Harvey Norman resnica

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
aha

podpirate "lov na pjančke" lov na mestne dirkače je pa nezakonit? zakaj? podpiram radarje!če se kaznuje močno vsakega ki spije pirček preveč naj še tistega ki vozi10 preveč!

drugače pa kaj bi rad? to je kapitalizem! čimmanj plačat davečostane za okrast! dokler je 130.000 registrianih (in še ene toliko neregistriranuh/izbrisanih) iskalcev dela se lahko zlorablja!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne gre za mestne dirkače.
Sistem je tako zastavljen, da te slej ko prej dobi, razen če si v avtu nastaviš omejevalec na 50 km/h.

Takšni represivni ukrepi se preprosto prehudi.

Postaviš pa sicer radar tam, da povečaš varnost, ne pa da napolniš denarnico.

Sicer pa je zadeva mimo, smo občani sanirali nezakonito ravnanje in preplečili plenilski pohod.

Seveda je pa fajn g. otresat, dokler se to ne zgodi v tvojem mestu
smile-1.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Je tako

Ukinit minimalno plačo!!!

Končni rezultat bo, da bodo vsi imeli več dela in na koncu vsi boljše plače.

Socializem vedno prinese samo bedo.
Slovenija je ena redkih zahodnih držav, kjer de facto NI minimalne plače: v ZDA podjetnika z minimalno plačo buzerira hudobna federalna vlada, v Nemčiji komunistični sindikati - pri nas pa imaš vsaj tri instrumente, s katerimi se lahko 'podjetnik' ogne plačilu minimuma: avtorska pogodba, študentsko delo, s.p.-ji (pa seveda še staro dobro delo na črno, vračilo dela plače itd). Toliko o tem, da bo ukinitev minimalne plače (ki jo v takšni ali drugačni obliki poznajo vse zahodne države) prinsela blaginjo.
467716-post_slo.gif

Dodal bi samo še možnost, ko delavca preprosto sploh ni treba plačat in kljub temu mu borza redno vsake tri mesece dostavi pošiljko nove delovne sile, delavec pa ne more odklonit, ker izgubi status brezposelnega.
Toži praviloma nobeden več, ker ve da bo imel samo stroške, denarja pa kljub zmagi na sodišču, ne bo nikoli videl.
Vse to z vednostjo in podporo borze ter sindikatov.
po logiki BLABLAja bi morala bit v Sloveniji že pred leti prava mega eksplozija delovnih mest, je pa ravno obratno.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
snecer sej za une ki pirček spijejo pravijo da mu ni treba.. ampak ste pa veseli ko ga ujamoejo...

isto lahko dirkač pazi da vozi 50! pika! čist prou da so radarji!


8-8-8 urnik je z namoenom!ker produktivnost ni ravno an vrhuncu ko delajo ljudje po 12 ur brez dopustov itd.. .seveda se pa "direktorækom" zdi fino... ker so omejieni...
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Po moji logiki BLABLABLA vse plača točno na datum in pošteno skladno z dogovori.

Mutivariante mene ne zanimajo.

Če BLABLABLA nima sredstev in denarja ne najema delavcev in ne kupuje materiala.

Tako, da moja osebna morala je na dovolj visokem nivoju, da se razni pametnjakoviči lahko samo skrijete.

By the way. Moja firma ima AAA boniteto Bisnode.

PS Ostali, ki pa podbirate visoke minimalne plače in neplačevanje dogovorjenih obveznosti, pa kar iščite zatočišče v slovenskem pravnem NE-redu.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Tako, da moja osebna morala je na dovolj visokem nivoju, da se razni pametnjakoviči lahko samo skrijete.
Super lepo - morala mnogih podjetnikov pa ni.

Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:PS Ostali, ki pa podbirate visoke minimalne plače in neplačevanje dogovorjenih obveznosti, pa kar iščite zatočišče v slovenskem pravnem NE-redu.
A če podpiraš minimalno plačo obenem podpiraš tudi neplačevanje dogovorjenih obveznosti?
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ne gre za mestne dirkače.
Sistem je tako zastavljen, da te slej ko prej dobi, razen če si v avtu nastaviš omejevalec na 50 km/h.

