa ne spadajo na delovno mesto ... ker me je s tem razpizdil, pa sem mu rekel, ja pa taki šefi ne bi smeli biti šefi, ki niti ne vejo kakšne stroje uporabljamo njegovi delavci pa za kaj se uporabljajo ..." je bilo konec debate, pa me natirala ven iz pisarne .. ampak me niso odpustili, sem še delal pol skoraj leto dni tam, od takrat pa konfliktov s šefi nisem imel več, še spoštovali me so (očitno).

Vem, da boste rekli zdaj, en mulc, ki bi rad frajerja pičil ipd ... Nisem nobenega frajerja pičil, jaz sem pač od malega tak človek, ki povem vsakemu direktno, tako kot je, sem jima samo po pravici povedal, ker roko na srce, ne naš šef oz obratovodja pa ne šefica hale nista vedla kako se sploh reče serperatorju, bobnom - za fino obdelavo materiala, čistilni napravi itd ... In potem bosta onedva meni solila pamet kako se more delati, ko niti ne vesta kako se napravam reče, kaj še le kako katera naprava deluje. Jaz nisem bil noben šef tam, pa sem vedel za celo halo kako se katerim napravam reče pa kako delujejo.

No, po vsem tem, kar se je pač tisti dan dogajalo, se je naš obratovodja končno začel zanimati za vse stroje oz. naprave kako se jim reče, kako delujejo ipd, pa še našo ekipo je začel manj nadirati. Med tem, ko se oni štefici hale ni dalo niti s stola vstati, pa vsaj vprašati delavca kako je ipd ...

Mimo grede, ta šefica je imela doma s svojim možem pač osebne težave, ker bi jo naj varal z eno delavko z optila ... In potem je to jezo stresala na vse starejše delavce 45+, ki seveda nikoli niso upali nič babi rečti. Bila je ena aferica par dni, ko je baje ta štefica pred vsemi zunaj ponižala eno delavko, ker je baje dan prej vzela ena očala in so jo dobili pri vratarju ... in potem je zunaj mogla poklekniti, pa jo lepo prositi, da je ne odpustijo, in se je jokala, ona pa se nad njo nadirala pa se zraven smejala itd ... To je bilo v drugi smeni, tako da tega nisem videl. Pa do vseh starejših delavcev se je norčevala oz jih psihično podjebavala.

Ko sem drugi dan delal tam, je ta šefica šla mimo, jaz sem zaščito natikal gor takrat ... in ko ni bilo nobenega šefa v bližni, smo delali inse pogovarjali zraven s sodelavci, ko je prišla ta štefica mimo, so vse tiste delavke, ki so tam že delale kar nekaj let, vse naenkrat glavo potisnile k mizi, bile smrtno tiho pa pospešile z delom ... sem samo debelo gledal ... Potem pa mi je mogla rečti, kaj gledaš, delaj, vidiš da moreš normo narediti ... wtf .. Potem sem se še čez par dni skregal z obratovodjo, ker me ni pustila na wc, češ da še nisem norme dosegel - pa sem komaj 4 ure oddelal ... presneta baba, govorila je v moškem spolu (šel, rekel videl), pa sem ji povedal svojo, naslednji mesec, ko sem dobil novo pogodbo, pa se mi je prikazala amerika ... dobil najboljšo delovno mesto, kot navaden delavec tam, ker me tam ta obratovodja več ni hotela videti - aja, pa poznal sem jo še od prej, ker je za mojim bratrancem norela ...

Od 50ih šefov tam notri, sta samo dva bila v redu in sta držala z delavci. Zato sem ju tudi kot edina šefa spoštoval. pa tudi edina sta vedla kakšne naprave so vse ipd ...

