Težave s Flash playerjem

5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Za brskanje po internetu uporabljam pretežno Firefox in sem z njim zelo zadovoljen. Nekaj dni pa mi dela težave vtičnik Adobe flash player, ki je potreben za prikaz video posnetkov. Vsake toliko časa se namreč pojavi sporočilo, da vtičnik Adobe flash player ne deluje več. Ima kdo podobne težave? Kako se znebiti tega problema? Hvala v naprej za pomoč.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Žal je Flash player ena bolj luknjastih in manj stabilnih stvari na sodobnih računalnikih. Ravno včeraj so izdali nov popravek, ki krpa ranljivosti, ampak te so pojavljajo non-stop.

Stvar se očitno ne bo popravila dokler ne bomo poslali Flasha na smetišče zgodovine, na tej poti se je že znašel, vprašanje samo kako hitro se bo odplejal po njej. Dotlej pa: auto update playerja in brskalnika.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Flash je Flash. Alternativ je nekaj, bazirajo recimo na HTML5, ampak še vseeno je to tehnologija, ki zamenjuje Flash, ni pa z njo kompatibilna. Posledično Flash strani ne delujejo (pravilno). Za Linux mislim da obstajajo celo pravi open source nadomestki (kompatibilni), izkušenj z njimi nimam.

Kaj pa je tvoja omiljena stran, ki sesuva Flash plugin? Če gre za Youtube, lahko filme predvajaš tudi brez Flasha
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Dogaja se pri običajnem surfanju po novicah. Če imam vtičnik izklopljen, seveda ne delajo nekateri video posnetki, če pa ga pustim vklopljenega, pa vsakih par minut javlja, da ima težave in se mora zaustaviti. Tega mi par dni nazaj ni delalo in nisem nič posegal v računalnik. Očitno je nekaj v zvezi s posodabljanjem vtičnika ali Firefoxa. Danes (14.11.2014) so se problemi s Flash playerjem nadaljevali. Ko sem preveril v Upravitelju opravil, kateri programi in procesi so trenutno zagnani, sem presenečen ugotovil, da je proces Flash player.exe zagnan kar 90-krat!!! Torej se očitno po koncu ene aktivnosti proces ne zapre, se pa pri naslednji uporabi zažene še enkrat! Sedaj sem začasno izklopil delovanje tega vtičnika, ker me preveč nervira. Pač pri pregledovanju raznih novic ne pogledam video posnetka.
 
Nazadnje urejeno:
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Super! Kot skrbnik sem vpisal dodatno vrstico "ProtectedMode=0" in zdi se mi, da je problem rešen! Že kakšne štiri ure mi Flash Player ne "teži"! Hvala lepa za pomoč!
 
Nazadnje urejeno:

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Ne vem, če je to težava flash playerja ... od včeraj večer mam težave na youtubu. Ne morem gledati videov. Normalno se video vrti, samo je slika zelena. Ko je posnetka konec, se pokaže slika, ampak če na novo zaženem posnetek, je spet slika zelena.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Če se dobro spomnim, sem pred časom imel nekaj podobnega. In zdi se mi, da je bil problem v tem, da je bil posnetek v visoki resoluciji, nisem pa popolnoma prepričan. Poskusi z nižjo resolucijo.