Harvey Norman resnica

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.238
735
113
Vsak mora strmeti, da spleza po družbeni lestvici čimvišje. Če se enkrat usidraš na nekem trgovskem delovnem mestu začneš stagnacijo.

V bistvu se to dogaja bolj ali manj na čisto vseh delovnih mestih. Tak je ta svet in to je gonilo napredka. Zapečkarji se pač morate sprijazniti, da boste brez vlaganj v sebe (predvsem v znanje, ki ga gdo rabi in ga plača) tonili čedalje globje po lestvici preživetja.

Torej: Trgovčiči v HN, začnite vlagat vase, da boste čimprej sposobni dobit boljšo službo za boljšo plačo, sedanje delovno mesto pa prepustite raje tistim pod samo na družbeni lestvici.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
V teh časih vlaganje vase pomeni speezdit iz Slovenije. Vsi dejmo vlagat vas (jeziki, faxi, tečaji, 10 diplom iz nevemčesa), da bo čez 10 let na razpisu za HN prodajalca potreben doktorat.

Njalžje je manipulirati z zaposlenimi (kratkoročno) neposredno odvisnimi od vsakega EURa, ki ga dobijo pri delodajalcu. To so mlade družine, socialno šibki, taki z krediti... Mulca pr 20 precej bolj zaboli K in je po drugi strani bolj (tudi časovno) prilagodljiv kot nekdo starejši in bolj razgledan.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.242
4.738
113
S HN kot kupec nimam slabih izkušenj, res pa je, da verjetno še nikoli nisem nič kupil tam. Se ne spomnim.
Vsekakor je pri teh tujih podjetjih problem, da očitno ne raziščejo dovolj trga in ne vedo, da v celi Sloveniji ne bo toliko prodaje kot v enem od predmestij Dunaja. Kaj šele, da bi lahko pričakovali v našem okolju približno tak profit na vložen kapital. Sledi pritisk na zaposlene po piramidi navzdol.
Kaj mislite, kaj se bo zgodilo po plačilu novega nepremičninskega davka? Zaposleni bomo dvakrat najeb.ali. Prvič bomo za svoje nepremičnine plačali, drugič pa bomo morali še nekako odslužiti za nepremičnine podjetja. Ali z nižjo plačo ali z več profita iz svojega dela. Makro politiko države plačuje na mikro nivoju vsak zaposleni. To si sicer v javnem sektorju težko predstavljajo, ampak v realnem sektorju to preprosto tako je.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Že, samo jaz recimo tudi doma ne bi gledal v luft, ampak bi probal kaj delat. Nekaj bi že delal. Pa magar za manj denarja kot da me zlorabljajo na šihtu 12 ur na dan. Sploh, če bi imel svoje otroke.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.242
4.738
113
Če imaš otroke, moraš paziti, da s svojim delom ne delaš minusa. Eno je delati, drugo pa je nekaj zaslužiti. Tudi če samo 3 € na uro.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.551
6.594
113
Tu je tudi malce problem našega sistema, oz zakonadaje, da človek ne more kar tako nekaj delati, brez da nima sp.ja, s.p. pa ni tako nedolžen če nimaš ravno dobrega načrta in nekaj kapitala. Sicer obstaja dopolnilno delo, ampak je zelo omejeno glede dejavnosti.

Torej recimo da bi šel poleti kosit sosedom ali pa vrt lopatat, žal ne gre.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Pridem v HN ali BB, ali katero drugo trgovino z tehnično ali belo tehniko, sami prodajalci, nikjer strank, tako, da se včasih kar dva zaletita vate" lahko pomagam ", kar meni osebno ni všeč. Sem zaradi tega tudi zapustil marsikatero trgovino. Enostavno, niso me pustili, da bi si v miru ogledal zadeve, ki so me zanimale. Po drugi strani pa tudi razumem trgovce, da od prodaje živijo, vendar je ta , po moje, vsiljiv način, napaka.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:




Torej: Trgovčiči v HN, začnite vlagat vase, da boste čimprej sposobni dobit boljšo službo za boljšo plačo, sedanje delovno mesto pa prepustite raje tistim pod samo na družbeni lestvici.
Pa bi ti mogoče hotel še pokazat ta, boljša delovna mesta, ker večina nas je tolk nesposobnih, da jih ne vidimo,
pa očitno so tudi na borzi totalno nesposobni, da jih ne najdejo niti za mlade izobražence, ki so ŽE vložili vase.
Pokaži nam in reši državo ter narod, bomo prek referenduma izglasovali, da dobiš 1% od neto zaslužka vsakega, pa še spomenik dobiš.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.649
2.480
113
d39ad4b1d24f610a1fb6bc80df24bac2879983a0152bd0a11599c200779caffa.jpg
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Prjatu, verjamem, da ni enostavno, ampak jaz sem še vedno za to, da karkoli se prinese domov je bolje kot nič. Ok, se strinjam, da zadeve niso idealne, ampak po drugi strani a nismo še vseeno razvajeni?
Jaz živim v 21. stoletju v Evropi - cilj normalnih Evropejcev (ie Francozov, Nizozemcev, Nemcev) je, da bodo delali vedno manj (kar se tudi dogaja - Nemci delajo v povprečju 35 ur na teden, Belgijci prav tako, Švedi uro več itd.), da bodo imeli vedno več denarja, in da bodo vedno več časa preživeli na vikendu na Kanarcih.

V Sloveniji pa je 'vrednota' to, da čim več delaš in si čim manj plačaš. To je cillj in to je tisto pravo: delati 12ur na dan za 600 evrov. Na TV postaviš nekega klovna alla Boscarol, ki pove, da bo proizvodnjo preselil v Italijo (kaj še čaka?), ker so slovenski študentje nesposobni, delavci pa leni - in Slovenčke si s tem kupil. 'Slovenija je v k_urcu, ker ljudje ne delajo dovolj in so genetsko nagnjeni k lenobi.'
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.238
735
113
Za svojo "dobro" službo se mora vsak sam potrudit.

Kdo pa si ti, da bi jaz tebi dobro službo rihtal. Itak, bi bil po parih mesecih spet nezadovoljen s službo in plačo.

Priznaj si. Si nesposoben !!!!

PS Tudi jaz sem v trgovski branži-veletrgovina s tehnično robo.

Začel sem pri lastniku z nule, danes sem jaz direktor te firme v kateri sem začel in 40% lastnik.
smile-1.gif


Lastnik ni nič v žlahti z mano, skoraj ga ne vidim in se ne slišiva (mogoče 1x na mesec). V firmi jih ima z mano vred 5 kruh.

Je pa treba delat po 12-14 ur na dan pa tudi petke in svetke ter weekende. Pol pa je lahko plača 1500-2000€ netto na mesec.

Ampak za to je treba konstantno vlagat trud 10 let. Pa še to ni garancija za uspeh, ker se jutri lahko vse obrne na glavo, en večji ne plača pa si lahko potop.

Biti šef ni samo lepa plača, je predvsem odgovornost do kupcev, dobaviteljev in zaposlenih.

Pa še to DURS ne vpraša če in zakaj nimaš, DURS vrame, če ne pa BLOKIRA.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Priznaj si. Si nesposoben !!!!
Tako je - je nesposoben, tako kot 200.000 ostalih Slovencev (cca 25 odstotkov aktivnega prebivalstva). Glede na vsesplošno nesposobnost je lahko edini razlog zanjo genetika.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.242
4.738
113
Takemu geniju je smiselno samo reči: naredi svojo firmo, kjer boš delavce plačal 2000 € neto (torej kakih 5000 € bruto) za 4 ure dela na dan.
Naštel si same države, kjer cenijo lastno gospodarstvo in lahko lastno "blagovno" znamko (made in Germany) prodajo malo dražje. Naša politika ne dela nič v smeri tega, da bi bilo temu tako. No, ali pa dela. Počasi se bo po svetu vedelo, da se gremo neko obliko "socializma", kjer delavci naje.bejo bolj kot drugje. Pa saj to so nekateri že, ko je bil še pravi socializem in so šli raje delat v gnili kapitalizem.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Point je, da je govoričenje 'ne bit leni, delajte, pa magari za 200 EUR', skrajno neumno. Problem Slovenije niso leni delavci, pač pa komplicirana mešanica nedelujočega sodstva, korupcije itd.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.242
4.738
113
Predvsem predragega javnega sektorja, ki ga zaposleni v realnem sektorju enostavno ne moremo plačati... Kapitalist bo v Nemčiji in v Sloveniji hotel imeti enak donos na kapital. Oziroma v Sloveniji večjega, ker je tveganje za nestabilno okolje bistveno večje. Politika tega preprosto noče spoznati in z novimi davki dosega, da bomo slovenski delavci plačani še manj.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
S tem se ne strinjam, IMO gre za demagogijo - zelo zapleten problem poenostaviš na dve besedi. Problem ni sosedov Janez, ki je zaposlen kot kaktus na uradu za lepo vreme, problem realnega sektorja sta v prvi vrsti nedelujoče sodstvo in korupcija -
ker gre za majhno državo z majhnim trgom se problemi seveda še potencirajo.