Še bi lahko govoril ... je glede carrere-optyl še zelo veliko za povedati, tako da mislim, da je norman še kar boljši od tega sranja na otylu ... kjer smo delavci bili za vse nadrejene navadni cucki ...
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Mene pa zanima od kje teorije, da je bolje viset doma kot karkoli prinest domov? Poznam direktno par primerov, ki razmišljajo po tej logiki, ki pa je jaz očitno ne razumem. Nekdo sedi doma, gleda v luft (ponavadi so otroci čez dan itak po šolah in vrtcih), gre na kavo s kolegico, izvaja mal joge in ko prideš domov je tej osebi blazno dolgcajt in si ti njen cucek oz. igrača, da ji ni več dolgčas. Poleg tega pa gospodinjstvo zasluži 400 eur manj (četudi jih ti nadomestiš). Da ne govorim, da začnejo ženski možgani čez čas fermentirat. Če že pozabimo na tistih 400 eur dopirnosa v skupno gospodinjstvo pa ne pozabit socializacije človeka. Men se zmeša po mesecu sedenja doma na riti.

Zakaj 400? Zakaj ne 300? 200? V bistvu je tudi 100 bolje kakor nic? Je tako? Dobro da vidis samo 10 cm pred nosom. Verjetno ves ima teh 400€ posledice za vse? Malce razisci kako vpliva placevanje Walmartu na druge Americane pa ti bo kapnilo... Lastniki podjetja si lastijo dober del Amerike, vecina zaposlenih pa prejema socialo da sploh lahko prezivijo. Tudi ce ti se to zdi ok i ne vidis problem dolgorocno za vse potem moras vedati da obstaja nasledji korak. V turbokapitalizmu ni nikoli "dovolj" denarja...
 

jab1

Pripravnik
17. feb 2014
242
0
16
Citat:
Uporabnik vandrovec pravi:
TUŠ?
Če bi se nanj spravili inšpektorji jutri, lahko zapre štacune pojutrišnjem.
Joj, kaj pa socialna bomba? Ne ne, bomo rajši imeli izkoriščanje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
košček piškota je doma sedeti en mesec. Sem eno leto preležal, pa to v bolnici, sam v sobi, "brez izhodov" iz sobe. Sicer imaš delno prav, ampak Roberta razumem, čeprav mislim da on pa še kdo na alterju mene kot uber jambrača ni razumel še pred kratkim. Sedaj pa je v tej temi eno samo jambranje z izjemo tebe, pa kakega evrofila...
Kaj hudiča vsi za mano ponavljate. Bom patent prijavil....

Kako hudiča lahko penzionisti doma ležijo, ko pa slučajno koga rabiš pa reče da nima cajta?


Sem si pa ravnokar ogledal tole
30 let je lepo živel zdaj pa pri Požarju jambra...
 

jab1

Pripravnik
17. feb 2014
242
0
16
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Opiši situacijo in prosi za zamenjavo, če je možno. Niso ti pa dolžni zamenjat. Tako da, ostane garancija.
So. Rok pa je 6 mesecev.
 

