Giant trance 2

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Tale kolo mi je padel v oko in sedaj se vozi po mojih sivih celicah. Moj Scott voltage je nekak naredil kar je naredil. Sem bil zadovoljen z njim samo pri spustih ni hotel sodelovati kot bi hotel. Mislim, da je predvsem premalo hoda bilo spredaj. Če se ne motim je 100 mm. No, kaj pravite na trance 2? Predvsem me zanima, kako je z njim kaj v klanec se vozit? Premaga kako strmino? Za primerjavo, kako bi se peljal na Brunk ali pa Lisco. Brunk je bolj pokončen.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Tale kolo mi je padel v oko in sedaj se vozi po mojih sivih celicah. Moj Scott voltage je nekak naredil kar je naredil. Sem bil zadovoljen z njim samo pri spustih ni hotel sodelovati kot bi hotel. Mislim, da je predvsem premalo hoda bilo spredaj. Če se ne motim je 100 mm. No, kaj pravite na trance 2? Predvsem me zanima, kako je z njim kaj v klanec se vozit? Premaga kako strmino? Za primerjavo, kako bi se peljal na Brunk ali pa Lisco. Brunk je bolj pokončen.

Imam trance 4 z rockshox monarch debonair zadaj, in kolo se pelje zelo solidno v hrib (menjava zadnjega amortizerja je bila prav zato, ker se serijski ne zaklene - sprednji se) v dolino pa je odlicen, ce ne zahtevas od njega, da se obnasa kot downhill kolo. Ceprav je moj tudi ze obiskal bike park v Kranjski gori in se zadovoljivo izkazal.

PS: Verjetno se bo kolo prodajalo ce te zanima ZS
smile-1.gif
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Poleg vsega pa so trance-i po mojem mnenju en lepsih Full suspension modelov koles.

 
Nazadnje urejeno:

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Lep je za popyzidit
grin1.gif
. Če bom kupoval, bom trance 2 vzel. Za spuste sem sigurn, da bo pravi. Za v klanec me predvsem zanima, da ga ne dviguje preveč. Voltage je bil kr na meji, da se je strmine premagovalo.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Kaj pa vem. Kolikor sem pogledal na hitr mi ne odgovarja hod prvih vilic, 29 colke in če sem prov videl je dražji.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
jaz ima anthem2, 27.5 col
nov v akciji je bil 1400

sem res zadovoljen. res pa da nisem kakšen hud spustaš, tako da meni je vrh glave. imam pa rad razgiban teren...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
lahko brez skrbi kupiš tranca. Boš ti tisti ki bo prej nehal na vzponih al pa boš ti tisti ki nebo mel dovolj jajc na spustih. Kolo ti nebo ovira.
Tranca tudi v EWC vidiš ob boku z reignom. Ker ne zgubijo tolko na spustih kolko lažje pridejo na štarte.
Gori govoriš o voltagu in 100mm hoda. Tu nekaj ne štima. Voltage je FR bajk
Drugače so pa tranci 27.5 zelo podobne geometrije kot so bili stari reigni. Če daješ več povdarka na vzpone, oziroma če je vzpon tista zadeva ki ti je bolj interesantna vzami anthema.
Res, da še nisem prišel do vzpona kjer bi me dvigovalo, ampak ni pa to raketa. Mam pa spredaj DPA revelation 120-150.
Je pa to že moj drug trance tako da sem pristranski.... priznam :D
Aja ko kupiš daj takoj gor krajšo fajso in širšo bilanco.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Voltage zy, najnižji rang. Za potepanje po gozdovih in kolovozih je bil dober. Zaenkrat sem za tranca. Če pa ima kolo malo več fore, kot si upam pa tut ne vidim problema, ker kdaj nabašeš na5 kak kamen, ki ti solze prpelje na učke in upaš, da je sam guma šla. Al pa kak skok, ki ti v hlače skor narine.....
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Mene pa zanima, a je Trance primeren tudi za občasno daljšo asfaltno turo (100+ km)? Vem, da so prenosi bogi, ampak nimam ne financ, še manj pa prostora za dodatne bicikle.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Več ali manj lahko to prevoziš z vsakim kolesom ampak za kakšno ceno
smile-1.gif
Kot si že sam povedal - prenosi, geometrija, gume niso za takšno kilometrino. Vzami v zakup da bi se dosti dosti bolj matral za vse skupaj. Če ni druge opcije si probaj sposoditi kolo za daljšo kilometrino. Sam sem sicer tudi na tesno s prostorom ampak sem nabavil 2 kolesa ker druge pametne rešitve nisem našel.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Cela umetnost že dobit karkol MTB da je 3x10 al pa 3x11.....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Mene pa zanima, a je Trance primeren tudi za občasno daljšo asfaltno turo (100+ km)? Vem, da so prenosi bogi, ampak nimam ne financ, še manj pa prostora za dodatne bicikle.