Takšni represivni ukrepi se preprosto prehudi.

Postaviš pa sicer radar tam, da povečaš varnost, ne pa da napolniš denarnico.

Sicer pa je zadeva mimo, smo občani sanirali nezakonito ravnanje in preplečili plenilski pohod.

Seveda je pa fajn g. otresat, dokler se to ne zgodi v tvojem mestu
smile-1.gif

Sj radarji so v vsakem mestu....tud na podeželju
grims-1.gif
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Komentar na moj zadnji citat.

Seveda NE.

Sem namerno napisal protislovja skupaj. Ker se tako vsak sam prepozna kam spada in kaj podpira (z dejanji ne z besedami).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:mariborski radarji so klasičen primer uvajanja policijske države
Bili so potrebni radarji, da mariborčani ugotovijo, da so omejitve marsikje brezveze. Pametna raja. Sedaj so minirali radarje, policija pa še zmeraj štrafa po istih omejitvah. Pač po logiki: saj mene ne bodo dobili ali saj je policija dovolj pametna, da tam ne bodo merili. Treba je iti na DRSC in se tam "zmeniti", zakaj je kaka omejitev kje. So protestniki to storili
sprasujem se.gif

Sedaj je "akcija" prehodov čez železniško progo. To verjetno pomeni, da so zapravili nekaj 10.000 € za neko brošuro, ki je noben ne bo povohal (oziroma jo bodo otroci v šolah), nekaj 1.000 € za novinarske konference, dobili bodo nekaj kršiteljev, ki bodo plačali nekaj 100 € in dobili nekaj kazenskih točk. Še zmeraj je lahko policist odločil in koga samo opozoril. Meni bi se zdelo precej bolj normalno, če bi bil postavljen tehnični sistem, ki bi vsakemu kršitelju za tako hud prekršek kasiral 100 €. Zaradi mene lahko pridejo do takega sistema tudi tako, da ga izplačujejo iz kazni. Namen je večja varnost in s tem bi bil namen dosežen. S kaznijo vsakemu N-temu udeležencu se dela samo strah med ljudmi. Dobro, strah tudi vzgaja, ampak ni to to.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
iztržil recimo 3k+ neto/mesečno za nek normalni delovni čas v sloveniji?
Mislim da to dvoje ne bo šlo čez. Razen, če je zate normalni delovni čas 10+ ur na dan. Poleg tega se o takih postavkah pogovarjajo strokovnjaki s preverjenimi uspehi na karierni poti, ne pa ''izobraženi'' novinci.
No, seveda če si v pravih vodah ti pa zna kaj takega pasti tudi brez preverjenih uspehov. Ampak za taka mesta tudi izobraževanja ne rabiš.

Te res zanima? Ker ce te:

1) Najdi nekaj, kar te veseli, ker bodo ure v taki sluzbi mega-super dolge.
2) Postani (in se zavedaj, da bo trajalo par let) strokovnjak v tem - ce moras zato delati se en siht ob primarni sluzbi zastonj, potem pac tako je.
3) Pozabi na uradno solo - pridobi si izkusnje in naredi profesionalni certifikat iz tega kar te zanima. Ali dva.
4) Sprijazni se s tem, da bos delo moral iskati v tujini.
...
5) Ko bos dobil sluzbo se zavedaj, da bo naslednji velik korak (recimo skok med Razvijalec to Manager ali Manager to Direktor) izjemno tezak, razen ce ne bos imel ogromne srece.
6) Posci eno "uradno" solo, ki ti bo pri tem pomagala, in se "popoldansko" vpisi vanjo, da bos lahko, ko bo cas da se izbere naslednji "manadžer" lahko pomahal z uradnim listom papirja.

(Worked for me. Your mileage may vary.)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Po moji logiki BLABLABLA

By the way. Moja firma ima AAA boniteto Bisnode.

