prijateljeva zaljubljenost

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
torej, že nekaj časa me muči tale zadeva, pa še sama ne vem, kaj narest. zgodba je sicer malo zapletena, ampak jo bom probala čim bolje opisat.

šest let nazaj sem na morju spoznala eno družbo, s kero sem se ful zaštekala in druženje po tem, ko smo prišli nazaj domov, je pripeljalo do tega, da sva z enim tipom iz te družbe postala par, s katerim sva bila skupaj še nadaljnja tri leta in pol. v tej družbi je bil pa tudi en drug tip (recimo, da mu je ime janko), s katerim sva imela predvsem na začetku precejšnje probleme, ker se je vedno spravljal name s kakšnimi bednimi forami. ker ga na začetku še nisem dobro poznala, družili smo se pa precej, mi je šlo to seveda na živce in moja reakcija je bila, da sem bila do njega odrezava, kmalu sem spoznala njegove šibke točke in sem ga zaj**** nazaj. mojemu tipu to seveda ni bilo všeč, saj je vedel, da se janko samo dela jakega in da se ga da s pravimi besedami pomiriti kot kužka. ko sem to ugotovila tudi sama, se je najin odnos z jankotom precej izboljšal in z leti sva postala prava prijatelja. še posebno, ko je zveza z mojim tipom šla proti koncu, saj sva sčasoma ugotovila, da sva si precej podobna. z njim se nisem družila zato, da bi mu jokcala glede tipa, ampak sva enostavno imela nekatere skupne interese oz. zadeve, ki sva jih počela skupaj. sicer se mi je že medtem, ko sem bila z njegovim prijateljem, včasih zdelo, da nekaj čuti do mene, a on je to, ko sem ga povprašala o tem, vedno zanikal.

mene janko ni nikoli privlačil ali kaj podobnega in nikoli nisem dajala nobenih znakov, da mi je všeč-ne prej ne kasneje. še več, kaj kmalu po koncu zveze s tipom sem spoznala enega drugega tipa, s katerim sva bila skupaj, kar sem povedala tudi janku. o tem, kdo mi je všeč, mu nikoli nisem tajila, zato mi je bilo nekako logično, da ne bo mislil, da mi je on všeč oz. da se bo nekako sprijaznil s tem. nekaj časa se je sicer res zdelo, da je ta zadeva pošlihtana in da bova res lahko le prijatelja.

nedolgo za tem pa sem opazila, da jankotova čustva niso zgolj prijateljska, kar mi je tudi priznal, a sem mu rekla, da mi je on kul kot prijatelj, a da me pač nikoli ni niti malo privlačil in da močno dvomim oz. sem prepričana v to, da me tudi v prihodnosti ne bo privlačil. on je bil sicer malo razočaran, a je rekel, da bo probal sfurat zadevo, saj me ni hotel izgubiti še kot prijateljico.
in nekaj časa je bilo kolikor toliko v redu-skupaj sva šla žurat, hodila na kavice, si zaupala zadeve...vmes sem mela jst še ene par tipov, kar je vedel tudi on, zaradi česar sem sklepala, da, tudi če je bil zaljubljen vame, da se bo končno tudi odljubil. vmes sem mu večkrat tudi rekla, da če ne more tega sfurat, naj mi pove in se pač ne bova družila-meni bi bilo sicer bed izgubiti tako dobrega prijatelja, a če ne gre dugače, pač ne gre. sama vem, da če bi bila na njegovem mestu, ne bi več mogla peljat prijateljstva naprej, a on je vztrajno zatrjeval, da tega noče storiti.

vmes je imel tudi on kakšno punco, a le za kratek čas, saj je šlo očitno le za izhod v sili. z dvema je prenehal le zaradi tega, ker je nespametno preveč govoril o meni, zaradi česar sta se punci počutili preveč ogroženi, čeprav me sploh nista spoznali. verjamem, da jima v resnici sploh ni dal priložnosti, saj si je v glavi naredil pravzaprav nek mit o moji idealnosti, ki ga verjetno še dolgo nobena ne bo premagala. in bolj, kot sva se pogovarjala o tem in bolj kot sem mu zatrjevala, da še zdaleč nisem tako idealna kot si on zamišlja, bolj očitno je postajalo, da se je tudi on sam prepričal v to, da ni zaljubljen vame, čeprav njegova dejanja kažejo v drugo smer.

