Sicilija maj 2014

shift

Guru
20. jul 2007
9.718
2.011
113
za šankom
No že dolgo sva se odpravljala na Sicilijo in konec maja končno našla čas za obisk tega prelepega otoka, ki ga krasijo predvsem prijazni ljudje, ja prav ste prebrali Italijani na jugu so precej bolj prijazni od severnih rojakov, poleg prijaznosti ta otok krasi predvsem še dobra hrana, ma kaj dobra, odlična ter vino in seveda pestra zgodovina ter sama narava otoka. Prvo sva mislila oditi z avtom ali trajektom ampak ko vidiš da let iz trsta do trapanija in obratno stane 60€ je zadeva seveda jasna.Let traja približno uro in pol.
Na letališču sva prevzela avto pri europcaru in dobila popolnoma novega fiat 500
zmaga.gif
. In tako se je najin potep po otoku začel.

untitled.jpg



lokacije sva menjavala na 2 dni.Prvi postanek je bil Trapani.Apartma sva pa rezervirala tukaj

http://www.booking.com/hotel/i...6418e7ef;dcid=2

Naslednji postanek je bil Realmonte oziroma Lido roso zaliv.

http://www.booking.com/hotel/i...6418e7ef;dcid=2

Nato je sledil premik v Mascali ki je bil na začetku 20 stoletja skoraj povsem uničen zaradi izbruha Etne.

http://www.booking.com/hotel/it/le-case-di-seba.sl.html?sid=0f86aea25897fad537c6c2916418e7ef;dcid=2

Zadnjo noč sva preživela 5km stran od letališča saj sva imela povratni let ob 6.30
bonk.gif


http://www.booking.com/hotel/it/bagliolocoforte.sl.html?sid=0f86aea25897fad537c6c2916418e7ef;dcid=2


Z vsemi nastanitvami sva bila zelo zadovoljna,vsi lastniki pripravljeni pomagati in svetovati,pokličejo in se dogovorijo namesto tebe ker Italijani pa angleščina je
uf-1.gif


Iz mesta Trapani ki je zelo podoben našemu Piranu le večji se z gondolo odpraviš v Erice.Vožnja traja 10min da prideš na višino1050m.Med tem imaš lep poglednaTrapani























San vito lo capo ima prelepo dolgo peščeno plažo ki pa je bila že sedaj kar polna,kako je v avgustu si ne upam niti pomisliti











Sledil je še ogled Scopela ,Castelmare del Golfa in Segeste





tu so snemali kar precej filmov,med njimi tudi oceans 12,gre za bivšo tunarno













Pot sva iz Trapanija nadaljevala proti Agrigentu in dolini templjev





















scala dei turchi v bližini apartmaja v Lido roso











tu so naju domačini ko sva šla na večerni sprehod po plaži prijazno povabili v svojo družbo,kjer so pekli sardele na žaru ter pili vino,tako da se je sprehod kar precej zavlekel
wink-1.gif


sledil je premik v Mascali in spotoma ogled Enne



Taormina je velja za nekako najbol high mesto na Siciliji,Hotelska namestitev stane v centru lahko tudi preko 1000€ na noč,v centru je promet strogo prepovedan zaradi izjemno visokih kazni.Sem pa tja se pripelje mimo kak Ferrari ali Lambo ker mu očitno ni problem plačati.Že samo parkiranje stane 5€ na uro.Vsekakor se mesto splača pogledati in da najde se tudi lokal z povsem normalnimi cenami.









najožja ulica Vicollo Street
grin1.gif



tu sem šele po slikanju videl da ima tip znak prepovedano slikanje,vendar sem stopil v antikvariat in mi je dovolil obdržati sliko


isola bella






Naslednji dan sva se odpravila na etno.Z avtom prideš do 1900m nato z gondolo na 2400m in nato z 4x4 na 2950m,nato se peš dvigneš do enega izmed 4ih glavnih kraterjev na 3200m seveda v spremstvu vulkanologa.Etna je seveda še vedno zelo aktiven vulkan in letno jih umre cca 10,ker sami lezejo po hribu.Potrebno se je tudi zavedati da vseh izbruhov nemorejo napovedati in do le tega lahko pride tudi med obiskom hriba.Na najvišji točki je bilo -1 in pihalo je ko ku.rba,vidiš pa ljudi v papučah in kratkih hlačah,zmagala je američanka v petkah
aplauz.gif
,kljub temu da si lahko za 8€ sposodiš bundo,kapo,čevlje in nogavice.
Je pa kar napor praktično iz 0m nadmorske višine priti na 3200m in iz 30 stopinj na -1.Etna je must see če si na Siciliji.Ogledali smo si krater ki je v ugašanju,v bistvu se samo še kadi iz njega.Zadnji izbruh kije naredil krater visok 200m je bil marca letos.Tla okoli kraterja so še vedno prijetno topla,tako na uč bi rekel okoli 30 stopinj.



























En teden je definitivno premalo za ogled celotnega otoka.Tako da nama je ostalo še za kak teden dela najbrž prihodnje leto.
Cenovno je Sicilija zelo ugodna,če ostaneš na normalni ravni.Pizze so od 5€ naprej in so tipično italijanske.odlične,obložene in ne tako velike kot pri nas,sam nisem ljubitelj testenin ampak take kot jih jedo oni so
zmaga.gif
,porcija testenin je od 6€ naprej in to taka da jo komaj poješ,morska hrana je smešno poceni porcija tune na žaru je 12€ (300g),a se samo meni zdi da pri nas ob obali in na hrvaškem ribe prodajajo kot suho zlato.Vsaka znamenitost ima vstopnino.Včasih simbolično,včasih malce višjo ampak 10€ ne presega noben ogled.Najdražji je ogled vrha Etne 60€,ampak je stvar vredna vsakega €.Naslednji vulkan ki si ga bova ogledala je Stromboli, zadeva je res fascinantna in občutek imaš da si na drugem planetu.Cene v trgovini zelo podobne našim,zelenjava je precej cenejša prav tako sir in pršut.Edina dražja stvar je bencin ki je od 1,67-1,81€.V glavnem niti ene slabe izkušnje nisva imela na tem tripu.Malo so me prestrašili komentarji na forumih glede vožnje ampak če znaš voziti po Sloveniji znaš povsod ker niso nič manjši kreteni kot mi.

Aja pa še nekaj v Trst sva se odpravila z GOoptijem.Čas odhoda je bil 5.30 izpred glavne busne LJ. na koncu je kombi po večih klicih prišel 6.30 in sva tako za las ujela letalo.Pusti slab občutek čeprav so našli nadomestnega šoferja ki se je opravičeval pa čeprav ni bil nič kriv.Lahko pa bi 8 ljudi ostalo doma namesto da bi odšli na dopust.

Letalske karte 120€ za oba,avto fiat 500 europcar za 7 dni 111€+22€ zavarovanje odbitne franšize,apartmaji 350€,večerja zunaj od 25-35€,pizze od 5-8€,pivo 3€.Goopti 40€ za oba povratno.Na koncu total znesek je bil 1300€ kar se mi ne zdi veliko,še posebej zato ker nisva nič ekstra gledala na to da si kaj ne bi privoščila.Sam sem imel v planu okoli 1800€.

Če je kako vprašanje z veseljem odgovorim
pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Daj še kakšne fotke od hrane gor da vidim kako izgleda če si slučajno poslikal
smile-1.gif