jab1

Pripravnik
17. feb 2014
242
0
16
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Ne more it, ker bo sicer družina crknila.
Če bodo vsi šli bo crknil delodajalec... pa ne bodo, ker ovce vedno so.
Mah, dej ne seri. Družina rabi vsaj jurja mesečno za normalno preživetje (če ima streho rešeno). In recimo, da si edini zaposlen? Kaj, boš rekel, jebit.e se in šel? Kam? Prosit na Tromostovje? Ker froci ne bodo mogli eno leto brez hrane bit, položnice tudi ne čakajo več tako kot v socializmu, če jih bo pa morda kdo blagovoljil plačat, vrtec, šola.
Lahko govorit, če si doma in nimaš stroškov. Ali pa 50 jurjev vezanih.
A ni več nadomestil in "socialne"?
(znano tudi kot "zakaj pa plačujem davke?")
V neki državi katero ne bom imenoval si lahko kot tujec zaposlen kako leto in potem že dobivaš lepo nadomestilo za čas brezposelnosti.
A to v domačem .... no, pač v domači državi pa tega ni?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Pomojem cilja na Svedsko...sam tm majo aktiven zavod za zaposlovanje ki ti vzporedno isce siht da cimprej zacnes nazaj vplacevat...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Izvoli prjatu glasbe, pojdi delat petek in svetek (dobesedno) v trgovino, kjer ni ne sobote ne nedelje in ne praznika. Ne odmora za malico. Kjer je nadomestilo za prehrano 2.5€. Kjer je prevoz na delo 60% fiktivne mesečne karte Celjskega avtobusnega prvoznika (kilometrska relacija). Vendar moraš koristiti lasten prevoz. V podjetje, kjer so ob zadnjih dogodkih z žledom zahtevali da zaposlene pridejo na delovno mesto, ne glede na možnost in poziv vlade. Kjer še lulat ne moreš, ker si sam v trgovini, a zakleniti jo ne smeš. Ko je dopust samo na papirju. Ko prijava inšpektorju ne zaleže, tudi več hkratnih. Ko na koncu meseca z oddelano dvojno mesečno obveznostjo, malico in prevozom prineseš domov 400€. Ko je še bolniška (in to 70%) višja... In to vse zaradi stanja v državi in miselnosti slovenceljnev, da je štacuna potrebna 24ur na dan, da greš kupit kadar se ti sprdne...
Bogi bogi jodlarji, kako jih država zatira ker je vsaj v nedeljo in na praznike vse zaprto, pa soboto samo do 17ih odprto...
Me zanima kako boš izgledal po pol leta, kakšni odnosi bodo takrat vladali v tvoji družini. Če jo že imaš. Pri nas je posledica da sovraži folk, gužvo... Ne ¿eli nikamor, ker hoče tiste minute prostega časa uživati v samoti in tišini.
Popolnoma razumem OT, žal je to stalnica pri nas... Pa ni problem v tujem lastniku pač pa v slovenskem menedžmentu in nespoštovanju bilokatere pravne norme, dobrih navad in zakonov. Dejstvo, da jih je polno drugih pred vrati če ti kaj ne paše... Ste že sami ugotovili kaj in kako je s tem in motivacijo, me pa zanima kako bi reagirali če bi vas prodajalec posteegel v romunščini, bolgarščini (srbohrvaško oz. æefursko je že danes v navadi, saj pol æefurjafi noče in ne zna slovenskega jezika) ker so še cenejši od naših delavcev in bi delali za 200€ na mesec...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Prjatu, verjamem, da ni enostavno, ampak jaz sem še vedno za to, da karkoli se prinese domov je bolje kot nič. Ok, se strinjam, da zadeve niso idealne, ampak po drugi strani a nismo še vseeno razvajeni? Bemti, nekje pobirajo smeti da preživijo, večini nam nič ne manjka pa tudi ni ok. Sicer pa če je prehudo iskat drugo službo, ja, mi je jasno, da stvari stojijo ampak ni hudič, da se enkrat nekaj ne najde, do takrat pa stisnit zobe. Žal je tako, da če bi se raja uprla bi se kaj spremenilo, ker pa se ne, pa.... Pusti jo doma pa boš videl, da se bo tebi začelo trgat.

Trgovine pa zaradi mene za praznike, vikende in sob po 13 zaprejo. V bistvu sem takoj za, ker namesto druženja se danes folk odpravi v šoping center in pase zijala. Moderne familije, ni kaj.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Normalno, da je karkoli bolje kot nič. A pa veš zakaj? Ker če moraš preživet jih potrebuješ, s polno ritjo sedet za računalnikom ugotavljat kaj je spodobno življenje in koliko bi kdo moral zaslužit, da živi normalno, je najlažje. Kaj pa če je spodobno življenje brskanje po smeteh in imamo mi luksuz?

Še enkrat, najlažje je sedet doma na riti in čakat, da te bo poklical nekdo, ki ti bo dal jurja za 6 ur dela, vsi bonusi itd.. In kaj mene briga kaj je v ozadju, kam gre denar, kdo ima več, jaz moram preživet in da to storim obstaja par načinov. Samozadostnost, kraja ali delo.