Obvestilo staršem o možnem streljanju na SLO OŠ

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.627
14.324
113
Od kod ideja o namernem ustvarjanju panike? To je pač stranski produkt nesposobnosti oz. napačnega ravnanja in ne eno ne drugo seveda ni namerno kar pa še ne pomeni, da je pa potem vse ok.

Kljub temu, da smo v svobodi in lahko vsak počne kar želi dokler ne posega v svobodo drugega ali kako že gre tista tvoja... :evil:
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Po moje pa je policija ravnala čisto primerno, tist ki si zadevo napihnili pa so bili kot ponavadi novinarji. Sprva so se obesili na to opozorilo policije, potem pa v eno nabijali zakaj taka reakcija in zakaj pošta vsem šolam, ravnateljem, ipd..
DEjstvo je, da so dobili opozorilo kot je bilo in po moje čisto logična poteza, glede na dogodke v naši soseščini; slej kot prej se lahko tudi pri nas najde budalo, ki bo mislilo, da je treba streljati v šoli. Poleg tega me zanima kdo med nami bi z lahkoto prevzel odgovornost in na tako sporočilo rekel, eh nič ni, to se pri nas ne bo zgodilo...
S covidom se je začelo zdaj pa je stalno bolj prisotno to pretirano in senzacionalistično poročanje slovenskih novinarjev. Sam vidim to kot enega izmed večjih problemov SLO in tudi nasploh moderne družbe. V primeru pozitivinih novic, pa naj bodo to splošno življenske ali pa politične se v poročanju niti približno ne poudarja njihove pomembnosti, kot je to v primeru nekih slabih novih.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in krko

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
Od kod ideja o namernem ustvarjanju panike? To je pač stranski produkt nesposobnosti oz. napačnega ravnanja in ne eno ne drugo seveda ni namerno kar pa še ne pomeni, da je pa potem vse ok.

Kljub temu, da smo v svobodi in lahko vsak počne kar želi dokler ne posega v svobodo drugega ali kako že gre tista tvoja... :evil:

Od kod jim pa potem osnova za strašenje splošne javnosti? Tole ni bila preventiva, ampak ustvarjanje panike.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.627
14.324
113
To bo to ja. mosseero ni tako glup, da bi to dejanje policije dojemal kot namerno ustvarjanje panike tako da prosim, če ne podtikaš lastnega napačnega dojemanja drugim, to se ne spodobi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.627
14.324
113
mhm. to bo to ja.
Aja kao ni to to? Ok, oprosti. Od kod torej to namerno ustvarjanje panike, če ga pa mossero ni napisal, ti si pa tega ne razlagaš tako (t.j. napačno) kljub temu, da si ti edini,ki je to napisap ter dodal, da naj bi bilo to povedano med vrsticami?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
Aja kao ni to to? Ok, oprosti. Od kod torej to namerno ustvarjanje panike, če ga pa mossero ni napisal, ti si pa tega ne razlagaš tako (t.j. napačno) kljub temu, da si ti edini,ki je to napisap ter dodal, da naj bi bilo to povedano med vrsticami?

ma prov ne da se mi razlagat. ce pac ne najdes namere v tistih dveh povedih, jo pac ne.
 
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.627
14.324
113
ma prov ne da se mi razlagat. ce pac ne najdes namere v tistih dveh povedih, jo pac ne.
Prov ne da se ti ja, ob vseh postih, ki jih na dnevni ravni spišeš na tabli, se ti pa ravno zdaj ravno tega tega ne da razlagat, dej ne nakladaj no.
In glede na to, da jaz te namere res ne vidim v tistih besedah in sem ti tudi lepo napisal zakaj ta namera sploh ne obstaja čemur je z dvignjenim palcem pritrdil tudi avtor tistih dveh povedi menim, da ta namera med vrsticami v tistih dveh povedih tudi dejansko ne obstaja.

P.s. A ti je dejansko lažje takole bluzit kot pa vzet kakšno besedo (ki si jo uporabil zaradi napačnega dojemanja situacije kar ni nič takšnega) nazaj?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
ocitno so me ucili drugacnega razumevanja.

mogoce si jutri vzamem cas in ti razclenim, ce te tako zelo zanima.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.627
14.324
113
Daj, prosim. Me res zanima kako boš razčlenil in s tem pokazal, da je avtor povedi "med vrsticami" povedal nekaj kar ni mislil in je to naknadno posredno tudi potrdil.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.345
9.748
113
kod Džej-Zija
msenjur, res nenavadno razumeš moj zapis. Seveda policija ni panike povzročila namerno, nalašč. Je bil pa način komunikacije tako diletantski, da je bil rezultat pričakovan. Služba, ki skrbi za red in varnost, sporoči, da obstaja nevarnost, hkrati še doda, da sama proti njej nič ne more. Kot bi dars rekel, da jutri obstaja nevarnost zrušenja trojanskega tunela, da pa ne morejo nič naredit in ga zapret. Koliko se jih bo vozilo skozi? Gužva po stari cesti je ekvivalentna paniki.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
msenjur, res nenavadno razumeš moj zapis. Seveda policija ni panike povzročila namerno, nalašč. Je bil pa način komunikacije tako diletantski, da je bil rezultat pričakovan. Služba, ki skrbi za red in varnost, sporoči, da obstaja nevarnost, hkrati še doda, da sama proti njej nič ne more. Kot bi dars rekel, da jutri obstaja nevarnost zrušenja trojanskega tunela, da pa ne morejo nič naredit in ga zapret. Koliko se jih bo vozilo skozi? Gužva po stari cesti je ekvivalentna paniki.

ok, hvala za pojasnilo. mogoce je bilo res malo dvoumno napisano in sem narobe razumel.

omenjas preventivo, ki se dela namerno, v istem stavku pa govoris o ustvarjanju panike.

ok, sem narobe razumel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in Matey

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Policija se "en teden" ni odzvala na prijavo in ni nic naredila za izsleditev pisca groznje dva dni pred "D" dayom pa panika in gremo vnuft spravit celo.slovenijo, kot bi bil napovedan potres 8. Stopnje.
Ali je to odraz sposobnosti "vodenja" nase policije in vseh politicnih vmesavanj v vodenje policije?
Lahko bi kak notranji mminister ali direktor policije zaradi tega odstopil
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Policija se "en teden" ni odzvala na prijavo in ni nic naredila za izsleditev pisca groznje dva dni pred "D" dayom pa panika in gremo vnuft spravit celo.slovenijo, kot bi bil napovedan potres 8. Stopnje.
Ali je to odraz sposobnosti "vodenja" nase policije in vseh politicnih vmesavanj v vodenje policije?
Lahko bi kak notranji mminister ali direktor policije zaradi tega odstopil
Slovenska policija še uradnih dolžnosti ni sposobna izvajati - kar mučenje in poizkus umora iz diskriminacije je.

Slovensko zunanje ministrstvo namerno in aktivno uničuje preiskave o tej zadevi. Kot kaže kar z uradom predsednice Slovenije.

Tako je to, ko si na oblasti - ustava, zakoni, itd... so čisto nepomembni ker si nad njimi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Hanzi

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.169
2.361
113
v lokalni ostariji
Namerno zagotovo niso ustvarili panike l. Vpraša je je ali bi bilo manj škodljivo če bi šli vprašati avtorja brez odredbe kaj in kako. Pravijo da ni bilo vznemirjanja javnosti. Je bila pa cela Slovenija gor zato ker so opozorili da je lahko terorističen napad...
Slovenska policija še uradnih dolžnosti ni sposobna izvajati - kar mučenje in poizkus umora iz diskriminacije je.

Slovensko zunanje ministrstvo namerno in aktivno uničuje preiskave o tej zadevi. Kot kaže kar z uradom predsednice Slovenije.

Tako je to, ko si na oblasti - ustava, zakoni, itd... so čisto nepomembni ker si nad njimi.
Kater poizkus umora?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Namerno zagotovo niso ustvarili panike l. Vpraša je je ali bi bilo manj škodljivo če bi šli vprašati avtorja brez odredbe kaj in kako. Pravijo da ni bilo vznemirjanja javnosti. Je bila pa cela Slovenija gor zato ker so opozorili da je lahko terorističen napad...
Kater poizkus umora?
Moj,

In ustavili so preiskavo EU organizacije - trenutno samo molk in nič drugega.

Slovenska Policija je rajši tiho, kot da bi ukrepala po zakonu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888
22. jul 2007
12.805
1.318
113
123
msenjur, res nenavadno razumeš moj zapis. Seveda policija ni panike povzročila namerno, nalašč. Je bil pa način komunikacije tako diletantski, da je bil rezultat pričakovan. Služba, ki skrbi za red in varnost, sporoči, da obstaja nevarnost, hkrati še doda, da sama proti njej nič ne more. Kot bi dars rekel, da jutri obstaja nevarnost zrušenja trojanskega tunela, da pa ne morejo nič naredit in ga zapret. Koliko se jih bo vozilo skozi? Gužva po stari cesti je ekvivalentna paniki.
Tako je, zaradi te izjave je bila ustvarjena nepotrebna panika.
Diletantsko je bilo tudi ravnanje policije ;

Kot smo poročali, ljubljanska Policija ni uradno ali zakonito zahtevala podatkov uporabnika, ki je zapisal neprimeren komentar, da se bo v Sloveniji 10. aprila ponovil strelski napad, kot je bil v šoli na Finskem. Vprašanja o tem, zakaj niso že sami poslali zahteve za pridobitev teh informacij, smo naslovili tudi na okrožno državno tožilstvo. Ti so nam odgovorili, da je komunikacijske podatke s spleta po 149.b členu Zakona o kazenskem postopku mogoče pridobiti zgolj na podlagi sodne odredbe, ki jo preiskovalni sodnik izda na obrazložen predlog državnega tožilca. Dodali so, da s strani Policije niso pejeli pobude ali ugotovitev, ki bi vsebovale vse zbrane dokaze in podatke za vložitev takšnega predloga.