PS Ostali, ki pa podbirate visoke minimalne plače in neplačevanje dogovorjenih obveznosti, pa kar iščite zatočišče v slovenskem pravnem NE-redu.

By the way...sicer ne vem kjer paket imas
smile-1.gif
Ampak ce ti to omogoca ti je jasno da vas je takih mogoce za prste obeh rok v celi SLO...

Vse ostalo je pa ena velika zalost kar se privatnikov tice...

In zato ti pravim da taka minimalna placa kot jo zagovarjate nekateri tu...pri nas ni mogoca!!!
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Pa da zastavim eno malce hipotetično vprašanje. Po drugi strani pa niti ni toliko hipotetično. Recimo da sem zadnjih 15 let delal po dve službi (redna v ITju in popoldanska v klimatizaciji) in da sem do neke mere naveličan obstoječe zgodbe. Problem nastane, ker ob vsem tem delu ni bilo časa vlagati "v sebe" in se dodatno izobraževati. Samo tisto kar je nujno, na zalogo pa bolj malo. Saj denarni prihodki pod črto sploh niso slabi, pa vseeno. Rad bi nov izziv.

Lahko zaključim trenutne zadeve in si vzamem leto ali dva časa za intenzivno "izobraževanja". Kaj mi svetujete? Katero smer? Kateri profil je tako iskan, da bom lahko ob predpostavki, da nimam dveh levih rok in da se naučim zadev, iztržil recimo 3k+ neto/mesečno za nek normalni delovni čas v sloveniji? Tujina mora biti postavka višja, ker drugače mi ni računice.

Sem spoznal Nemca, mulo cca. 27 let. Dokončal rač. faks, ampak biznismen po duši totalno.

Pol leta doma, pol leta potuje naokoli, trenutno se uči kajtat v Cape Townu.

Je rekel: delo vsak dan ni to to. V 4 letih mu je uspelo nardit top servis online (rent a car posrednistvo), sediva na kufetu in mi kaže, kako mu denar leti notri
smile-1.gif
. Seveda se pri 4-5k na mesec ne bo ustavil, ampak v miru testira nove projekte, nekateri uspejo, nekateri ne.

Če imaš finance, jih investiraj v posel, ki ti bo nosil denar, ko spiš
smile-1.gif
.

Drugače pa .. bodi iskren sam s sabo.. in naredi to, kar hočeš... da ne boš prestar :).

LP,
PIC
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.339
975
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Pa da zastavim eno malce hipotetično vprašanje. Po drugi strani pa niti ni toliko hipotetično. Recimo da sem zadnjih 15 let delal po dve službi (redna v ITju in popoldanska v klimatizaciji) in da sem do neke mere naveličan obstoječe zgodbe. Problem nastane, ker ob vsem tem delu ni bilo časa vlagati "v sebe" in se dodatno izobraževati. Samo tisto kar je nujno, na zalogo pa bolj malo. Saj denarni prihodki pod črto sploh niso slabi, pa vseeno. Rad bi nov izziv.

Lahko zaključim trenutne zadeve in si vzamem leto ali dva časa za intenzivno "izobraževanja". Kaj mi svetujete? Katero smer? Kateri profil je tako iskan, da bom lahko ob predpostavki, da nimam dveh levih rok in da se naučim zadev, iztržil recimo 3k+ neto/mesečno za nek normalni delovni čas v sloveniji? Tujina mora biti postavka višja, ker drugače mi ni računice.

Sem spoznal Nemca, mulo cca. 27 let. Dokončal rač. faks, ampak biznismen po duši totalno.

Pol leta doma, pol leta potuje naokoli, trenutno se uči kajtat v Cape Townu.

Je rekel: delo vsak dan ni to to. V 4 letih mu je uspelo nardit top servis online (rent a car posrednistvo), sediva na kufetu in mi kaže, kako mu denar leti notri
smile-1.gif
. Seveda se pri 4-5k na mesec ne bo ustavil, ampak v miru testira nove projekte, nekateri uspejo, nekateri ne.