V redu, odsputiš nekaj tisoč javnih uslužbencev, ostalim znižaš plačo. In? Iz ekonomije si potegnil ven nekaj tisoč potrošnikov, gnilo okovje sistema pa je enako. Javni sektor tu nima nobene vloge.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
S tem se ne strinjam, IMO gre za demagogijo - zelo zapleten problem poenostaviš na dve besedi. Problem ni sosedov Janez, ki je zaposlen kot kaktus na uradu za lepo vreme, problem realnega sektorja sta v prvi vrsti nedelujoče sodstvo in korupcija -
ker gre za majhno državo z majhnim trgom se problemi seveda še potencirajo.

V redu, odsputiš nekaj tisoč javnih uslužbencev, ostalim znižaš plačo. In? Iz ekonomije si potegnil ven nekaj tisoč potrošnikov, gnilo okovje sistema pa je enako. Javni sektor tu nima nobene vloge.
Dober post
zmaga.gif
.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.857
98
48
štajerska
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Za svojo "dobro" službo se mora vsak sam potrudit.
točno. problem nastane če služb ni
Citat:

Začel sem pri lastniku z nule, danes sem jaz direktor te firme v kateri sem začel in 40% lastnik.
smile-1.gif
bravo.
Citat:

Je pa treba delat po 12-14 ur na dan pa tudi petke in svetke ter weekende. Pol pa je lahko plača 1500-2000€ netto na mesec.
potem pa si nesposoben ali nor. očitno nimaš familije in je tvoj svet samo služba. lastnik je našel pravega tepca
pameten lastnik
Citat:

Biti šef ni samo lepa plača, je predvsem odgovornost do kupcev, dobaviteljev in zaposlenih.

odvisno kje. v nekaterih slo. podjetjih srednji meneđment želi zlesti v rit lastniku in folk zaiebava do amena.
se spomnim enega podjetja ( ga je tuji lastnik že zaprl ), kjse sem se s tujim lastnikom dogovoril za plačo. Ker pa je bila moja dogovorjena plača tako visoka, kot od lokalnega(slovenceljskega ) šefa, se je potem on začel z mano pogajati o nižji plači
bonk.gif

sem mu lepo rekel iebi se pa šel drugam na še malce višjo plačo.
to so slovenski janičarji
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
shocked-1.gif

uuaaaaa si sposobn sn ti full fauš kakšne u plafon fajn službe
14-16ur 7dni v tedni za 1500-2000€, pa to je več kot dobi poljska čistilka v Švici na 8urnem delovniku ,
super , fajn , sem vesel zate
aplauz.gif

jst pa res nisn sposoben za to, nikakor, ....imam kompleks večvrednosti in sem prepričan da je moje življenje več vredno, imam eno butasto prepričanje nesposobnežev, da delam samo in izključno zato, da preživim, pa če tudi malo slabše, nikakor se nočem pokoravat sugeriranju neokleptoklincev, da živim samo zato da delam......da sem se rodil zaradi dela, kot se skoti prase na farmi izključno zaradi zakola
ne-ne-1.gif

Ja , sej zato boš pa ti bogatejši od mene umrl, prav mi je