sama sem se v tem času - od konca zveze z njegovim prijateljem je minilo že več kot dve leti- kar nekako navadila, da je zaljubljen vame in se na to pravzaprav pri najinem druženju niti ne spomnim. še več-prav čudno bi se mi zdelo, če ne bi bil več zaljubljen. a vse bolj opažam, da mu ravno moja prisotnost v njegovem življenju preprečuje, da bi tudi sam zafural kako normalno zvezo, saj se mi zdi, da podzavestno za partnerke izbira take punce, ki že v štartu nimajo šanse, zato je vsake zveze po nekaj tednih ali še prej konec. pomagala ni tudi moja odsotnost letošnjo zimo, ko sem bila tri mesece na potovanju in se praktično nisva slišala oz. samo po mejlih, pa še to bolj malo.

in zdaj sem v prav nehvaležnem položaju-vse kaže na to, da bom morala to prijateljstvo vsaj za nekaj časa prekinit, saj nočem biti jaz tisti faktor, ki mu preprečuje zafurat neko normalno zvezo. to sem mu tudi že večkrat povedala-da če bom videla,da tega ne more sfurat, prisiljena prekinit najino druženje ne glede na to, kako fino se imava in razumeva.
sama sem že samo idejo o tem nekako že nekaj časa odrivala na stran, saj bi mi bilo res žal izgubiti tako dobrega prijatelja, a po pogovoru z drugimi prijatelji, ki poznajo tako mene kot njega, tega kar nekako ne morem več ignorirati tako, kot do zdaj.

vem, da njemu pomenim ogromno in da sem ena redkih oseb, če ne celo edina, ki ga tudi v najtežjih trenutkih lahko spravim v dobro voljo. ravno tako mislim, da če ga zdaj vprašam, če je še vedno zaljubljen vame, bo to zanikal oz. bi rekel, da me kljub temu noče izgubiti kot prijateljice. in ravno zaradi teh razlogov se bojim, kaj bo, če res naredim najbolj skrajno potezo-da ga enostavno odrežem iz svojega življenja.


kaj mislite? mi res preostane samo to ali obstaja še kakšna druga možnost?
confused-1.gif
 

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
Vsekakor prekini. Mislim, da mu boš tako naredila najboljšo uslugo, pa čeprav ti ne bo lahko. Kakor koli pogledaš na stvar je to edina rešitev.
 

Qmi

Fizikalc
22. jul 2007
1.056
1
38
41
Ljubljana
Sem bil par let nazaj v podobni situaciji kot ta Janko...
Sej se sliši grdo, ampak mogoče je bila najboljša stvar za oba, da sva prekinila stike
smirk-1.gif
Pa čeprav sem takrat izgubil najboljšo prijateljico. Se mi zdi, da sem lažje prebolel to, kot pa da bi še naprej poslušal kakšne probleme ima s tipom in bi me to še naprej žrlo z dneva v dan
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Po tem tvojem postu mam mišlenje da mu ti nikoli v teh 6 letih nisi dala nič drugega kot svoje prijateljstvo, pa čeprav si slutila da je brezupno zaljubljen v tebe. Zdej po tolkih letih bi pa rada mešala drek ki je glih nehal smrdet, zakaj ? Nimaš nobenega pametnejšega dela, al se ti ga je spet mal zaluštal J*ebat v glavo ?

Sama si rekla da se 3 mesece nista slišala, ali ti to ne pove da on zastopi da imaš ti in on vsak svoje življenje, vsake tolk cajta bi te rad slišu ker še veeno čuti nekaj do tebe. Zdej bi mu rada pa še to vzela kar ma, to prijateljstvo ki mu vsakič ko se počuti slabo ko mu gre vse narobe in ko so vsi proti njemu, utrne nek žarek upanja da mogoče pa ni tko slab človek če ima takšno prijateljico kot ti.

jst ne zastopim vas žensk, vam ni važno al mate dobra al slaba čustva in občutke, važno je da jih imate. Da se vam neki dogaja, kar pretresa vaša čustva, zato so z vami sami šokovi. Neki nardite podzavestno, sam za to da bi se vam kaj dogajal, čez 5 min pa dobite druge občutke in se jokate, mečete medvedke v zid in ste nasploh slabe volje.


