Obvestilo staršem o možnem streljanju na SLO OŠ

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.323
7
38
46
Okolica južne LJ.
Tole sporočilo smo ravnokar prejeli starši preko E- asistenta...

Spoštovani starši,

S strani PP Vrhnika smo dobili klic v zvezi z dogodkom, ki se je pred nekaj dnevi zgodil na Finskem (strelski pohod).

Dne 5. 4. 2024 so na novičarskem spletnem portalu zaznali grožnjo/zapis pod vzdevkom ''slava Rusiji'', da se bo enak dogodek v sredo, 10. 4. 2024, zgodil tudi na eni od slovenskih šol.

Policijske postaje obveščajo vse slovenske šole. Prosijo nas, da smo pozorni na dogajanje na šoli. V sredo, 10. 4. 2024 bo zato zaklenjen vhod pri prvi triadi in bodo vsi učenci in zaposleni vstopali skozi glavni vhod.

Naprošamo vas, da ne zaženete panike. Otroci naj v sredo normalno pridejo v šolo. Predlagamo tudi pogovor z otrokom.

Če kdorkoli od vas staršev kaj zazna, naj direktno pokliče na številko 113 ali obvesti PP Vrhnika na številko (01) 750 29 10.


Nina Ciuha Cerkovnik, pomočnica ravnateljice
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Na tej šoli bo vsaj pol otrok manjkalo. Oziroma sedaj tudi na drugih šolah, ker se bo novica razširila v trenutku kot fake news za izjemno škodljiv saharski pesek.
Če policijske postaje res obveščajo vse osnovne šole, potem bi pričakoval tudi kako novinarsko konferenco.
Razen tega, a obstaja kak razlog, da bi bile srednje šole in faksi varnejši :sprasujemse:. Bo potrebno "zaprtje" kot v času korone? Mogoče me bo v sredo kdo poknil pred firmo ali me zrinil s ceste. Ja nič, bom kar doma do nadaljnjega. Oziroma pričakujem plačan par mesečni dopust nekje na toplem. Aja, konec poletja moram na eno poroko, do takrat naj se uredi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.935
5.004
113
Kje je Bistrica?
Sem popravil vprašanje.

Odg:
1712579808412.png
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Tako sporočilo ponuja v prvih dveh stavkih vse potrebno za paniko. Možen strelski napad in nimamo pojma kdo in kje. Ne se zajebavat. Kaj napišeš v nadaljevanju, je povsem brezpredmetno.
Nimam več tako mladih otrok, zadnji srednješolec je trenutno v tujini. In bi jih skoraj gotovo poslal v šolo. Ampak, če bi se slučajno kjerkoli v Sloveniji kaj zgodilo, pa bi si očital, ker sem bil jasno opozorjen, da so varnostni organi države ob podpori neustrezne zakonodaje nemočni in da bo mogoče sranje. Tako, da povsem razumem, če bo kup šol praznih. Takih obvestil šola ne more pošiljati staršem, še manj pa lahko policija o svoji nemoči obvešča šola na tak način.

Meni se vseeno zdi, da gre za lažno novico. Mogoče je kak ravnatelj spet nasedel na kako lažno stran za prijavo v eAsistenta in je nekdo lepo poslal staršem lažno sporočilo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
Tako sporočilo ponuja v prvih dveh stavkih vse potrebno za paniko. Možen strelski napad in nimamo pojma kdo in kje. Ne se zajebavat. Kaj napišeš v nadaljevanju, je povsem brezpredmetno.
Nimam več tako mladih otrok, zadnji srednješolec je trenutno v tujini. In bi jih skoraj gotovo poslal v šolo. Ampak, če bi se slučajno kjerkoli v Sloveniji kaj zgodilo, pa bi si očital, ker sem bil jasno opozorjen, da so varnostni organi države ob podpori neustrezne zakonodaje nemočni in da bo mogoče sranje. Tako, da povsem razumem, če bo kup šol praznih. Takih obvestil šola ne more pošiljati staršem, še manj pa lahko policija o svoji nemoči obvešča šola na tak način.

Meni se vseeno zdi, da gre za lažno novico. Mogoče je kak ravnatelj spet nasedel na kako lažno stran za prijavo v eAsistenta in je nekdo lepo poslal staršem lažno sporočilo.

jap, tole je res spisano ravno z namenom povzorčanja panike.

ali ima pa kakšen mulc kakšno zajeban.o kontrolko v sredo, pa se mu ne gre pisat...
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Itak da mora bit fejk. Če bi blo to res bi bli vsi mediji in vsi sociali polni tega. Tako pa niti na Janšističnih trobilih ni kaj.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Fejk ni, sem izvedel za to novico že zjutraj,preden ste pisali tukaj, da se je pojavilo na easistentu.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Sej to da se je pojavlo na easistentu je še za verjet.
Kar težko verjamem je, da bi policija dejansko klicala šolo oz. šole s tako splošno informacijo, na osnovi enega samega hate commenta pod neko novico.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Butli. Upam, da v tem času ne spijo in so poklicali pisca ali potencialne pisce na razgovor.