Harvey Norman resnica

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.150
4.596
113
V nekih čudnih krogih se giblješ. Verjetno so tebi primerni.
Jaz nobenega takega v živo ne poznam. Pa oba z ženo delava v manjših zasebnih družbah in je solidno.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Dovolj in boleče je bilo enkrat... Ne grem več k priivatniku če nima razčiščenih pojmov in dobrega poslovnega načrta. Znanj imam dovolj, nekatera so specialna in edina. Žal je to tudi drawback ker velike stranke nočejo delati s s.p.ji kar so tudi jasno povedale (da grem po svoje). Hočejo renomirano firmo z referencami.
Zato sem kjer sem... Čeprav nisem zadovoljen. Toda plača je 8 v mesecu, regres je, prispevki so plačani. Edino napredovanja ni bilo že 5 let.... Pa izzivov ni nekako več...
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Lahko zaključim trenutne zadeve in si vzamem leto ali dva časa za intenzivno "izobraževanja". Kaj mi svetujete? Katero smer? Kateri profil je tako iskan, da bom lahko ob predpostavki, da nimam dveh levih rok in da se naučim zadev, iztržil recimo 3k+ neto/mesečno za nek normalni delovni čas v sloveniji? Tujina mora biti postavka višja, ker drugače mi ni računice.

Eni pravijo, da je za 3K+ neto na mesec treba na tuje, da pri nas ni variante.
Seveda gre tudi pri nas:

- Če delaš v podjetju, ki je recimo med top 5 v državi po višini plač.
Sem spada nekaj računalniških in farmacevtskih podjetjij, praviloma lokalne podružnice multinacionalk.
Sodeč po javno dostopnih podatkih na netu so povprečne letne bruto plače v teh podjetjih od 60K do 85K EUR.

- Če imaš v podjetju uspešno zgodovino, si zanesljiv in zaupanja vreden strokovnjak in svoje naloge izpolnjuješ nadpovprečno dobro.

- Pomembno je, da delaš v oddelku, ki ga vodi močan manager, ki se zna postaviti za svojo ekipo.

- Dodatna prednost je, če delaš na mednarodni sceni in če te poznajo in čislajo tudi v državah z višjim BDP, standardom in HDI kot pri nas.
V tem primeru lažje dosežeš plačo, primerljivo s tujino, saj te sicer lahko firma hitro izgubi, če izrabiš pridobljene zveze in ustvarjen ugled ter odideš na bolj zelene pašnike.

Zgoraj napisano velja za tehnične strokovnjake.

Prodajne in managerske vode me niso nikoli zanimale, zato nikoli nisem razmišljal, kaj je potrebno za uspeh v teh poklicih.

Tudi jaz razmišljam o dodatnih izzivih.
In sem se odločil, da se bom v prostem času (ki ga ni na pretek) naučil programirat za iOS.
Samo kakšnega Maca še moram kupiti.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Eh, ni tako enostavno... Delam za sistemskega integratorja, po podatkih naj bi bil med najvoljšimi v državi. Smo v tuji lasti... Povprečna bruto plača je visoka, a je rezultat enormnih plač uprave in managementa ter prodajalcev. Inženerji se moramo zadovoljiti z drobižem. Kdo dejansko nosi denar ni potrebno razlagati... Žal je drugje še slabše... Mi smo se poslovili samo od slabih 5% letne plače in to prvič v krizi...
Je pa jasno da z 3 šoloobveznimi otroki ne moreš samo dvigniti riti in reč ko vas jebe, grem v tujino. Kdor to pravi, laže. Žal. Ali pa je egoist non plus ultra.
Osebno bi to zastavil drugače, a hebat ga korporacijska kultura ne dovoljuje izpadov na L4...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.090
2.188
113
v lokalni ostariji
eto vam znanje... pa izobrazba itd itd... itd... na koncu če niste manager ali pa dober prodajalec (kateri so čisto ok kader iz kakšnega fdv-ja važn da znajo prepričat folk) ste še vedno "sirotinje":)))

če hočeš it privat pa svojim duper super znanjem nimaš šans ker rabiš zadaj firmo z referencami!
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Za razliko od marsikoga se sam tega hudo zavedam.
Glede prodajalca si pa pihnil mimo da se kar kadi. Večina dobrih prodajalcev je prišla iz tehničnega dela saj ti samo zelo dobro poznavanje tega kar prodajaš (in seveda konkurence) omogoča uspeh. Še slabše pa je stanje takšno kakršno je v raznih BB, HN, Merkurjih in podobnih firmah... Kjer je bistvo da je poceni. Kaj prodaja pa je drugotnega pomena. Še huje se to vidi v manjših trgovinah s tekstilom in butikih kjer je edino merilo da je prodajalka poceni (študentka) in da je bjond. Potem je sama sebi namen, o stilu in prodaji nima pojma. Še manj zna svetovati...
Da pa ne boš pameten... Ti se prodajaš sam oz se ne prodajaš. Mogoče imaš izvesek, dvomim da reklamo v lokalnem oglasniku (mogoče se motim, a verjetno si mnenja da je BV, ker te lokalno vsi poznajo). Jaz zate še nisem slišal. Ko bi (teoretično) podelal vso lokalno srenjo bi tenko piskal... Ali bi se začel prodajati (tržiti) ali pa bi upal na ljudski glas. Potem bi se videla tvoja uspešnost... Ali bi mogoče najel FDVjevca? Ki bi bil sicer prepričljiv a ne bi imel pojma kaj in kako? V vsakem primeru bi tenko pisal, saj bi si znanje brez dokazljivih širših referenc lahko nekam zataknil...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.090
2.188
113
v lokalni ostariji
na žalost je tako, da ni toliko znanje pri prodji pomembno kot znanje prepričevanja... nažalost... itak imajo prodajniki tza seboj "strokovnjake" ki potem posel speljejo...

imam celo web stran, uproabljam google adwords, ampak načeloma največ posla dobim v lokalnem bifeju:)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Samo opombo bi dodal pod 'kapitalistično razmišljanje': dejansko je to, da nekoga plačaš slabo, antikapitalizem, saj s tem znižuješ porabo in na koncu kot podjetnik delaš škodo sebi (na dolgi rok). Seveda večina teh 'podjetnikov' ne razmišlja na dolgi rok.

Saj imajo drugje zaposleni dobre plače, bodo oni pri meni kupovali. Važno da meni "vse ostane".
Ah ja, kje sem bil z glavo 2006-7 ko sem zavedno kupoval v mercatorju...
bonk.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Vsi smo odvisni eden od drugega, vendar, če gremo čisto v detajle do konca, bo menedžer izvisel, saj se lahko u nulo zmeni, kaj pa kako, tudi stroje lahko kupi, vendar, če mu inženir ne bo skonstruiral izdelka in ga naredil, ne bo nič in bo menedžer "sirotinja", medtem pa bi se lahko teoretično inženir lahko sam zmenil z kupcem, kak izdelek potrebuje, ga skonstruiral in naredil. Seveda govorim na globalni ravni, da ne bo kdo rekel, da bi pa šli vsi menedžerji na Kitajsko; tam so tudi inženirji.