Ostane ti možnost ja, da ga pokličeš in povabiš na kofe, se smeješ z njim, jočeš z njim in mu na splošno stojiš ob strani. Sej tak ve da ga maš sam rada in da ga ne ljubiš....sam včasih mu to lahka tut poveš.

kar se pa tiče tega da nobeni punci ne pusti blizu, je lahka pa veliko dejavnikov, mogoče pa nisi ti tista zaradi katere si on ne more dobit druge punce. Lahka da se ne zna pogovarjat z drugim spolom, lahka da ni glih prijazn in lep...nikol se ne ve, mogoče pa še ni spoznal taprave, poznam ljudi ki so stari 35 let pa še zdej niso našl svoje ljubezni. Poznam pa tudi ljudi ki so pri 28 letih spoznali ljubezen svojega živenja in se jim je življenej obrnilo na glavo v 1 letu.
Če bo hotel, se bo že odstranil...če tep ne bo več pasala njegova družba se boš že odstranla.

Ne preveč povezovat njegovo življenje z svojim, saj sta samo prijatelja!





Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Jebene babe.
Se podpišem!
aplauz.gif
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
Citat:
ali ti to ne pove da on zastopi da imaš ti in on vsak svoje življenje,

no, itak,da imava vsak svoje življenje (mogoče jaz celo v določeni meri bolj kot on), ampak se pa sicer kar precej vidiva (približno enkrat na teden, ker nisva iz istega kraja) in slišiva (vsakih nekaj dni).

Citat:
Sej tak ve da ga maš sam rada in da ga ne ljubiš....sam včasih mu to lahka tut poveš.

verjemi mi, da je on to, da ga ne ljubim, slišal še prevečkrat... sva nasplošno precej odkrita en do drugega in nama tudi ta tema ni tabu, pa čeprav je neprijetna. problem je v tem, da on misli, da me je že prebolel, a, kot sem napisala, njegova dejanja kažejo v drugo smer.

Citat:
lahka da ni glih prijazn in lep

je ena bolj prijaznih oseb, ki jih poznam, komunikativen, nima težav z navezovanjem stikov...sicer ni ravno lepotec (vsaj za moj okus ne), a je čist ok videza...jaz ga sicer že čist predolgo poznam, da bi lahko čist objektivno sodila, a glede na to, da je nekaj punc pa le imel, sklepam, da ni ravno grd.


da bi se on sam odstranil, dvomim. če se ni odstranil takrat, ko mu je bilo najtežje, se tudi zdaj ne bo.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
jankotove tezave so mi nekako znane... najbolje da ga pocasi odrezes, ne vabis vec v svojo druzbo itd, da se povsem ohladi itd. kruto a druga ne pomaga. In tip si sam tudi ne more ravno pomagat. Tako da je dosti vec na tebi. Zelo enostavno v bistvu.

Me pa bega nekaj drugega, vse ti je kul sam lep ni. zakaj se sploh druzis z njim. Jaz se s puncami, ki mi niso vsec pa da so one zatreskane vame, enostavno ne druzim na tako pristno tesnem nivoju, oziroma se z njimi sploh ne druzim. Ker vem, da jim ni lahko in tudi meni ni to vsec. Zenske lahko ocitno to enostavno furate. Vačsih se očitno malo vprašate, ampak pri tem tudi ostane.. Zdej ze poznam par primerov . svašta.
 

punchara

Pripravnik
20. jul 2007
55
0
6
Ker sta tako odkrita drug do drugega, on itak ve da te pač ne bo nikoli imel za kaj več kot prijateljico in po vsej verjetnosti se je s tem dejstvom tudi že sprijaznil. Verjetno težko ampak mu je bilo pa dosti bolj jasno da je temu res tako, ko si imela drugega fanta. Da pa nima punce, pa mislim, da ne smeš to preveč povezovati nase. Pač še ni srečal tiste prave. Enkrat jo bo že, brez skrbi.

Aja, kaj pa vajini skupni prijatelji pravijo na to? Je mogoče komu kaj več povedal, recimo da čuti nekaj več do tebe kot le prijateljstvo? Kaj njim pravi kaj vidi v vajinem prijateljstvu oz. v tebi? Kaj pa pravi tebi, ko ga povprašaš kaj on vidi v vajinem prijateljstvu? Vsekakor bi rada slišala še drugo plat te zgodbe.

Res ne vidim razloga zakaj bi pretrgala to prijateljstvo po 6-ih letih
rolleyes-1.gif
. Imaš srce, da to narediš nekomu, ki ga imaš rada, ga spoštuješ, ga ceniš,... (glede na to da je tvoj prijatelj so ta čustva verjetno prisotna), čeprav te potrebuje v najtežjih trenutkih? To je zame tako, kot da bi prijatelju obrnila hrbet, ko te najbolj potrebuje in mu še dodatno zarila nož v hrbet... Ali si to zasluži nekdo, ki te prav tako ceni, spoštuje,...? Mislim da ne.

Evo to je moje skromno mnenje, dodala pa bi samo še to: Pravi prijatelji so tako redki, da jih ne sreča vsak kdo. Zato smo mi, ki jih imamo lahko zelo zelo srečni da je tako in taka prijateljstva kar se da skrbno varujmo. Ponosna sem na svojega priajtelja!!
cheer.gif
 

Batate

hepan
21. jul 2007
240
0
16
Ampak kak lahka ene pravite, da so taki Jankoti pravi prijatelji, če bi vas pa na tihem radi tui posvedrali?
confused-1.gif

Zato je za take je bolj primerno, da se jim reče "prijatelji".

Za zmirom vaš, Batate
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
Citat:
zakaj se sploh druzis z njim

zato, ker smo se precej družili že predno sem prekinila zvezo z njegovim prijateljem, potem se je pa to druženje pač nadaljevalo, ker sva si precej podobna in ker se enostavno razumeva. v tem času je postal moj najboljši (moški) prijatelj in na začetku pač nisem računala na to, da se bo zadeva razvila v to, kar se je. ko pa se je celotna zadeva z zaljubljenostjo začela razvijati, sem pa, no, mogoče malce naivno, mislila, da ga bo pač nekako minilo oz. da, če mu bo prehudo, da bo sam prekinil najino druženje.

Citat:
Me pa bega nekaj drugega, vse ti je kul sam lep ni

nisem rekla, da mi je vse kul, rekla sem samo, da je ena bolj prijaznih oseb. on mi paše kot prijatelj, ne bi ga pa nikoli imela za fanta (pa ne zaradi tega, ker ni 'lep'). pač je tako, da se z nekaterimi ljudmi odlično ujameš kot prijatelj, vseeno pa ne bi mogel biti z njimi v zvezi.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
Citat:
Kaj njim pravi kaj vidi v vajinem prijateljstvu oz. v tebi? Kaj pa pravi tebi, ko ga povprašaš kaj on vidi v vajinem prijateljstvu?

eh, ravno prijatelji, ki poznajo tako mene kot njega, mi nekako še najbolj 'težijo', da moram nekaj narediti glede tega, ker opažajo, da je postal kar nekako odvisen od mene.
kot sem rekla, on v meni vidi nek ideal, za katerega meni, da ga nobena druga punca ne more doseči. pa to si nisem jaz zmislila (tako samovščena pač nisem), to so njegove lastne besede. bolj kot mu jaz govorim, da na svetu obstaja še na tisoče bejb, ki so ravno tako dobre oz. 'boljše' od mene (pa s tem ne mislim videza), bolj je prepričan, da temu ni tako oz. da nikoli več ne bo našel še kakšne, ki bi to dosegla.

@chief: ne bom opisovala konkretnih dejanj tukaj, gre le za to, da obstaja neka meja, kaj narediš za prijatelja in kaj za partnerja oz. osebo, v katero si zaljubljen. on pa bi zame naredil praktično vse, kar se mi sprdne. če bi bila bitch, bi lahko to še kako izkoriščala, ampak pač nisem taka. še en banalen primer-če si recimo on kupi majčko, ki mu je super duper, pa jaz rečem, da je sicer ok, ampak da je jaz recimo ne bi nosila, je potem ne bo nosil, samo zato, ker meni ni všeč. verjemi mi, da tukaj ne gre za mojo domišljavost, da je janko zaljubljen vame-zadeva bi bila veliko bolj preprosta, če temu ne bi bilo tako.
smirk-1.gif
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
821
41
28
Ah Swilfa, saj si pametna punca, naredi točno tako, kakor sama čutiš.
tongue-1.gif


Se mi pa zdi, da tlele na forumu iščeš samo še potrditev za neko dejanje, za katero si se že odločila in to,
da ti bodo vsi kimali na to, kar boš povedala. Pa žal (ali pa na srečo) ni tako.
rolleyes-1.gif


Vsaka akcija sproži reakcijo in odločitev je boljša kot pa cincanje.
Če se ti zdi, da je bolje, da ga pustiš pri miru, potem ga pusti.
Dejstvo pa je, da ti je še vedno pri srcu in roko na srce, nekje globoko znotraj ti je še presneto všeč, da goji močna čustva do tebe.
redface-1.gif


Live and let live.
aplauz.gif
 

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
Citat:
Uporabnik PNG pravi:
@chief: 1/ ne bom opisovala konkretnih dejanj tukaj, gre le za to, da 2/ obstaja neka meja , kaj narediš za prijatelja in kaj za partnerja oz. osebo, v katero si zaljubljen. on pa bi zame naredil praktično vse, kar se mi sprdne. če bi bila bitch, bi lahko to še kako izkoriščala, ampak pač nisem taka. še en banalen primer- 3/ če si recimo on kupi majčko, ki mu je super duper, pa jaz rečem, da je sicer ok, ampak da je jaz recimo ne bi nosila, je potem ne bo nosil, samo zato, ker meni ni všeč. verjemi mi, da tukaj ne gre za mojo domišljavost, da je janko zaljubljen vame-zadeva bi bila veliko bolj preprosta, če temu ne bi bilo tako.
smirk-1.gif

1/ megla
2/ ne vem kako določiš to mejo - razsvetli me - tudi jaz kdaj naredim kaj za svojo prijateljico, kar mi ne bi bilo treba pa to še ne pomeni da sem zaljubljen vanjo
Različni ljudje imajo različno postavljene meje - extremni primer -> nekateri bi ubijali za ljubljeno osebo, nekateri bi ubijali za prijatelje, nekateri pa ne bi ubijali niti za lastno preživetje
3/ slab primer
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
sej vem, da je to težko določit, še težje opisat. gre preprosto za filing. mislim, da lahko skoraj vedno začutiš, ali nekdo do tebe čuti zgolj prijateljstvo ali še nekaj več. je pa res, da je tukaj zadeva malo bolj zapletena, ker se poznava že toliko časa in sva že kar nekaj dala skozi skupaj. glede primera-sem napisala, da gre za banalen primer, a takih stvari je bilo ogromno.

@dale: ne, nisem se še odločila, kaj naresti. in tudi ne iščem neke potrditve, ker gre za moj lajf in posledice bom nosila sama. ko bom začela mnenja uporabnikov foruma začela jemati za opravičilo svojih dejanj, naj me prosim kdo okoli kepe
grin1.gif

pač, zanimalo me je, če se je že komu pripetilo kaj takega oz. kaj folk na splošno misli o tem. ker recimo moja frendica je bila v precej podobni situaciji, a se je na koncu srečno razpletlo in zdaj sta s to osebo v čisto kul odnosih. je pa res, da se je takrat ta oseba sama distancirala za določen čas, da je lahko sama pri sebi razčistila stvari.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
moj partner je meni najboljši prijatelj. Ja tudi midva sva bila na začetku samo prijatelja in sva si povedala čisto vse, si zaupala se bodrila skupaj smejal....vse kar pač frendi skupaj počnejo. Tudi meni je bilo takrat nekako čudno, da bi mi2 bila par...ampak sva in ni mi žal!

Kaj hočem s tem povedati je to, da se malo sama pri sebi zamisli, ali boš še našla takšnega človeka kot je on. Ali te bo še kdo tako poslušal ti svetoval te cenil, kot ta Janko.

Nič te ne košta če vsaj razmisliš.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik mojamura pravi:
moj partner je meni najboljši prijatelj. Ja tudi midva sva bila na začetku samo prijatelja in sva si povedala čisto vse, si zaupala se bodrila skupaj smejal....vse kar pač frendi skupaj počnejo. Tudi meni je bilo takrat nekako čudno, da bi mi2 bila par...ampak sva in ni mi žal!
le kako naj ti bo žal? najboljši prijatelj na začetku => zelo lepa in trdna zveza
cheer.gif
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
eh, sem že precej razmišljala o tem, a vedno je bil zaključek isti-lahko kar zagotovo rečem, da midva nikoli ne bova par. Pač nekako ni moj 'tip' za tipa. Sej ima vsak kdo kakšnega prijatelja nasprotnega spola, s katerim se na mnogih področjih res dobro ujame, a ga ne bi mogel imeti za partnerja. Če ne zaradi drugega, ker se mi osebnostno ne zdi dovolj močen zame, me telesno ne privlači...pa še kaj bi se našlo.