Težave s senzorjem za dež po menjavi prednje šipe

Dr1m

Pripravnik
20. mar 2009
111
1
18
Goriška primorska
Obišči stran
Po poletni toči sem na pooblaščenem servisu FORD (za FORD C Max 2015) naročil menjavo vetrobranskega stekla in zadnjih luči. Do tu vse lepo in prav oz. ni bilo težav in zavarovalnica je plačala stroške popravila. Težava je nastala takoj ob prvem dežju saj mi senzor za dež ne deluje več kot bi moral. Pravzaprav deluje kot da se mu je zmanjšala občutljivost. Le to sem reklamiral in se dogovoril za termin pregleda. Zapravil sem 2 uri da so mi nato na servisu zatrdili da senzor deluje normalno. Žal temu ni tako in sem jim v dokaz poslal video in se zmenil za nov datum. Žal tudi tokrat ni bilo razumevanja in mi je serviser dokazoval delovanje z zalivanjem šipe...
Glede na dosedaj pridobljene informacije o tej tematiki kaže na to da so pri menjavi šipe nekaj naredili narobe in da tega ne znajo rešit. Sedaj mi predlagajo zamenjavo senzorja pa se bojim da s tem ne bodo rešili težave. Obenem bi mi radi to menjavo zaračunali.

Kakšen je vaš nasvet in ali je kdo imel kakršnekoli podobne probleme.

Za bilokakšen nasvet in info se vam vnaprej zahvaljejm.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
pa so ti ga kalibriral?
pošlješ dopis, dokaze, v kopijo emaila daš tržno inšpekcijo in tudi jasno napišeš. Ponavadi pomaga in se čudežno rešijo stvari.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Salabajzerji
Isti kot pri meni (tudi ford)
Senzor so vtaknili v napacno luknjo.
Primerjaj lokacijo senzorja pri tebi in pri drugema enakem avtu.
Jaz sem najprej reklamirati senzor/brisalce (pp menjavi stekla)in so nekaj menjali,.pa ob prvem dezju ni bilo nič bolje.
Potem sem sam iskal razlog in ga našel..
Mal jezno sem jim ga serviral na servisnem pultu.
 
  • Wow
Reactions: Dr1m

Dr1m

Pripravnik
20. mar 2009
111
1
18
Goriška primorska
Obišči stran
Salabajzerji
Isti kot pri meni (tudi ford)
Senzor so vtaknili v napacno luknjo.
Primerjaj lokacijo senzorja pri tebi in pri drugema enakem avtu.
Jaz sem najprej reklamirati senzor/brisalce (pp menjavi stekla)in so nekaj menjali,.pa ob prvem dezju ni bilo nič bolje.
Potem sem sam iskal razlog in ga našel..
Mal jezno sem jim ga serviral na servisnem pultu.
Sedaj iščem odgovor Ford servisa v Ljubljani.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
to da se ne da nastavit je kr možno, kaj bi pa nastavljal?... je pa verjetno potrebno previdno pri sami menjavi in poziciji senzorja, odmiki in podobno, da je res isto kot je bilo prej. , ampak to bi moral narediti tisti, ki je šajbo menjaval.
Kalibrirajo se kamere.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dr1m

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Nič, pridite, bomo pogledal!

čez en mesec

Nič, pridite, bomo pogledal!

čez en mesec

Nič, pridite, bomo pogledal!

 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Načeloma nimaš kaj nastavlat, more pa bit naleplen v nulo brez zračnih mehurčkov.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Spet znalci. Senzor za dez se seveda kalibrira oz nastavi obcutljivost. Poljubno.
 

tomazpog

Fizikalc
30. maj 2009
126
27
28
ne, senzor za dež se NE kalibrira, je pa potrebna natančna montaža, kot je že napisal luka51 , drugače ne dela najbolje
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Osnovna težava je, da ob menjavi šipe ne menjajo senzorja, ker ga zavarovalnica ne prizna (kao).
Ker potem to šalabajzersko lepijo gor pride do slabega delovanja - been there - rešitev je ponovno lepljenje oz. zamenjava z novim.

Se pa občutljivost da nastavit softversko ali pa celo na ročici za brisalce (BMW l. 2008).
 
  • Wow
Reactions: Dr1m

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
ne, senzor za dež se NE kalibrira, je pa potrebna natančna montaža, kot je že napisal luka51 , drugače ne dela najbolje
Ne nabijaj. Lahko je šipa neoriginalna, drugacne barve...lahko se menja senzor... Zadeva se po priklopu testira, in ce se ne odziva ustrezno se pac popravi obcitljivost. Tam nekje od minus 70 do plus 120. Sem delal to z Vcds, Lexio in Bimmercodom. Ampak vi veste bolje. Regulacija obcutljivosti na rocki pa seveda tudi obstaja, a ce skrajna obcutljivost ni ok se jo pac prekalibrira.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dr1m