pri 2x10 goniš ko budala in pelje 29-30kmh.
Tak, a če se ti ne mudi komot prevožiš 100km. Samo vprašanje če ti prej ne zmanjka dneva hehe.
se pa pozna če daš recimo schwalbe kojak ali kaj podobnega. To mam jaz še na enih wheelsetih za kake hitri asvaltne vzpone in se kr pozna na cajtu. Da bi pa šel po ravnini si pa ne predstavlam.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Voltage zy, najnižji rang. Za potepanje po gozdovih in kolovozih je bil dober. Zaenkrat sem za tranca. Če pa ima kolo malo več fore, kot si upam pa tut ne vidim problema, ker kdaj nabašeš na5 kak kamen, ki ti solze prpelje na učke in upaš, da je sam guma šla. Al pa kak skok, ki ti v hlače skor narine.....

aja yz si mel. torej res najbolj osnovnega trdaka, pač pecikl za po mestu.. Verjemi, da ni bil (samo) hod problem. To je tudi v bistvu največja napaka kaj folk dela ki misli uu xxx hoda ma to rabim. Na koncu se pa fura 2x preveč bajka za svoje potrebe. Z kvalitetnimi 100m hoda lahko prevoziš svašta. Z ******* 130mm vilco pa še z robnika dol težko zapelješ. Konec koncev imaš tudi AM trdake ki zdržijo svašta pa majo samo spredaj vzmetenje.

odloči se na podlagi tega kaj ti je bolj pomembno. Več zabave navzdol in počasneje gor potem trance AM in izi enduro uporaba. Ali pa hitreje in lažje gor in malce počasneje dol potem anthem pač bolj XC uporaba. Æe smo že pri Giantu.
In ne razmišlaj če ma kolo malo več fore ne vidiš problema. V tem primeru pol najbolje kr Reigna vzet. Bo še najbol ziher. Najprej si razjasni kake terene misliš vozit, kolko visoki dropi bojo itd in na podlagi tega izberi pecikl s primerno geometrijo.

To, da pa na kamen nabašeš se pa čimprej navadi teren naprej opazovat in uporabljat noge in roke za vzmetenje. pa bo dosti majn defektov. ker 140mm samo po sebi te nebo rešlo snakebita in zvite felne.

aja pa k nakupu še kr prištej 250€ zraven za potopno sedežno oporo.

Recimo kaj je zmogel stari trance z 120mm hoda

http://fcdn.mtbr.com/attachmen...-kurt-sorge.jpg
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Trenutno imam Rebela in mi je čisto ok allaround bicikl, grem z njim v službo (12 km) in v gmajno in v 1500 m klance in na 100+ km dolge asfaltne ture, vse s kramparicami. Si pa želim boljšega vzmetenja in na splošno boljšega obnašanja na zrukanih terenih, pa vseeno eno kolo za vse zgoraj. Če bom rabil za 120 km asfalta eno uro dlje kot sedaj, pa naj bo tako, samo da je res samo toliko.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Zadeva se razlikuje tudi v geomertriji, ker je kolo drugače "podrt" in je težko primerjat ker je že občutek npr. na nekem treking,fitnes in npr. endurotu čisto drugačen. Ker za traile in kakšen bolj adrenalinski pa hkrati nadzorovan spust pač rabiš full suspension kolo, je pa marsikdo tud že s hardtrailom bolj na hard spustil. Sam sem nabavil specialized comp-a, sicer rabljenega pa se da nekak čez pridt za neko vsaj zame še sprejemljivo ceno. Z njim pa več kot 10km po ravnini v eno smer ne delam, pa še to da pač prilezem do vzpona in se gre bolj na easy v primerjavi s trekingom ki ga ima, da se ne uničim že pred vzponom. Najbolje je da ga rentaš kje splomladi za en dan in naredi ornk turo pa boš vidu če ti bo en bike ustrezal za vse.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Mene pa zanima, a je Trance primeren tudi za občasno daljšo asfaltno turo (100+ km)? Vem, da so prenosi bogi, ampak nimam ne financ, še manj pa prostora za dodatne bicikle.

Sicer nimam Trance-a, ampak dost podobno stvar - Remedy-ja.

Sem že sprobal zame kar dolgo turo (ene 90 km) po asvaltu/ dobrem makadamu. Kolegi so imeli trekinge.
Grem še enkrat kadarkoli. Je pa res, da sem bil na koncu dneva malo bolj zdelan kot kolegi. Ampak se ne sekiram, saj grem na kolo da se zdivjam in ne da nabiram km.

Po ravnem in v dolino itak nimaš šans, ker ti kljub kramparcam zmanjka prestav.

Glede polnovzmetenega pa: na naših cestah včasih kar prav pride
grin1.gif


Na kratko: če ti niso povprečne hitrosti pomembne in je asfalt/dober makadam le občasno: go for it!
zmaga.gif


Jaz ne grem več na hard-taila.