Če imaš finance, jih investiraj v posel, ki ti bo nosil denar, ko spiš
smile-1.gif
.

Drugače pa .. bodi iskren sam s sabo.. in naredi to, kar hočeš... da ne boš prestar :).

LP,
PIC

Tole kar si napisal je tisto pravo. Tudi tebi kolikor vem kar solidno uspeva tole kombiniranje in delo od "daleč"
smile-1.gif


Pri sebi vidim, da nimam težave mesečno zaslužiti za nekatere tukaj nepredstavljivo visok znesek, če se vam kar naenkrat zdi placa 2000€ neto dosegljiva samo zdravnikom in redkim izbrancem. "Problem" nastane da je moj prihodek odvisen od moje prisotnosti.
NE znam zasluziti pasivno. Z delom (precej njega) se je kupilo stanovanje, kreditov ni, nekaj "drobiža je na računu. Ampak kot si rekel. Kmalu bom prestar da bi "naredil tisto zase. Za dušo." Pa me direktno ne omejujejo finance. Problem nastane, ker takoj ko me ni tukaj, ni prihodka. Še večji pa, da če se vrnem cez pol leta tudi tega dela ne morem enostavno nadaljevati.

V bistvu ne iščem zaposlitve/posla ki bi mi prinesel več denarja. Ampak nekaj, kar mi bo omogočilo več prostega časa. Predvsem pa da me ne bo vezalo na lokacijo. Ni problem delati, ampak nekaj kar lahko naredim "od daleč"
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.335
9.068
113
Ja to ne bo šlo. Sprijazni se. Mislim gre, valjda..ampak ljudje ki se o tem vprašujejo in vprašujejo druge kako bi to in ono naredili, so že vštartu v riti. Tako da delaj raje kaj dobro znaš in tam potegni maksimum.
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.339
975
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Ja to ne bo šlo. Sprijazni se. Mislim gre, valjda..ampak ljudje ki se o tem vprašujejo in vprašujejo druge kako bi to in ono naredili, so že vštartu v riti. Tako da delaj raje kaj dobro znaš in tam potegni maksimum.

Veš zakaj sprašujem? Ker je bilo zgoraj VELIKOKRAT napisano za "prodajalce": Vlagaj v znanje, izobražuj se,... če boš konstantno vlagaj v znanje potem boš lahko zlezel višje po lestvici in boš imel boljšo plačo kot povprečneži.

In evo moje vprašanje je kaj in v kateri smeri se naj (jaz ali kdorkoli drugi) izobražuje, da bi imel boljo plačo od povprečja. IN takoj v naslednjem odgovoru sem dobil nekaj v stilu 2.000€ neto/mesečno je nedosegljivo, ne bo šlo in podobno. Ja hudiča a naj se izobražujem cele dneve, vlagam ves višek denarja v to, da bom čez 2 leti imel 100€ višjo plačo? ali imam 700€ ali 800 mi ne bo predstavljalo bistvene razlike.

Je pa res, če nič ne migaš v smeri izobraževanja (pa kakršnega koli že) samo padaš.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Kot je rekel sajkek, ti nasveti so bullshit. Povsem možno je, da se bo nek model pri 40 naučil programirati in bo nato postal milijonar. Zagotovo pa je tudi, da 99,9999 odstotkov 40-letnikov, ki se bodo naučili programirati, s tem ne bodo zaslužili niti enega centa.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Kdo pa pravi, da se mora naučit programirat?

Če se FIKSNO odločiš, da hočeš iti v posel, kjer ti ne bo treba vsak dan delat 10 ur, potem imaš več možnosti za uresničitev tega, kot če na to niti ne pomisliš, ane? Nisem pa rekel, da je enostavno, kajne.

Igi: ja, delo od "daleč" gre, ampak ko se za 1 teden odločim, da ne bom delal, tisti čas kurim prihranke, ane. Tako da sem samo "napol"na pravi poti
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 
Nazadnje urejeno: